Reklamlar
Haber

Son dakika Haberi! Bakan Selçuk, Okula Devam Etmenin Zorunlu Olmadığını, Devam Etmeyenlerin Devamsızlık Sayılmayacağını İfade Etti!

Reklamlar

Bakan Selçuk’tan açıklama! Öğrencilerin okula gitme durumları ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulunan Milli eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okula gitmenin zorunlu olmadığını ve gitmeyen öğrencilerin devamsızlık sayılarında artış olmayacağını ifade etti.

Ülkemizde pandeminin yoğun bir şekilde hissedilmesi yaklaşık 1 senedir öğrencilerin okullardan uzaklaşmasına ve uzaktan eğitim modeli ile eğitim görmelerine neden oldu. 2020 Mart ayından beri uzaktan eğitim ile derslerini gören öğrenciler, ne zaman okula döneceklerini merak ediyor. Yaptığı basın toplantısında yüz yüze eğitimle alakalı çeşitli açıklamalarda bulunan Selçuk, köy okullarında 15 Şubat, diğer okullarda ise 1 Mart’ta eğitime geçileceğini ifade etti.

Bakan Selçuk
İlkokullar

İlkokullar Haftada 2 Gün Okula Gidecek!

Yüz yüze eğitim ile ilgili birçok insan tarafından merak edilen soruların cevaplarını veren Bakan Selçuk, ilkokulların açılmasına karar verdiklerini ifade etti. İlkokul öğrencileri, alınan karar ile birlikte haftanın iki günü okula gidecek.

Reklamlar

Okula Devamlılık Kararını Veliler Verecek!

Yaptığı açıklamalara devam eden ve okula devamlılık konusunda da çeşitli açıklamalarda bulunan Selçuk, yüz yüze eğitim konusunda kararı velilerin vereceğini belirtti. Devamlılık konusunda velilerin söz hakkının bulunduğunu ifade eden Selçuk, velilerin kararına göre uzaktan eğitim modelinin benimseneceğini sözlerine ekledi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Çeşitli Açıklamalarda Bulundu!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Birçok insan tarafından merak edilen sorulara cevap veren Selçuk, Türkiye’nin salgın tedbirleri konusunda başvurduğu eğitim tedbirleri ile ön plana çıktığını ifade etti. 23 Mart 2020 tarihinden itibaren olağanüstü bir performans sergilediklerini ifade eden Bakan Selçuk, destekte bulunan öğretmen ve velilere de teşekkür etti.

Köy okullarında 15 Şubat’ta okulların açılacağını belirten Bakan, köy okullarında tam zamanlı bir açılma yapacaklarını sözlerine ekledi. Yüz yüze eğitime başlayacak olan öğretmenler için şubat ayı aşı planlaması yapılacağını ifade etti. Önümüzdeki haftalarda il bazlı olarak yüz yüze eğitime geçilmesi konusunda çeşitli kararlar alınacağını da sözlerine ekledi. Birçok insan tarafından merak edilen yüz yüze eğitimle ilgili çeşitli hususlar, Bakan Selçuk tarafından aydınlatılmış oldu.

Sosyal Medyada Konuşulan Dizilerin Reytingi Gerçeği Yansıtıyor mu? Gerçek Çok İlginç!!! adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Reklamlar
Reklamlar
0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x