Haber

LIPOSUCTION İLE FAZLA YAĞLARA KALICI ÇÖZÜM

Reklamlar

Liposuction her yaşta kadın ve erkeğin bölgesel fazlalıklarından kurtulmasının en etkili ve kalıcı yoludur. Liposuction (liposakşın) yağ çekmek anlamında bir kelimedir. Kelimenin anlamına uygun şekilde yağlar çekilerek (vakumlanarak) vücuttan alınmaktadır. Liposuction uygulanan alanda sıkı, ince ve formda bir görünüm oluşur. Kişi yaşlı, kilolu görünümünden kurtularak kendisiyle barışık, özgüvenli birine dönüşür.

Liposuctionın Amacı Nedir?

Yaş alma, genetik, aşırı kilo alıp verme, doğum yapma gibi nedenlerle vücudun belirli bölgelerinde yağ birikimi olur. Zamanla inatçı özelliğe bürünen bu yağlar kilo verilmesine rağmen giderilemez. Bu yağların vücuttan alınması ancak Liposuction ile gerçekleşir. Liposuctionın ana amacı inatçı yağların alınarak vücudun şekillendirilmesidir. Liposuction yapılan alan sıkı, ince, fit bir görünüme kavuşur. 

LIPOSUCTION İLE FAZLA YAĞLARA KALICI ÇÖZÜM 2024

Liposuction Kime Uygulanır?

Liposuction uygulanan kişiler şunlardır:

Reklamlar

* 18 yaşını dolduran, bölgesel yağlanmadan şikâyetçi herkese uygulanabilir.

* Obez olmamak gerekir. Vücut kitle endeksi 30’un altında olmalıdır. Kişi tüp mide ameliyatı olduysa hedef kiloya ulaştıktan 1 yıl sonrasında Liposuction yapılabilir.

* Hamile ya da emzirme döneminde olmamak gerekir. Emzirme dönemi bittikten en az 6 ay sonra Liposuction yapılabilir.

* Alerjik, kronik bir rahatsızlığı olmayan kişilere uygulanabilir.

Reklamlar

* Kalp, diyabet, tansiyon hastası olmayan, kanser tedavisi görmeyen kişilere uygulanabilir.

Liposuction Vücutta Nerelere Uygulanır?

Liposuctionın en sık uygulandığı yer karın bölgesidir. Karın bölgesindeki yağlanma en göze çarpan ve kişileri en fazla rahatsız eden bir sorundur. Karından sonra bel, kalça, basen, gıdı, kol, bacak, göğüs, sırt bölgeleri Liposuctionun sıklıkla yapıldığı yerlerdir. Bazı kişilerde birden fazla bölgede yağlanma sorunu görülebilir. Bu kişilere doktorun onayıyla aynı ameliyat içerisinde çeşitli yerlere Liposuction uygulanabilir.

Liposuction Nasıl Uygulanır?

Liposuction kolay ameliyatlar grubunda bir uygulamadır. Genel ya da lokal anesteziyle yapılır. Ameliyat ne kadar yağ alınacağına göre 30 dakika ile 6 saat arası sürebilir. Kişiye anestezi verildikten sonra uygulama alanında minik kesiler açılır. Her kesiye birer kanül yerleştirilir. Kanüller Liposuction cihazının gönderdiği enerjiyi yağlara iletir. Yağların bu enerji sayesinde katı ya da likit olarak vücuttan çekilmesi sağlanır. Kesiler dikiş atılarak kapatılır.

Liposuctionın Kişide Yarattığı Değişimler Nelerdir?

Liposuction hem fiziki hem psikolojik olarak pek çok değişim yaratmaktadır. Bu değişimler şunlardır:

* Fazla yağların alınmasıyla yağlanma görülen bölgeler fit ve sıkı bir görünüme kavuşur.

* Deride oluşan gevşeklik yerini gergin ve pürüzsüz bir cilt görünümüne bırakır.

* Kişide yağlanmadan dolayı yaşlı, kilolu görünüm gider. Yerine genç, dinamik, formda bir görünüm gelir.

* Kişinin özgüveni artar. Sosyal yaşamda daha rahat hareket eder.

* İstenen kıyafetler rahatlıkla giyilebilir.

* Kişinin vücut hatları şekilli ve ideal hale geldiği için seksapalitesi artar. Daha kadınsı ya da erkeksi hatlara kavuşur.

Liposuctionda Hangi Yöntemler Kullanılır?

Liposuctionla vücuttaki fazla yağların alınmasında çeşitli teknikler kullanılmaktadır. En sık kullanılan yöntemler şunlardır:

Vaser Liposuction: Ultrasonik ses dalgalarının yağları parçalayıp sıvı hale getirmesiyle yapılan bir işlemdir. İletilen enerji sadece yağ kütlesini hedef aldığı için hızlı iyileşme sağlanır ve alınan yağ, yağ enjeksiyonu olarak değerlendirilebilir. Bu nedenle en sık uygulanan tekniktir.

Lazer Liposuction: Lazerışınlarının yağları parçalayıp sıvı hale getirmesiyle yapılan işlemdir. Vaser Liposuctiondan farkı enerjinin sadece yağı değil dokuları, sinirleri de yakmasıdır. Bu işlem bağ dokunun da yanarak kısalmasına yol açtığı için gevşek olan cilt yapısında germe efektinin oluşmasını sağlamaktadır.

Radyofrekanslı Liposuction (RFAL): Radyofrekans enerjisinin yağları parçalamasıdır. Bu işlemin avantajı cilt altına gönderilen ısı kolajen üretimini arttır ve bu sayede ilerleyen süreçte ciltte sıkılaşma etkisi sağlanmış olur.

Lipomatik Liposuction: Ses dalgaları aracılığıyla yağların parçalanmasıdır. Lipomatik Liposuction selülit, dalgalı cilt görünümünü gidermede avantaj sağlamaktadır. Bu sayede pürüzsüz ve parlak bir cilt oluşumu sağlanmaktadır.

LIPOSUCTION İLE FAZLA YAĞLARA KALICI ÇÖZÜM 2024

Liposuction Ameliyatında Hangi Yöntem Tercih Edilmelidir?

Liposuction uygulamasında hangi yöntemin kullanılacağı kişiden kişiye değişmektedir. Her vücut yapısı, özellikleri ve görülen deformasyonlar farklıdır. Kişi için en uygun Liposuction tekniği vücudun neresine uygulanacağı, ne kadar yağ alınması gerektiği, yağın değerlendirilme ihtiyacı, kişinin cilt kalitesi gibi faktörlere göre doktor tarafından belirlenmektedir.

Liposuction Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci Nasıl Geçer?

Liposuction çok küçük bir bölgeye uygulanmadıysa ve lokal anesteziyle yapılmadıysa 1 gece hastanede kalmak gerekir. Kişi taburcu olduğunda günlük yaşamına dönebilir. Yağ alınan bölgede ağrı, uyuşukluk, morarma, şişlik gibi etkiler görülebilir. Bu etkilerin giderilmesi için ağrı kesici ya da buz kompres kullanılabilir. Uygulama bölgesinde korse mutlaka kullanılmalıdır. İyileşme sürecinde yorucu aktivitelerde bulunmamak, uygulama bölgesinin üstüne yatmamak, bol su tüketmek, sıcak banyo yapmamak uyulması gereken kurallar arasındadır. Liposuctionun tam neticesini görmek, vücudun istenen şekle gelmesi 1,5 aylık bir sürenin sonunda gerçekleşir.

Liposuction Sonrasında Korse Ne Kadar Süre Kullanılmalıdır?

Liposuction sonrasında yağ alınan bölgenin forma kavuşması, korunması ve şekle girmesi için mutlaka düzenli olarak korse kullanılmalıdır. Her bölge için ayrı ve özel üretilmiş korse konforlu bir malzemedir. İlk 2 hafta gece gündüz sürekli, sonraki 2 hafta yarı zamanlı (günde 12 saat) kullanım önerilmektedir. Liposuction ameliyatından sonra korse kullanılmazsa uygulama bölgesinde şekil bozuklukları oluşabilir.

Liposuctionla Ne Kadar Yağ Alınır?

Liposuction ameliyatında kişinin bünyesine göre ortalama 6-8 litreye kadar yağ alınabilir. Daha fazla yağ alımına ihtiyaç duyuluyorsa 2. bir ameliyat yapılarak kalan yağ miktarının alınması tamamlanır. 2. ameliyatla ilk ameliyat arasında en az 40 günlük bir sürenin geçmesine dikkat edilmelidir.

Liposuction Etkisi Kalıcı Mıdır?

Kişi Liposuction sonrasında sağlıklı yaşam tarzını alışkanlık haline getirmezse Liposuction uygulanan bölgede yeniden yağlanma oluşabilir. Bu nedenle ameliyat sonrasında spor yapmak, dengeli beslenerek mevcut kiloyu korumak oldukça önemlidir. Bu kritere dikkat edildiği müddetçe Liposuction ömür boyu kalıcılığa sahip bir işlemdir.

Liposuctionın Riskleri Nelerdir?

Liposuction tüm ameliyatlar gibi risk barındıran bir işlemdir. Ameliyat öncesi oluşabilecek tüm riskler belirlenerek önlem alınır. Ameliyat süresinin 6 saati aşmaması, alınacak yağ miktarının 6-8 litreyi aşmaması, kanül gibi malzemelerin vücuda uyumlu olması, kişinin sağlık geçmişi göz önüne alınarak ameliyat süresinin uygun zamanının beklenmesi gibi pek çok faktör alınması gereken önlemler arasındadır. Ameliyatın deneyimli bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirilmesi de önem taşımaktadır. Bu kriterlere uyulması durumunda risksiz, güvenli bir şekilde ameliyat gerçekleştirilmektedir.

Liposuction Başka Ameliyatlarla Birlikte Yapılır Mı?

Kişinin gereksinmesi ve doktorun onaylaması doğrultusunda Liposuction başka ameliyatlarla birlikte yapılabilmektedir. Bu ameliyatlar genellikle; karın germe, meme estetiği, yağ enjeksiyonu, annelik estetiği gibi işlemlerdir.

Liposuction Sonrasında Vücutta İz Kalır Mı?

Liposuction yapılan bölgede açılan kesiler çok minik boyutludur. Bu nedenle ameliyat sonrasında iyileşme tamamlandıktan sonra kesi izi kalmamaktadır. Vücutta Liposuction yapıldığına dair bir belirti oluşmamaktadır.

Liposuction Fiyat Bilgisi Nasıldır?

Liposuction fiyatları uygulanan kişiye göre değişmektedir. Alınacak yağ oranı, uygulama bölgesi büyüklüğü, uygulanacak teknik, kullanılacak malzeme kalitesi gibi etkenler fiyatı belirlemektedir. Bu nedenle muayene olmadan fiyat bilgisi vermek doğru olmamaktadır.

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

admin

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx