Makyaj

Microblading Sonrası Kabuklanma ve İyileşme Süreci

Reklamlar

Microblading sonrası kabuklanma hakkında tüm merak edilenleri yazımızda açıklayacağız. Microblading, son yıllarda en çok ilgi gösterilen kaş tekniklerinden birisi… Herkes kalın ve gür kaşlara sahip olmak için çok farklı kaş bakım ürünleri ve kaş doldurma uygulamaları kullanıyor. Microblading işlemi de bunlardan biri ve bu bakım yöntemi Instagram’da popüler hale geldi. Bu işlem kısaca, bir iğne ile kaşlara dövme yapılarak kaşların doldurulmasını, daha gür ve şekilli hale gelmesini sağlayan yarı kalıcı bir güzellik uygulamasıdır. Microblading tekniği ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi bu yazımızda sizlere anlattık. 

Microblading Nedir?

Manuel microblading, küçük bir tek kullanımlık bıçak ve saptan oluşan küçük, ince uçlu iğneler (dövme tabancası yerine) kullanmayı içeren yarı kalıcı bir dövme türüdür. Cildin altında aynı anda pigmentin çizilmesine ve birikmesine yardımcı olur.

Bu güzellik uygulaması kaşlardaki farklı ihtiyaçlara yönelik yapılabilir. Eğer hiç kaşınız yoksa microblading yaptırabilirsiniz. Sarışınsanız ve kaş renginiz çok soluksa, alopesi nedeniyle kaşlarınızı kaybetmişseniz veya sadece kaşlarınızı doldurmak için biraz yardıma ihtiyacınız varsa bu işlemi yaptırabilirsiniz. 

Reklamlar

Kaşlarınızın durumu ne olursa olsun, bu işlem sayesinde dolu, hacimli ve zamansız görünümlü kaşlarınız olacak. Hatta bu uygulama sayesinde doğal kaş renginize uyan özel bir renk yaratılır ve birkaç ton kullanılır böylece çok boyutlu ve doğal görünürler. 

Microblading Fiyatı

Bu uygulamanın 2023 güncel fiyatı 500 lira ile 3500 lira arasında değişiklik gösterir.

Microblading Sonrası Kabuklanma Nasıl Geçer ? Microblading Nedir ?

Microblading Nasıl Yapılır?

Microblading, daha dolgun kaşlar yanılsamasını yaratmak için kullanılan yarı kalıcı bir dövme tekniğidir. Bu yöntemle neredeyse her görünümü yaratabilirsiniz. Doğal ve dolgun kaşlara çok ışıklı bir bitiş verilebilir. İlk olarak, uzman bir estetisyen, müşterinin yüzü için en iyi kaş şekli için müşterilere danışır ve doğal saç rengine ve cilt alt tonuna uyan bir renk seçer. 

Kaş alanı daha sonra temizlenir ve tedavi için uyuşturulur. Bir dövme makinesi kullanmak yerine, manuel olarak kaşlara kıl darbeleri çizmek için küçük bir alet kullanılır. Son olarak, iyileşme sürecine yardımcı olmak için kaş bakımı merhemi uygulanır.

Reklamlar

Bu işlem, kaşlarınızın ne kadar dolu görünmesini istediğinize bağlı olarak 30 ila 40 dakika kadar sürebilir. Müşteriler, sonuçlardan memnun olduklarından emin olmak için veya küçük değişikliklere ihtiyaç duydukları için dört ila altı hafta sonra bir rötuş planlamaya teşvik edilir. Sonuçlar cilt tipinize (mürekkep yağlı ciltlerde daha hızlı kaybolur), ürünlere ve yaşam tarzınıza bağlı olarak bir ila üç yıl arasında sürebilir. 

Microblading Aşamaları
Microblading Aşamaları

Microblading Aşamaları

✅ Adım 1: Görüşme ve doğal kaş analizi
✅ Adım 2: Ölçümler
✅ Adım 3: Kaş şeklini belirleme ve kaş çizme
✅ Adım 4: Rengi karıştırma
✅ Adım 5: Dövme
✅ Adım 6: İyileşme süresi
✅ Adım 7: Rötuş seansı

Microblading’den Sonra Bakım

Microblading Sonrası Bakımı
Microblading Sonrası Bakımı

Microblading sonrası kabuklanma olmaması için microblading uygulamasından sonra kullanabileceğiniz en önemli ürün güneş koruyucu bir kremdir. Diğer dövmelerde olduğu gibi, güneş koruyucu kremler, kaşlarınızın ömrünü çok uzatmaya ve güneşten solmaya karşı önlemeye yardımcı olur.

Ayrıca, seanslardan yaklaşık bir hafta önce ve kaşlarınızı microblading yaptırdıktan otuz gün sonra herhangi bir Retin-A veya retinol içerikli cilt bakım ürünü kullanmamalısınız. Çünkü bu bileşenler pigmentlerin erken solmasına ve kaş dövmesinin kısa ömürlü olmasına neden olabilir. Kaşlar iyileşirken bir ila iki hafta ıslatmayın ve en az bir hafta boyunca bölgede makyaj yapmayın. Cilt tamamen iyileştikten sonra, normal cilt bakım rutini ve makyaj rutininize dönüş yapabilirsiniz.

Kaşlarının görünümünü iyileştirmek, daha kalıcı bir çözüm arayanlar ve yaptırmak için bir iğne kullanılmasından korkmayanlar için microblading kesinlikle denemeye değer…

Microblading Sonrası Kabuklanma Neden Olur?

Microblading sonrası kabuklanma, iyileşme sürecinin normal bir parçasıdır. Microblading, dermal ve epidermalin kesişim noktasına kadar cilde küçük bir kesi yapmayı gerektirir. Bu, pigmenti kalıcı sonuçlar almak ve ayarlamak için mükemmel bir yerdir ancak aynı zamanda yara izi veya kalıcı bir dövmeye neden olacak kadar derin değildir. Bu yüzden microblading sonrası kabuklanma, normal iyileşme sürecinin bir parçası olarak ortaya çıkar.

Peki ya iğne darbeleri çok derine inerse?

Microblading sonrası kabuklanma normal olmakla birlikte, ağır derecede microblading sonrası kabuklanma normal değildir. Bunu aşağıdaki enfeksiyon bölümünde ele alacağız ancak şimdilik iğne darbelerinin en iyi sonuçlar için gerekli olduğunu ve çok derine inmenin derin kabuklanmaya neden olabileceğini bilmelisiniz.

Kabuklar sıyrılırsa sorun olmaz mı?

Microblading sonrası soyulma neden olur sorusuna cevabımız: Kabuklar doğal olarak ve kendi kendine sıyrılırsa ve soyulursa sorun olmaz. Dövme yapılan yerde kabuklanma olması normaldir. Ancak kabuklar soyulurken, renk pigmentinin bir kısmını da sıyırabilir. Bu yüzden kesinlikle kabukları kendiniz kaldırmamalısınız. Kabukları kaldırmanız yeniden uygulanması gereken pigment kaybına neden olabilir. Kabukları soyma ve kaldırma eğiliminiz varsa, iyileşme sürecinizi değiştirebilecekleri için bu bilgileri estetisyene açıklamanız gerekir.

Microblading sonrası kabuklanma ne kadar sürer?

Tüm kabuklanma süreci on gün içinde tamamen biter. Aynı şekilde, microblading sonrası kabuklanma çok yoğun veya kızarık ya da iltihaplı hale gelirse, erken bir belirti veya gelişen bir enfeksiyon belirtisi olabilir. 

İlginizi çekebilir: Kirpik Lifting Nedir?

Daha fazla içerik için bizi Instagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz: Begonya Kadın

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx