Makyaj

Makyaj Malzemelerimi Temizliyorum! Merve Kutlu

Merve Kutlu Makyaj Malzemeleri Düzenleme

Reklamlar

Merve Kutlu, yüzlerce makyaj malzemesini temizlemeye ve ayırmaya karar vermiş. Bunun üzerine harika bir video çekmiş. Ayrıca burada size en güzel makyaj malzemelerini de tanıtmış. Bu videoda Merve Kutlu makyaj malzemelerini sizler için yazdık. 

Merve Kutlu Videosu
Merve Kutlu Videosu

MAKYAJ MALZEMELERİMİ TEMİZLİYORUM! Merve Kutlu Videosu

Sizin için izlemesi çok keyifli benim için ise yorucu bir düzenleme videosuna başlıyoruz. Uzun zamandır biliyorsunuz oldukça fazla makyaj malzemesi biriktirdim. Bu işin içerisinde 3 yıldır olan birisi olarak tabii ki bazı makyaj malzemelerim arkadaşlarıma ve aileme dağıtım. Ama çoğunluk burada, çoğunluk bu evde ve ben artık boğuluyorum. Kullanmadığım ve tarihinin geçmesine istemediğin birçok makyaj malzemesi var ve bunları yakınlarındakileri dağıtmak istiyorum. Özellikle de bu malzemeleri arkadaşlarıma dağıtmak istiyorum. O yüzden de şimdi burada onlara müjdeli haberi veriyorum. Çok sevineceklerine eminim. 

Çünkü her geçişte bir şeylerimi aşırıyorlar, neyse bu konuya girmeyeyim çünkü sinirleniyorum. Durumu kötü olanlar da zaten atacağız. Aslında bu bir makyaj malzemelerini düzenliyorum videosundan daha çok makyaj malzemelerimi temizliyorum ve ayıklıyorum videosu olacak sonunda. Çünkü çok çabuk oluyor, gerçekten gözümde büyüyor diyorum ki birçoğundan da vazgeçebilirim. Çünkü benim bilenler bilir bir şey bağlandığımda çabuk kopamıyorum.

Reklamlar

Hadi başlayalım. Aslında burada far paletlerim ve rujlarım hariç tüm makyaj malzemelerim var. Burası karman çorman. Şurada likit ürünler, fondötenler, kaş ürünleri, bazlar, kirpikler var. Burada bronzerlar, aydınlatıcılar ve allıklar var. Çok duygusal gerçekten. Görüldüğü üzere açtığım gibi yerine koyamadığım için bunların gitmesi gerekiyor. 

Hadi başlayalım. İlk önce şu koca devasa şeyi alacağım. Çünkü bu gördüğünüz üzere çok dolu. Allah, çok ağır. Masanın üstünde mi yapsam yoksa orada mı yapsam diye çok düşündüm açıkçası. Sonra en rahatı yer geldi açıkçası böyle düşündüm. Şöyle dökeceğim her şeyi ve başlayacağım.

Burası aslında krem ürünler. Şimdi ilk önce bakıyorum. Koton’un likit highlighterı çok uzun süredir var. Bunu çöpe atıyorum. Çok hızlı başladım. Çok radikal başladım. Bu allığı seviyorum. Bunu kenara arıyorum, arkadaşlarıma vereceğim. Wet N Wild’ın Hello Halo aydınlatıcısı bana birazcık koyu oluyor. Bunu da arkadaşlarıma vereceğim. 

Bu en sevdiğim makyaj bazlarından birisi. Bu dursun. Bu Beaulis’in aydınlatıcı bazı. Fazla kullanma şansım olmadı. Ben buna videolarımda henüz yer vermedim. Bunu bir videoda anlatacağım. Note’un sunblock fondöteni biraz koyuydu ama ben bunu açık renk fondötenlerimle karıştırıp kullanmayı seviyorum. Güzel bir bronzluğu var bunun. Bu dursun. 

Reklamlar

Bu Kiko’nun highlighterı ama ben bunu çok sevememiştim açıkçası. Sim kalıyor sadece. Bunu kimsenin seveceğini düşünmüyorum. O yüzden atıyorum. NYX’in wonder stick ürününü seviyorum, kalsın. Mary Lou Manizer Luminizer ürününü hayatta kimseye vermem. Bu çok güzel bir makyaj bazı ama içinde kalmadığı için bu da çöp. Miniso’nun böyle bir kontür sticki var. Aslında rengi de güzel ama şu an elimde çok fazla kontür sticki var bu yüzden onu arkadaşlarıma vereceğim. Koton’un kontür ve aydınlatıcı ikilisinin rengi çok güzel. Bunu da arkadaşlarıma vermeyi planlıyorum. Bu yüzden onu arkadaşlarıma vereceğim. Burada allık ve aydınlatıcı ikilisi var, bunu da veriyorum. 

NYX’in aydınlatıcısı var. Bunu kullanırım diye düşünüyorum. Pastel’in moonlight ojesini vereceğim. Pastel’in hem dudak ruju hem de allık olan ürününü vereceğim. Revolution likit aydınlatıcısını bırakıyorum. Revolution mixer’ı, bu aydınlatıcı baz gibi olan. Bunu da vermeyeceğim. Bu da Wet N Wild’ın krem allığı. Dünyada kullandığım en güzel allıklardan birisi. Böyle koyu durduğuna bakmayın. Yanaklarda çok tatlı bir pembe oluyor. Bu da dursun. Burası çöp tayfa, burası gidecek tayfa. Bakar mısınız? Nasıl da hemen temizlendi ve toplandı. Nasıl yer açıldı hemen.

Geldik, fondötenlere… Kiko’nun fondötenlerinin hastasıyım arkadaşlar. Wet N Wild’ın stick fondötenini düşünmek için kenara bırakıyorum arkadaşlar. Lactone’un BB kremi mat yapılı olduğu için arkadaşlarıma vereceğim. Wet N Wild’ın iki tane fondöteni var. Bej olan bana çok koyu geliyor. O yüzden soft beji bırakıp, klasik beji arkadaşlarıma vereceğim. Bu Maybelline’ın Dream Fresh BB Kremi ben de beş yıldır var ve artık cozuttuğunu düşünüyorum. Kokusu falan da bozulmamış ama yine de atacağım.

Rimmel London’ın Fresher Skin’i arkadaşlarıma vereceğim. The Balm’ın balm shelterları bitmek üzere olanını kullanıp çöpe atacağım. Farmasi BB Kremi mat yapılı olduğu için benim cildime uymuyor. Kullanmakta zorluk çekiyorum bunu da o yüzden vereceğim. Flormar’ın BB Kremini çok beğendim, bu yüzden bizimle. MAC Face and Body bizimle. Revolution Pro stick fondöten tabii ki benimle. Revolution Pro likit fondöten tabii ki bizimle çünkü çok seviyorum.

Kiko’nun likit fondötenini çok seviyorum o yüzden benimle. Rimmel London’ın bende iki tane fondöteni var. Bende kalsın ya bunlar. Ben bunları seviyorum. Garnier Ambre Solaire SPF 50 içeren renkli bir BB krem ama rengi gerçekten koyu. Bu yüzden arkadaşlarıma vereceğim. 

Maybelline Fit Me 120 numara bitmek üzere bu yüzden bitirip atacağım. Flormar Smooth Touch’ı da bir kenarda dursun bunu düşüneceğim. Maybelline BB Kremi’ni bin yıl önce almıştım. Mis gibi duruyor. Bunu arkadaşlarıma vermek isterdim ama çok uzun yıllardır bende olduğu için çöpe atacağım.

Merve Kutlu
Merve Kutlu

Pure Beauty’nin CC Kremini kenara ayırıyorum. Elimde iki tane koyu fondöten var. Bunları da arkadaşlarıma veriyorum. Flormar’ın BB Krem Aqua’sı şu anda bende olduğu için bunu da arkadaşlarıma veriyorum. Revolution stick bizimle. Garnier’in BB Kremi de ben de çok uzun zamandır var. Benim ilk ten ürünüm budur. O yüzden bunu çöpe atıyorum. 

Beaulis’in Form It ürünü bizimle. The Balm’ın Evan Steven’ı kesinlikle bizimle. Lactoine mat fondötenlerinden birisini kenara ayırıyorum. Rival de Loop’un Invisible Fluid Makeup Fondöteni hem parfümlü bir fondöten hem de benim cilt tipime uymamıştı. O yüzden bunu da arkadaşlarıma ayırıyorum. Essence’ın Stay All Day Fondöteni 20 numara bana koyu oluyor. Benim ilk tercihim olmadığı için bunu da ayırıyorum.

Loreal biliyorsunuz Infailable fondöteni Fresh Wear olarak değiştirdi, yapısı değişti. Bu daha ince olduğu için bende kalıyor. Bu daha mat  yapılı olduğu için bunu da arkadaşlarıma vereceğim. Stick fondötenleri şöyle bir kenara ayırıyorum. Düşüneceğim onları. Elimde her zaman koyu bir fondöten tutuyorum. Çünkü açık geldiği zaman içine karıştırıp uyguluyorum. Bunu kenara ayırıyorum.

Flormar’ın HD fondöteni bana çok koyu oluyor ve yüzümde turuncu duruyor maalesef. Bunu da arkadaşıma hediye edeceğim. Koton’un Satin Skin fondöteninin yapısı da fena değil. Ama çok fazla fondötenim olduğu için bunu da kenara ayırıyorum. Sephora’nın on saat kalıcı olduğunu iddia ettiği fondötenleri var ama yine çok koyu olduğu için arkadaşlarıma hediye ediyorum. Sephora’nın bu fondöteni de yine bana çok fazla sarı kalıyor. O yüzden bunu da arkadaşlarıma hediye edeceğim. Fondöten konusunda yaşadılar gerçekten.

Pastel Profashion HI Corrector High Coverage Liquid Foundation fondöteninin yapısı gerçekten çok güzel ama yağlı bir cildiniz varsa… Maalesef benim cildim çorak bir çöl gibi kuru olduğu için bu benim cildimde çok fazla pullanma yarattı. O yüzden bunu da arkadaşlarıma vereceğim. Nitekim Revlon serisi de aynı şekilde.

W7 HD fondöteni rengi açık baya. Parfümlü fondötenlerden kaçındığım için bunu da kenara ayırıyorum. Flormar’ın Stay True fondöteninin yapısı çok güzeldi ama gördüğünüz gibi inanılmaz koyu. Dibinde çok az kaldı. Bunu o yüzden çöpe atıyorum. 

Miniso’nun Mini Pony serisinden çok güzel bir damlalıklı fondöteni var. Ama elimde birçok damlalıklı fondöteni olduğu için bunu da arkadaşıma hediye edeceğim. H&M’in bu likit fondötenin açıkçası yapısını beğendiğim için bu da benimle.

Dört tane stick fondöten var. Hangisi kalsın, ne yapayım bilemiyorum. Wet N Wild stick fondöten de parfüm yok. Rengi, XP’ye göre daha açık ve daha iyi olacaktır, bu elimde kalsın. New York Color’ın stick fondöteni nemli yapılı olduğu için benimle kalsın. 

Merve Kutlu YouTube
Merve Kutlu YouTube

Normalde fondötenlerim iki organizerı dolduruyordu. Bakalım bir tanesine sığacak mı? Fondötenlerim tek göze sığdı. Allah’ım, büyük bir mutluluk sebebi bu! Gördüğünüz üzere diğer organizerler tamamen dolu. 

Alttaki sırayı çıkarıp boşaltmayacaya çalışacağız. Şimdi burası allık, aydınlatıcı, pudra, bronzer yani gerçekten ne ararsanız var. Ben ilk önce şunu bir boşaltayım. Buradan hiçbir şey çöpe gitmiyor ama arkadaşlarıma gidecek çok şey var. Hemen şuradan bakıyorum. Mesela Essence’ın şu allıkları bende kalacak. Çünkü hem yapılarını hem de renklerini çok seviyorum. İki tane aydınlatıcı var. Yapıları gerçekten güzel ama baya da parıl parıl parlatıyor. Bunlara gelene kadar başka aydınlatıcılarım olduğunu bildiğim için arkadaşlarıma ayırıyorum. 

Beaulis’in Burn It ürününün yapısını beğeniyorum o yüzden bu kenarda kalsın, düşüneceğim. Make Up Academy’nin Bronzed Perfection Mat pudrası var. Elimde çok fazla ürün var. O zaman bir bunun, bir de şunun rengine bakayım. Son zamanlarda videolarda size gösterip kullanabileceğim daha güncel bir ürün olduğu için Burn It benimle kalacak. Make Up Academy’yi arkadaşlarıma hediye edeceğim. W7 Dynamite Highlighting Powder aydınlatıcısını kullanmadığım için kenara bırakıyorum.

Bu, MAC’in melba allığı. Bu Merve’nin setinden çıktı ve gerçekten çok güzel. Bunu kenara ayırıyorum. Flormar’ın aydınlatıcısı, bunu da kenara bırakıyorum. Maybelline’in City Bronzer’ı bendeki 200 numarası. Bunun da rengini ve yapısını çok beğendiğim için kenara ayırıyorum. Flormar’ın Flawless Baked Powder’ı kuru ciltler için çok güzel bir ürün. Make Up Academy’nin yine Highlight Perfect Shimmer’ını da kenara ayırıyorum. Koton’un burada tekli refill halde duran bir aydınlatıcısı var. Aydınlatıcı cenneti gerçekten. Bunu da kenara ayırıyorum.

Wet N Wild’ın Moon Tears aydınlatıcısı var. Bunu ölsem de kimseye vermem. Maybelline’in krom aydınlatıcılarından bu çok güzel, pembe yansımalı bir aydınlatıcısı. Benim en sevdiğim renklerden birisi. Pastel’in 15 numarası turuncu tonu o kadar tatlı, o kadar güzel ki kendime alıyorum.

H&M’in Glow Aydınlatıcı Paleti’ni de kenara bırakıyorum. Wet N Wild’ın Blossom Glow isimli pembe yansımalı aydınlatıcısını da kenara bırakıyorum. Wet N Wild’ın You Are Drag In Down isimli bronzerını kenara bırakıyorum. Ama Sunset Striptiz isimli bronzerı da var. Bu ikisi birbirine benziyor. Bu ikisi bende. Miniso’nun Flawless allıklarından Rose Blossom rengi çok güzel. NYX’in No Filter pudrası aynı Flormar’ın bake pudrası gibi çok ince yapılı. Bunlar koyu oldukları için kalmasını istiyorum. Essence’ın hindistan cevizi kokan bu bronzerı ama bronzer bronzer diye diye dolup taştı çekmeceler. Bunu da arkadaşlarıma vereceğim için kenara ayırıyorum.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bunun yanı sıra, Fenomen Olunca DJ Olan Kız Makyajı Danla Biliç adlı yazımızın da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.

Begonya Kadın‘ı Instagramdan da takip edebilirsiniz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx