Makyaj

Bilmediğiniz Makyaj Hileleri

Bilmediğiniz Makyaj Hileleri ve Makyaj İpuçları

Reklamlar

Bilmediğiniz makyaj hileleri çok merak ediliyor. Bir makyaj sanatçısının zihninin parlak renkli rujlar ve kremsi (ama asla cakey olmayan) fondötenler, parlak parlatıcılar ve parıldayan renklerden oluşan bir kaleydoskopta kesişen ve iç içe geçen pudralı göz farlarıyla dönmesi gerektiğini hayal ediyoruz. Bunun nasıl bir şey olduğunu hayal ediyoruz çünkü bu vizyonun bir dizi şaşkınlık yaratan makyaj şaheserini gördük. Ancak diğer sanatçıların aksine, makyaj sanatçıları cömert bir grup olma eğilimindedir ve ticari sırlarını fırça konusunda daha az usta olanlarla (örneğin bizim gibi asla doymayan güzellik editörleri) paylaşmaktan mutluluk duyarlar. 

Makyaj sanatçılarından en iyi ipuçlarından bazılarının ne olduğunu merak ediyor musunuz? Önünüzde sizin için mükemmel örneklerimiz var – makyaj sanatçılarının bize açıkladıkları, bizim zavallı saflığımızla hiç düşünmediğimiz şeyler. Bunları öğrendiğimizden beri hayatımızın daha iyiye doğru değiştiğini söylemek yeterli. Soru şu ki, bu yaşam değişikliğine hazır mısınız? Eğer öyleyse, ustalardan öğrenmek için bilmediğiniz makyaj hilelerini okumaya devam edin.

W3ll People Bio Brightener Invisible Powder
W3ll People Bio Brightener Invisible Powder 

W3ll People Bio Brightener Invisible Powder 

Ünlü makyaj sanatçısı Monika Blunder, tamamlanmış bir görünümü bitirmekten çok daha fazlası için transparan pudra kullandığını söyledi veya kirpiklerinizi anında kalınlaştırmak için rimel katları arasına transparan pudra serpin.

Reklamlar

Connock Kukui Oil Wonder Balm

Fark etmediyseniz, güvenilir balsamınız sadece nemlendirmeden çok daha fazlasını sunar. Makyaj sanatçısı Daniel Martin’den bir ipucu alın ve daha yumuşak bir görünüm için aydınlatıcı olarak kullanın veya göz farını bulanıklaştırın. Ayrıca herhangi bir pudra allığını krem ​​haline getirir – allık uyguladıktan sonra yanaklarınıza hafifçe vurun ve ardından nemli bir ışıltı için karıştırın.

Glossier Priming Moisturizer 

Herhangi bir ürüne daha fazla parlaklık vermek için her makyaj sanatçısının en sevdiği numarayı kullanın. Sadece nemlendirici ekleyin. Fondöten, kapatıcı ve hatta göz farı veya allık ile sorunsuz bir şekilde karışan hafif ve kremsi bir tane seçin. Bunu, makyaj ürünleriniz olan suluboya boyalarınızdaki su olarak düşünün, ne kadar çok eklerseniz, yüzey o kadar hafif ve yumuşak olur.

Nars Orgasm Blush
Nars Orgasm Blush 

Nars Orgasm Blush 

Bu New York Moda Haftası tüyosu, tatil makyajı için ilham kaynağımız. Rujunuza kadife bir doku eklemek için parmağınızı biraz allık veya sıcak renkli göz farı ile hafifçe vurun ve ardından dudaklarınıza hafifçe vurun. Tamamen mattan çok daha kolay ve daha ilginç bir görünüm, bize güvenin. Makyaj sabitleme spreyi ile sabitlemeyi unutmayın!

Evian Brumisateur Natural Mineral Water Facial Spray 

Mat makyajın yeniden canlanacağını hissetsek de, şu anda nemli ve doğal ten trendini tamamen benimsiyoruz eğer sadece alınlarımızı tamamen parlamadan korumaya çalışmaktan çok daha kolay olduğu için. Sorun, pürüzsüz bir tuvali hedeflediğinizde ve can sıkıcı çıkışınızı kapatmak için bir fondöten ve kapatıcıdan daha fazlasını kullandığınızda ortaya çıkar ve makyaj aslında cakey görünümüne dönebilir. Sorunu çözmeye yardımcı olacak makyaj sanatçılarından en iyi ipuçlarından biri mi? Tıpkı profesyonel bir makyaj sanatçısı gibi, en sevdiğiniz yüz mistiyle kendinize biraz sprey verin. Yüz misti, herhangi bir sert çizgiyi veya topaklanmış dokuyu anında yayacaktır.

Reklamlar

Beautyblender The Original Beautyblender

Soğuk hava, zaten kuru olan cildinizin bir numaralı düşmanıdır. Normalde pul pul dökülme ile mücadele etmeyenlerimiz bile, kış aylarında bununla karşılaşma eğilimindeyiz. Yüz yağı ve güzellik süngeri kullanın. Makyaj sanatçısı Edward Cruz, fondöteni kuru, pul pul dökülen cilt üzerine her uyguladığında, bu sorunlu bölgelere az miktarda yüz yağı sürmek ve karıştırmak için bir beauty blender kullandığını söyledi. “Pürüzsüz ve taze bir bitiş” vaat ediyor ve biz de onu tutuyoruz.

Tom Ford Bronzing Powder
Tom Ford Bronzing Powder

Tom Ford Bronzing Powder

Bronzlaştırıcı, en iyi çift görevli ürünü kazanmak için en bariz aday gibi görünmeyebilir, ancak makyaj sanatçısı Carissa Ferreri’den bir ipucu sayesinde ona bir şans vereceğiz. En iyi ipuçlarından biri, göz kapaklarınızın üzerine neredeyse hiç yoktan bir renk vermek ve gözlerinizi ve yanaklarınızı en doğal şekilde öne çıkarmak için bronzlaştırıcıyı sürmektir.

Nyx Matte Lipstick 

Rita Ora her zaman kusursuz görünüyor – bu yüzden makyaj sanatçısı Kathy Jeung’un sözünü müjde olarak alıyoruz. Göz altı torbalarını kapatmak için ayrı bir şeftali tonlu kapatıcınız yoksa , Jeung tüm umutların kaybolmadığını söylüyor: Mat kırmızı-turuncu bir ruj alabilir ve günlük makyajınızla karıştırabilirsiniz. koyu halkalarınızı nötralize etmek için kapatıcı. Çılgın bir fikir gibi mi? Evet. Deneyecek miyiz? Elbette!

Nudestix Brow Wax 

Bu hileyi düşündüğünüzde, dudağınıza ağda yapmak yepyeni bir anlam kazanır: dudaklarınızdaki istenmeyen tüyler için şeffaf bir ağdalı kaş kalemi kullanmak. Evet – bir kaş kalemi. Neden? Makyaj sanatçıları, güvenilir dudak kalemi hiçbir yerde bulunmadığında tüylenmeye ve solmaya devam ettiğine yemin eder. Harika!

Ardell Fashion Lashes
Ardell Fashion Lashes 

Ardell Fashion Lashes 

Büyük, hacimli bir Bardot vari kirpik görünümünü seviyorsanız, dolgun, kalın bir takma kirpik arayabilirsiniz ama yapmayın. Ariana Grande’nin makyaj sanatçısı Daniel Chinchilla, iki hafif, ince takma kirpikleri üst üste koymanın çok daha iyi olduğunu söylüyor. Her şeyin doğal görünmesini sağlamak için bantlarının ince olduğundan emin olun.

Kullanılmış plastik kaşık hilesi 

Alt kirpiklerinize maskarayı yüzünüze sürmeden nasıl uygulayabilirsiniz? Yeni başlayanlar, gençler ve hatta uzmanlar için makyaj ipuçları ve püf noktaları! Bu güzellik tüyoları ve adım adım öğreticiler, daha büyük veya daha genç her yaştan kadın için mükemmel. Her kızın bilmesi gereken kolay fikirler ve hayat tüyoları.

Maskarayı göz altlarına bulaştırmadan alt kirpiklerinize plastik bir kaşık kullanarak kolayca uygulayın. Ayrıca çok daha kalın bir kat elde etmenize yardımcı olur. Ya da far ve rimel uyguladıktan sonra göz altlarınızı tamamen dağınık buluyorsanız, göz bantlarını deneyin! 

Yüz tipinize göre allık seçimi hilesi
Yüz tipinize göre allık seçimi hilesi

Yüz tipinize göre allık seçimi hilesi

Allığı size en çok yakışacak yere uygulamak için önce yüz şeklinizi belirleyin. Allık sadece renk katmakla kalmaz, aynı zamanda elmacık kemiklerinizi de şekillendirir ve tanımlar. Allığınızı uygulama şekliniz, en iyi özelliklerinizi vurgulayabilir ve belki de çok belirgin olanları yumuşatabilir.

Göz altı torbalarını gizleme hilesi

Çoğumuz göz altı bölgesinin tamamına sadece bir kat kapatıcı sürme eğilimindeyiz, ancak torbaları gerçekten gizlemek için kırışıklığı vurgulamak ve ardından gerçek kabarık alana daha koyu bir göz farı uygulamak en iyisidir.

Göz altı torbalarını gerçekten gizlemek için kırışıklığı vurgulamak ve ardından gerçek kabarık alana daha koyu bir göz farı uygulamak en iyisidir. 

Gözleri aydınlatma hilesi

Doğal olarak güzel bir göz makyajı oluşturmaya çalışırken vurguların yerleşimi çok önemlidir. Daha açık renkleriniz (beyazlar, kremler ve inciler) iç köşelere, gözün ortasına ve kaş kemiğinizin hemen altına uygulanmalıdır. Önce en açık renklerinizi uygulayın ve ardından koyu tonlarınıza geçin. Sadece karıştırdığınızdan emin olun!

Maskaradaki topaklanmayı giderme hilesi
Maskaradaki topaklanmayı giderme hilesi

Maskaradaki topaklanmayı giderme hilesi

Kabul edelim, bu zamanla her rimel tüpüne olur. Sorun, kuruması ve ardından çekici olmayan topaklar oluşturmaya başlamasıdır. Bunu önlemeye yardımcı olmak için, maskara fırçasına daha fazla maskara almak için maskaranızı pompalamayın, temel olarak boruya hava pompalıyorsunuz ve bu da daha hızlı kurumasına neden oluyor.

Her üç ila dört ayda bir maskarayı değiştirmek zorunda olsam da, çok çabuk kuruduğu ve istenmeyen sonuçlar yarattığı için benimkini çok daha erken değiştirirdim. Ancak bunun için kolay bir çözüm var! Tüpe bir veya iki damla Visine (veya herhangi bir marka göz damlası) ekleyin ve ardından çubuğu içeride ovalayın. Visine, maskara sıvısını yumuşatır ve sanki yeni bir tüpmüş gibi uygulanmasını sağlar!

Dudak kuruluğundan kurtulma hilesi

Dudaklarınızı pul pul dökmek için bir bebek diş fırçası kullanın ve sadece rujla vurgulanan pul pul deriden kurtulun. İşi gerçekten halletmek için şeker, bal ve hindistan cevizi yağı ile ev yapımı bir dudak peelingi yapabilir veya daha kolay ama etkili değil, ovalamadan önce dudaklarınızı dudak balsamı veya vazelin ile kaplayabilirsiniz.

Göz şeklini vurgulama hilesi

Renk seçimleriniz ne kadar önemliyse, göz farının ve çizgilerinizin yerleşimi de bir o kadar önemlidir – hemen hemen istediğiniz herhangi bir illüzyon yaratabilirsiniz! Dikkatli yerleştirme ile gözlerinizi daha geniş, daha yakın, daha belirgin, daha derin, vb. gösterebilirsiniz. Hangi göz şekline sahip olduğunuzu belirleyin ve buna göre onları vurgulayın.

Gözleri daha büyük gösterme hilesi
Gözleri daha büyük gösterme hilesi

Gözleri daha büyük gösterme hilesi

Halihazırda nude bir kaleminiz yoksa, sadece bu basit numara için şimdi bir kaleme yatırım yapın! Göz pınarlarınızı koyu göz kalemi ile kaplamak yerine, daha büyük bir göz yanılsaması yaratmak için nude bir kalem kullanın. Bu resim karşılaştırmasında gözlerinizi biraz kıstığınızda, gerçekten ne kadar fark yarattığını göreceksiniz. Beyaz bir göz kalemi, gerçekten açık tenliyseniz de işe yarar.

Tightlining hilesi

Tightlining nedir? Eyelinerı, kirpiklerinizin arasına uygulamanın bir yolu. Bu, hiç makyaj yapmıyormuş gibi görünmenin harika bir yoludur, ancak gözlerinize biraz renk ve belirginlik katar ve kirpiklerinizin tabanını daha kalın gösterir. 

Gözlerinizi öne çıkarma hilesi

Hiç uygulandığında oldukça donuk görünen canlı bir göz farı rengi satın aldınız mı? Bu renkleri patlatmanın anahtarı beyaz bir tabandır. Seçtiğiniz rengi uygulamadan önce beyaz bir göz kalemi kullanın ve tüm göz kapağınızı kapatın.

Takma kirpik hilesi
Takma kirpik hilesi

Takma kirpik hilesi

Takma kirpikler zahmetli olabilir, ayrıca zaman alıcıdır! Zahmetsiz bir görünüm elde etmenin birkaç yolu vardır.

Kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra, maskaranızı uygulamadan önce ince bir tabaka pudra sürün. Kompaktım boyunca küçük bir karıştırma fırçasına alıyorum ve kirpiklerimin üstüne ve altına uyguluyorum. Ayrıca bazı kişilerin bebek pudrası kullandığını duydum, ancak ikisinin de hemen hemen aynı etkiye sahip olduğunu düşünüyorum, onları çok daha dolgun gösteren bir temel oluşturmalısınız.

Bir başka yol ise kirpiklerinizin alt ve üst tarafına iki kat rimel sürün, ancak her kat arasında üç ila beş dakika bekleyin, aksi takdirde topaklanma eğilimi gösterirler.

Başka bir yol ise maskaranızı uygularken, rimel fırçanızı, kirpiklerinizin tabanından yukarı doğru hareket ettirmek istemezsiniz. Yukarı çıkarken maskara çubuğunu ileri geri hareket ettirdiğinizden emin olun. Sol ve sağ hareket, her kirpiğin tamamen uca kadar kaplanmasını sağlayacaktır.

Neredeyse bitti! Şimdi kirpiklerinizde boşluk olup olmadığını kontrol edin. Kirpiklerin seyrek göründüğü tek tek kirpiklere başka bir kat maskara uygulamak için maskara fırçası ucunu kullanın. Daha da iyisi, ince ayar yapmak ve boşlukları doldurmak için ince uçlu bir sıvı göz kalemi kullanın.

Kirpik kıvırma hilesi

Kirpiklerinizi en dip noktasından sıkıştırarak ve ardından kıvırıcıyı ters bir konuma kaldırarak kirpik kıvırıcınızdan en iyi şekilde yararlanın. Bu, kıvrılmayı ikiye katlar ve çok daha uzun sürer!

Kirpik kıvırıcınızı ısıtma hilesi
Kirpik kıvırıcınızı ısıtma hilesi

Kirpik kıvırıcınızı ısıtma hilesi

Bir fön makinesini kirpik kıvırıcınızın yanında yaklaşık üç ila beş saniye tutun. Isı, saç maşanızla aynı şekilde çalışır ve size tüm gün sürecek o cilveli kirpikleri verir. Sadece fazla yapmayın! Çok fazla ısı, çok sık saçlar için sağlıklı değildir.

Mükemmel eşleşme hilesi

Bu, ne kadar iyi uygulanırsa uygulansın, yanlış renkse korkunç görüneceğin tek şey! Hepimiz, fondötenin hayalet gibi görünmeye neden olmasından ya da daha da kötüsü, o korkunç turuncu çene hattından korkuyoruz. Boynunuz yüzünüz kadar güneşe maruz kalmadığından, gerçek renginize uyması çok daha iyidir.

Kartvizit hilesi

Maskara uygularken kirpiklerinizin arkasına bir kartvizit tutun ve köklerden başlayarak ileri geri hareketlerle uygulayın. Mükemmel uygulanmış göz farınızdaki korkunç maskaradan kaçınırken her kirpiği hızla kaplayarak gerçekten bu şekilde koyabilirsiniz.

Gözleri kaldırma hilesi
Gözleri kaldırma hilesi

Gözleri kaldırma hilesi

Daha yüksek bir kavis yanılsaması yaratmak için kaş kemiğinizin tüm uzunluğu boyunca açık pembe mat bir kalem sürün ve ardından karıştırın, karıştırın, karıştırın! Kesinlikle yüzünüzde kalıntı olmamalıdır. Bu numara ile daha yüksek bir kemer yanılsaması elde edin.

Doğru kontür uygulama hilesi

Doğru uygulandığında, şekillendirme elmacık kemiklerinizi ve çene hattınızı tanımlayabilir, gıdı görünümünü azaltabilir, daha büyük bir burnu küçültebilir ve sarkık gözleri kaldırabilir. Temelde özelliklerinizi vurgulamak ve vurgulamak için makyaj kullanmaktır. Bu özellikle fotoğraflar için önemlidir, çünkü kamera gölgeleri ve parlak noktaları çıplak gözle göre daha iyi yakalama eğilimindedir.

Sadece bunun için yapılmış gerçek şekillendirme ve vurgulama kitleri var, ancak teninizden birkaç ton daha koyu olan bir bronzlaştırıcı veya pudra ve vurgulamak için birkaç ton daha açık olan bir fondöten de kullanabilirsiniz. Çoğunlukla, T bölgeniz ve göz altı alanınız vurgulamak istediğiniz yer ve yüzünüzün dış kısmı, elmacık kemiklerinizin altı ve boynunuz daha koyu bir renkle tanımlamak istediğiniz yerdir. Unutmayın, doğal bir görünüm için karıştırmanın anahtarı! Bu ilk başta biraz pratik gerektirebilir.

Eyeliner sabitleme hilesi
Eyeliner sabitleme hilesi

Eyeliner sabitleme hilesi

Eyeliner’ı sürekli kontrol etmek zorunda kalıyorum çünkü bazen özellikle yaz aylarında olduğu yerden sapmaya başlıyor. Bazı eyelinerlar buna daha yatkın, özellikle de su geçirmez olmayanlar, ama ben su geçirmez makyaj kullanmayı sevmiyorum çünkü çıkması çok zor! Kaldırma işleminde her zaman kirpiklerimi koparıyormuş gibi hissediyorum.

Eyeliner düzgün durmasını sağlamak için alt göz kapağınızdaki eyelinerın hemen altına transparan pudra sürün. Eyelinerın aşağıya doğru akmasını engelleyen bir miktar bariyer oluşturur.

Dolgun dudak hilesi

Görünüşe göre hepimiz Angelina Jolie’nin gür dudaklarıyla kutsanmamıştık. Şimdi, onları daha büyük göstermenin birkaç püf noktası var (parlak bir dudak bir tanedir), ancak daha dramatik bir etki için, dudaklarınızı doğal çizginizin hemen dışına çıkarmaktan korkmayın. Doğal çizginizin hemen dışında derken, biraz demek istiyorum. Fazla yaparak palyaço gibi görünmek istemezsiniz!

Aşağı doğru makyaj uygulama hilesi

Yüzünüzü yıkayıp, ince çizgileri ve sarkmış bir yüzü azaltmak için nemlendiricinizi yukarı doğru hareketlerle uygulamak isteseniz de fondöten ve pudra için bunun tam tersi geçerlidir. Çoğumuzun yüzünde biraz şeftali tüyü var ve aşağı doğru uzama eğilimi gösteriyor. Makyajınızı yukarı doğru hareketlerle uygularsanız, şeftali tüylerinizin boğazına yapışmasına neden olacak ve daha belirgin hale gelecektir.

Kaş ve yüz şekli hilesi
Kaş ve yüz şekli hilesi

Kaş ve yüz şekli hilesi

Birçoğumuz yüzümüzü tanımlamada ne kadar önemli olduklarının farkına varmadan kaşlarımızı görmezden geliyoruz (veya onları yok sayıyoruz). En iyi olan tek bir şekil yoktur, gerçekten sadece benzersiz yüz özelliklerine ve şekline bağlıdır. Tıpkı şekillendirme gibi, kaş şekliniz ve kalınlığınız da yüz şeklinizi yumuşatmaya yardımcı olabilir.

Ev yapımı renkli nemlendirici hilesi

Bu, bir B&B kremi kadar iyi çalışır, gerçekten doğal bir görünümle kusurları gizler. En sevdiğiniz yüz nemlendiricinizi biraz kapatıcı ile karıştırın. Bu şekilde, doğru miktarda kapsama ile özelleştirebilirsiniz.

Gözleri daha genç gösterme hilesi

Bu hızlı ve kolay yanılsama size anında bir göz kaldırma sağlayacaktır. En sevdiğiniz stick aydınlatıcı ile doğrudan kaşınızın üzerine bir yay çizin ve parmağınızla karıştırın. Bu, kemerinizin kalkık görünmesini sağlar ve tüm göz çevresinin kalkmış olduğu yanılsamasını verir.

Rimel fırçalarınızı farklı şekillerde kullanma hilesi
Rimel fırçalarınızı farklı şekillerde kullanma hilesi

Rimel fırçalarınızı farklı şekillerde kullanma hilesi

Maskaranızın süresi dolduğunda onları çöp kutusuna atmak yerine, maskara fırçalarınızı biraz sabun ve suyla yıkayın, dik bir biçimde kurutun ve yeniden faklı şekillerde kullanın! Bunları kaş fırçası olarak kullanabilir, hatta kaşlarınızı taramadan önce biraz renk uygulayabilirsiniz. Veya saç spreyi sıkarak kaşlarınızı fırçalamak ve sabitlemek için kullanabilirsiniz.

Cilt lekelerini gizleme hilesi

Kusurlarınızı ve ciltteki koyu lekeleri kapatmak için o hacimli kapatıcı tüpünü kullanmak yerine, daha hassas kontrol için bir göz kalemi fırçasına (veya herhangi bir ince fırçaya) biraz kapatıcı sürün. Kenarları parmağınızla karıştırmayı unutmayın!

Göz hattını yumuşatma hilesi

Sıvı eyelinerın gözleri gerçekten tanımlama kabiliyetini sevsem de, sertliğinin gerçekten hayranı değilim. Ve sıvı eyeliner mükemmel şekilde uygulanmazsa, kusurlar gerçekten göze çarpıyor. Görünümü yumuşatmak için siyah eyeliner üzerine metalik kahverengi bir göz farı sürün. Bu sadece sert çizgiyi azaltmakla kalmaz aynı zamanda kusurları en iyi şekilde gizlemeye de yardımcı olur.

Ruju kalıcı hale getirme hilesi
Ruju kalıcı hale getirme hilesi

Ruju kalıcı hale getirme hilesi

Rujunuzu sürdükten sonra dudaklarınızın üzerine bir peçete tutun ve peçetenin üzerine pudra sürün. Sonra dudaklarınıza temas ettirin. Bu, çok daha uzun süre kalıcılık sağlayan mat bir görünüm yaratır.

3 boyutlu dudak görünümü hilesi

Bu çok basit ve çarpıcı! Alt ve üst dudağınızın ortasına biraz buzlu allık veya göz farı uygulamak için parmağınızı kullanın. Makyaj oyununuzu bir adım öteye taşıyacak güzel bir 3 boyutlu efekt yaratacaktır.

Bilmediğiniz Makyaj Hileleri adlı yazımızın faydalı olduğunu umuyoruz. Bunun yanı sıra, Makyaj kategorimizi inceleyebilir, Göz Kalemi ve Farla Gözü Çekik Göstermek + Badem Göz Makyajı ✮ Burcu Şenol adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Begonya Kadın Instagram: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx