ModaKombin

Genç Erkek Giyim Tarzları

Genç Erkek Giyim Tarzları ile İlgili İpuçları

Reklamlar

Genç erkek giyim tarzlarını oluşturmak zaman zaman zor olabilir. Moda anlayışınızı geliştirmek ve şık kombinler yapmak için doğru kombin yapma ipuçlarını bilmeniz gerek. Genç erkek giyim tarzlarını oluşturmak ve havalı görünümler yaratmak için doğru yerdesiniz.

Bir terzi bulun

Genç erkek giyim tarzları oluşturmak için ilk önerimiz bedeni küçültmektir, peki ya zaten sahip olduğunuz tüm giysiler? Belki çok uzun bir kot pantolonunuz ya da üzerinizde çok bol görünen bir gömleğiniz var. Bu parçalardan kurtulmak istemezsiniz. Ne de olsa onlar için iyi para ödediniz ve hala içlerinde bolca hayat var. Ee ne yapıyorsunuz? Onları terziye götürün ve daha iyi oturması için değiştirin. 

Terzilik stil sahibi erkeklerin gizli silahıdır. Tanıdığınız en iyi giyimli adama terzisi olup olmadığını sorun. Onları isimleriyle tanıdığını ve ayda en az bir kez ziyaret ettiğini garanti ederiz. Giysilerinizi kişiye özel hale getirmek, kelimenin tam anlamıyla hayat değiştiren bir deneyim olabilir ve yeni kıyafetler almaktan çok daha ucuz.

Reklamlar
Şık ayakkabılar kullanın
Şık ayakkabılar kullanın

Şık ayakkabılar kullanın

Paranızın karşılığını fazlasıyla almak istiyorsanız, ayakkabılarınızı yükseltmeyi düşünmelisiniz. Çoğu erkek yanlış zamanda yanlış ayakkabı giyiyor. Tekne ayakkabıları iş için uygun değildir. Gündelik kıyafetlerle atletik ayakkabılar veya gündelik iş ofislerine gündelik ayakkabılar giyen adamları, hatta kot pantolonlu korkunç parmak arası terliklerini görüyorum. “Daha şık” ayakkabılar giymeniz gerektiğini söylemiyoruz. Duruma uygun ayakkabılar giymelisiniz diyoruz.

Spor ayakkabı sever misiniz? Harika! Eski spor ayakkabılardan kurtulun ve kendinize minimal beyaz deri spor ayakkabılar alın. Beyaz deri spor ayakkabı ve akıllı gündelik kıyafetle hem spor hem de şık olabilirsiniz.

Hangi ayakkabıyı giyeceğinizden emin değil misiniz? Kendine bir çift kahverengi deri chukka bot satın alın. İlk başta garip gelebilirler ama dolabınızdaki en çok giyilen ayakkabı olacaklar.

Bi̇r aksesuar ekleyin

Bir kıyafeti giymenin en kolay ve en etkili yollarından biri aksesuar eklemektir. Erkeklerin giymeye meyilli olduğu saatler, kravatlar, cep mendilleri, bilezikler, yüzükler, kolyeler, şapkalar ve diğer çeşitli işlevsel ama muhtemelen tamamen gerekli olmayan eşyalardan bahsediyorum. Sıkıcı bir kıyafet bile aksesuarlarla dönüştürülebilir ve yükseltilebilir. Bir veya üç aksesuar eklediğinizde, çok daha fazla bir araya getirilmiş görüneceksiniz (ama çok fazla çabalıyormuşsunuz gibi değil). Erkeklerin vazgeçilmez aksesuarları saat ve güneş gözlüğü. İkisini de neredeyse her gün kullanmalısınız. Bunlar süper pratiktir ve ne kadar gündelik veya resmi olursa olsun her türlü kıyafetle harika görünür. Basit bir manşet tarzı bileklik de erkekler için harika bir aksesuardır. Gözlükler, yalnızca okumak veya ekranlara bakmak için olsalar bile iyi çalışır.

Reklamlar

Basit bir metal manşet erkekler için mükemmel bir aksesuardır (çıkarması da kolaydır). Takım elbise giyiyorsanız, bir kravat ve belki bir cep mendili kullanın. şüpheniz varsa, düz beyaz bir cep mendili kullanın.

Bi̇r aksesuarı çıkarın
Bi̇r aksesuarı çıkarın

Bi̇r aksesuarı çıkarın

Son ipucuna dikkat edin. Özellikle genç erkek giyim stiline ilk başladığınızda, aksesuarları kullanırken aşırıya kaçmak kolaydır. Bir saat, bir yığın bilezik, bir şapka, cep mendili ve kravat takan bir sürü genç erkek giyim acemisi ve fanatiği var. Bunu yaptığınızda, neredeyse bir kostüm gibi görünüyor ve iyi bir şekilde değil.

İki veya üç zevkli aksesuar kullanın, yani saat, kravat ve güneş gözlüğü idealdir. Şüphe duyduğunuzda, aksesuarları azaltmayı unutmayın. Moda tasarımcısı Coco Chanel’in ünlü bir şekilde dediği gibi: “Evden çıkmadan önce aynaya bakın ve bir şeyi çıkarın”. Coco Chanel ne dediğini biliyordu, bu yüzden tavsiyesine kulak vermeni tavsiye ederim!

Her duruma uygun giyinmeyi bilin

Harika stil, harika bir hakem gibidir: hata yapmamalıdır. Çok iyi giyinmek, duruma uygun giyinmekten başka bir şey değildir. Hiç bir düğünde gömleği veya sandaleti olan birini gördünüz mü? Benzer şekilde, her zaman parlak renkli üç parçalı bir takım elbise, kol saati, kadife terliklerle zirveye çıkan adam var. Büyük ekranda komik, ama gündelik hayatta değil… Bu insanların ikisi de hedefi tamamen kaçırıyor ve nihayetinde düğün partisine saygısızlık ediyor. Az giyinen adam olayın formalitesine saygı duymuyor. Ortama uygun giyinmeliydi! Aşırı giyimli adam dikkat çekmek istiyor ama bugün onun günü değil. Tüm gözler gelin ve damadın üzerinde olmalı, aşırı giyinmiş bir tavus kuşu değil.

Sade, neredeyse her zaman seçmenin en iyi yoludur. Çoğu durumda amaç, tarzınızla herkesi etkilemek değildir. Bir randevuda bile iyi görünmek istersiniz, ancak aşırıya kaçmak istemezsiniz. Yani tam olarak istediğinizi giyemeyeceğiniz anlamına gelse bile, duruma uygun giyinmeye çalışın.

Katmanlama sanatını öğrenin

Tıpkı terzilik gibi, katmanlama da stil sahibi erkeğin gizli silahıdır. Bu yüzden stil aşkı olan çoğu erkek, diğer sezonlardan daha fazla düşer. Soğuk hava, aşırı ısınmadan katmanlar giyebileceğiniz anlamına gelir ve katmanlar harika görünür (doğru yapıldığında). Ceket, kazak ve düğmeli gömlek kombini ile asla yanlış bir kombin yapmış olamazsınız. İşte herkesin yapabileceği bazı kolay katmanlama fikirleri…

Kazak ve düğmeli gömleği birlikte giyebilirsiniz. Ceket, kazak ve düğmeli gömleği birlikte kullanabilirsiniz. Yelek ve gömleği birlikte giyebilirsiniz. Cepli gömleği ve henley tişörtü birlikte giyebilirsiniz. Bunun dışında ceket, yelek ve henley tişörtü eşleştirebilirsiniz. Olasılıklar sonsuzdur ve fikir ve ilham almak için her zaman kıyafet arşivine göz atabilirsiniz.

İyi giyinmekle ilgili bu ipuçları basit olabilir, ancak birlikte kullanıldığında harika şeyler olur. Basit bir toplamadan değil, çarpma işleminden bahsediyoruz.

Örneğin, katmanları harika renk kombinasyonları ve uygun uyum ile birleştirirseniz, herhangi bir odadaki en iyi giyinen erkeklerden biri olacağınızı neredeyse garanti edebiliriz.

Uygun uyum, bir araya gelen renkler, katmanlar ve aksesuarlar eşittir harika stildir. Aslında, bunu düşünün. Çoğu erkek, üçünü de bırakın, stilin bir yönünü bile çözemez. Aptal oldukları için değil. Sadece zaman ayırmadılar. Belki umursamıyorlar ya da (büyük olasılıkla) iyi giyinmediklerini bilmiyorlar. Hiç kimse sana bu şeyleri söylemez. Ama bunu okuyorsunuz, bu da biraz zaman, enerji ve hatta para harcamaya istekli olduğunuz anlamına geliyor. Bu yüzden bu ipuçlarını tekrar inceleyin, ardından üzerinde çalışmaya başlayın. Ve unutmayın, bu bir maraton, sürat koşusu değil, bu yüzden eğlenin ve yolculuğun tadını çıkarın.

En İyi Genç Erkek Giyim Kombinleri
En İyi Genç Erkek Giyim Kombinleri

En İyi Genç Erkek Giyim Kombinleri

Kıyafetlerim uyuşmuyor diyorsanız doğru yerdesiniz! Kombin genç erkek giyim önerileri yaparken en önemli kural eşleşen kıyafetler ve doğru kombin yapmak için estetik bir göze sahip olmanız gerekir. Burada çok katı olmayan belirli “kurallar” vardır. Bazen onları daha iyi çalışacak şekilde kullanabilirsiniz. Ancak bu, araştırma ve çok fazla pratik gerektirir (ilk seferde doğru yapmayı beklemeyin). Eşleştirmeyi basitleştiren beş kuralı öğrenmek için aşağıyı okuyun ve ardından öğrenmeye devam edin!

Tamamlayıcı eşleştirme kullanın

Eşleştirmedeki ilk kural, her şeyi tam olarak eşleştirmek zorunda olmamanızdır! Özellikle pantolonlarınız ve üstteki çoklu katmanlar için.

Sıralama şu şekilde oluyor: Tamamlayıcı > Kombin > Kötü kombin > Hiç düşünülmemiş kombin

Eşleştirmeden önce tamamlayıcıya sahip olmamızın nedeni her iki teknik arasındadır. İlki, giysilerin daha üst düzey bir görünüm oluşturmak için “birbirlerini oluşturmasına” izin verir. Bu nedenle, “tamamlayıcı” rotaya gidiyorsanız, renk çarkına dikkat edin. İşin püf noktası, gardırobunuzun ana renklerinin renk çarkında mümkün olduğunca birbirinden uzak olmasını sağlamaktır.

Ancak bu, tamamen “eşleşmekten” kaçınmanız gerektiği anlamına gelmez. Aslında “tamamlayıcı” olmaktan daha güvenlidir. Çizgiyi geçmekten ve keskin bir kontrast göstermekten endişe duyduğunuzda, geri dönüş, giyim parçalarınızı tek bir renge göre eşleştirmektir. Sonunda, eşleştirme eşittir oldukça iyi bir görünüm. Ancak çevrenizdeki herkesi başarılı bir “tamamlayıcı” kıyafetin yapabileceği şekilde şaşırtması pek olası değil.

Renk çarkında renkler birbirine yakınsa veya birden fazla parlak renk kullanılmışsa “kötü eşleşme” oluşabilir. Ama yine de rastgele seçimler yapmaktan ve hiç düşünmemekten daha iyidir! Çaba hala bir şey için önemlidir.

Deri parçalar eşleşmeli
Deri parçalar eşleşmeli

Deri parçalar eşleşmeli

Basitçe söylemek gerekirse, deri parçalar genç erkek giyiminin ayrılmaz bir parçasıdır.  Tarih, zenginliği ve statüyü nasıl temsil ettiğini gösterir. Öyleyse bundan yararlanın ve deri parçalarınızın aynı renkle bir grup olarak öne çıkmasına izin verin. Ancak bu kural katı değildir. Eşleştirmeye odaklanmanız gereken iki şey ayakkabılarınız ve kemerinizdir. Ardından saat kayışınızın ve deri çantanızın rengiyle takip edin ancak sadece uygunsa. Sadece bu amaç için para harcamayın.

Ve bu durumda hatırlamak önemlidir. Derilerinizin renkleri ne kadar farklı olursa, sonuç o kadar kötü olur. Yani şık siyah botları, taba rengi bir kemerle kesinlikle eşleştirmeyin. Çikolata kahvesi çizmeler burada daha iyi bir alternatif.

Siyah deri ayakkabınız, grinin herhangi bir tonu olan bir kemerle gidebilir (çünkü gri nötr bir renktir). Ancak, her bir deri parçanın eşit olarak öne çıkmasını istiyorsanız, beğendiğiniz belirli bir rengi bulmanızı ve ona bağlı kalmanızı öneririm. Kemer seçenekleriniz sınırlıysa muhtemelen yapmanız gereken budur. Çoğumuzun evde yaklaşık iki ila üç ayrı kemeri var. Daha fazla satın almak israf gibi gelebilir. Bunun için farklı renklerde ve farklı tokalarda kemerler bulundurmanız önemlidir.

Metaller eşleşmeli

Aynı şey. Mümkünse saatinizin, kemer tokanızın ve diğer metal parçaların eşleşmesi gerekir. Giymeyi en çok sevdiğiniz eşyayı düşünün. Belirli bir saatse, rengi not edin ve eşleşen bir kemer tokası almayı düşünün. Gümüş gümüşle, altın altınla (hatta bariz bir fark yoksa pirinçle) gider. Belki alyans altındır ama gümüş metallerle iyi görünüyorsun. Ya da belki babandan kalan gümüş bir saatin vardır. Bu nedenle, duygusal değeri olan öğeleri değiştirmeyi düşünmeyin bile! Çünkü zıt metaller gerçekten küçük problemlerdir.

Aynı düzeyde formaliteye sahip parçaları giyin

Siyah bir takım elbise ceketini basketbol şortu ile kombinler misiniz? Tabii ki hayır! Tüm giyim eşyaları formalite ölçeğinde bir yere düşer. Ve kıyafetiniz öncelikle “en zayıf halkasına” dayandığından, en resmi giyim parçalarını, en gündelik parçalar ile eşleştirmeyin. Sadece bir bütün olarak görünüşünüzü bozar.

Resmi-gündelik bir kombinasyon, yağ ve su gibidir. İki unsur birbirine karışmaz. Sadece insanların kafasında bir soru işareti kaldıracaksınız. Giyecek bir şey bulmakta zorlandığınızı, aceleyle mi giyindiğinizi veya sadece yeni (ama garip) bir tarz mı dendiğinizi merak edecekler.

Ancak bazı deri ayakkabı türleri işi zorlaştırıyor. Belirli bir ayakkabı resmi olmaktan çok daha sıradan görünebilir (özellikle daha fazla brogue veya ayrıntı içeriyorsa). Kot pantolonla giyebilirsiniz ama iş kıyafeti ile giyemezsiniz. Yani bu şeyler biraz deneme yanılma gerektirecektir.

Genel olarak daha koyu renkler, daha yüksek düzeyde formalite (özellikle takım elbise ceketleri ve ayakkabılar için) sunar. Daha açık renkler ise daha düşük formalite sunar. Gündelik etkinlikler veya yazlık kıyafetler için en iyisidir.

Ünlü kişilerden öğrenin
Ünlü kişilerden öğrenin

Ünlü kişilerden öğrenin

Tüm bu bilgileri işliyor ve karmaşık diye düşünüyor olabilirsiniz.  Ancak bir rol modeliniz olduğunda eşleştirme sanatı çok daha kolaydır. Halkın içinde her zaman muhteşem kombinle görülen birini rol model alın. Kenan İmirzalıoğlu veya Kıvanç Tatlıtuğ’dan ilham alabilirsiniz.

Bunlar, öğrenmek istediğiniz ustalardır. Her zaman neyin işe yaradığını sunarlar. Onlardan ilham alın ancak her küçük ayrıntıyı kopyalamayın. Bireyselliğinizin hala ortaya çıkması gerekiyor.

Çeşitli dokuları ve desenleri keşfedin

Genç erkek giyiminde doku ve deseni nasıl birleştireceğinizi biliyorsanız yardımcı olur. Bu yüzden okumak için zaman ayırın.

Kombin yapmak, deneyerek çözeceğiniz birçok şeyden biri. Sürekli denemeler yapmak çok önemlidir. Bu, iyi bir moda anlayışına sahip olmanın ve kendi kişisel tarzınızı geliştirmenin bir parçasıdır.

Bu yüzden ara sıra denemekten korkmayın (yukarıdaki bazı kuralları çiğnemek anlamına gelse bile). Ancak yeni kıyafetinizi herkesten önce görecek ve iyi görünüp görünmediğini söyleyebilecek güvenilir arkadaşlarınız olsun.

Genç erkek giyim hakkında yazdığımız yazımızı beğendiyseniz, Moda ile ilgili olarak En Güzel Gelin Takı Seti Modelleri adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz: Begonya Kadın

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx