Magazin

İlayda Akdoğan sevgilisi öldü mü? İlayda Akdoğan kaç yaşında?

Reklamlar Yeni Ümit Moda Akademisi

İlayda Akdoğan 21 Temmuz 1998 de İstanbul da dünyaya gözlerini açtı. Kariyerine ‘En İyi Arkadaşım’ adlı çocuk programında Seda karakterini canlandırarak, altı yaşında başladı. Oyuncu ve YouTuber Akdoğan hakkında bilinmeyenleri sizler için yazımızda cevapladık. Keyifli okumalar dileriz…

İlayda Akdoğan Kimdir? 

İlayda Akdoğan 21 Temmuz 1998 de İstanbul da dünyaya gözlerini açtı. Kariyerine ‘En İyi Arkadaşım’ adlı çocuk programında Seda karakterini canlandırarak, altı yaşında başladı. 2004 yılında yayınlanan bu program ile güzel bir çıkış yakalayan İlayda Akdoğan devamında 2005 yılında ‘Afacanlar Kampı’ dizisi, 2007 yılında ‘Bez Bebek’ ve aynı yıl ‘Sevgili Dünürüm’ dizisinde rol alarak devam etti. Film hayatına girişi ‘ Mustang’ filmindeki Sonay karakterine hayat vermesi ile başladı. Devamında 2016 yılında iki dizide yer aldı. Bu diziler ‘Oyunbozan’ ve Fox da yayınlanan ‘Umuda Kelepçe Vurulmaz’ dizisinde başrol oyuncu olarak Elif karakterini canlandırdı.

İlayda Akdoğan sevgilisi öldü mü? İlayda Akdoğan kaç yaşında?
İlayda Akdoğan sevgilisi öldü mü? İlayda Akdoğan kaç yaşında?

Asıl çıkışını 2017 yılında ‘Dolunay’ adlı yaz dizisi ile olan İlayda Akdoğan’ ın canlandırdığı asi ve yaramazlık yapmayı seven bir kız olan Asuman adlı karaktere hayat vererek güzel bir ivme yakaladı. Bu dizinin başrollerinde Can Yaman ve Özge Görel gibi oyuncular da yer almaktaydı. İlk başrol filmini 2020 yılında ‘Masallardan Geriye Kalan’ filminde Hece karakterini canlandırarak elde etti. Bu dönemde kendisinin İranlı basketbolcu olan Roham Kabir ile birliktelik yaşadığı bilinmektedir.  

Reklamlar

İlayda Akdoğan kaç yaşında? 

İlayda Akdoğan 21 Temmuz 1998 yılında doğduğu için 23 yaşında olduğu bilinmektedir. 

İlayda Akdoğan aslen nereli?

İlayda akdoğan 1998 yılında İstanbul da doğduğu bilinmektedir. 

İlayda Akdoğan hangi burç? 

İlayda Akdoğan 21 Temmuz da doğduğu için kendisi Yengeç burcudur. 

İlayda Akdoğan boy kilo

İlayda Akdoğan’ 1.66 boyunda 54 kilo olduğu bilinmektedir.  

Reklamlar

İlayda Akdoğan mesleği

İlayda Akdoğan Tirk dizi, sinema oyuncusu ve youtuber olarak bilinmektedir. 

İlayda Akdoğan dizileri

2004 yılında yayınlanan bu program ile güzel bir çıkış yakalayan İlayda Akdoğan devamında 2005 yılında ‘Afacanlar Kampı’ dizisi, 2007 yılında ‘Bez Bebek’ ve aynı yıl ‘Sevgili Dünürüm’ dizisinde rol alarak devam etti. Film hayatına girişi ‘ Mustang’ filmindeki Sonay karakterine hayat vermesi ile başladı. Devamında 2016 yılında iki dizide yer aldı. Bu diziler ‘Oyunbozan’ ve Fox da yayınlanan ‘Umuda Kelepçe Vurulmaz’ dizisinde başrol oyuncu olarak Elif karakterini canlandırdı.

  • 2020- Rise of Empires: Ottoman / Therma Sphrantzes 
  • 2017- Dolunay / Asuman 
  • 2016/2017- Umuda Kelepçe Vurulmaz / Elif 
  • 2016- Oyunbozan / Eylül 
  • 2007- Sevgili Dünürüm 
  • 2005- Afacanlar Kampı 
  • 2004- En İyi Arkadaşım / Seda 
  • İlayda Akdoğan filmleri? 
  • 2020- Masallardan Geriye Kalan/ Hece 
  • 2015- Mustang/ Sonay 

İlayda Akdoğan sevgilisi?

İlayda Akdoğan’ ın 2020 de Covid-19 Kapsamında sevgilisi olan İran asıllı basketbol oyuncusu Roham kabir ile İran’ a giderek buluşmak istediği basımımıza günden olmuştu kendilerinin bu güzel birlikteliğe hala devam ettiği ve aralarında herhangi bir olumsuz kavga ya da anlaşmazlık gibi sorunların olduğu basına yansıtılmamıştır. Birlikteliklerinin günümüzde de devam ettiği bilinmektedir. 

İlayda Akdoğan sevgilisi öldü mü? İlayda Akdoğan kaç yaşında?
İlayda Akdoğan sevgilisi öldü mü? İlayda Akdoğan kaç yaşında?

İlayda Akdoğan eski sevgilisi? 

İlayda Akdoğan’ın instagram hesabı üzerinden yaptığı eski sevgilisi Alp Cantez hakkındaki ölümünün onu üzdüğü hakkındaki paylaşımında şu anki sevgilisi olan İranlı futbolcu Roham Kabir ile aşırı derecede benzer oldukları dikkatleri çekmişti.  

İlayda Akdoğan Cino? 

Küçük çocuklara hitap etmesi ile bilinen ‘En İyi Arkadaşım ‘ dizisindeki en dikkat çeken karakterlerden biride bildiğimiz üzere çocukların eğlenceli bulduğu ‘Cino’ karakteriydi. ‘Cino’ karakterini oyunculuğu ile taçlandıran Hamdi Alkan gibi yetenekli isimlerin yer alması sayesinde yapımın başarılı bir şekilde yayın hayatında kaldığı söylenebilir.

Aslıhan Tandoğan ‘En İyi Arkadaşım’ dizisinde oynadığı bilinmektedir. ‘En İyi Arkadaşım’ dizisi yayın hayatına 2003- 2007 yılları arasında Show TV ile başlamıştır. Çocukların bu diziyi sevmesi sayesinde uzun süre yayınlanan bu çocuk dizisi komedi ve fantastik alanda yer almaktadır. Aslıhan Akdoğan içinde kariyerinde nadide bir yeri olan çocuk oyunculuğuna katkıda bulunan uzun soluklu bir proje olmuştur. İlayda Akdoğan bu projede ‘Seda’ karakteri ile projede yer almıştır. 

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin
İlayda Akdoğan sevgilisi öldü mü? İlayda Akdoğan kaç yaşında?
İlayda Akdoğan sevgilisi öldü mü? İlayda Akdoğan kaç yaşında?

İlayda Akdoğan Bez Bebek? 

İlayda Akdoğan’ ın günümüzde bilinirlikleri artmış olan yetenekli bir kadro ile oynadığı söylenebilir. Bez Bebek dizisi Fox ekranlarına 2007 yılında girmiştir. Çocuklara yönelik eğlence ve fantastik unsurları bulunduran bu yapım çocuklar tarafından beğenilerek uzun süre izlenmiştir. Bez bebek Nana rolünde Evrim Akın, Simge rolünde Fatoş Kabasakal, joker rolünde Mehmet usta gibi isimler ve yeni yeni ‘Vatanım Sensin’ ya da ‘Netfilix de yayınlanan ‘Kuş Uçuşu’ gibi yapımlarda adından söz ettiren yeni yeni yıldızı parlayan Miray Daner gibi isimlerle aynı projede yer almıştır. Yeşil çamdan bildiğimiz burada ‘Kulina’ karakterine can veren Oya Aydoğan ya da ‘Makbus’ rolüne can veren Sevinç Aktansel gibi oyunculuğu bilinen isimler de yer almaktaydı.  İlayda akdoğan Bez Bebek dizisinde ‘Gülay’ karakterine hayat vermiştir. 

İlayda Akdoğan Youtube

İlayda Akdoğan’ın youtube kanalında 180 bin abonesi olduğu bilinmektedir. Kanalında; vloglar, alışveriş, challangeler, araba sohbetleri gibi bir çok alan üzerinde videolar paylaşarak abonelerine paylaşmaktadır. 

İlayda Akdoğan İnstagram adresi 

Sosyal medya platformlarında oldukça aktif olan Akdoğan ‘in Instagram hesabında 1.1M takipçisi bulunmaktadır. Kendisini ilaydaakdogan kullanıcı adıyla instagram da bulabilirsiniz. 

İlayda Akdoğan İnstagram adresi  https://www.instagram.com/ilaydaakdogan/?hl=tr

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Dilan Telkök ve Berkay Hardal ayrılıyor mu? hakkındaki tüm detayları ve sıkça sorulan soruları derlediğimiz diğer yazımıza göz attınız mı?

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx