Sağlık

Azelderm Krem Ne İşe Yarar?

Azelderm Krem Faydaları

Reklamlar

Azelderm krem genel olarak azelaic asit içeren ve cilde komple bakım yapan bir üründür. Peki Azelderm krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Azelderm Kremin Etkisi

Bu krem, doğal olarak oluşan bir asit olan azelaik asit içeren topikal bir jeldir. Azelaik asit cildin kendini daha hızlı yenilemesine yardımcı olur ve bu nedenle sivilce ve siyah nokta oluşumunu azaltır. Ayrıca akne ve rosacea gibi cilt hastalıklarına neden olan bakterileri öldürmeye yardımcı olur.

Reklamlar

Bu krem, hafif ila orta şiddette rosacea’yı (genellikle yanaklarda ve burun bölgesinde kızarıklıkların görüldüğü bir cilt rahatsızlığı) tedavi etmek için kullanılır. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Azelderm Krem Nerelerden Alınır?

Bu kremi eczanelerden satın alabilirsiniz.

Azelderm Kremin Faydaları Nelerdir?

Bu krem genel olarak ciltteki akneleri, sivilceleri ve siyah noktaları gideren bir üründür. Aynı zamanda bu krem, yüz bölgesindeki kılcal damarların yüzeyde olan ve akneli kızarık bir görünüme sahip olan bir hastalık rosacea’yı iyileştirir.

Azelderm Krem
Azelderm Krem

Azelderm Krem Kullanımı

Azelaik asit veya propilen glikole alerjiniz varsa bu kremi kullanmamalısınız. Bu kremi gözlerinize, burnunuza, ağzınıza, rektumunuza veya vajinaya sokmaktan kaçının. Güneş yanığı, rüzgar yanığı, kuru, çatlamış, tahriş olmuş veya aşırı hassas ciltlerde kullanmayın. Bu ilacı kullanmadan önce bu hastalıkların iyileşmesini bekleyin. Bu kremi uyguladıktan sonra alanı sarmayın, kapatmayın ve bandajlamayın. Bunu yapmak vücudunuz tarafından çok fazla ilacın emilmesine neden olabilir ve zararlı olabilir.

Reklamlar

Belirtilerinizin düzelmesi dört hafta veya daha uzun sürebilir. Bu kremi talimatlara uygun şekilde kullanmaya devam edin ve on iki haftalık tedaviden sonra belirtileriniz düzelmiyorsa doktorunuza bildirin. Aşırı yanma, kuruluk veya tahrişiniz varsa, doktorunuza bu kremi günde bir kez kullanmasını isteyin.

Azelderm Krem
Azelderm Krem

Azelderm Krem Nasıl Sürülür?

Azelaik asit veya propilen glikole alerjiniz varsa bu kremi kullanmamalısınız. Bu kremin doğmamış bir bebeğe zarar vermesi beklenmez. Hamileyseniz veya tedavi sırasında hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza bildirin. Azelaik asidin anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Bir bebeği emziriyorsanız bu kremi doktorunuza söylemeden kullanmayın.

Bu kremi tam olarak doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Daha fazla veya daha az miktarlarda veya önerilenden daha uzun süre kullanmayın. Reçete etiketinizdeki talimatları izleyin.

Bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Etkilenen bölgeyi yumuşak bir sabun veya sabun içermeyen bir temizleme losyonu ile temizleyin ve yumuşak bir havluyla kurulayın. İlacı belirtilen şekilde uygulayın. Bu kremi genellikle günde iki kez, sabahları ve yatmadan önce uygulayın. Doktorunuzun talimatlarını izleyin.

Bu kremi uyguladıktan sonra etkilenen bölgeyi kapatmayın. Bunu yapmak çok fazla ilacın vücut tarafından emilmesine neden olabilir ve zararlı olabilir.

Belirtilerinizin düzelmesi dört hafta veya daha uzun sürebilir. Bu kremi talimatlara uygun şekilde kullanmaya devam edin ve on iki haftalık tedaviden sonra belirtileriniz düzelmiyorsa doktorunuza bildirin. Aşırı yanma, kuruluk veya tahrişiniz varsa, bu kremi günde bir kez kullanın. Bu kremi oda sıcaklığında nem ve ısıdan uzakta saklayın.

Azelderm Kremin Hamilelikte Kullanılması

Bu kremi doktorunuza danışmadan hamilelik döneminde kullanmayın.

Azelderm Kremin Emziren Annelerde Kullanımı

Bu kremi doktorunuza danışmadan emzirme döneminde kullanmayın.

Azelderm Krem Cildi Kurutur mu?

Bu krem sivilceleri ve cilt lekelerini tedavi ettiği için az miktarda cilt kuruluğuna neden olabilir. Bu yüzden bu kremi kullandığınız dönemde yağsız bir nemlendirici krem de kullanabilirsiniz.

Azelderm Krem Egzama için Kullanılabilir mi?

Bu krem egzama tedavisinde etkili değildir.

Azelderm Krem
Azelderm Krem

Azelderm Krem Tüylenme Yapar mı?

Bu kremin aşırı tüylenme gibi bir yan etkisi yoktur.

Azelderm Krem Yazın Kullanılır mı?

Bu krem, leke kremi olduğu için gündüz ve güneşe çıkmadan önce kullanılmamalıdır. Bu kremi gece kullanmanız önerilir.

Azelderm Kremin Yan Etkileri

Bu kreme karşı, kurdeşen, zor nefes alma, yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi gibi herhangi bir alerjik reaksiyon belirtiniz varsa acil tıbbi yardım alın. 

Şiddetli yanma, batma veya sıcaklık, şiddetli kaşıntı veya karıncalanma, şiddetli kızarıklık, kuruluk, soyulma veya diğer tahriş veya ten renginde değişiklikler gibi yan etkilerden herhangi birisini görürseniz derhal ilacı kullanmayı bırakın ve varsa derhal doktorunuzu arayın.

Bu, yan etkilerin tam bir listesi değildir ve diğerleri oluşabilir. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye için doktorunuzu arayın.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx