Sağlık

Acnelyse Krem Ne İşe Yarar?

Acnelyse Krem Faydaları

Reklamlar

Acnelyse krem, akneyi tedavi etmek ve yaşlanma belirtilerinin çoğunu tersine çevirmek için yaygın olarak kullanılan retinoid bir ilaçtır. Bu krem all-trans retinoik asit olarak da bilinir.

Bu kremin en yaygın kullanımı aknenin ve sivilcenin giderilmesidir. Bu kremin, cilt gözeneklerini temizleyerek ve sivilcelerin normalde olduğu gibi gelişmesini önleyerek yüzdeki sivilceleri hızlı ve etkili bir şekilde giderir. Bu, topikal krem bugün piyasada en yaygın kullanılan ve etkili akne tedavilerinden biri haline getirmiştir.

Hemen hemen tüm ilaçlar gibi, bu krem çeşitli formlarda mevcuttur ve çeşitli potansiyel yan etkilere sahiptir. Bu kılavuzda, potansiyel bir kullanıcı olarak bilgilendirilmenize yardımcı olmak için bu krem hakkındaki tüm temel bilgileri ele alacağız.

Reklamlar

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Acnelyse Krem Nedir?

Bu krem, başlangıçta akne tedavisi için geliştirilmiş retinoid bir ilaçtır. Bir ilaç olarak, 1950’lerin sonlarında geliştirildi ve birkaç yıl sonra tıbbi kullanım için onaylandı. Bugün, bu ilaç çeşitli marka isimleri altında satılmaktadır ve dünya çapında jenerik bir ilaç olarak mevcuttur.

Bu krem birkaç farklı dozaj formunda gelir. En yaygın olarak krem ​​olarak satılır, ancak sıvı bir çözelti, jel ve merhem olarak da mevcuttur.

Bir retinoid olarak, bu krem kimyasal olarak A vitamini ile ilişkilidir. Cilt hücrelerinin gelişme şeklini etkileyerek, bu krem ve diğer retinoidler akne gelişimini azaltabilir ve yaygın estetik yaşlanma belirtilerinin çoğunu önleyebilir.

Reklamlar

Acnelyse Krem Fiyatı

Bu sivilce kreminin şimdiki fiyatı 127.46 liradır.

Acnelyse Krem
Acnelyse Krem

Acnelyse Krem Ne İşe Yarar?

Bu kremin ilginç bir yönü, bilimsel araştırmacıların sivilceyi nasıl önlediğinin tamamen farkında olmamalarıdır. Bu krem, ilacın çalıştığı kesin işlem şu anda bilinmemekle birlikte, cilt yağlarının üretimini etkileyerek çalışır. Bu krem, cildin gelişme şeklini değiştirerek ve yağ seviyelerini azaltarak, sivilcelerin yüz ve vücutta gelişmesini önemli ölçüde zorlaştırır.

Akne için bu kremi süren insanlar, önemli değişiklikler görmeden önce kremi aylar boyunca kullanırlar. Kısa vadede, bu krem akneyi iyileştirmeden önce potansiyel olarak akneyi daha da kötüleştirebilir. Bununla birlikte, uzun vadede bu krem, akne oluşumunu azaltmada ve yüz cildini iyileştirmede oldukça etkilidir.

Birkaç çalışma, bu kremin akne için etkili bir tedavi olduğunu göstermiştir. 2009 yılında yapılan bir çalışmada, hafif ila orta arasında değişen akne ile on yaş ve üstü randomize katılımcı gruplarına on iki haftalık bir süre boyunca günlük olarak bu krem veya terapötik olmayan bir madde uygulandı.

Acnelyse Kremin Etkileri Ne Zaman Görülmeye Başlanır?

Bu kremin etkilerini çok hızlı bir şekilde görebilirsiniz. Kullanmaya başladıktan birkaç gün sonra sivilceleriniz iyileşmeye başlar. Fakat en etkili sonuçlar için dört ila altı hafta boyunca kullanmanız gereklidir.

Acnelyse Krem
Acnelyse Krem

Acnelyse Krem Hakkında Mutlaka Bilinmesi Gerekenler

  • Bazı kişilerin cildi aşırı kuru, kırmızı, şişmiş veya kabarmış olabilir. Tahriş derecesi gerekliyse, hastalar ilacın uygulama miktarını veya sıklığını geçici olarak azaltmaya, geçici olarak kullanmayı bırakmaya veya birlikte kullanmayı bırakmaya yönlendirilmelidir. Azaltılmış uygulama sıklıklarında etkinlik tespit edilmemiştir. Hassasiyeti düşündüren bir reaksiyon meydana gelirse, ilacın kullanımı kesilmelidir. Aşırı cilt kuruluğu da görülebilir. Eğer öyleyse, gün içinde uygun bir yumuşatıcı krem kullanılması yararlı olabilir.
  • Bu krem mikroküre kullanımı sırasında güneş ışınları da dahil olmak üzere korunmasız güneş ışığına maruz kalma en aza indirilmeli ve % 0.1 ve % 0.04 oranında güneş yanığı olan hastaların, yüksek duyarlılık nedeniyle tamamen iyileşene kadar ürünü kullanmamaları tavsiye edilir.
  • Meslek nedeniyle önemli ölçüde güneşe maruz kalması gerekebilecek ve güneşe karşı hassasiyeti olan hastalar özel dikkat göstermelidir. Maruziyetten kaçınılamadığında güneşten koruyucu ürünlerin (SPF 15) ve işlenmiş alanlar üzerinde koruyucu giysi kullanılması tavsiye edilir.
  • Rüzgar veya soğuk gibi aşırı hava koşulları da bu krem tedavisi gören hastaları tahriş edebilir.
  • Bu krem gözlerden, ağızdan, burun içinden ve mukoza zarlarından uzak tutulmalıdır.
  • Bu kremin, egzamatöz ciltte ciddi tahrişe neden olduğu bildirilmiştir ve bu durumdaki hastalarda çok dikkatli kullanılmalıdır.
Acnelyse Krem
Acnelyse Krem

Acnelyse Krem Kullanım Şekli

Eczacınızdan temin edilebilirse hasta bilgi broşürünü okuyun. Sorularınız varsa doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Bu ilacı uygulamadan önce ellerinizi yıkayın. Etkilenen cildi hafif veya sabunsuz bir temizleyici ile hafifçe temizleyin ve kurulayın. Parmak uçlarınızı, genellikle yatmadan önce veya doktorunuz tarafından yönlendirildiği gibi, ince bir tabakada küçük bir miktar krem (bezelye büyüklüğünde) uygulamak için kullanın. Bazı preparatlar için, yüzünüzü temizledikten sonra bu ilacı uygulamadan önce otuz dakika beklemelisiniz. Herhangi bir sorunuz varsa etiket yönergelerine bakın veya eczacınıza danışın.

Bu ilacı sadece cilt üzerinde kullanın. İç dudak bölgesine veya burun ya da ağız içine uygulamayın. Kesilmiş, kazınmış, güneşte yanmış veya egzamadan etkilenen ciltlere uygulamayın.

Bu ilacı gözünüz ile temas ettirmekten kaçının. Bu krem gözünüze kaçarsa, bol miktarda su ile yıkayın. Göz tahrişi gelişirse doktorunuzu arayın. Yanlışlıkla gözlerinize kaçmasını önlemek için ilacı kullandıktan sonra ellerinizi yıkayın.

Bu krem kullanırken ilk birkaç haftasında, sivilceniz daha kötü görünebilir çünkü ilaç cildin içinde oluşan sivilceler üzerinde çalışır. Bu ilacın sonuçlarını fark etmek sekiz ila on iki hafta sürebilir.

En iyi şekilde yararlanmak için düzenli olarak kullanın. Hatırlamanıza yardımcı olması için her gün aynı saatte kullanın. Daha fazla miktarda kullanmayın veya önerilenden daha sık kullanmayın. Cildiniz daha hızlı iyileşmeyecek ve kızarıklık, soyulma ve ağrı gelişme riskini artıracaktır.

Acnelyse Krem
Acnelyse Krem

Acnelyse Krem Yan Etkileri

İlacı uyguladıktan hemen sonra kısa bir sıcaklık veya batma hissi oluşabilir. İlaç kullanımının ilk dört haftasında ciltte kızarıklık, kuruluk, kaşıntı, kabarma, hafif yanma veya aknenin kötüleşmesi oluşabilir. Bu etkiler genellikle sürekli kullanımla azalır. Gündüz kremi veya nemlendirici aşırı kuru ciltler için yararlı olabilir.

Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza bildirin. Doktorunuz bu kremi kullanma sıklığınızı azaltmanızı, gücünü veya türünü değiştirmenizi veya kullanmayı bırakmanızı isteyebilir.

Doktorunuzun bu ilacı reçete ettiğini unutmayın, çünkü size olan yararın yan etki riskinden daha fazla olduğuna karar vermiştir. Bu ilacı kullanan birçok insanın ciddi yan etkileri yoktur.

Kabarcıklanma, kabuklanma, cildin şiddetli yanması, cildin şişmesi, göz kızarıklığı ve göz sulanması (konjonktivit), göz kapağı şişmesi ve ciltte renk değişikliği varsa derhal doktorunuza söyleyin.

Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon olası değildir ancak ortaya çıkarsa derhal tıbbi yardım isteyin. Ciddi alerjik reaksiyon belirtileri döküntü, kaşıntı, yüz, dil, dudak ve boğaz bölgesinde şişlik, şiddetli baş dönmesi ve nefes darlığı olabilir.

Bu olası yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen diğer etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

Bizi İnstagramda Takip Edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx