Reklamlar
Sağlık

Polivit Şurup Nasıl Kullanılır?

Polivit Şurup Ne işe Yarar?

Reklamlar

Polivit şurup genel olarak bebekler ve çocukların gelişiminde kullanılan bir üründür. Peki Polivit şurup nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için hazırladık.

Polivit Şurup Nedir?

Beslenme yetersizliği ve beslenme bozukluğu olan bebekler ve çocuklarda genellikle gelişim bozukluğu görülür. Yetersiz gelişen bebekler ve çocuklar için bu şurup kullanılır. Ayrıca çocuklar ve bebeklerde bulunan iştahsızlık ve vitamin eksikliği gibi hastalıkların tedavisi için de bu şurup takviye amacıyla kullanılır. 

Çocukların geçirdiği büyük bir hastalık, enfeksiyon ya da ameliyat sonrası vücutlarının toparlanması amacıyla yine bu şurup kullanılabilir. Bunun yanı sıra çocukların hissettiği yorgunluk, zayıflık ve halsizlik gibi durumlarda vücudun güçlenmesi için de Polivit şurup kullanılır.

Reklamlar

Polivit Şurup Etken Maddesi

Bu şurubun etken maddeleri A Vitamini, B Vitamini, B2 Vitamini, B6 Vitamini, Nikotinamid (PP), D-Pantenol, C Vitamini, D3 Vitamini, E Vitaminidir. Bu vitamin kompleksinin içerisinde ekstra yardımcı maddeler olarak Vitamin A 1500 IU, Vitamin B1, Vitamin B2 (Sodyum Fosfat), Vitamin B6, Nikotinamid (PP), D-Pantenol, Vitamin C, Vitamin D3 400 IU ve Vitamin E bulunur.

Polivit Şurup Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu şurubun etken maddelerine ya da yardımcı maddelerine ya da herhangi bir vitamine karşı alerjiniz varsa bu şurubu kesinlikle çocuklarınızda kullanmayınız. 
  • Bu ilaç yalnızca çocukların ve bebeklerin vitamin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak ve iştah açıcı olarak kullanılır.
  • Çocuğunuz ya da bebeğiniz bu şurubu kullanırken idrar rengi normalden daha koyu olabilir. Bu durum, şurubun içinde vitaminler olduğundan normaldir. 
  • Bu şurubu, çocuklarınızda kullanırken dozuna, kullanma sıklığına ve kullanma süresine dikkat etmelisiniz. Bu noktada doktorunuzun talimatlarına harfiyen uyunuz. Eğer bu ilacı çocuğunuza gerekenden fazla miktarda ya da fazla sıklıkta verirseniz hipervitaminoza olabilir. Bu sebeple çocuğunuzun vücudunda tahriş, deri döküntüsü, batma ve yanma hissi, baygınlık ya da mukoza gibi olumsuz yan etkiler ortaya çıkabilir.
  • Bu şurubu üç aylık ve üzeri bebekler ile çocuklarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Polivit Şurup İçeriği

Bu şurubun etken maddeleri A Vitamini, B Vitamini, B2 Vitamini, B6 Vitamini, Nikotinamid (PP), D-Pantenol, C Vitamini, D3 Vitamini, E Vitaminidir. Yardımcı maddeleri ise şeker, portakal aroması, cremophor rh 40, sakkarin sodyum, metil paraben, propil paraben, EDTA sodyum, gliserin, sodyum benzoat ve saf sudur.

Polivit Şurup Eşdeğeri

Acecap Kapsül, Becovital Süspansiyon, Becovital Yumuşak Kapsül, Becovital-c 30 Yumuşak Kapsül, Vitabiol Şurup, Vi-daylin Şurup, Multimix Şurup, Menaphase Formula Film Tablet, Sanasol Şurup ve Supravit Pediatrik Şurup bu ilacın eşdeğerleridir.

Polivit Şurup Fiyatı

Bu şurubun 2020 fiyatı 8.63 liradır.

Reklamlar

Polivit Şurup Ne İşe Yarar?

Ağır bir hastalık, enfeksiyon ya da çok ağır bir ameliyat geçiren çocuklarda genel olarak ani kilo kaybı, iştah eksikliği ve vitamin eksikliği ortaya çıkar. Bu şurup bir vitamin kompleksi olduğu için, bu kaybedilen vitaminlerin vücuda tekrar alınmasını sağlar.

Bunun dışında çocuklarda gelişim geriliği, yanıklar, kronik ateş, yetersiz beslenme, karaciğer hastalıkları, kronik rahatsızlıklar, protein eksikliği, safra rahatsızlıkları, hipertiroid ve kronik hemodiyaliz gibi sağlık sorunları nedeniyle zayıf, halsiz ve yorgun düşen vücudun toparlanması için bu şurup kullanılır.

Polivit Şurup Kullanımı Nasıldır? 

Bu şurubu çocuklarda kullanırken mutlaka doktorunuzun tarif ettiği biçimde kullanmalısınız. Bu şurubu kullanmadan önce iyice çalkalamanız gerekir. Bir ölçme kabı ya da ölçme kaşığı yardımıyla şurubu tam ölçüsünde tüketmek oldukça önemlidir.

Polivit Şurup Faydaları

Bu şurup gelişim geriliği olan bebeklerde ve çocuklarda kullanılır. İştahsızlık, kilo kaybı, yanıklar, kronik ateş, yetersiz beslenme, karaciğer hastalıkları, kronik rahatsızlıklar, protein eksikliği, safra rahatsızlıkları, hipertiroid ve kronik hemodiyaliz gibi sağlık sorunları nedeniyle zayıf, halsiz ve yorgunluk gibi durumlar yaşayan çocuklarda vitamin eksikliğinin giderilmesi amacıyla kullanılır.

Polivit Şurup Yan Etkileri

Bu şurubun yan etkilerinden bazıları yüz, dudak, dil ve boğaz bölgesinde şişme, karın ağrısı, nefes almada zorluk ve kurdeşen bulunur. Bu yan etkilere nadir olarak rastlanır. Bu yan etkilerden birini ya da birkaçını gördüğünüz anda ilacı kullanmayı hemen bırakın ve acil olarak bir doktora başvurun.

Reklamlar

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Başa dön tuşu