Sağlık

Fucicort Krem Ne İşe Yarar?

Fucicort Krem Faydaları

Reklamlar

Fucicort krem genel olarak cilt üzerinde kullanılan ve çeşitli cilt hastalıklarına iyi gelen bir ilaçtır. Eğer Fucicort krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Fucicort Krem Nedir?

Bu kremin her bir gramı fusidik asit, 20 mg betametazon valerat ve 1 mg klorokresol ile stabilize içerir. Bu krem, fusidik asit maddesinin antibakteriyel etkisini betametazon valerat maddesinin anti-enflamatuar ve antipruritik etkileri ile birleştirir.

Bu krem, atopik egzama ve kontakt dermatit gibi bakteriyel bir enfeksiyon varlığında veya riskinde enflamatuar dermatozları tedavi etmek için kullanılır.

Reklamlar

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Bu krem, bakteriyel enfeksiyonun olduğu veya ortaya çıkma olasılığı olan enflamatuar dermatozlar için kullanılır. Bu ürün atopik egzama, diskoid egzama ve staz egzaması için kullanılan bir ilaçtır. Aynı zamanda bu krem seboreik dermatit, kontakt dermatit, liken simpleks, kronikus, sedef hastalığı, vediskoid, lupus, eritematoz gibi cilt hastalıklarının tedavisi için de uygulanır.

Fucicort Krem Nerelerde Kullanılır?

Bu krem cilt üzerinde haricen kullanılır. Kollar, bacaklar, eller, ayaklar, yüz bölgesi, sırt, bel, boyun ve omuz gibi bölgelerde kullanılabilir.

Fucicort Krem Fiyatı 

Bu kremin 2024 yılı güncel eczane satış fiyatı 195.70 TL’dir.

Reklamlar
Fucicort Krem
Fucicort Krem

Fucicort Krem Neye Yarar?

Bu ilaç atopik egzama, diskoid egzama ve staz egzaması, seboreik dermatit, kontakt dermatit, liken simpleks, kronikus, sedef hastalığı, vediskoid, lupus, eritematoz gibi bazı cilt hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır. Bazı bakterilerin büyümesini durdurarak ve cilt yaralarında kızarıklık, kaşıntı, kabuklanma ve şişmeyi azaltarak çalışır. Bu ilaç bir antibiyotik (fusidik asit) ve betametazon valeratın kombinasyonudur. Bu ilaç sadece belirli bakteriyel enfeksiyonları tedavi eder. Viral veya mantar enfeksiyonları gibi diğer enfeksiyonlarda işe yaramaz. Herhangi bir antibiyotiğin gereksiz kullanımı veya aşırı kullanımı, etkinliğinin azalmasına neden olabilir.

Fucicort Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu ilacı kullanmadan önce, hamileyseniz veya emziriyorsanız doktorunuza söyleyin. Bunun nedeni, bir bebek beklerken veya beslerken, sadece bir doktorun tavsiyesi üzerine ilaç almanızdır.
  • Başka ilaç alıyorsanız doktorunuza söyleyin. Bu, bitkisel ve tamamlayıcı ilaçlar gibi reçetesiz satın alınabilecek ilaçları ile tıbbi ilaçları içerir.
  • Bu krem veya diğer ilaçların aktif veya aktif olmayan bileşenlerinden herhangi birine alerjiniz varsa doktorunuza belirtin.
  • Başka hastalıklarınız, rahatsızlıklarınız veya tıbbi durumlarınız varsa doktorunuza bildirin.
  • Viral, fungal veya bakteriyel kökenli cilt lezyonlarınız (örneğin herpes veya su çiçeği), TB veya sifiliz ile ilişkili deri belirtileri, perioral dermatit ve rosacea, ülseratif durumunuz varsa doktorunuza söyleyin. Bu tür hastalıklar genel olarak antibiyotik direnci geliştirme riskini artırabilir.
  • Staz dermatiti ve dolaşım bozukluğu olan diğer cilt hastalıklarınız varsa doktorunuza bildirin.
  • Klinik iyileşme olmazsa, bu kremi yedi günden fazla kullanmamalısınız.
  • Bebeklerde ve çocuklarda uzun süreli olarak bu kremi kullanmayın.
  • Hamilelik ve emzirme döneminde bu kremi kullanmanın güvenliği hakkında yeterli bilgi yoktur. Lütfen bu kremi kullanmadan önce potansiyel faydaları ve riskleri değerlendirmek için doktorunuza danışın.
Fucicort Krem
Fucicort Krem

Fucicort Krem Kullanım Şekli

Cildin etkilenen bölgesine günde iki kez hafifçe ovalayarak ince bir tabaka halinde bu kremi uygulamalısınız. İlacı uyguladıktan sonra daima ellerinizi yıkamalı ve gözünüze, burnunuza veya ağzınıza bulaşmadığından emin olmalısınız.

Bu krem kısa süreli kullanım için tasarlanmıştır ve iki haftadan fazla kullanılmamalıdır. Bu kremi doktorunuz tarafından önerildiği sürece kullanmalısınız ve durumunuza bağlı olarak, sorunlara neden olabileceğinden uzun süreli sürekli kullanımdan kaçınılmalı ve doktorunuz tarafından talimat verilmediği sürece bu kremi oklüzif pansuman altında kullanmamalısınız.

Yan Etkileri
Yan Etkileri

Fucicort Lipid Krem Yan Etkileri

Çoğu insanın bu kremi kullanırken herhangi bir sorunu olmasa da, diğer benzer tedavilere benzer şekilde, bazı hastalar yan etkiler yaşayabilir.

Bu kremin yaygın olmayan yan etkileri arasında uygulama bölgesinde cilt tahrişi, yanma veya batma hissi, cildin veya kuru cildin kaşınması veya kızarması vardır. Bu reaksiyonlar genellikle hafif ve geçicidir. Egzama, ürtiker veya diğer alerjik reaksiyonların kötüleştiği sıklıkla bildirilmemiştir.

Diğer kortikosteroidlerde olduğu gibi nadir de olsa folikülit, hipertrikoz, perioral dermatit, alerjik kontakt dermatit, depigmentasyon ve sistemik aktivite meydana gelebilir. Bu krem ile yapılan klinik çalışmalarda gözlenmese de, topikal kortikosteroid kullanımı ortaya çıkabilir. Özellikle uzun süreli kullanımda, atrofi, telenjiektazi veya cilt çatlaklarına neden olabilir.

YouTube Kanalımız: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx