Sağlık

Tre Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Tre Krem Faydaları

Reklamlar

Tre krem genel olarak ciltteki farklı sorunları gideren bir üründür. Peki Tre krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Tre Krem Nedir?

Bu krem topikal olarak sivilceleri tedavi etmek, pürüzlü yüz cildini pürüzsüzleştirmek, ince kırışıklıkların görünümünü ve benekli cilt rengini azaltmak için kullanılır.  Bu krem komedonlar, püstüller, papüller, akne, sedef hastalığı, hiperkeratoz ve ihtiyoz tedavisi için kullanılır.

Reklamlar

Tre Krem Muadili

Acnelyse krem, Acnelyse Fort jel, Acnelyse jel, Tretin krem ve Vesanoid yumuşak kapsül bu kremin eşdeğerleridir.

Tre Krem Fiyatı

Bu kremin 2024 yılı güncel eczane satış fiyatı 422.53 liradır.

Tre Krem
Tre Krem

Tre Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem sivilceyi tedavi etmek için kullanılır. Cilt gözeneklerini sürekli temizler. Bu krem, güneşin zararlı ışınlarının neden olduğu yüzdeki ince çizgileri, kırışıklıkları, koyu lekeleri veya pürüzlü cildi tedavi etmek için kullanılır. Cildi aydınlatarak, eski cildi daha yeni ciltle değiştirerek ve vücudun güneşten zarar görmüş olabilecek cilt hücrelerini alma şeklini yavaşlatarak çalışır. Bu krem, tedavi edilen cildi güneşten korumayı içeren bir cilt bakımı programında kullanıldığında en iyi sonucu verir. Bununla birlikte, bu cilt sorunlarını tamamen veya kalıcı olarak silmez veya güneşin neden olduğu derin kırışıklıklar veya doğal yaşlanma süreci gibi ciltteki daha belirgin değişiklikleri büyük ölçüde iyileştirmez. Bu krem doktorunuz tarafından belirlenen diğer cilt hastalıklarını tedavi etmek için de kullanılabilir. Bu krem yalnızca doktorunuzun reçetesiyle kullanılabilir.

Bir ilacın belirli bir kullanım için pazarlanması onaylandıktan sonra, deneyimler başka tıbbi problemler için de faydalı olduğunu gösterebilir. 

Reklamlar

Tre Krem Faydaları

Bu krem, kapsamlı cilt bakımı ve güneş ışığından kaçınan cildi hassas hastalarda ince kırışıklıkların, benekli hiperpigmentasyonun ve yüz cildinin dokunsal pürüzlülüğünün giderilmesinde kullanım için yardımcı bir ajan olarak kullanılır. Bu krem, ciltteki ince çizgileri, kırışıklıkları, koyu lekeleri giderir. Bu krem ince kırışıklık, benekli hiperpigmentasyon, çiller ve pürüzlü cildi iyileştirir. 

Bu krem, kaba veya derin kırışıklık, cilt sararması, lentijinler, telanjiektazi, cilt gevşekliği, keratinositik atipi, melanositik atipi veya dermal elastoz gibi kronik güneşe maruz kalmanın önemli belirtileri üzerinde etkili değildir.

Bu krem, etkili güneş koruyucuları (minimum SPF 15) ve ince kırışıklıklar üzerinde istenilen sonuçlarda koruyucu giysi kullanımını içeren kapsamlı bir cilt bakımı ve güneş ışığından kaçınma programına ek olarak tıbbi gözetim altında kullanılmalıdır. 

Tre Krem
Tre Krem

Tre Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bu kremi aynen doktorunuzun size reçete ettiği şekilde kullanın. Daha fazla ilaç kullanmak veya reçeteye göre daha sık uygulamak, daha hızlı çalışmasını sağlamaz ve yan etkileri artırabilir. Bu kremi doktorunuzun önerdiği süreden daha uzun süre kullanmayın.
 • Bu kremi ağızdan almayın. Bu krem sadece cilt üzerinde kullanım içindir. Bu ilacı açık yaralarda veya güneşte yanmış, rüzgârda yanmış, kuru, çatlamış veya tahriş olmuş ciltte kullanmayın.
 • Bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Sadece etkilenen bölgenin tamamını hafifçe kaplayacak kadar kullanarak yüzünüze günde bir kez uygulamalısınız. Yüzünüzü yumuşak bir sabunla nazikçe yıkayın, cildinizi kurulayın ve kremi uygulamadan önce yirmi dakika ila otuz dakika bekleyin. Yüzünün tamamını kaplayacak şekilde bezelye büyüklüğünde bir miktar krem ​​sürün. Bu kremi ilk kez uygulandığında sıcaklık veya hafif bir batma hissedebilirsiniz.
 • Gözlerinizden, kulaklarınızdan, burun deliklerinizden veya ağzınızdan kaçınmak için kremi uygularken özellikle dikkatli olmalısınız. Bu kremi bu bölgelere sürülürse şiddetli kızarıklık, kaşıntı, yanma, batma ve soyulmaya neden olabilir.
 • Gerekenden daha fazla bu kremi kullanmak, sonuçları hızlandırmaz ve aşırı doza neden olabilir. Doz aşımı, ciltte kızarıklık ve soyulmanın yanı sıra biraz ağrı veya rahatsızlığa neden olabilir.
 • Bu kremin ıslak cilde uygulanması ciltte tahrişe neden olabilir. İnce bir ilaç tabakası uygulamadan önce yüzünüzü yıkadıktan sonra en az yirmi dakika bekleyin.
 • Bu kremi uyguladıktan sonra tedavi edilen bölgeyi en az bir saat yıkamayın. Bu kremin uygulanmasından sonra en az bir saat tedavi edilen bölgede diğer cilt ürünlerini kullanmaktan kaçının.
 • Bu krem, güneş ışığından kaçınmayı ve etkili bir güneş kremi ve koruyucu giysi kullanmayı içeren eksiksiz bir cilt bakımı programının parçası olarak kullanılmalıdır.
 • Bu ilacın işe yaramadığını düşünseniz bile, öngörülen süre boyunca kullanın.
 • Cildinizde bir iyileşme olduğunu fark etmeniz birkaç haftayı bulabilir. İlacı belirtildiği gibi kullanmaya devam edin ve belirtileriniz düzelmezse doktorunuza söyleyin.
 • Oda sıcaklığında ısı ve nemden uzak bir şekilde saklayın. Kullanılmadığı zaman ambalajı sıkıca kapalı tutun.
Tre Krem
Tre Krem

Tre Krem Kullanımı

Bu kremin uygulanacağı alanı temizleyin. Bu kremi nohut tanesi büyüklüğünde alın ve işlem yapılacak bölgeye sürün. Bu kremi, cilde baskı yapmadan etkilenen bölgeye uygulayın ve hafifçe ovalayın. Bu kremi uyguladıktan sonra güneş ışığında kalmanız tavsiye edilmez. Bu kullanım adımları ile krem, doktorun önerdiği reçete süresine bağlı olarak altı hafta süreyle uygulanır.

Bu kremin güneş ışığı ile temas etmemesi gerektiğinden günde bir kez yatmadan önce uygulanması gerekir. Gün içindeki uygulama sıklığı uzman doktorun önerdiği kullanım adımlarına göre belirlenir.

Tre Krem Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri arasında kaşıntı, döküntü, cilt irritasyonu, batma hissi, ciltte renk değişikliği, ciltte irritasyon, işığa duyarlılık, cilt kuruluğu, kızarıklık, soyulma, deride alerjiye bağlı kaşıntı, kızarıklık ve içi sıvı dolu kabarcıklar, kaşıntılı döküntü, solunum güçlüğü, yüz, dil, dudak ve boğaz bölgesinde şişlik vardır. Bu yan etkilerden herhangi birisini görürseniz hemen ilacı kullanmayı bırakın ve acil olarak doktorunuza başvurun.

YouTube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

2 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
2
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx