Makyaj

Göz Kalemi ve Farla Gözü Çekik Göstermek + Badem Göz Makyajı ✮ Burcu Şenol

Burcu Şenol Çekik Göz Makyajı

Reklamlar

Burcu Şenol, birbirinden farklı ve değişik makyaj teknikleri, cilt bakımı ve yaşam stiliyle ilgili videolar çekiyor. Burcu Şenol’un gözlerinizi çekik göstermek için özel olarak uyguladığı makyaj tekniklerini, Youtube kanalında bir video ile anlattı. Bu videoda Burcu Şenol makyaj tekniklerini sizler için anlattık.

Badem Göz Makyajı Burcu Şenol
Badem Göz Makyajı Burcu Şenol

Badem Göz Makyajı Burcu Şenol

Kanalıma yeniden hoşgeldiniz. Bu videoda eyeliner kullanmadan gözlerimizi nasıl çekik gösterebiliriz? Bunu göstereceğim ve her videomda olduğu gibi direk konuya geçiyorum. Kapatıcımı sürüyorum dağıtıp geliyorum hemen. Maybelline New York Kapatıcı – Instant Age Eraser Concealer 06 sürüyorum. Şu kaşlarımı da her zamanki gibi wet n wild Ultimate Retractable Brow Pencil Kaş Kalemi ile dolduruyorum ve makyaja başlıyoruz.

Göz kapaklarını herhangi bir ten rengi farla sabitliyorum. Ben Beaulis Point It Tekli Far 179 simply taupe kullandım. Çünkü koyduğum far direkt yapışsın istemiyorum, çok belirgin dursun da istemiyorum. Bana soğuk kahve welfare lazım bu kısımda. Çünkü genel olarak makyajımı soğuk tonlarda yapıyorum. Bunu uygularken bu geçiş bölgesinin tamamına uygulayacağım. Revolution Pro Far Paleti Regeneration Palette Revelation far paleti kullanıyorum. Çünkü iyice içe gitmiş ve çökük göstermiş olurum. Bu dış kısma uygularken de aşağıya doğru dağıtma yapıyorum.

Reklamlar

Gözlerimi her zaman yukarıya doğru çekmek için hamle yapmam lazım. Çünkü gözlerimi çekik göstermek istiyorum. Bunun için de böyle çektiğimde oluşan bu gölgeyi takip ederek yapacağım. Bıraktığımda da aynı bu gölgenin durmasını istiyorum. Gözümde bunun için ince uçlu bir fırça aldım farıma, çok az dokundum. Çünkü her videomda olduğu gibi azalıp yoğunluğunu artırarak dağıtmak istiyorum. Para pheromon başlangıç kısmında şöyle belirliyorum. Tam karşıya baktığımda gözbebeğimin dış kısma yakın olan bitiminden itibaren sürüyorum ve dediğim gibi pheromon yoğunluğunu yavaş yavaş artırarak sabırla uyguluyorum.

İç kısmına birleştirmek için de bu üst kısımdan değil de daha göz pınarından doğru fırçada sadece, şu an farla tekrar fark almadan şöyle bir geçiş yapıyorum. Daha sonra da daha büyük ve boş bir fırça alıyorum ve uyguladım ve yavaş yavaş dağıtmaya başlıyorum tekrar. Çünkü net bir far görüntüsü olsun istemiyorum ama o gölgeyi ve geçişi verecek kadar da koyu dursun istiyorum. Bu yüzden sabırla uğraşmak gerekiyor aslında biraz… Evet, şimdi en küçük fırçamı alıyorum. Gözümü yine tutuyorum.

Bundan biraz yukarıya doğru çekerek ve o gölge görünümün olduğu yerden, gözümün  içinden kaşıma doğru hafifçe çizgi şeklinde uygulamaya başlıyorum yine uyguladığım farı boş fırçamı dağıtıyorum ve o istediğim hafif üçgenimsi görüntüde elde etmiş oluyoruz. Yani yan bir V harfi çizmiş oluyoruz. Böylece ve de oçok içine dalmadım yada dışlara fazla dağıtmadan belirli bir şekilde kaldım. Bence bu kaşımın alt kısmı daha şişik duruyor diye düşünüyorum. Bilmiyorum siz de fark ettiniz mi ve hemen sonrasında da dağıtmaya devam ediyorum.

Burcu Şenol
Burcu Şenol

Evet şimdi bir tık daha koyu kahve bir far alıyorum. Bunu yine küçük fırçam alıyorum ve Gözümün bitiş kısmından göz pınarına doğru alanını daraltarak uygulamaya başlıyorum. Fazla işim bittikten sonra kaleme geçiyorum. Hadi gösterilen göz kalemini alıyorum. Ben Beaulis Twist It Asansörlü Göz Kalemi 198 copper kullanıyorum. Bunu sürerken gözümü çekiyorum. Eyeliner da biliyorsunuz gözünüzü asla çekmeyin. Çünkü bozar diye bağırıyordum. Bunda da gözümü çekiyorum. Çünkü ilginç bir şekilde bunu yaptığınızda yerinden oynattığını zaman daha ince bir görüntü elde edebiliyorsunuz. Bunu eyeliner sürerken yapıyorum, sadece sivri olması ya da çok düzgün olması umrumda değil. Çünkü oraya bir kuyruk görüntüsü ve çekiklik vermek istiyorum. 

Reklamlar

Bu göz kaleminin başlangıç yeri olarak da tam karşıya baktığımda gözbebeğimin ortasına gelen kısmı alıyorumç Çünkü, eğer göz pınarından itibaren başlayarak gözlerimi daha fazla açmış daha yuvarlak göstermiş olurum. Bu da böyle aklınızda bulunsun ama ben şu an çekip bir görüntü istediğim için hem yerden başlıyorum. Hem de kuyruk kısmını bir tık daha uzatıyorum. Sonra ucu daha ince veya sola fırçalıyorum, uyguladım. 

İki kahve farı karıştırıp kalemin üzerinden geçiyorum. Sonra yine önemli bir adıma geçiriyorum. Kapatıcı fırça ama çok az kapatıcı alıp üste doğru düzeltiyorum. Çünkü aşağıya her ne kadar karıştırırsanız masanızda dökülebiliyor, rengi kayabiliyor. Bu yüzden buranın biraz daha keskin durabilmesi için kapatıcıyla düzeltiyorum ve bu arada bu işlem için beceremiyorsanız bile bant kullanmayın. Çünkü bunun çok amatörce durduğunu ve kötü göründüğünü düşünüyorum artık. Bu aylarda falan kullanabilirsiniz belki. Sonra yine aynı ince fırçamı alıyorum ve alt kirpik diplerim yine yarısından yukarıya doğru hafif bir çizgi çekiyorum. Son olarakta kapatıcı fırçamda kalan kapatıcıyla yeni ürün almadan kaş altından şöyle hafifçe geçiriyorum. Bunu da farkettiyseniz yukarıya doğru yapıyorum.

Bu makyajla yaptığım her şeyde dışa ve yukarıya doğru. Bu ve farkını bitirdik makyajın. Şimdi maskara kısmına geliyorum dediğim gibi. Bu makyajla her şeyi dışa ve yukarıya doğru olduğu için maskarayı da bu şekilde süreceğim yanlara ve yukarıya doğru uyguluyorum. Ben Maybelline New York Falsies Lash Lift Kaldırma Etkili Siyah Maskara kullanıyorum. Çünkü düz sürdüğümde gözlerimi açmış oluruz ve buraya kadar yaptığım adımların hiç bir önemi olmaz. Hangi maskarayı tercih ederdim biliyorsunuz. Bu maskaranın bir tık abartıldığını düşünüyorum. Çok çok çok muazzam bir maskara değil ama yine de güzel bir maskara… Maskarayı da dediğim gibi orta ve ön kısmı çok fazla getirmeden sadece dışa doğru sürüyorum. 

Bu ve makyajımı bitireceğiz birlikte. Benim gözlerim çekik göstermek istediğimde eyeliner kullanmadım ve farla yaptım. Makyaj bu ve çoğunlukla beğeniyorsunuz. Umarım sizin de işinize yarar ve etkili olur. Videomu beğenmeyi ve kanalıma abone olmayı unutmayın. Yorumlarınızı aşağıya bekliyorum. Hepinizi öpüyorum.

Badem Göz Makyajı Burcu Şenol

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

İlginizi çekebilecek içerik: Makyajla Göz Büyütme ve Küçültme | Merve Görgöz

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx