Magazin

Sude Alkış Kimdir?

Sude Alkış'ın boyu, kilosu, yaşı ve onu tanımlayan diğer bilgileri makalemizde okuyabilirsiniz.

Reklamlar

Sude Alkış, Youtube’a çektiği videolar ile Sosyal medyada tanınan isimlerdendir. Sude Alkış boyu, kilosu, hayatı merak konusu. Magazin kategorisinde bu yazımızda Sude Alkış hakkında kısa bilgiler vereceğiz.

Sude Alkış’ın Boyu

Sude Alkış’ın boyu 1.58’dir.

Reklamlar

Sude Alkış Kilosu

Sude Alkış 55kg’dır.

Sude Alkış
Sude Alkış

Sude Alkış’ın Ailesi

Babasının adını Selahattin Alkış, annesi Ayten Alkış’tır. Seçkin isminde bir abisi var ve Seçil isminde bir ablası vardır.

Sude Alkış’ın Burcu Ne?

Sude Alkış 8 Temmuz 1997 doğumlu olduğu için Yengeç burcudur.

Sude’nin ismini annesi koymuştur. MFÖ grubunun meşhur şarkısı ‘SUDE’den geliyormuş. Sude küçük yaşlardan beri yemek yemeği çok seviyormuş.  Hatta 3 aylıkken 9 kilo geliyormuş.

Reklamlar

Okula Agah Efendi okulunda başlamıştır. Ezber yapmaya karşıymış ve sevdiği işi yapmak istemiştir. Ancak arkadaşlarıyla okulda sosyalleştiği için okulu seviyormuş. İlkokuldan sonra ortaokul da dans tiyatro gibi faaliyetlerde bulunmuştur.

Ortaokuldayken ilk kez sevgilisi olmuştur. Sevgilisinin olduğunu ailesine söylemediği için okuldan kaçmıştır. Ayrıca ergenlik döneminde tiyatro ve dans etkinliklerini de bırakmıştır. Abisi askere ablası da Amerika’ya taşınınca ergenlik dönemini oldukça zor geçirmiştir. Bu durumda bir psikologdan destek almıştır.

Sude Alkış ve Özgür Daniel Foster
Sude Alkış ve Özgür Daniel Foster

Sude Alkış’ın Sevgilisi

Sude’nin sevgilisi Gaye Sökmen oyunculuk ajansına bağlı olarak çalışan genç oyuncu Özgür Daniel Foster’dir.  Foster Tek Yürek dizisinde, Bilmemek ve Angels of Darkness isimli filmlerde rol almıştır.

Sevgilisi ile birlikte sosyal medya hesaplarından paylaşım yapmaktadır. İlk çocuğunun ismini Deniz koymak istemektedir.

2020 yılı itibariyle resmi instagram hesabındaki takipçi sayısı 560bin civarındadır. Youtube video kanalında ise abone sayısı 472 bindir. Tik tok hesabının 85 bin takipçisi vardır. Bir süre Orkun Işıtmak ve diğer arkadaşlarıyla yurtdışında ev tutmuşlar. Londra’daki evlerinden de arkadaşlarıyla birlikte sık sık paylaşım yapmıştır.

Sude Alkış Eğitim Hayatı

İlkokulu Agah Efendi İlkokulunda okumuştur. Liseyi İzmir’in en küçük anadolu liselerinden Vali Vecdi Gönül Lisesinde okumuştur. 11 Kasım 2011 tarihinde Youtube kanalını açmıştır. Youtubeye ilk olarak Mustafa Sandal’ın aya benzer şarkısının taklidini yaptığı bir video yükleyerek giriş yapmıştır.

Tabi bu sırada liseye devam ediyordu. Bu video arkadaşları tarafından sevilmesine rağmen abisi bu videoyu sildirmiştir. Bu dansı daha sonra Mustafa Sandal ile birlikte bile yapmıştır.

11.sınıftayken sosyoloji okumaya karar vermiştir. Üniversite sınavından beklediği puanın üzerinde bir puan alınca Marmara Üniversitesi Sosyoloji bölümünü kazanmıştır. Ve İstanbul’a yerleşmiştir. Daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon bölümüne geçmiştir.

Sude Alkış Youtube Kanalı

İstanbul’daki hayatı düşündüğü kadar iyi gitmeyince tekrar YouTube kanalı açmaya karar vermiştir. Çünkü hem arkadaş ortamı yokmuş, hem maddi sıkıntı hem ailesi derken birçok sıkıntısı varmış. Dışarı da çıkamıyormuş. Bir şekilde kamera alarak YouTube kanalı için videolar çekmeye başlamış. İstediği başarıya kısa sürede ulaşamayınca özgüven sorunu yaşamaya başlamıştır. Bu sırada okul değiştirerek Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon bölümüne geçiş yapmıştır.

Sude’nin ablası yeni bir iş kurmak istemiştir. Bu aşama da çok zorlu bir süreç yaşamışlardır. Bu sürede de YouTube’u bırakmamış ve youtube için vloglar çekmiştir.  İlk başlarda Orhun Işıtmak’ın t-shirt organizasyonunu yapmıştır. Sonrasında düzenli bir şekilde içerik üretip paylaşmıştır. Çünkü Sude, konuşmayı çok seviyor ve birilerinin hayatına dokunuyor olmak ona mutluluk veriyor. Ve bu sayede motive olduğunu kendini iyi hissettiğini dile getirmiştir.

Sude Alkış Instagram Kanalı

Sude Alkış önce YouTube’a video çekerek işe başlasa da instagram hesabı ile daha çok tanınmıştır. Ve fenomen olmuştur. Özellikle çektiği dans videoları çok sevilmiştir. Ünlü influencerlerla birlikte önemli işlere imza attı. Özel hayatını da sosyal medya da paylaşmıştır. Peki Sude Alkış’ın sevgilisi var mı?

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx