Sağlık

Hamazinc Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Hamazinc Krem Faydaları

Reklamlar

Hamazinc krem pek çok farklı cilt hastalığını tedavi eder. Peki Hamazinc krem nedir, Hamazinc çinko oksit krem nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Hamazinc Krem Nedir?

Hamazinc nedir ne için kullanılır? Bu kremin aktif maddeleri hamamelis virginiana adı verilen cadı fındığı distilatı ve çinko oksit adındaki bileşenlerdir. Hamazinc ne kremi diye merak edenler için, bu krem çeşitli bakteriyel cilt enfeksiyonları ve mantar enfeksiyonlarının tedavisinde uygulanır.

Reklamlar

Hamazinc Krem Etken Maddesi

Bu kremin aktif maddeleri hamamelis virginiana distilesi ve çinko oksit adlı maddelerdir.

Hamazinc Krem İçindekiler

Bu kremin aktif maddeleri hamamelis virginiana distilesi ve çinko oksittir. Yardımcı maddeleri ise metilparaben, etilparaben, propilparaben, setomagrogol 1000, propilen glikol, setostearil alkol, sıvı parafin, beyaz parafin ve deiyonize sudur.

Hamazinc Krem
Hamazinc Krem

Hamazinc Krem Muadili

Hamederm Plus krem, Hametan pomad, Hametan krem, Wilkinson pomad, Yessi merhem ve Yessi krem bu kremin muadilleridir.

Hamazinc Krem İçeriği

Bu kremin aktif maddeleri hamamelis virginiana distilesi ve çinko oksittir. Yardımcı maddeleri ise metilparaben, etilparaben, propilparaben, setomagrogol 1000, propilen glikol, setostearil alkol, sıvı parafin, beyaz parafin ve deiyonize sudur.

Reklamlar

Hamazinc Krem Eşdeğeri

Hamederm Plus krem, Hametan pomad, Hametan krem, Wilkinson pomad, Yessi merhem ve Yessi krem bu kremin eşdeğeri ürünlerdir.

Hamazinc Krem
Hamazinc Krem

Hamazinc Krem Neye İyi Gelir?

Bu krem, hamamelis virginiana distilatı yani cadı fındığı distilatı ve çinko oksit içeren lokal bir kremdir. Cadı fındığı bitkisi yağlı cildi temizler. Cadı fındığı için en iyi kullanımlardan biri, özellikle fazla yağı kontrol etmek söz konusu olduğunda, doğal bir yüz temizleyicisidir. Cadı fındığı ciltteki küçük yaraları tedavi eder. Cadı fındığı için bir başka harika kullanım, kesikler ve sıyrıklar için doğal bir dezenfektan olarak kullanılmasıdır. 

Bu mucizevi bitki aynı zamanda böcek isırıklarını i̇yileştirir. Cadı fındığı, böcek ısırıkları ile birlikte gelen kızarıklık, kaşıntı ve cilt tahrişini yatıştırmak için kullanılabilir. Bir sonraki kamp tatiliniz için bu kremi yanınıza almayı unutmayın. 

Cadı fındığı tamamen doğal bir böcek kovucudur. Genel bir böcek kovucu sprey birincil bir bileşen olarak cadı fındığı kullanır böylece klasik bir böcek kovucunun güçlü kokusu olmadan zararlıları uzak tutabilirsiniz.

Sivilceden muzdarip olan herkesin bildiği gibi, gerçekten işe yarayan ve sert kimyasallardan arınmış bir tedavi bulmak zor olabilir. Cadı fındığı antioksidan bakımından zengindir ve akneye yatkın derideki bakterileri kuru bırakmadan etkili bir şekilde savaşır.

Cadı fındığı cildi doğal olarak sıkılaştırmaya yardımcı olarak çatlaklar ve yara izleri için ideal bir tedavi haline getirir.

Cadı fındığı doğal olarak iltihap önleyicidir, bu da tıraştan sonra cildinize uygulanmasının kızarıklığı, çizikleri ve cilt tahrişini azaltacağı anlamına gelir.

Çinko oksit ise, plastik ve diğer tekstillerin yapımında kullanılan beyaz, toz halinde bir mineraldir. Bazı kozmetiklerde de görülür. Bu madde mineral suda çözünmez ancak asidik ortamlarda çözünür. Çinko oksit maddesi en iyi güneş koruyucu losyonlarda birincil bileşen olarak bilinir. Topikal olarak uygulandığında, çinko oksit cilt için birkaç önemli fayda sağlar.

Çinko oksit, cildi ultraviyole (UV) ışınlarının zararlı etkilerinden korumak için en güvenli bileşenlerden biridir. UV ışınları cilde nüfuz eder ve dokuya zarar verir, yaşlanma sürecini hızlandırır ve cildi kurutur. Bu ışınlar ayrıca cilt kanseri riskini artırır. Çinko oksit içeren güneş kremleri UV ışınlarını filtreleyerek cilde nüfuz etmesini ve hücre hasarına neden olmasını önler.

Çinko oksit de cildi iyileştirmek için etkilidir. Yaraları iyileştirmek, güneş yanığı ile ilişkili hassasiyeti azaltmak ve çatlamış cildi yumuşatmak için kullanılabilir. Çinko eksikliği olan kişilerin yaraları genel olarak daha geç iyileşir. Yara bölgesine çinko oksit uygulandığında, vücuda cilt hücrelerini onarmak için ihtiyaç duyduğu ekstra çinko sağlar. Çinko oksit, yara alanını nemli ve temiz tutmaya yardımcı olur.

Çinko oksit içeren losyonlar ve kremler etkili cilt büzücüleridir. Yüzeyde fazla yağ oluşmasını önlemek için çinko oksit uygulayabilirsiniz. Bazen akne tedavisi için de kullanılır. Çünkü ciltteki koyu lekelerin görünümünü azaltır ve cilt tahrişini ve iltihaplanmayı azaltır, akne alevlenmelerinin sayısını ve şiddetini azaltır.

Hamazinc Krem
Hamazinc Krem

Hamazinc Krem Neye Yarar?

Bu krem genel olarak ciltteki mantar enfeksiyonlarından ya da bakteriyel enfeksiyonlardan dolayı oluşan cilt hastalıklarını tedavi eder. Ayrıca bebeklerde, çocuklarda ve yetişkinlerde oluşan pişik tedavisinde ve deri döküntülerinde kullanılır.

Güneş yanıkları, çizikler, sıyrıklar, kesikler ve birinci derece yanıklar ile ikinci derece yanıklar için uygulanır. Çeşitli cilt lezyonları, yaralar, bacak yaraları, yatak yaraları, meme ucu çatlaklarının iyileştirilmesi için de kullanılır. Son olarak ciltteki kuruluk, çatlaklar ve hasar görmüş cildin nemlendirilmesi için uygulanır.

Hamazinc Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem ciltte mantar ve bakterilerden dolayı meydana gelen çeşitli cilt sorunlarını iyileştirmek amacı ile kullanılır. Ciltteki lezyonlar, sıyrıklar, kesikler, sıyrıklar, deri döküntüleri, pişikler, kuruluk, çatlaklar, yanıklar, koyu lekeler, güneş yanıkları gibi cilt sorunlarının tedavisinde etkilidir.

Hamazinc Krem Kullanım Şekli

Hamazinc kremi mutlaka doktorunuzun talimatlarına uygun şekilde sürmelisiniz. Bu kremi etkilenen bölgeye uygulamadan önce ellerinizi su ve sabunla temizleyin. Ardından bu kremi ince bir film katmanı şeklinde sürün ve hafifçe ovalayın. Daha sonra bölgeyi gazlı bezle kapatın. Sonra tekrar ellerinizi su ve sabunla temizleyin. Bu kremi günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Hamazinc Krem Yan Etkileri

Bu kremin ciddi yan etkileri arasında ellerin, kolların, ayakların ve ayak bileklerinin şişmesi yer alır. Ayrıca yüz, dil, dudak ve boğaz bölgesinde şişlik, solunum güçlüğü gibi belirtilerden herhangi birisini görürseniz derhal doktorunuza başvurun.

YouTube Kanalımız: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx