Sağlık

Thermo Efemat Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Thermo Efemat Krem Faydaları

Reklamlar

Thermo Efemat krem genel olarak ağrılı kaslara ve eklemlere iyi gelen bir üründür. Peki Thermo Efemat krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Thermo Efamat Krem Nedir?

Bu krem, eklemlerinizdeki ve kaslarınızdaki ağrıyı hafifletmek ve şişliği azaltmak için kullanılır. Burkulma, incinme ve morluklar gibi çeşitli yaralanmaları tedavi etmek için kullanılabilir. Ayrıca tendinit (tenisçi dirseği gibi), eklemlerde kireçlenme ve osteoartrit için de kullanılabilir.

Bu krem, ne kadar güçlü olduğuna bağlı olarak etkilenen bölgede günde iki ila dört kez kullanılabilir. Yavaş ve eşit şekilde sürülene kadar cilde sürülmelidir. Çok sık kullanmamalı ve uygulama yapılan bölgeyi bandaj veya alçı ile kapatmamalısınız.

Reklamlar

Çok az yan etkisi olan güvenli bir ilaçtır ancak ciltte kızarıklık, kaşıntı, kırmızılık veya yanma olabilir. Bazen deri döküntüsü, şiddetli alerjik reaksiyonun bir işareti olabilir. Kabarcıklı bir kızarıklık olursa hemen doktorunuza söyleyin. Hamileyseniz veya emziriyorsanız bu kremi kullanmanız tavsiye edilmez ve halihazırda diklofenak (veya benzeri) tabletler alıyorsanız kullanmamalısınız.

Thermo Efamat Krem Ne İcin Kullanilir?

Bu krem, eklem ve kas ağrıları için kullanılan bir ilaçtır. Bu krem, eklem ve kas ağrılarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Bu krem kas tutulmaları, kas ağrıları, eklem ağrıları, burkulmalar, incinmeler, morarmalar, sporcu yaralanmaları, tendinit (tenisçi dirseği gibi), eklemlerde kireçlenme ve osteoartrit gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Thermo Efemat krem
Thermo Efemat krem

Thermo Efemat Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, eklemleri ve kasları etkileyen ağrılı durumlarda ağrı, iltihaplanma ve şişliği gidermek için kullanılır. Zorlanma, burkulma, kas ağrısı, kas kasılması, sırt ağrısı ve spor yaralanmalarının tedavisinde çok etkilidir. Ayrıca tendinitin (tenisçi dirseği gibi) neden olduğu ağrı için de faydalıdır. Bunu uygulamak, günlük hayatınıza daha kolay devam etmenize yardımcı olacaktır. Yaralanma şiddetliyse veya uzun sürüyorsa ağrı kesici almanız gerekebilir veya fizyoterapiyi bile düşünebilirsiniz. Emin değilseniz bir doktora danışın.

Osteoartrit, eklemlerde ağrı ve sertliğe neden olan bir durumdur. Bu krem, bu durumdan dolayı eklemlerinizdeki ağrıyı hafifletmeye ve iltihaplanmayı ve şişmeyi azaltmaya yardımcı olur. Bu, daha iyi, daha aktif bir yaşam kalitesine sahip olmanızı sağlayacaktır. Özellikle ellerinizde, dizlerinizde, ayak bileklerinizde ve ayaklarınızda artrit varsa etkilenen bölgelere uygulayabilirsiniz.

Reklamlar

Ek olarak, düzenli egzersiz yapmak, kilo vermek, çeşitli günlük aktiviteleri yaparken iyi bir duruş sergilemek ve rahat ayakkabılar giymek gibi basit yaşam tarzı değişikliklerini düşünebilirsiniz. Bu, uzun vadede hafif osteoartrit semptomlarını çok etkili bir şekilde yönetmenize yardımcı olacaktır.

Thermo Efamat Krem 50 Gr Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bu krem, eklem ve kaslardaki iltihap ve ağrıyı gidermek için cilde uygulanır.
 • Ağızdan alınan ilaçlara göre yan etkilere neden olma olasılığı daha düşüktür.
 • Etkilenen bölgenin cildine nazikçe masaj yapın.
 • Yan etki riskini artırabileceğinden, tedavi edilen bölgeyi bandaj gibi hava geçirmez pansumanlarla kapatmayın.
 • Tahriş olmuş, hastalıklı, enfekte, iltihaplı veya tahriş olmuş cilde veya açık yaralara uygulamayın.
 • Bu kremi gözlere, ağıza veya buruna sokmaktan kaçının. Bu bölgelere yanlışlıkla girerseniz soğuk suyla durulayın.
 • Bu krem, güneş yanığı riskini artırabilir. Tedavi edilen cilt bölgesini aşırı güneş ışığına maruz bırakmaktan kaçının.
 • Bu kremi, doktorunuz önermediği sürece on dört günden fazla kullanmayınız.
 • Bu kremi etikette açıklandığı gibi uygulayın. Günde iki kez, sabah ve akşam kullanın. Az miktarda krem alın ve etkilenen bölgeye nazikçe sürün. İhtiyaç duyulan miktar ağrılı veya şişmiş bölgenin büyüklüğüne göre değişecektir. Önerilen dozu aşmayın.
 • Bu krem, ağrı ve iltihaplanmanın giderilmesinde etkilidir. Burkulma, incinme ve diğer yaralanmalar gibi çeşitli ağrı türleri için kullanılır. Aynı zamanda ameliyat sonrası çeşitli artrit, gut, ağrı ve iltihap türlerinde de faydalıdır.
 • Bu krem, bağımlılık yaratmaz. Bu kremin kötüye kullanım potansiyeli (uyuşturucu arama davranışı) yoktur ve fiziksel veya psikolojik bağımlılığa neden olmaz. Ancak kendinizi iyi hissetmiyorsanız doktorunuza danışın.
 • Bu kremin uzun süreli kullanımı ve yüksek dozları idrarda protein veya kan gibi böbrek sorunlarına ve ağrılı idrara çıkmaya neden olabilir. Böbrek problemleri geliştirme riski en yüksek olan hastalar arasında, susuz kalmış, kalp yetmezliği, böbrek fonksiyon bozukluğu, hipertansiyon, aşırı idrara çıkmaya neden olan ilaçlar (diüretikler) veya böbrek fonksiyonu üzerinde önemli etkisi olan ilaçlar kullanan yaşlı kişiler yer alır. Bu nedenle, bu tür hastalar için böbrek fonksiyonlarının izlenmesi önerilir.
 • Bu kremin uyuşukluğa ve ayrıca baş dönmesine, yorgunluğa ve görme bozukluklarına neden olabilir. Ancak çok yaygın değildir ve herkesi etkilemeyebilir. Bu belirtilerle karşılaşırsanız, araba kullanmaktan veya ağır makine kullanmaktan kaçının.
 • Bu kremin kalp krizi veya felç geçirme şansınızı artırabileceğini bilmek önemlidir. Daha yüksek dozlar alırsanız ve ilacı daha uzun süredir kullanıyorsanız risk daha fazladır. 
 • Bebeğiniz üzerinde zararlı etkilere neden olabileceğinden bu kremi hamileliğin son üç ayında almamalısınız. Bu kremin hamile kadınlara faydaları hamile kadınlarda kullanımıyla ilgili risklerden daha ağır basıyorsa reçete edilebilir. Emin değilseniz, kullanımı konusunda doktorunuza danışın.

Thermo Efemat Krem Kullanım Şekli

Bu krem, deride ağrı ve iltihaplanmaya (kızarıklık ve şişme) neden olan belirli kimyasal habercilerin salınmasını engelleyerek çalışır.

Bu ilaç sadece harici kullanım içindir. Doktorunuzun önerdiği doz ve sürede kullanın. Kullanmadan önce talimatlar için etiketi kontrol edin. Etkilenen bölgeyi temizleyin ve kurulayın ve bu kremi uygulayın. Etkilenen bölge eller değilse, uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayın.

Thermo Efemat Krem Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri arasında etkilenen bölgede kızarıklık, solunum güçlüğü, kurdeşen, yüz, dil, dudak ve boğaz bölgesinde şişlik gibi alerjik reaksiyonlar vardır. Bu yan etkilerle karşılaşırsanız hemen ilacı bırakın ve acil olarak doktorunuza başvurun.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx