Sağlık

Göğüs Estetik Nedir ve Neden Tercih Edilir?

Reklamlar

Meme büyütme estetiği en çok tercih edilen estetik çeşitlerinden biridir. Göğüslerin normal bir boyutu vardır. Bu kişinin vücudu ile doğru orantılı olmalıdır. Bazı kişilerde normal bir göğüs yapısı olmaz. Ya küçük olur ya da normale göre büyük olur. İki şekilde de kişiler için rahatsız edici bir durumdur.

Genel olarak meme yapısı doğuştan küçük olan ya da farklı sebeplere bağlı olarak küçük olan kişiler, meme büyütme estetiği yaptırmak ister. Meme büyütmek isteyen kişilere silikon takılır. Silikon çeşitleri de kaliteye göre değişiklik gösterir.

Meme Büyütme Estetiği

Meme büyütme estetiği ile memeler daha dolgun görünür. Sarkmış, küçük ya da dokusu az olan memelere yapılan bir estetik işlemidir. Bir ameliyat olduğu için, öncesi ya da sonrası için önemli noktalar vardır. Bunlara dikkat edilirse, daha çabuk iyileşme olur ve göğüs yapısı da istenilen şekilde olur. İyi bir hastanede iyi bir hekime tarafından yapılması da çok önemlidir.

Reklamlar
Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?
Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme büyütme memesi çeşitli sebeplere bağlı olarak sonradan küçülmüş ya da kişilerin tercih ettiği bir estetik türüdür. Meme estetikleri için özellikle yaş sınırlaması bulunur. 18 yaşından küçük olan kişiler için uygun bulunmaz.

Göğsü yapısının tam şeklini almış olması ya da oturmuş olması gibi detaylar bu tip estetiklerde önemli bir yere sahiptir. Yapılan tektikler sonucu eğer kişi uygun ise meme büyütme estetiği kısa bir zaman içinde yapılır.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Meme büyütme estetiği dışında meme küçültme işlemi de mevcuttur. Genel de göğüs dokusu azalmış kişilere yapılır ve dolgunluk kazandırmak için de silikon takılır. Her silikon sağlıklı değildir. Kalitesiz silikonlarda patlama riski bulunur. Bu yüzden bu detay çok önemlidir.

Uzun süre kullanmak için, iyi bir yer de bir uzmana estetik yaptırmak daha doğru olacaktır. Silikonların pek çok türü vardır. Ameliyat sonrası bir gün kontrol altında kalmak, yeterli olacaktır.

Reklamlar

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Meme küçültme operasyonu meme büyütme operasyonun tam tersidir. Daha çok kişinin vücuduna göre büyük olan ve yoğun bir göğüs dokusuna sahip olan kişiler için uygundur. Meme küçültmeoperasyonunda göğüsteki doku azaltılır ve göğüsler daha küçük hâle getirilir. Ameliyat süresi yaklaşık olarak 1-2 saattir.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Meme küçültme ameliyatı sonrası her ameliyatta olduğu gibi bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Özellikle bölge koruma altına alınmalı ve ağır şeyler kaldırmak ya da egzersiz gibi aktivitelerden uzak durmak gerekir. Yoksa istenmeyen komplikasyonlar ortaya çıkabilir.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?
Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Göğüs sarkması çoğu zaman karşılaşılan durumlardan biridir. Özelikle doğum ve emzirme sonrası göğüslerde sarkma yaşanır. Bu da fiziksel ve psikolojik olarak kişiyi rahatsız eder. Bu yüzden meme dikleştirme ameliyatı olmak istenir. Meme dikleştirme ameliyatı zor bir ameliyattır. Sarkmış olan göğüsler, yeni bir göğüs ucu merkezi belirlenerek, oraya kaldırılır ve göğüsler, dikleşmiş olur. Göğüs ucu açılarak yapılır. Diğer göğüs Estetiklerine kıyasla daha uzun süre şeklin oturması için, korse takmak gerekebilir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Meme dikleştirme yaptırmak isteyen kişi sayısı çok olsa da herkes için uygun olmayabilir. Sonuçta cerrahi bir operasyon olduğu için, başka herhangi bir hastalığın olmaması da önemli bir durumdur. Bu yüzden eğer hekim uygun bulursa estetik yapılır. Estetik fiyatları her hastanede ve doktora göre değişiklik gösterir. Yaptırmadan önce, bu konuda araştırma yapmak, sizin için avantajlı olacaktır.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx