Reklamlar
Magazin

Karya Çandar Kimdir?

Reklamlar

Karya Çandar, Ahmet Aksöz ile birlikte çektiği Vine videoları ile gündeme gelen ve popüler olan bir sosyal medya fenomenidir. Karya Çandar’ın yaşı, doğduğu yeri, doğum gününü, ailesini, geçmişini, hobilerini, sevdiklerini ve sevmediklerini merak ediyorsanız yazımızı kesinlikle okumaya devam etmelisiniz.

Karya Çandar Kaç Yaşında?

Ünlü sosyal medya fenomeni 26 yaşındadır. Yakışıklı fenomenin doğum günü 22 Eylül 1994’tür.

Karya Çandar Ailesi

Karya Çandar, ressam ve yazar Gülşen Özbey Çandar ile ünlü Türk halk müziği sanatçısı Tolga Çandar’ın oğludur.

Reklamlar

Karya Çandar Sevgilisi

Ünlü sosyal medya fenomeninin şu anda sevgilisi yoktur.

Karya Çandar
Karya Çandar

Karya Çandar Biyografi

Karya Çandar, Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Karya Çandar’ın arkadaşlarıyla birlikte kurmuş olduğu bir prodüksiyon şirketi var. Bu prodüksiyon şirketinde, Youtube ve diğer dijital programlar için videolar yapıyorlar. Çocukluğundan beri müzik ve tiyatro ile ilgilenen popüler sosyal medya fenomeni, kamera önünde ve sahnede işler yapmayı çok seviyor. Ayrıca yakışıklı Youtuber, radyo programı da yapıyor.

Ahmet Aksöz ile ilkokuldan beri çok yakın arkadaş olan Çandar, Vine platformunda hazırladıkları eğlenceli ve keyifli videolarla milyonlarca insanın ilgisini çekti. Vine platformunun kapanmasının ardından AhmetKarya adı ile bir Youtube kanalı açtılar ve oradan kadın-erkek ilişkilerini ele aldıkları keyifli videolar çekmeye devam ediyorlar.

Ahmet Aksöz ve Karya Çandar aynı okulda, aynı basketbol takımında olan ve aynı sitede oturan iki arkadaşlar. Üstelik lise döneminde de hiç ayrılmamışlar. Tatillere birlikte giden ikili, günde üç kez görüşüyorlar.

Reklamlar

Hayatının en büyük tutkusu müzik olan ünlü fenomen, babası müzisyen olduğu için Ege müzikleri dinleyerek büyüdüğünü belirtiyor. Babasının sadece türkü değil, klasik müzik, jazz ve blues müzikler dinlediği için kendisinin de bu türleri keşfettiğini belirtiyor. 

Karya Çandar, çok küçük yaşlardan itibaren piyano çalmaya başlamış. Hatta iki tane piyano resitali vermiş. Piyano öğretmeni, başka bir yere taşındığı için gitar eğitimi almaya başlamış. Şan eğitimi ve elektro gitar eğitimi almış. Ardından çocukluk arkadaşlarıyla bir müzik grubu kurmuş. Hatta Ankara’da çeşitli mekanlarda grup olarak sahne almışlar.

Hayattaki en büyük ilgisinin müzik olduğunu belirten Karya Çandar, tiyatronun da önemli bir yeri olduğunu söylüyor. Çocukluğunda Ankara Tiyatrosu’nda eğitim aldığını belirtiyor. 

Ünlü sosyal medya fenomeni gelecekte müzikten para kazanmak istediğini ve müzik albümleri yapmak istediğini, ayrıca sinema filmleri yapmak ve tiyatro oyunlarında rol almak istediğini belirtiyor.

Karya Çandar Ahmet Aksöz

Ünlü ikili, yeni dönemin Zeki-Metin’i olarak anılıyor. Karya Çandar’ın hayatta olmazsa olmaz dediği ilk şey ailesi oluyor. Aynı şekilde Ahmet Aksöz’ün de hayatta olmazsa olmaz dediği ilk şey ailesi oluyor. Karya Çandar’ın aşk deyince ilk aklına gelen şey müzik olurken, Ahmet Aksöz’ün aklına sevgilisi Ala Tokel geliyor. Karya Çandar’ın en sevdiği yemek beğendili tavuk külbastı, Ahmet Aksöz’ün en sevdiği yemek ise lazanya… Karya Çandar’ın en sevdiği şehir Floransa, Ahmet Aksöz’ün en sevdiği şehir ise Barselona oluyor. Karya Çandar’ın en sevdiği film Harry Potter, Ahmet Aksöz’ün en sevdiği film ise Yüzüklerin Efendisi oluyor. 

Karya Çandar Ala Tokel

Karya Çandar Ahmet Aksöz ile çocukluk arkadaşıdır. Ala Tokel ise Ahmet Aksöz’ün sevgilisidir. Yani Karya Çandar ve Ala Tokel çok yakın iki arkadaştır.

Karya Çandar Bile Bile Sözleri

Bile bile sövdüm onca yerde

Hadi bana gel ve tek bi söz de

Kaçınamadım inan dilimden

İnadıma yok çözüm elimde

Bak gün yeni doğdu

Kaçan her yeri güneşine boğdu

Bana umut oldu seni bulmam için

Ama bomboş emin ol içim

Yine bana biraz

İzin ver yavaş yavaş yavaş

Düzelebilir inan

Bu kalp senin elinde Tekrar atabilir inan

Hadi bana yaklaş

Gülüşünü paylaş

Tutuşan o alevinle bedenimi sarsan

Beni bulsan içimdeki odaları teker teker açsan elimi tutup

O anda durur,

Dünya durur

Tek söz kalan

Sevdim aman aman aman

Yok dur dur kararsız attın adımını bana biraz anlamsız

Çok mu zor olur gülsen ya da versen her şeye es

Biraz bi durup, öpsen yavaş yavaş yavaş

Hadi biraz durup

Düşün

Biraz durup düşün…

Reklamlar

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x