Sağlık

Peitel Krem Ne İşe Yarar? Peitel Krem Nasıl Kullanılır?

Peitel Krem Faydaları

Reklamlar

Peitel krem çok çeşitli deri rahatsızlıklarını tedavi eden bir üründür. Peki Peitel krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Peitel Krem Nedir?

Bu krem cilt üzerinde ve haricen kullanılır. Bu krem steroid ilaca yanıt veren cilt rahatsızlıklarının neden olduğu iltihap ve kaşıntıyı tedavi etmek için kullanılan steroid bir ilaçtır. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Reklamlar

Peitel Krem Bebeklerde Kullanımı Nasıldır?

Bu kremi bir yaşın altındaki bebeklerde kesinlikle kullanmayın.

Peitel Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem genel olarak alerjik kontakt dermatit, atopik dermatit, bakteriyel deri enfeksiyonları, deri döküntüsü, kistik akne, bölgesel kellik, yüzde sedef hastalığı, varisli dermatit, döküntüler ve tırnak rahatsızlıkları gibi hastalıkların tedavisinde ve diğer durumlarda kullanılır. Peitel krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir. Bu krem, etken madde olarak prednicarbate içerir. Bu ilaç, cilt iltihabını azaltarak etki gösterir. Bu kremin kullanımı, bileşimi, dozu, yan etkileri ve incelemeleri ile ilgili detaylı bilgiler aşağıda verilmiştir.

Peitel Krem Faydaları

Bu krem, aşağıdaki hastalıkların, durumların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve iyileştirilmesinde kullanılır.

Alerjik kontakt dermatit, atopik dermatit, bakteriyel cilt enfeksiyonları, deri döküntüsü, kistik sivilce, bölgesel kellik, yüzün sedef hastalığı, varisli dermatit, likenifiye dermatit, birincil tahriş edici dermatit, seboreik dermatit, palmoplantar sedef hastalığı, sedef hastalığı, dirseklerde sedef hastalığı ve eklem sedef hastalığı gibi cilt rahatsızlıklarının tedavisinde etkili bir şekilde kullanılır. Bu krem, burada listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Reklamlar
Peitel Krem
Peitel Krem

Peitel Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Alerjiniz varsa bu kremi kullanmamalısınız.
 • Her tür cilt enfeksiyonu, herhangi bir steroid ilaca cilt reaksiyonu, karaciğer hastalığı veya adrenal bez bozukluğu gibi hastalıkları daha önce geçirdiyseniz doktorunuza söyleyin.
 • Steroid ilaçlar, kanınızdaki veya idrarınızdaki glikoz (şeker) seviyelerini artırabilir. Diyabetiniz varsa doktorunuza söyleyin.
 • Bu ilacın doğmamış bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza söyleyin.
 • Bu kremin prezervatif veya diyafram gibi lateks kauçuk ürünlerle temas etmesine izin vermeyin. Bu ilaç bu maddelere zarar verebilir ve onları hamilelik veya cinsel yolla bulaşan hastalıkları önlemede daha az etkili hale getirebilir.
 • Bu ilacı kullanırken emzirmek güvenli olmayabilir. Herhangi bir risk hakkında doktorunuza danışın. Göğsünüze bu kremi uygularsanız, bebeğin ağzıyla temas edebilecek alanlardan kaçının.
 • Bu krem, on yaşından küçük bir çocuk tarafından kullanım için onaylanmamıştır. Bu krem, bir yaşından küçük bir çocuk tarafından kullanım için onaylanmamıştır.
 • Çocuklar bu ilacı daha büyük miktarlarda deri yoluyla emebilir ve yan etkilere sahip olma olasılığı daha yüksek olabilir.
 • Bu kremi kullanmadan önce doktorunuza mevcut ilaç listeniz, reçetesiz satılan ürünler (örneğin vitaminler, bitkisel takviyeler, reçetesiz ilaçlar), alerjiler, önceden var olan hastalıklar ve mevcut sağlık durumları (örneğin hamilelik, yaklaşan ameliyatlar vb.) hakkında bilgi verin. Bazı sağlık koşulları sizi ilacın yan etkilerine karşı daha duyarlı hale getirebilir. Doktorunuzun önerdiği şekilde alın veya ürün prospektüsünde yazılı olan yönü izleyin. Dozaj, durumunuza bağlıdır. Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin. Önemli danışma noktaları aşağıda listelenmiştir.
 • Angina pektoris, konjestif kalp yetmezliği, dermatolojik enfeksiyonlar, glukozüri ve hiperglisemi gibi rahatsızlıklarınız varsa bu kremi kesinlikle kullanmayın.
 • Bu kremi ağızdan almayın. Bu ilacı açık yaralarda, kuru, çatlamış, tahriş olmuş veya güneşte yanmış ciltte kullanmadan önce doktorunuza danışın.
 • Bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Tedavi edilecek cilt bölgesini temizleyin ve kurulayın.
 • Bu kremi hemen uyguladıktan sonra uygulama yapılan alanı yıkamayın. Ayrıca, doktorunuz tarafından belirtilmedikçe, tedavi edilen bölgede diğer ürünleri kullanmaktan kaçının.
 • Bu kremi aşırı miktarda uygulamak boncuklanmaya neden olabilir. Tüylenmeyi önlemek için daha ince bir tabaka veya daha az miktarda ilaç kullanın.
 • Bu ilacı gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza sokmaktan kaçının.
Peitel Krem
Peitel Krem

Peitel Krem Kullanımı

Bu kremi doktorunuzun belirttiği şekilde kullanın. Kesin dozlama talimatları için ilacın üzerindeki etiketi kontrol edin.

Bu kremi uygulamadan önce ellerinizi sabun ve suyla temizleyin. Etkilenen bölgeye ince bir film tabakası halinde uygulayın. Eşit olarak dağılıncaya kadar ilacı nazikçe ovalayın. Elleriniz tedavi edilen bölgenin bir parçası değilse, bu kremi uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayın. Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe etkilenen bölgeyi bandajlamayın, kapatmayın veya sarmayın.

Bir krem dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede kullanın. Bir sonraki dozunuz için neredeyse zamanı gelmişse, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza geri dönün. Aynı anda iki doz kullanmayın. Bu kremin nasıl kullanılacağıyla ilgili tüm sorularınızı sağlık uzmanınıza veya doktorunuza sorun.

Peitel Krem Yan Etkileri

Kurdeşen, zor nefes alma, yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi gibi alerjik reaksiyon belirtileriniz varsa acil tıbbi yardım alın.

Cilt rahatsızlığınızın kötüleşmesi, tedavi edilen herhangi bir ciltte kızarıklık, sıcaklık, şişme, sızma veya ciddi tahriş, yüksek kan şekeri, artan susuzluk, idrara çıkma artışı, ağız kuruluğu, kötü nefes kokusu veya kilo alımı (özellikle yüzünüzde veya sırtınızda ve gövdenizde), yavaş yara iyileşmesi, ciltte incelme veya renksizleşme, vücut kıllarında artış, kas güçsüzlüğü, mide bulantısı, ishal, yorgunluk, ruh hali değişiklikleri, adet değişiklikleri, cinsel değişiklikler  gibi yan etkiler oluşabilir. Bu yan etkilerden herhangi birisini veya birkaçını görürseniz hemen doktorunuza başvurun.

Yaygın yan etkiler arasında cilt kuruluğu, pullanma, çatlama veya ağrı, cildi inceltmek, tedavi edilen ciltte yanma, kaşıntı veya tahriş, şişme, döküntü veya uyuşma, karıncalanma, yanma ağrısı gibi yan etkilerden herhangi birisini veya birkaçını görürseniz hemen doktorunuza başvurun.

Bu, yan etkilerin tam listesi değildir ve diğerleri ortaya çıkabilir. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye almak için doktorunuzu arayın.

YouTube Kanalımız Abone Olabilirsiniz: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx