Haber

Netflix’in Etkileyici Gençlik Dizisi Elite’ın Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Reklamlar

Netflix Elite dizisi, derin oyuncu kadrosu ve sürükleyici konusuyla izleyenleri etkilemeyi başardı. 1. sezon, 2. sezon ve 3. sezon ardından gelecek iki sezon için de onay almayı başaran dizinin 4. sezonu ne zaman başlayacak? Netflix Elite yeni sezon bekleyenler için bir haber var mı?

2018 yılında yayınlanmaya başlayan İspanyol yapımı Netflix Orijinal serisi Elite dizisi, özel bir okulda okuyan öğrencilerin hayatlarından dram ve gizem barındıran bir konuya sahip. Bol hareket ve entrika barındıran dizinin başrollerini, La Casa de Papel dizisinde oynayan, Maria Pedraza, Miguel Herran ve Jaime Lorente’ gibi isimler paylaşıyor.

Elite Dizi Konusu Nedir?

Diziye dışarıdan bakıldığı zaman lise öğrencileri ve yaşantılarını anlatan bir dizi gibi görünse de, izlemeye başladıktan sonra bu dizinin sıradan bir gençlik dizisi olmadığını anlayacaksınız. Hikaye, normal şartlarda sıradan bir liseye giden 3 öğrencinin yaşanan bir deprem sonrasında farklı bir okula gitmesiyle başlıyor. Bahsi geçen okul ise İspanya’nın en ünlü ve prestijli okulu olan Las Encinas. Okulun ülke çapındaki popülerliği ve prestijli olmasından dolayı ülkenin tüm zengin ve elit aileleri çocuklarını bu okula göndermektedir.

Reklamlar

Hem bizim ülkemizde hem de dünya çapında büyük bir ilgi uyandıran Elite dizisi konusu, oyuncu kadrosu ve daha bir çok nokta sayesinde Netflix’in en çok izlenen dizileri kategorisinde yerini sağlama almış bulunmakta. Şu ana kadar hiç izlememiş olanlar için ufak bir uyarıda bulunalım, anlatımımızda bazı ufak spoiler’lar olabilir.

Elite dizi konusu
Elite dizi konusu

Geleceğin liderlerini yetiştiren bu okula, az önce bahsettiğimiz deprem sonrası gelen 3 öğrenci, ilk andan itibaren kabul görmemektedirler. Bunun sebepleri arasında en büyük etken, bu 3 öğrencinin orta ve ya alt sınıfta yer almalarıdır. Ve nihayetinde okulun zengin öğrencilerinden birinin cinayeti, yaşanan çatışma ve gerilimi oldukça tırmandırmaya başlamıştır. Elite dizisi yaşanan bu ölümün altında yatan sebepleri ve o okuldaki birbirinden farklı onlarca öğrencinin hayatlarını ele almaktadır.

Sıradan bir gençlik dizisinden uzak, sınıf ayrımından tutun da cinsellik, gizem, gerilim, aksiyon ve dramanın bolca işlendiği bu diziyi spoiler vermeden daha fazla anlatamayacağız. Dilerseniz dizinin ana fragmanını izleyebilirsiniz.

Elite Oyuncu Kadrosu

3 sezonluk geçmişiyle adından sıkça söz ettiren Elite, onayları alınmış 2 sezonuyla daha bizleri heyecanlı bir bekleyiş içerisine sürüklemekte. Oldukça ilgi çeken ve beğenilen bu dizinin sevilmesinin bir diğer sebebi ise oyuncu kadrosu. Bahsettiğimiz gibi La Casa De Papel dizisinden de 3 sevilen oyuncuyu kadrosunda barındırması diziye ilgiyi de arttırmış bulunmakta. Oyuncu kadrosunu da karakter isimleri ile birlikte sizlerle paylaşalım;

Reklamlar

Karakter / Oyuncu

 • Carla / Ester Exposito
 • Omar / Omar Ayuso
 • Nadia / Mina El Hammani
 • Guzman / Miguel Bernardeu
 • Samuel / Itsan Escamilla
 • Nano / Jaime Lorente
 • Christian / Miguel Herran
 • Marina / Maria Pedraza
 • Lu / Danna Paola
 • Beatriz / Lola Marceli
 • Polo / Alvaro Rica
 • Martin / Jorge Suquet
 • Maton / Jesus Gallo

Carla / Ester Exposito

Ester Exposito
Ester Exposito

Netflix Elite dizisi Carla karakteri, başarılı kariyere sahip bir babanın mirasçısı olarak karşımıza çıkıyor. Ailesi bir şarap imalathanesinin sahibi, Carla’yı yaptıkları işin başına koymak istiyorlar. Fakat Carla ailesinin ona sunduğu işi devralmak istemiyor. Hayatına heyecan katmaya çalışan Carla, Polo’yla olan ilişkisine Christian’ı da katarak kendine bir tabu yaratıyor. İlk sezonda dizide biraz geride kalan bir karakter olsa da, her geçen bölümde adını daha da sık duyacağınıza emin olabilirsiniz.
Elite Carla karakterini canladıran Ester Exposito, 26 Ocak 2000 doğumlu güzel bir oyucudur. Henüz ilk dizi projesi olan Elite sayesinde, ününü İspanya dışında da sürdürmeye devam ediyor.

Omar / Omar Ayuso

Omar Ayuso
Omar Ayuso

Dizide Nadia’nın erkek kardeşi olarak karşımıza çıkan Omar, eşcinsel bir karaktere sahiptir. Ailesiyle bu konu yüzünden sürekli ters düşen Omar, bir an önce evden ayrılmanın planlarını yapmaktadır. Yıkılan okulun öğrencilerinden biridir ama yeni düzende ona burs verilmemiştir. Bu nedenle uzakta bir okulda öğrenim hayatına devam etmek zorunda kalmıştır. Burada tanıştığı yeni arkadaşları onu uyuşturucu ile tanıştırmış, satıcılığını yapmasını istemişlerdir.
Omar karakterine can veren, 25 Mart 1998 doğumlu gen oyuncu Omar Ayuso, Elite ile birlikte ilk kez bir dizi projesinde rol almıştır.

Nadia / Mina El Hammani

Mina El Hammani
Mina El Hammani

Elite dizisinde, Filistin’li Müslüman bir ailenin kızı olan Nadia, taktığı başörtüsü yüzüden yeni okulunda sürekli tepki görür. Oldukça başarılı bir öğrenci olan Nadia‘nın okuldaki rakibi Lu’dur. Hem Lu’nun sevgilisi Guzman’ın ona karşı ilgisi, hem de Lu’yu okul birinciliğinden etmesi, Lu’nun öfkesinin artmasına neden olur.
Fas kökenli Mina El Hammani, 29 Kasım 1993 yılında dünyaya gelmiştir ve Elite dizisi Nadia karakterini canlandırmaktadır. Kariyer yolculuğuna 2014 yılında başlayan Mina El Hammani’nin, 4. projesi Elite dizisidir.

Lu / Danna Paola

Danna Paola
Danna Paola

Elite Lu Montesinos Hendrich, diziye son sezonda dahil olmuş, nüfuzlu bir büyük elçinin kızı rolünü üstlenmektedir. Carla’nın da yakın arkadaşı olan Lu, okula geldiği andan itibaren tüm ilgiyi üzerinde toplamaya başlamıştır. Okuldaki burslu öğrencilere karşı hiçbir zaman tahammülü olmamıştır, herkesi açığını arar ve şantaj yapmak için fırsat kollar, kendini her şeyin sahibi olarak görür.
Lu karakterini, Meksika’lı, 23 Haziran 1995 doğumlu Danna Paola canlandırmaktadır.

Bu sayede Elite dizisi, konusu ve oyuncu kadrosundan kısaca bahsetmiş olduk. Siz de gizem ağırlıklı polisiye ve dram dizilerini seviyorsanız kesinlikle Elite dizisini de tavsiye ederiz. Elite, farklı türde konusu ve oyuncu performanslarıyla, uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir Netflix gençlik dizisi olduğunu kanıtladı.

Elite 4. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Netflix Elite 4. sezon çıkış tarihi henüz kesinleşmedi ancak dizi severler adeta dört gözle bekliyor diyebiliriz. Eleştirmenlerin çoğundan olumlu görüş alan Netflix gençlik dizisi, 2021 yılında Elite 4. sezon ile bekleyenleri sevindirmeyi hedefliyor.

Elite 4. Sezon Fragman

Youtube‘da yayınlanan Elite dizisi 4. Sezon fragmanını yukarıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx