Haber

iPhone Modelleri Arasındaki Farklar

Reklamlar

Apple her sene yepyeni modelleri piyasaya sunuyor. Ünlü akıllı telefon markasının sunduğu yeni modeller büyük merakla bekleniyor. O nedenle de hep önceki modelleriyle karşılaştırılıyor. iPhone hem geliştirdiği özelliklerle hem de yaratıcı tasarımlarıyla daima fark yaratıyor. Her sene piyasaya sürülen modellerin birbirlerinde farkı da kullanıcıların ilgisini çekiyor. Genel olarak iPhone modelleri arasındaki farkları aşağıda detaylı şekilde sıraladık.

iPhone Modelleri

iPhone 11 ile 12 Arasındaki Farklar Nelerdir?

iPhone 12 modelleri için geliştiriciler; kullanıcıların çok memnun kaldığı ve yüksek puan aldığı belirtilmiştir. Yalnız iPhone 12’in bazı özellikleri her kullanıcıya uymayabilir. iPhone 12 için kullanıcılar, bugüne kadar alınabilecek telefonların içerisinde en iyisi olarak ifade ediliyor. iPHone 12 telefonları, 4 farklı model olarak piyasada yer alıyor. iPhone 12 Pro ile iPhone 12 6.1 inç; iPhone 12 Mini, 5.4 inç; iPhone 12 Pro Max, 6.7 inç genişliğe sahiptir. Farklı ekran boyutlarından iPhone 12 oluştur. iPhone 12 modelleri büyük-küçük çok geniş yelpazeye sahip ekranlarıyla dikkat çekiyor.

iPhone 11 ile 12 Arasındaki Farklar
iPhone 11 ile 12 Arasındaki Farklar

iPhone 11 telefon modelleri ise, 3 tanedir. iPhone 11 Pro Max, 6.5 inç; iPhone 11 Pro 5.8; iPhone 1, 6.1 inç boyutludur. Çeşitlilik açısından iPhone 12 ile kıyaslandığından 11’in modellerinin az olduğu söylenebilir. Ekran boyutları ele alındığında; iki telefonunda temel olarak boyutları birbirine çok yakındır. iPhone 11 ve iPhone 12’nin benzer özellikleri içerisinde suya dayanıklı olması yani IP68 sertifikası dikkat çekiyor. Kablosuz kulaklık ve dayanıklılık konularında da bu modeller kullanıcıların beğenisini kazanmıştır. Kablosuz şarj özelliği ile kulaklık jak girişi de bir diğer önemli avantajlar arasındadır.

Reklamlar

iPhone 13 Pro Max ile iPhone 13 Pro Arasındaki Farklar Nelerdir?

Apple tarafından piyasaya sunulan iPhone 13 Pro Max ile iPhone 13 Pro özellikleriyle çok dikkat çekiyor. 5 G bağlantı desteği ve A15 Bionic işlemcisiyle özellikle çok güçlü telefon olduğu söylenebilir. 2 model arasında hem tasarımsal hem de teknik farkların olduğunu da söyleyebiliriz. O nedenle satın alırken her iki modelinde özelliklerini çok iyi araştırmanız gerekiyor.

iPhone 13 Pro’nun 6.1 inç ekranı vardır. Tek elle çok kolay kullanılabiliyor. Fakat iPhone 13 Pro Max’in 6.7 inç büyük ekranı kullanıcılar için önemli dezavantajlar oluşturuyor. iPhone 13 Pro Max ile iPhone 13 Pro; ağırlık, fiyat, pil ömrü ve ebat bakımından da farklılıklar oluşturuyor diyebiliriz. Her iki cihazda; dokulu mat cam arka yüzeyden ile Ceramic Shield ön yüzeyden oluşmuştur. Aynı zamanda iPhone 13 Pro Max ile iPhone 13 Pro tasarım olarak paslanmaz çeliktir. Kullanım açısından ele alındığında her iki modelden de tüketiciler memnun kalmışlardır.

iPhone XR ile iPhone XS Arasındaki Farklar

iPhone XR ile iPhone XS Arasındaki Farklar

Genel anlamda iPhone XR ile iPhone XS telefonları incelendiğinde birbirlerine benzer olmaları dikkat çekiyor. Fakat yine de aralarında bazı farkların olduğu yadsınamaz gerçek. İki telefon arasındaki farklardan en belirgin olanları; kullanılan malzemeyle, boyutları olduğunu söyleyebiliriz. iPhone XS 5.8 inç ekrandan oluşmuştur. iPhone XS kasası ise paslanmaz çelik olduğu söylenebilir. iPhone XR ekranıysa, 6.1 inçtir. iPhone XR modelinde ayrıca alüminyum malzemede kullanılmıştır. Bu telefonların ekran kaliteleri de çok farklı diyebiliriz.

iPhone XR ekranı, Liquid Retina IPS teknolojisiyle donatılmıştır. iPhone XS modelinde, Super Retina OLED ekran bulunuyor. Her iki model; Face ID, yeni emoji ve Animoji teknolojilerinden oluşmuştur. iPhone XS modeli, çift arka kamera sisteminden oluşmuştur. iPhone XR modeliyse tek arka kamerayla piyasaya sunulmuştur.

Reklamlar

İlginizi çekebilir: Vodafone Cayma Bedeli Ücreti Öğrenme

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx