Makyaj

Asyalıların Makyaj Hileleri

Asyalıların Makyaj Hileleri ve Makyaj İpuçları

Reklamlar

Asyalıların makyaj hileleri, en çok merak edilen konulardan biridir. Siz okuyucular istediniz ve biz yazıyoruz, Asyalıların makyaj hilelerini öğrenmek istediniz ve ihtiyacınız olacak tüm hileleri bulduk! Harika makyaj fikirleri için Asyalıların makyaj hilelerini hazır mısınız? Aşağıya bir göz atın!

Göz kapakları için açık renkli göz farı uygulayın
Göz kapakları için açık renkli göz farı uygulayın

Göz kapakları için açık renkli göz farı uygulayın

Bahsedeceğimiz ilk Asya makyaj hilesi, tamamen göz kapağınızdaki açık renk göz farı ile ilgilidir. Çok bir şeye ihtiyacınız yok ama göz kapağınıza beyaz göz farı ve açık renklerinizin tamamını kullanın. Bu gerçekten gözlerinizi patlatacak ve gözlerinize daha fazla dikkat çekecek!

Açık renkli göz farınızı göz kapağınıza uyguladıktan sonra, koyu veya orta koyu bir göz farı ile kontür alanınız boyunca – göz kapağınızın hemen üzerinde, ancak kaş kemiğinizin içine değil- uygulayın. Bu gerçekten gözlerinizin açılmasına izin verecek ve sahip olabileceğinizden çok daha fazla göz kapağına sahip olduğunuz yanılsamasını verecektir!

Reklamlar

Kaşlarınızı şekillendirin

Kaşların kontrolden çıkması kolaydır. Makyajınıza devam etmeden önce daima kaşlarınızın kontrol edildiğinden emin olun. Asyalı kadınların pürüzsüz, porselen bir cilde sahip oldukları bilinmektedir. Bu beklentiyi karşılamaya çalışmak istiyorsanız, yüzünüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmanız gerekir. Başıboş kaş kılları cildinizin pürüzsüzlüğünü ve güzelliğini bozar. Kaşlarınızın ve cildinizin kusursuz görünmesi için makyajınızı yaparken her zaman cımbızınızın hazır olduğundan emin olun!

Kaşlarınızı doldurun
Kaşlarınızı doldurun

Kaşlarınızı doldurun

İnce veya arada boşluk olan kaşlarınız varsa, bir sonraki adım kaşlarınızı doldurmak! Saç renginize en uygun kaş rengini seçin, böylece kaşlarınızı doldurmuş gibi görünmeyin ve doğal, zahmetsiz bir güzelliğe kavuşun!

Kaş kemerinin altına açık renkli bir far uygulayın

Metalik beyaz tonlarında göz farı, kaş kemiğiniz için harika bir renktir, kaş kemerinin hemen altındadır. Gerçekten gözlerinizin rengini ortaya çıkaracak! Kaş kemiğinize herhangi bir göz farı sürerken kaşlarınızın iyi durumda olduğundan emin olun!

Kaş içine daha koyu renk bir göz farı uygulayın
Kaş içine daha koyu renk bir göz farı uygulayın

Kaş içine daha koyu renk bir göz farı uygulayın

Kaş kemiğinizin tamamını daha açık bir göz farı ile kaplarsanız, hiç doğal görünmez. Gözlerinize derinlik ve seksilik katmak ve daha doğal bir etki yaratmak için kaş kemiğinizin burnunuza yakın olan kısmına biraz daha koyu göz farı uygulayın.

Reklamlar

Beyaz eyeliner göz pınarına uygulayın

Gözlerinizi ekstra büyük göstermek için göz pınarına beyaz eyeliner uygulayın. Bu, rengi ortaya çıkarmanızı ve ne olursa olsun göz makyajınızın gerçekten harika görünmesini sağlayacaktır! Göz pınarınız, gözünüzün iç kenarı boyuncadır, eyeliner eklemek zor olabilir ama buna değer!

Kirpik çizgisinde siyah eyeliner uygulayın
Kirpik çizgisinde siyah eyeliner uygulayın

Kirpik çizgisinde siyah eyeliner uygulayın

Asyalı gözler şimdiye kadar gördüğüm en güzel gözlerden bazıları, rengi ne olursa olsun, şekli harika ve çok yönlü! Göz makyajınızı gerçekten öne çıkarmak istiyorsanız, göz kaleminizi kirpik çizginize, su çizginizdeki beyaz eyelinerın hemen altına uygulayın. Bu, göz renginizi ortaya çıkaracak ve muhteşem gözlerinizi çerçeveleyecektir!

Yukarı kanatlı eyeliner

Asyalı bayanlar için bir başka harika eyeliner hilesi kanatlı eyelinerdır. Sadece bu küçük yukarı hareketi eklemek bile dünyadaki tüm farkı yaratabilir ve doğrusu, badem şeklindeki gözlere güzel bir vurgudur.

Alt ve üst ki̇rpi̇klerde maskara

Şimdi sıra maskaranızda! Hem üst hem de alt kirpiklerinize maskara sürmeniz gerekir. Bu şekilde, tam etkiyi elde edeceksiniz ve kirpiklerinizin sahip olduğunuz o güzel gözetleyicileri çerçevelediğinden gerçekten emin olacaksınız. Asyalı olmamama rağmen bunu her zaman yaparım ve daha kısa kirpiklere sahipseniz özellikle önemlidir. Bu teknik, doğal güzelliğinizi vurgulamak için gerçekten gözlerinizi açar.

Fondöten ile kontür uygulaması
Fondöten ile kontür uygulaması

Fondöten ile kontür uygulaması

Kontür, yüzünüze daha yontulmuş ve bence sadece göz makyajı ve fondötenden daha zarif bir şekil verir. Ancak bronzlaştırıcı ve aydınlatıcı kullanmak sizi fazla havalı gösterebilir. Belirli durumlar için bu istenen görünüm olabilir, ancak günlük stiller için, şekillendirme amacıyla çeşitli fondöten tonlarını kullanın. Bronzlaştırıcınız için doğal ten renginizden iki ton daha koyu, aydınlatıcınız için bir iki ton açık fondöten kullanın. Bu sayede güzelliğiniz daha doğal bir şekilde abartılacaktır.

Transparan pudra uygulayın

Üç ton fondöteninizi uyguladıktan sonra, tüm yüzünüzü hafif, transparan bir pudra ile kaplayın. Bu sadece makyajınızı sabitlemekle kalmaz aynı zamanda daha doğal görünmesini sağlamak için tonları bile düzeltir!

Allık uygulamayı unutmayın

Asla unutmaman gereken makyajın parçası allıktır! Makyajda güzel görünmenin anahtarının mümkün olduğunca doğal görünmesini sağlamak olduğunu unutmayın. İnsanların yanaklarında doğal olarak pembe bir allık vardır. Bu güzel yönü abartmak için Asyalı kadınlar, elmacık kemiğiniz boyunca eşit şekilde harmanlanmış pembe veya mercan allıklarını kullanmalıdır.

Ruj önemlidir
Ruj önemlidir

Ruj önemlidir

Dudak renginiz de önemli! Yüzünüze dikkat çeken, ancak ten renginizle çelişmeyen bir dudak rengi seçtiğinizden emin olun. Birçok Asyalı kadın, turuncu tabanlı kırmızı rujlar sürdüğünde olağanüstü görünüyor, ancak herkes farklı. Turuncu veya mavi alt tonlarla daha iyi görünüp görünmediğinizi öğrenin, ardından muhteşem bir ruj sürün!

Kontrast bir makyaj yapın

Makyajınızda kontrastı hedeflemelisiniz. Koyu saçlarınız varsa, açık renkli lensler deneyin veya canlı, hafif göz makyajı yapın. Ancak, daha açık renkli saçlarınız varsa, koyu lensler takın ve daha dumanlı bir göz makyajı yapın. 

Daha düz bir kaş şeklini benimseyin
Daha düz bir kaş şeklini benimseyin

Daha düz bir kaş şeklini benimseyin

Modellerin kaşlarında süper doğal bir etki yaratan kaş farı kullanabilirsiniz. Sıvı kaş farının dokusu, gerçek kaş kılı gibi görünmesini sağlıyor. Ancak kaşlarınızı ciddi şekilde kavisli olmaktan daha düz çizerek hoş kaş etkisini taklit edebilirsiniz. Koreli kadınlar, kendilerini daha genç gösterdiğini düşündükleri için kaşları söz konusu olduğunda düz kaşları tercih ederler. Süper kavisli bir kaş çok fazla. 

Meyve suyu makyajını deneyin

Olabildiğince genç görünmek için Koreli kadınların meyve suyu makyajı dediği bir estetiğe bağlı kalma eğiliminde olduğunu biliyor muydunuz? Yanaklarınıza sanki yemeye hazır olgun bir meyveymiş ve meyve suyuyla patlamış gibi yeterince renk vermek demektir. Bunu, genellikle Amerika’da kullanılan teknik olan (bkz: draping) yukarı ve dışa doğru karıştırmak yerine, meyve rengi allık (karpuz, şeftali, çilek vb. düşünün) elmacık kemiklerinin üst kısmına doğrudan uygulayarak yapabilirsiniz. Ardından, meyve rengi bir dudak tonuyla bitirin ve şeftali gibi parlayın.

Şeftali tonlarında göz makyajına şans verin
Şeftali tonlarında göz makyajına şans verin

Şeftali tonlarında göz makyajına şans verin

Şeftaliden bahsetmişken, meyve suyu makyajının bir alt kategorisi olara, Koreli kadınların özellikle şeftali rengi veya kırmızımsı göz farları gözlerinin etrafına karıştırmayı sevdiklerini bilmelisiniz. Mantık mı? Efekt, az önce ağlamış gibi görünmenizi sağlıyor, bu da görünüşe göre sizi Kore’de daha çekici yapan bir nitelik. Ağladıktan hemen sonra kesinlikle seksi hissetmiyorum, bu yüzden kişisel olarak, bu canlandırıcı bulduğum bir şey!

Gözlere parıltı efekti verin

Aynı şekilde Koreli kadınlar göz çevresinde ince bir parıltıyı tercih etme eğilimindedir. Kore’de daha ince sim olmasını istiyoruz. Göz çevresinde belirli belirsiz bir parıltı yeterlidir.

Kedi gözleri değil yavru köpek gözleri önemli
Kedi gözleri değil yavru köpek gözleri önemli

Kedi gözleri değil yavru köpek gözleri önemli

Kedi gözleri, batı güzelliğinin her yerde bulunan bir parçasıdır, ancak Kore’de kadınlar tamamen yavru köpek gözleri ile ilgilidir. Yavru köpek gözü görünümünü çıkarmak için, eyelinerı kanatlandırırken gözünüzü açık tutmanız ve ardından onu çok hafifçe aşağı doğru getirmeniz gerekir. Doğal olarak uzun ve hafifçe aşağı kavisli görünmesini istiyorsunuz. Yani sarkma değil, sadece kedi gözünden daha düşük bir açı çizmelisiniz.

Sahte gülen göz torbaları

Kore’de kadınlar, gülümsediğinde gözlerinin altında kırışan küçük yağ cebine aegyo sal derler ve o kadar imrenilir ki, bazı kadınlar estetik ameliyatlarını daha belirgin hale getirmek için bile bu şekilde yaparlar. Göz altı torbalarından farklı. Gülümsediğinizde ortaya çıkan ve sizi daha sevimli gösteren kastır. Kendi aegyo salınızı vurgulamak için, doğrudan gözünüzün altına bir aydınlatıcı gölge uygulamanızı ve ardından onu vurgulamak için hemen altına biraz daha koyu bir göz farı uygulamanız gerekir.

Pudra önemlidir
Pudra önemlidir

Pudra önemlidir

Kompakt pudralar Koreli kadınların ışıldayan, cam teni etkisini on üç dakikadan ortalama yedi dakikaya indirmek için gereken süreyi kısaltmasına yardımcı olur. Bir kompakt pudra uygulamak için ipucu: Aplikatör üzerinde eşit bir şekilde yayılmasına yardımcı olmak için formülü dağıtmak için kompaktın ortasına pudra süngerini bastırın. Ardından hafifçe bastırarak yüzünüze sürün. Bir beauty blender kullandığınızda, uygulamayı çok fazla kontrol edemezsiniz. Bir süngerle, fondöteni cildinize eşit olarak dağıtmak için parmak uçlarınızı tam anlamıyla kullanabilirsiniz. Uzun zamandan beri fondötenim, allık ve kaşlarınız için pudra süngeri ürünleri kullanıyorum ve dürüst olmak gerekirse hiç bu kadar genç hissetmemiştim.

Kısa, düz kirpikler için baştan ayağa maskara

Sahip olmanız gereken diğer makyaj ürünü ise rimeldir. Eyeliner ve maskara birbirleri olmadan var olamazlar, yani ikisine de sahip olmalısınız!

Eyeliner gözün daha büyük görünmesine yardımcı olur ama rimel gözlerini öne çıkarır! Mesele şu ki, Asyalı gözler kısa ve düz kirpiklerle ünlüdür ve çok asi de olabilirler.

Bu nedenle, kirpik sorununun üstesinden gelmek için bu video size rimel uygulaması hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğretmelidir. Asyalı gözler için en iyi maskaranın ne olduğunu merak ediyorsanız, Yves Saint Laurent Babydoll Maskara’yı denemek istersiniz!

Asyalı günlük makyajı
Asyalı günlük makyajı

Asyalı günlük makyajı

Göz kalemi ve maskara oyunu üzerinde çalıştıktan sonra, görünüşün üzerinde pratik yapmaya başlayabilirsin. Asyalı gözler için vazgeçilmez makyaj görünümlerinden biri, günlük doğal Asya göz makyajı görünümüdür. Tabii ki, bu gerçekten ustalaşmanız gereken önemli bir görünüm. Harika bir gündüz görünümü… yumuşak, basit ve güzel! Doğal görünümü hedefliyorsanız, bu Maybelline The Blushed Nudes gibi üzerinde doğal tonlara sahip bir göz farı paletiniz olması gerekir.

Klasik dumanlı göz makyajı

Göz kapaklarınız açık değilse ya da daha çekik gözleriniz varsa, Asya dumanlı göz makyajını istediğiniz zaman yapabileceğinizi bilmenin rahatlığını yaşayın! Her şey, görünümü elde etmek için uygun tekniği öğrenmekle ilgilidir.

Klasik dumanlı göz makyajı için bu öğretici, yeni başlayanlar için mükemmeldir. İnanın bu göz makyajı sizi asla yarı yolda bırakmaz! 

Gümüş dumanlı göz görünümü
Gümüş dumanlı göz görünümü 

Gümüş dumanlı göz görünümü 

Dumanlı göz makyajında ​​size başka bir seçenek sunmak için, bu belki de klasik dumanlı göz makyajından bir seviye daha yüksek. Asyalı gözler için bu gümüş dumanlı göz, harika bir gece görünümü olacak.

Ayrıca gözlerinizi daha küçük gösterebilecek sert çizgiler oluşturmadan göz makyajı yapmayı öğrenmenin de iyi bir yolu! İster klasik ister gümüş buğulu gözü tercih edin, her iki şekilde de sert görüneceksiniz!

Seksi göz makyajı

Kesinlikle bu listedeki favorilerimden biri, Asyalı gözler için bu doğal seksi makyaj tek kelimeyle mükemmel! Bu günlük görünümü, hoş ve seksi bir dokunuş ile seviyorum.

İşten geliyorsanız ve daha sonra bir partiye katılmanız gerekiyorsa, bu sizin için makyajdır (daha cesur bir şey istemiyorsanız). Bence bu da güzel sevgiliyle buluşma gecesi görünümü!

Asyalıların Makyaj Hileleri adlı yazımızın faydalı olduğunu umuyoruz. Bunun yanı sıra, makyaj ile ilgiliyseniz Kim Kardashian Makeup adlı yazımızın da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.

Begonya Instagram Hesabı: begonyakadin

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?
Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx