Makyaj

Makyajla Göz Büyütme ve Küçültme | Merve Görgöz

Merve Görgöz Göz Büyütme ve Göz Küçültme Teknikleri

Reklamlar

Merve Görgöz, birbirinden değişik makyaj teknikleri, cilt bakımı teknikleri ve saç bakımı teknikleri ile pek çok kişinin sevdiği bir sosyal medya fenomenidir. Milyonlarca insanın izlediği bu videoları ile stilinize, görünümünüze, cilt bakımı rutininize ve saç bakımı rutininize yeni modeller eklemeniz mümkün. Merve Görgöz makyajla göz büyütme ve küçültme teknikleri ile ilgili bir video çekti. Bu videodaki teknikleri sizler için yazdık.

Merve Görgöz Videosu
Merve Görgöz Videosu

Makyajla Göz Büyütme ve Küçültme😍 Merve Görgöz Videosu

Herkese merhaba. Kanalıma tekrar hoşgeldiniz. Ben Merve Görgöz, bugün sizler için yorumlarda çok çok çok çok istediğiniz videosunu da çekiyorum. Bir kısım takipçilerim göz büyütme, bir kısmı ise göz küçültme videosu istedi. Şimdi göz küçültme kim istedi diyeceksiniz ama gerçekten gözü çok iri, hani yuvarlak ve büyük olanlarda küçültmek istiyor olabilir. Yani anlayışlı olalım o konuda… 

Herkesin farklı istekleri var o yüzden ben de hepsini bir video toplamak istedim ve bir tarafta gözleri büyüten makyajı, bir tarafta gözleri küçülten makyajı yapacağız. Böylece herkesi mutlu etmek istiyorum. Bugün özellikle uygun fiyatlarından kullanmaya çalışacağım ki siz de bu işin aslında markayla ya da belirli bir fiyat aralığı ile ilgili değil sadece teknikle olduğunu anlayın ve herkes de bunu yapabilir. Bunu bilin diye ekonomik ürünlerden oluşan bir makyaj yapacağız.

Reklamlar

Şimdi bugün çok çok kolay teknikleri öğreneceğiz ve küçük dokunuşlarla göz boyutunu istediğiniz seviyeye getireceğiz. O zaman hızlıca başlayalım. Şimdi önce bu göz büyütme ile başlayalım. Herhangi bir far alıyorum. Orta kahve renklerde olması gerekiyor ya da açık kahve olması gerekiyor. Gözlerinizden ve cildinizden çok fazla farklı bir ton olmasın ki o çok yapay bir görüntü olmasın ilk başta. Yeni öğrendiğiniz düşünerek söylüyorum. Hemen burada katlanma noktası var, bakın. Gözünüz buradan şöyle açtığımızda bir katlanma oluyor. Tam o noktaya yuvarlak hareketlerle dış kısmına uyguluyorum. Şu yuvarladım yuvarladım en son küçük bir parça kalıyor fırçada ona da içeri doğru hafif geliyorum. 

Şimdi küçük gözlerde genelde bu kaş ve göz aralığı çok da oluyor. Yani benimkinin yarısı kadar olduğunu düşünerek hiç sorun değil. Yine aynı tekniği uygulayabilirsiniz. Çünkü soru gelecek bu konuda biliyorum hiç problem yok. Bu girinti noktasını bulun çok fazla aşağı inmeden şuralara gelmiyoruz. Bu sefer üst kısımdayız ve yuvarlak hareketlerle dağıtıyoruz. İkinci kez yapıyorum. Bu işlemle biraz daha koyulaştırılmış oldum aynı farla ve gördüğünüz gibi hafif bir far oldu. 

Bu sefer aynı farla, küçültme kısmına nasıl bir başlangıç yapacağımız gösteriyorum. Aynı farı aldım. Ama bu sefer tüm göz kapağıma uyguluyorum şu çünkü büyük gözlerde, büyük derken kastettiğiniz iri olduğunu düşünüyorum. Yani yuvarlak ve hafif patlak gözler olduğunu düşünüyorum. Eğer, o şekilde gözünüz varsa önce o göz kapağında patlak olan kısmı içeri alacağız. Bunu nasıl yapacağız? Tabii ki de daha koyu renkli farlar ile yapacağız.

O yüzden koyu renkli farı direk göz kapağıma uyguluyorum. Hafif bir kaş kemiğime uyguluyorum. Bir kemiğimi de geri alayım. Çok fazla yukarı çıkarmıyorum. Şimdiden bile farkını görebilirsiniz. İkinci fark biraz daha koyu renkli bir far… Baştan bu şekilde açık renkli far ya da bronz ya da kontör ürünü herhangi bir şeyle böyle yapmanızı öneririm. Çünkü diğer koyu rengi daha güzel da atmanızı sağlıyor.

Reklamlar
Merve Görgöz
Merve Görgöz

Koyu bir kahve alıyorum. Bu sefer koyu bir kahve zaten bu kahve tonları herkeste olması gereken far tonları… Onları yine aynı yere geldim bu kemiğe çok küçük bir şekilde yine dağıtıyorum. Şimdi bunu yaptığımızda gözümüz yukarı doğru kalkacak. Bunu kaşınıza getirmemeye çalışın. Kaşınızın daha altında bitirin farı. Bu kadar basit. Şimdi aynı farı alıyorum yine ve küçültmek istediğimiz göze geldim yine aynı noktaya bu sefer biraz daha altta kalacak şekilde farı uyguluyorum.

Çok fazla yukarı çıkarmadan hemen burada dağıtacağım. Farımı çok fazla büyütüyorum ve dışarı taşımıyorum. Çünkü gözümüzü küçültmek istiyoruz da bu yüzden değil. Gözler büyük olduğunda daraltmaya çalışıyoruz.  Ama eğer gözleri hem küçültüp hem çekmek istiyorsanız biraz tarafa doğru getirebilirsiniz. Ama biraz daha daha dar ve çekik gözünüz olmuş olur. Çok yuvarlak gözler bunu tercih edebilirler.

Burası böyle hafif çekerim, burada ister fırçanızı silip hep aynı fırçayla başka fırçamız yoksa varsa da boş bir fırçayla küçük bir dağıtabilirsiniz. Şimdi büyütmek istediğim gözde bu kısmı görüyorsunuz değil mi? Gözümüzün dibinden göz kapağının yarısına kadar olan kısım…  Evet şu çizdiğim kısım buraları aydınlatmamız gerekiyor. Hatta şuraya kadar olabilir. Burasını aydınlattığınız da gözümüz daha bombeli, daha büyük gözükecek. Bunu yapmak için de krem rengi tonları kullanın ve asla beyaz kullanmayın. Bunu her zaman söylüyorum asla beyaz kullanmayın.

Eğer bir dönem makyajı yapmıyorsanız. Eğer atmışlar makyajı yapmıyorsanız asla beyaz far kullanmayın. Evet böyle birşey yapmıyorsanız asla ve asla beyaz far kullanmayın. Çünkü beyaz far kullandığınızda garip bir görüntü ortaya çıkıyor. Yani çok fazla kontrastlı görüntü ortaya çıkıyor. O yüzden daha kemik rengi krem rengi, şampanya renkleri ve işte hafif pembemsi renkler olabilir. Bu tarz renkler kullanmaya çalışın. 

Bunu gözünün ortasına kadar gördüğünüz gibi uyguluyoruz üzerine biraz da ben şu pembemsi ışıltılı tonunu deneyeceğim. Bu kısmı ışıltılı ve parlak çok güzel oluyor. Ama siz mat renkler de kullanmak istiyorsanız tabii ki mat renkler de olur, illa ışıltılı olacak diye bir şey yok. Işıltı, ışığı yansıttığı için gözleri daha büyük gösteriyor ve gözleri ortaya çıkarıyor. Işıltı kullanmamızın sebebi genellikle bu… Ama mat renk de kullanabilirsiniz  sadece açık renk olacak. Zaten hemen görüyorsunuz. Hemen nasıl büyüdü gözler, gözler bambaşka oldu. Boş bir fırçamla hemen ikisini birleştirerek karıştırma yapıyorum ve hazır. 

Şimdi bu noktada artık alt tarafa getiren küçük bir fırça kullanıyorum yani. Ama diyorsanız ki benim küçük bir fırçam yok. Bu alt tarafta o farlardan çıkan küçük böyle süngerimsi fırçalar oluyor ya onları kullanabilirsiniz ya da herhangi bir karıştırma fırçanızı bu şekilde sıkarak dar bir fırça hale getirirsiniz ve bunu kullanırsınız bu şekilde. Ben bugün kalem fırça dediğimiz çok ince fırçalardan kullanacağım. Aynı açık kahverengi farı alıyorum.

İlk kullandığım, biraz döktüm fazlalığını ve aynam var elimde… Aynayı  yukarı doğru tuttum ve yukarı bakarak burada gözümü büyütmek istediğim için farı çok fazla kirpik dibine kadar uygulamıyorum. Yani biraz daha aşağı uyguladım çok fazla aşağıları bulandırmadan… Bu yüzden küçük bir fırça kullanıyoruz hemen farkı göstermek istiyorum. Bu şekilde  biraz daha gözün büyüdüğünü görebilirsiniz. 

Tam kirpik diplerine ışıltılı bir far uygulayacağım. Şimdi diğer göze geçersek, diğer gözde iyice kirpik diplerimize uyguluyoruz. Bir koyu olan fardan alıyorum direk. Hiç açığa gerek yok. Normalde burada bırakırdım doğal makyaj olması için… Göz küçültme ve göz büyütme tekniklerini doğal makyajlarda da uygulayabilmeliyiz. Ama biraz daha net gözüksün diye fark bir koyu far daha kullanacağım. O da buradaki ekstra koyu olan kahverengi, bir koyu kahve…

Siyah çok tavsiye etmiyorum. Ama esmerseniz siyah farla da olur. Beyaz tenlilerde siyah çok fazla kontrastı ve çok fazla koyu gözüküyor çünkü. Hemen aynı yerlerden geçeceğim direk hızlı bir şekilde buraya geçeceğiz. Buradan takip edebilirsiniz.

Merve Görgöz Makyaj
Merve Görgöz Makyaj

Tam da göz pınarımıza o meşhur ışıltıyı vereceğiz. İkisini de yapabiliyoruz. Bunun nasıl yapıldığını göstereceğim. Önce büyütmek istediğimiz gözdeyiz. Açık bir renk alıyorum. Yine kemik rengi olabilir. Açık bir krem rengi olabilir ya da direkt aydınlatıcınızı uygulayabilirsiniz. Tam bu kısma, göz pınarına geldim, hafif bir dokunuş yaptım. Büyütmek istediğim için böyle yaptım. 

Yani şimdi çok farklı büyütme çeşitleri var. Gözünüz hangi açıdan küçük, dar mı yoksa yanlardan mu küçük. Bu çok değiştiriyor bütün makyajı. Hepsini şu anda tek videoda anlatacağım zannetmiyorum ama böyle küçük bir üstünkörü geçelim üzerinden. Eğer gözünüz yanlardan darsa ve siz bunu daha büyük bir göz daha geniş bir yapmak istiyorsanız o zaman aydınlatıcınızı biraz daha içe doğru getirebilirsiniz. Eğer gözünüz birbirine çok yakınsa ve çok dar ve küçük gözüküyorsa o zaman yine buradaki aydınlatıcınızı biraz daha uzatabilirsiniz.

Eğer gözleriniz birbirine daha uzaksa,  yakınlaştırmak için buraya daha koyu bir renk uygulayın. Yani gidip tabii ki kahveden bahsetmiyorum. Ama şu tarz daha şampanya renkleri, daha biraz daha bronz ya da krem gibi renkler olabilir. Onlarla aynı atabilirsiniz o zaman gözünüz biraz da birbirine yakınlaşacaktır. Çok fazla açılma istemiyoruz çünkü böyle gözlerde. Eğer arası uzaklığı normalse, bu şekilde normal bir şekilde bırakabilirsiniz. Çok küçük çok fazla içeri getirmiyorum. Budur.

Büyük gözlere girelim. Büyük gözleri daha da büyütmek istemiyoruz. Yani büyütmek istemeyenler için bu önerim… Yuvarlak fırçamı alıyorum, çok geniş bir alana yaymak istemediğim için yine aynı farı alıyorum. Sadece göz pınarına çok az bir ışıltı koyacağız. Bakın, iyi bakın buraya… Bu kadar olacak. Çünkü daha fazla yaparsanız gözünüz büyüyecek ve bu yaptığınızın hiçbir anlamı kalmayacak. O yüzden çok küçük bir ışıltı kondurduk ve bıraktık. Büyük gözler kesinlikle şu orta kısımlara asla o hani ortaya açık renk far falan sürmesinler. Mesela, sanırım geçen videomda vardı. Büyük gözlüyseniz aynı makyajı uygulayabilirsiniz. Hatta aynı makyajı uygulayıp ortadaki ışıltıyı vermeden yapabilirsiniz. O da bir örnek. 

Şimdi geldik kalemlere… Bu konuda bize çok yardımcı ürünler… Çünkü gözümüzü büyütme küçültme aslında biraz da bunları elinde hemen gösteriyorum. Öncelikle büyütmek istediğiniz kısmına geliyoruz. Krem rengi bir kalem alıyorum. Bendeki Essence’in krem rengi bir kalemi Bunu yalnız ten rengine göre seçin. Eğer ten renginiz koyuysa bunun bir ton koyusu var, onu kullanın. Eğer ten renginiz daha açıksa daha açık onu kullanın. Bu gözümün içine kalemi çekiyorum. Bu gördüğünüz gibi hemen yine biraz daha genişledi.

Burada yine unutmuyorsunuz, beyaz kullanmıyoruz. Çünkü gözümüzün içi bile aslında tam beyaz değil. Hafif krem rengi…  O yüzden krem kullanıyoruz beyaz yine çok fazla dönem makyaj gibi gözükecek. Burada tabii ki zevkiniz bu şekilde ise kullanabilirsiniz. Ama dediğim gibi eğer normal bir makyaj gözükmesini istiyorsanız kullanmayı tercih edin. 

Şimdi siyah bir kalem alıyorum. Gitmek istediğim yere geldi. Gözümün içine siyah kalem uyguluyorum sonra geliyorum. Aynı kalemi üst kapağın içine de uyguluyorum ve tekrar aynı kalemi biraz da kirpiklerine uyguladığım. Şimdi bunu birazcık fırçayla alacağım o ve en en en büyük yanlışlardan biri şu kalın göz kalemi sürme işleminin küçük gözlere yapılması… O kadar çok görüyorum, o kadar çok… Özellikle bu teyzelerimize, ablalarımız da çok fazla çok fazla kullanıyorsunuz bunu yapmayın. Bunu oluşturmak sizi güzel göstermeyecek zaten çok daha güzelsiniz.

Aslında amacına uygun kullanmak çok önemli. Çünkü bir sürü sınırsız sayıda makyaj malzemesi var. Hepsi nasıl bir amacı var. Amacına uygun kullanmaya çalışalım. Tabi ki artık makyajla böyle çok profesyonel makyaj yapmak istiyorsanız ya da çok sıkılmışsanız ya da evlenmek istiyorsanız bir sürü şey deneyebilirsiniz. Bugün çok yanlış anlaşılıyor. Hani makyaj özgür olmamalı.

Daha güzel gözükmek ya da güzelliğini ortaya çıkarmak istiyorsanız bazı teknikleri uymamız gereken kurallar var. Maalesef o yüzden şu yanlışı Türkiye’nin her yerine hatta Dünyanın her yerinde görmek mümkün. Ben bunu küçük gözler kesinlikle yapmasın, diyor. Eğer küçük gözler böyle makyaj yapacaksa çok incecik dibine çekebilirsiniz ama bunu yaptığınızda gözünüz küçük görünür onu da söylemek istiyorum. 

Şimdi, peki eyelinerı burada nasıl kullanacağız hemen gösteriyorum. Bu gözüme geliyorum hemen… İncecik bir eyeliner çekeceğim. Bunun için tam kirpik dibinden başlıyorum. Olay şu, eğer gözümüzü büyütmek istiyorsak çok büyük bir siyahlık kullanmamamız gerekiyor. Çünkü bu gözümüzü daha küçük ve kapalı gösterecek. Biz daha açık göstermek istiyoruz. Gözünü büyütmek isteyen, eyelinerı özellikle gözün iç tarafına uygulamasın. Dışarıya doğru uygulasın ve hemen yukarı doğru çeksin ki gözler büyüsün. Eğer gözümüz çok küçükse aralığı ve eyeliner sürdüğümüzde bulaşıyorsa orta kalınlıkta sürmelisiniz.

Daha fazla kesinlikle kalınlaştırmıyoruz ve dediğim gibi böyle bir durumda asla ortadan içeri doğru eyeliner kullanmıyoruz. Çünkü buraya kullandığımızda direkt gözleriniz küçücük kalacak. Zaten gözleri daha dar olanlar için söylüyorum. Buraya aynı kullandığınız anda zaten yukarı doğru ulaşacak eyeliner dağılacak ve gidecek.

Bu şikayeti çok duyuyorum sizden. O yüzden sadece dış kısmında incecik kullanıyoruz, kullandık. Çok küçücük bir kuyruğunu yaptım bu kadar dar ve düşük gözler için uyguladık. Eğer burada bir alanınız varsa, kuyruk biraz daha gidecekse, o zaman ne yapıyoruz. Alta inmeden biraz yukarıda, kaşınızın bitiş noktasıyla gözün dış kısmının açısını kullanabilirsiniz. Yani kaşa da doğru bir açı kullanabilirsiniz. Burada, şu şekilde yapabilirsiniz.

Merve Görgöz YouTube
Merve Görgöz YouTube

Biraz daha yer varsa, bu diyorsanız ki, benim gözümün yan tarafında hiçbir sıkıntı yok. Bir düşüklük yok. Göz kapağım orayı kesmiyor. Hiçbir sorun yok yani çekebiliyorum diyorsanız, o zaman biraz daha çekebilirsiniz. Yine hafif yukarı çapraz kullanıyoruz. Çünkü gözümüzü daha çekik ve biraz daha aşağı doğru göz küçük gözükür. O da bir makyaj tabiki. Ama biz burada göz büyütmeyi anlattığım için hafif yukarı doğru çekiyoruz. Gözümüzde alan varsa eyeliner kuyruğunu biraz daha uzatabilirsiniz. 

Sonuç bu kadar! Şunu söylemek istiyorum. Eğer makyaja yeni başladıysanız ve eyeliner çok fazla kullanmıyorsanız, çekemiyorsanız keçe uçlu ve sert uçlu eyeliner tercih ediyoruz. Benim bugün kullandığımı ucu biraz fırça gibi oluşturduğu için çok ama çok yumuşak. 

Eğer makyaja yeni başlıyorsanız o tarz kullanmayın daha ucu ince olan ve keçe uçlu olanları kullanın. Loreal’in öyle bir eyelinerı var. Adı neydi? Şu an unuttum. L’Oreal Paris Siyah Eyeliner – Superliner Perfect Slim gibi bir şeydi. 

Son olarak maskara tabii ki göz büyütme olayının özellikle olmazsa olmazı… Böyle, çünkü kirpiklerinizi kalktığında gözünüz çok çok çok daha büyük gözüküyor. Bunun farkına hemen göreceksiniz. Ben bugün her göze uyacağını bildiğim için L’Oreal Paris Bambi Eye Ceylan Göz Etkili Maskara’yı seçtim. Gözünüz çok çok küçükse bundan daha ince bir fırça kullanabilirsiniz. Yani birazcık kıl fırça olmasa da plastik fırça olsa da biraz şişko bir fırça… Siz daha plastik fırçaları ve daha küçük bir tane kullanabilirsiniz. Mesela çok küçük de şunu tavsiye edebilirim Lash Sensational.

Nasıl güzel kirpiklerimizi dipten yakalıyoruz. Dibini asla boş bırakmayın. Çünkü yani çok gördüm bir hata hemen üstten şöyle çalışıyoruz biliyorsunuz.  Hani bu büyük gözler için evet o şekilde sürebilirsiniz. Çok fazla kalkmasın, daha fazla büyümesin diye ama küçük gözler öğrendikten yakalayacak ve yukarı doğru titreterek çekecek. Bunun içinde en güzel yöntem bulaşmasını istiyorsanız eyelinerı aşağı alıp aşağıdan kendinize bakarak bu şekilde kaşı çekebilirsiniz. 

En rahatı bu özel kişi göz aradığınız çok darsa ve rimel sürdüğünüz maskara, sürdüğünüzde ve direk teninize değiyorsa o zaman da önerim şu bir tane kağıt parçası alın. Aldığım elimden kağıt parçasını kirpiklerin arkasına yerleştirdim. Şimdi işte yapacağımı yaptım. Şunu söyleyeyim hareketleri yaptım ve bu kağıt parçasını bir süre burada tuttum. Birkaç saniye bir on saniye ya da on beş saniye tuttuktan sonra çekerseniz hiç sorun yaşamazsınız, zaten kurumuş oluyor. Bu sürede hemen zaten fark etti. Görüyorsunuz. 

Şimdi alt kirpikleri nasıl yapacağız? Alt kirpiklerde ben özellikle, benim gibi alt kirpikleriniz çok yoğunsa bu fırçada kalanla yapmanızı tavsiye ediyorum. Onu kullanmanızı tavsiye ediyorum ama eğer alt kirpikleriniz azsa biraz daha rimel alabilirsiniz. Aslında ki biraz daha işte dağıldı bir şey tekrar alınabilir. Ama ben fazla fırçada kalanla yapacağım. Bu sefer yukarı doğru bakıyorum. İsterseniz, aynanızı bu sefer yukarı doğru tutup, bu şekilde yapabilirsiniz. Çok daha kolay olur bu. Yine bu alt kirpiklere sürdüğünüz, sizi gözünüzü açacağı için aşağı doğru hop göz büyüyor.

Yine şimdi bu tarafa nasıl yapacağız. Gözü küçültmek istediğimiz tarafa geliyoruz. Yine, gözü büyütmek istemediğimiz için bu sefer bunu biraz önce gösterdiğim, bunu yapmayın dediğim şeyi yapacağız. Bunu da yapıyoruz yani uçlarından uyguluyoruz. Tabii ki şöyle bir olay da var. Eğer kirpikleriniz çok fazla sarı değilse… Yani kirpikleriniz siyahsa benim gibi… Siyah değilse bu ucuna uyguladığınızda dipleri çok fazla sarı kalacak. Onu nasıl yapacağız? Diplere uygulayacağız ama oraya bastırmadan yani sürtüp geçeceğiz. Bu şekilde yapabilirsiniz.

Ben şimdi böyle uçlarına uçlarına uyguluyorum çok fazla büyümemesi için… Tabi büyük gözlü olsanız da yine büyük bir kirpik görüntüsü istiyorsanız sizin yine kirpiklerinize istediğiniz gibi uygulayın ama o zaman gözünüzün büyümüş oluyor, onu bilin. Alt kirpiklere burada hiç maskara uygulanmıyor. Çünkü alt kirpiklerin ne kadar gözü büyüttüğünü görüyorsunuz. O yüzden bu tarafa hiç uygulamayacağım.

Makyajımız bitti. İki taraf tamamen farklı… Nasıl buldunuz bu teknikleri? Bu teknikleri kullanıyor muydunuz? Aslında tamamen yapmamız gereken tam tersini mi yapıyor musunuz? Yorumları mutlaka yazın. Bunu da mutlaka diğer makyaj hataları videosunda olduğu gibi kötü yorumlar gelecek de insanlar stil makyaj yapsan vesaire… Tabii ki de akisini inkar etmiyorum. Ama benim burada anlatmaya çalıştım gözünüzü büyük göstermek istiyorsanız bunu yapamazsınız. Bunu yaparsanız gözünüzü küçük göstereceksiniz ya da bunu yapsanız bile işte ortasını aydınlatırsınız.

Bir şekilde onu kurtarmaya çalışırsınız daha büyütmek için ya da gözünüzü küçültmek için kurtarmaya çalışırsınız. Gözünüzü küçültmek  istiyorsanız da bunu yaptığınızda gözünüzü küçültmeyeceksiniz. Anlatmaya çalıştığım şey sadece bu. Teknik bir olay. Ama tabii ki siz kendinizi nasıl iyi hissediyorsanız öyle yapın. Sonuçta yapacağımız şey o zaten. Videomu beğendiyseniz, yararlı bulduysanız beğenmeyi unutmayın.

Beğendiyseniz kanalıma hala abone değilseniz ve içeriklerimi beğeniyorsanız lütfen abone olarak bana destek olun. Bir sonraki videoda görüşmek üzere… Bir de fikirlerinizi bekliyorum. Mutlaka yorumlarınızı bekliyorum. Hepinizi kocaman öpüyorum. Hoşçakalın!

Sizler için Merve Görgöz’ün Makyajla Göz Büyütme ve Küçültme adlı videosunu yazdık. Beğendiyseniz, Makyaj Malzemelerimi Temizliyorum! Merve Kutlu adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bizi Instagram’dan da takip edebilirsiniz: Begonya Kadın

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx