Garnier

Garnier Fırçalı Yüz Temizleme Jeli Ürün İncelemesi

Garnier Fırçalı Yüz Temizleme Jeli Faydaları

Reklamlar

Garnier fırçalı yüz temizleme jeli, hem uygun fiyatı hem de kullanışlı olması sebebiyle son yıllarda cilt bakımında sıkça tercih edilen bir üründür. Peki Garnier fırçalı yüz temizleme jeli nedir, ne işe yarar, fiyatları ne kadar, cilde faydaları nelerdir gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız bu yazıda hepsini cevapladık. Ama önce yüz temizleme fırçalarının ne olduklarını ve işlevlerini yakından inceleyelim.

Yüz Temizleme Fırçası Nedir?

Yüz temizleme fırçaları, cildinizi parlatırken cilt bakım ürünlerinin daha iyi etki etmesini sağlayan ve dönen kıllı başlıklarla çalışan bir cihazdır. Yüz temizleme fırçaları, günlük cilt bakımı rejimimizi bir sonraki seviyeye taşır. Şimdi banyo için kullanılabilen yüz fırçaları, farklı cilt tipleri ve cilt sorunları için değiştirilebilir başlıklar ile birlikte gelir. Yağlı ciltler için olan veya nemlendirme ve ekstra peeling ayarları bulunan hassas versiyonlar vardır. Bazı yüz temizleme fırçalarını çıkarılabilir başlıklara sahiptir. Güzellik cihazınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için size nasıl daha verimli kullanabileceğinizi anlatacağız. Daha net, pürüzsüz bir cilde sahip olmak için yüz fırçalarını doğru kullanmak önemlidir.

Garnier Fırçalı Yüz Temizleme Jeli
Garnier Fırçalı Yüz Temizleme Jeli

Yüz Temizleme Fırçası Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Cildiniz için doğru fırça başlığını seçmek önemlidir. Fırça başlığının cildinizi tahriş etmemesi veya iltihaplandırmaması gerçekten önemlidir ancak işini yapacak kadar iyi çalışması da eşit derecede önemlidir.

Reklamlar

2. İlk kez bir yüz fırçası kullanmaya başladığınızda, cildinizde koyu lekeler veya sivilceler oluşursa kesinlikle endişelenmeyin çünkü bu doğaldır. Ölü deri hücreleri temizlenirken cilt de pullaşmaya başlayabilir. Bu kuru olduğu anlamına gelmez sadece ölü cildin etkili bir şekilde temizlendiği anlamına gelir. Cildiniz bir akne veya sivilce ile reaksiyona girerse, yüz temizleme fırçasını birkaç gün kullanmayı bırakın. Daha sonra cildiniz düzeldiğinde, sonraki hafta boyunca yavaşça yüz temizleme rutinine geri dönün. Herkesin cildi farklıdır bu yüzden cildiniz için neyin işe yaradığını bulmak önemlidir.

3. Günde bir kez bir temizleme fırçası kullanmak, gece cilt bakımı rutininizin bir parçası olarak en iyi sonuçları almanızı sağlar. Cilt bariyeri çok sık kullanılarak ciltteki doğal sebumun giderilmesiyle bozulabilir. Bu, ciltteki yağ bezlerinin eskisinden daha fazla çalışmasını sağlayabilir, doğal yağ ve sebum üretimini arttırır.

4. Eğer cildiniz doğal olarak hassassa, bir yüz temizleme fırçası kullanmak, doğal bariyer bozulduğundan ve yeni cildin çevresel streslere aşırı maruz kalması nedeniyle daha hassas hale gelmesine sebep olabilir. Bu stresler hava, kirlilik, günlük olarak gelebilir. Kir ve makyaj, bu nedenle yeni cilt hücreleri strese aşırı maruz kaldığında, düzensiz cilt tonuna ve kırmızı ve tahriş olmuş bir ten, kuru lekeler, kaşıntı veya kızarıklığa neden olabilir. 

5. Ölü cilt hücrelerini çıkarmak ve aşağıdaki yeni yeni cilt hücrelerini ortaya çıkarmak için haftada bir kez bir eksfoliye edici fırça başlığı kullanın. Cildimizin daha yeni katmanlarını açığa çıkarmak, cildimize hepimizin istediği sağlıklı ışıltıyı veren şeydir. Ancak bir yüz temizleme fırçası kullanarak ve yeni cilt hücrelerinin aşırı temizlenmesi, cildin kırmızı ve tahriş olmasına neden olabilir.

Reklamlar

6. Yüz temizleme fırçanızı asla başkalarıyla paylaşmayın. Bu, bakterileri yayabilir ve iltihaplanma ve sivilcelere sebep olabilir.

7. Yüz temizleme fırçanızın akan su altında düzgün bir şekilde temizlenmesi, lekelere veya aknelere neden olabilecek kir veya makyaj kalıntılarını temizlemek için önemlidir. Nazik alkol bazlı dezenfekte edici bir sabun, bakteri kalıntılarını çıkarmak için birkaç haftada bir temizlemek için iyi bir seçenek olabilir. Antibakteriyel sıvı sabunlar cilt için tahriş edici olabileceği için yüz temizleme fırçanızı suyla iyice yıkamanız gerekir.

8. Yüzünüzde kullandığınız fırça başlığını asla vücudun farklı bölgelerinde kullanmayın. Cildinizde harika sonuçlar gördükten sonra, diğer leke eğilimli bölgelerde kullanmak cazip gelebilir ama sakın yapmayın! Bu, vücuttaki bakterilerde dengesizliğe sebep olur ve tüm alanları daha da kötüleştirir.

Garnier Fırçalı Yüz Temizleme Jeli
Garnier Fırçalı Yüz Temizleme Jeli

Yüz Temizleme Fırçası Ne İşe Yarar?

Yüz temizleme fırçaları, daha kalın cilt tipleri genellikle daha koyu cilt tonları için mükemmeldir çünkü bunlar, uyarıcı tedavilere daha az duyarlı olma eğilimindedirler. Ayrıca açık gözenekler, tıkanmalar ve akne alevlenmeleri ile tıkanmış ciltleri temizlemeye yardımcı olabilirler. 

Erkek cildinde olduğu gibi mat, kuru ciltler de düzenli yüz temizleme fırçası kullanımından yararlanabilir. Konu içe doğru büyüyen kıllar ve batıklarla mücadele etmek olduğunda harikadır! Saç kökleri tıkanma eğiliminde olduğundan ve bazen akneye yol açabilen tıkanıklığa neden olduğundan, aynı şey yüz kılları fazla olan kadınlar için de geçerlidir. Yüz temizleme fırçaları, kılların yüzey üzerinde göründüğünden çok daha derin bir şekilde epidermise nüfuz etmesine yardımcı olarak daha derinlemesine bir temizlik sağlar.

Nazik bir yüz fırçası seçin

Yüz temizleyici bir fırça seçerken her zaman yumuşak kıllı bir fırça tercih etmelisiniz. Herhangi bir cilt tipi her zaman şefkatle ve özenle temizlenmelidir. Sert fırçalar, cilt üzerinde çok serttir ve genellikle kızarıklık, ağrı ve hassasiyete neden olur.

Yüz fırçasını çok sık kullanmayın

Yüz temizleme fırçaları, haftada dört defadan fazla kullanılmamalıdır. Çünkü günlük kullanım, cildin doğal asit tabakasını sıyırıp PH dengesini bozar. Bakterileri yok etmek için fırçalar her zaman kullanımdan hemen sonra iyice yıkanmalıdır.

Hafif bir yüz temizleme ürünü kullanın

Kullanım açısından, hafif bir yüz yıkama jeli veya köpük temizleyici önceden nemli ellerle cilde uygulanmalı ve iyice masaj yapılmalı ardından orta basınçta küçük dairesel hareketleri kullanılarak fırça kullanılmalıdır. Temizlerken boyun ve dekolte bölgesini de ekleyebilirsiniz. Yaklaşık üç dakikadan fazla bu fırçayı kullanmayın. Ayrıca göz bölgesindeki cilt çok ince ve hassas olduğundan göz bölgesinden kaçınılmalıdır.

Yüz temizleme fırçasının peeling etkisi vardır

Temizleme fırçalarının en güzel yanı, peeling işini yapmalarıdır bu nedenle ek peeling ürünlerine yatırım yapmanıza gerek yoktur. Bir not olarak, fırçalar krem ​​temizleyiciler veya losyonlarla gerçekten iyi çalışmaz. Bu yüzden her zaman köpüklü ya da jel formunda bir yüz temizleme ürünü kullanın. Fırçalamadan sonra tüm kalıntıları çıkarmak da önemlidir bu nedenle fazla kalıntıyı gidermek için sıcak bir muslin bezi kullanmanız gerekebilir.

Fırçalama sonrası iyi bir nemlendirici krem ile cildi nemlendirmeniz ve korumanız gerekir. Çünkü bazen yüz fırçaları ciltteki doğal yağları sıyırır. Aynısı akne veya gözenekli ciltler için de geçerlidir, sanki cilt çok susuz kalmış gibi telafi etmek için daha fazla yağ ve sebum üretecektir. Her şey denge ile ilgilidir.

Yüz temizleme fırçaları, cilt bakımı rutinini geliştirmenin ve günün sonunda tüm makyajınızın düzgün bir şekilde çıkarılmasını sağlamanın harika bir yoludur. Cilt tipinize bağlı olarak, genellikle haftada dört ya da beş kez kullanabilirsiniz. Fakat cildiniz kalınsa ve yağlı bir cildiniz varsa bunu yalnızca günde bir kez kullanmanızı tavsiye ederiz. Hassas bir cildiniz varsa, her gün kullanmamalısınız.

Garnier Fırça Başlıklı Yüz Temizleme Jeli Nedir?

Garnier fırça başlıklı yüz temizleme jeli, sivilcelerle etkili bir şekilde savaşır ve günlük temizlik rutininizde devrim yaratır. Yoğun derin temizlik ölü cilt hücrelerini ve koyu lekeleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Ölü cilt hücrelerini temizler ve koyu lekelerle savaşmaya yardımcı olur.

Leke eğilimli ciltlerde test edilen yoğun derin temizlik, ölü cilt hücrelerini ve sivilce izlerini gidermeye yardımcı olur. Ayrıca gözeneklerdeki kirleri temizlemek için çalışır ve siyah noktaları ve sebum seviyelerini gözle görülür şekilde azaltır. Cilde doğal bir parlaklık ve ışıltı kazandırır.

Garnier Fırçalı Yüz Temizleme Jeli Bim

Bu fırça ve yüz temizleme jeli BİM marketlerde satılmaz.

Garnier Fırçalı Yüz Temizleme Jeli Gratis

Bu fırça ve yüz temizleme jeli Gratis mağazalarında satılmaz.

Garnier Fırçalı Yüz Temizleme Jeli Watsons

Bu fırça ve yüz temizleme jeli Watsons mağazalarında satılmaz.

Garnier Fırçalı Yüz Temizleme Jeli Fiyatı

Bu ürünün güncel fiyatı 29 liradır.

Garnier Fırçalı Yüz Temizleme Jeli Blog

Bu blog yazımızda Garnier fırçalı yüz temizleme jeli ürününün incelemesini bulabilirsiniz.

Garnier Fırçalı Yüz Temizleme Jeli Nasıl Kullanılır?

Önce yüzünüzü ıslatın. Açmak için fırça başlığını 180 derece çevirin. Fırçayı ıslatın ve baş aşağı tutun. Yüz temizleme jeli çıkana kadar şişeyi iyice sıkın. Jeli tüm yüzünüze sürdükten sonra, fırça başlığını kapalı konuma 180 derece döndürün. Islak yüze dairesel hareketlerle uygulayın. Yüzünüzü iyice durulayın ve musluğu altındaki fırçayı temizleyin.

Garnier Exfo Fırçalı Yüz Temizleme Jeli Faydaları

Bu fırça ve jel, ölü cilt hücrelerini temizler. Sivilceler ve koyu lekeler ile mücadeleye yardımcı olur. Güneş lekeleri ve yaşlılık lekeleri üzerinde etkili olan bu ürün, yoğun ve derin bir cilt temizliği sağlar. Siyah noktaları ve beyaz noktaları temizleyen bu ürün, tıkanmış gözenekleri tamamen arındırır. 

Garnier Fırçalı Yüz Temizleme Jeli Ne Kadar?

Bu ürünün şimdiki fiyatı 29 liradır.

Garnier Fırçalı Yüz Temizleme Jeli Ne İşe Yarar? 

Leke eğilimli cildi, peeling fırçası uygulama sistemine sahip arındırıcı bir yüz yıkama maddesi ile cildinize uygulayın. Kirleri ve makyaj kalıntılarını ciltten temizlemek ve ölü deri hücrelerini soymak için çalışan bu fırça, gözenekleri etkili bir şekilde açmak, yüzeydeki sebum seviyelerini azaltmak ve kusur izlerini yok etmek için derinlemesine çalışan salisilik asit ve doğal olarak aktif, yaban mersini türevi ‘herbasoothe’ içerir. Parlatıcı fırça, nazikçe peeling için mükemmel bir araçtır. Cilt yumuşak, yenilenmiş ve antibakteriyel özellikler ile tamamen temizlenmiş hisseder.

Garnier Fırça Başlıklı Yüz Temizleme Jeli Fiyatı

Bu yüz temizleme jelinin güncel fiyatı 29 liradır.

Garnier Fırçalı Yüz Temizleme Jeli Nerede Satılır? 

Bu ürünü kozmetik marketlerinden ve internet sitelerinden satın alabilirsiniz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx