Makyaj

Fenomen Olunca DJ Olan Kız Makyajı Danla Biliç

Danla Biliç DJ Makyajı

Reklamlar

Danla Biliç, tüm sosyal medya platformlarını sallayan ve sansasyonel bir sosyal medya fenomenidir. Ünlü ve güzel sosyal medya fenomeni birbirinden ilginç isimleri ve konseptleriyle çeşitli makyaj videoları çekiyor. Danla Biliç, milyonlarca abonesi ve takipçisiyle herkes tarafından seviliyor ve beğeniliyor. Danla Biliç, bir videosunda fenomen olunca DJ olan kız makyajı yapıyor. Ağırlıklı olarak mor renkleri kullanan ve muhteşem makyaj teknikleri uygulayan Danla Biliç’in fenomen olunca DJ olan kız makyajı videosunu sizler için yazdık ve bu makyajı yapmak için hangi kozmetik ürünleri kullandığını sizler için anlattık.

Danla Biliç Videosu
Danla Biliç Videosu

Danla Biliç’in Fenomen Olunca DJ Olan Kız Makyajı Videosu

Danla: Merhaba Sinan. Hoşgeldiniz! Nasılım sence?

Sinan: Akıyorsun yine bu gece.

Reklamlar

Sinan: Danla.

Danla: Sağol kanka. Bayburt’ta sahnem var akşam. Merhabalar! Ben geldim de ben  bunun yüzünden kendimi duymuyorum biraz bağırıyor olabilirim şu an, bağırıyor muyum?

Sinan: Biraz.

Danla: Merhabalar! Hoşgeldiniz! 

Reklamlar

Çok uzun süredir bana gelen “DJ olmayacak mısın?” İşte, “DJ olsana.” İşte, “Senden ne DJ olur bee!” yorumlarına karşılık böyle bir video çekmeye karar verdim. Artı olarak gerçekten aklınıza gelebilecek tüm mekanlardan DJ’lik teklifi aldığım için, buradan da DJ olmayacağımı artık tescillemek üzere bu videoyu çekmek istedim. Fenomen olunca DJ olan kız makyajı. Tabii ki sadece kızlardan bahsetmeyeceğim. Aynı zamanda takipçisi biraz yükselince direk kendini DJ’liğe vuran tüm fenomenlerimizden bahsetmek istiyorum. 

Videoya geçmeden önce birşey söylicem yine çok iyi bir insan olduğum için yine çok güzel bir haberim var. BrandFace diye bir uygulama var. Video paylaşım platformu diye geçiyor. Bak ciddiyete bak anlatıştaki. Video paylaşıyorsunuz ve para kazanıyorsunuz. Yani düzenli olarak yarışma yapıyor bu adamlar. Ve 250 lira gibi bir meblağ veriyorlar. Son bir buçuk yıl içinde de yüz kişi falan şey yapmış, para kazanmış.

Ben durur muyum Sinan? Dedim ki; ben bunu takipçilerime söyleyeyim.  Ama dedim ‘Biz 250 liraya…video paylaşacak insanlar değiliz. Benim böyle bir kitlem yok.’ dedim. Ve yarışmanın birincisine ”BİN LİRA”  ödül koydurdum. Üstüne üstlük büyük bir ihtimalle videonun birincisini ben seçicem. O yüzden açıklama kısmına size linkte bırakıyorum. İndirip video paylaşabilirsiniz. ”BİN LİRA” dedim yani Sinan hani bi insan hem iPhone 7 verip, hem LV *Louis Vuitton* çanta verip üstüne bir de bir uygulamadan ”BİN LİRA” para  veriyor. Yani daha ne kadar iyi bir insan olabilirim bilmiyorum. 

Neyse makyajıma geçiyorum. Bugün baz kullanmayacağım. Bir değişiklik yaptım. Ben her baz kullanışımda söylüyorum benim makyaj bazında en dikkat ettiğim şey yüzümü nemlendirmesi artı olarak rengimi eşitlemesi çünkü çok kızaran bir yüzüm var. O yüzden sürekli olarak kullandığım aslında hatta InstaStory’de de paylaştığım leke kremi Biolog var. Bugün onu deneyeceğim yüzüme… Hani baz kullanmayacağım direk nemlendiren hem de lekeleri gideren yüzü eşitleyen bir krem kullanacağım. Biolog Leke Kremi’ni kullanacağım.

Fondöten olarak da bir değişiklik yaptım ve Bobbi Brown Foundation Stick getirdim yanına, sticklerinden. Benimkisi ne rengi.. En açığı sanırım, neyse. Fondötenimi kullanırken, Sinan senden bu tip insanlar hakkında biraz yorum bekliyorum. 

Sen çok bence hakimsin sosyal medyayı kullanan bir insan olarak. Bak. Şeye alışmıştık mesela, Twitter’dan çıkan, Instagram’dan çıkan insanların ne bileyim DJ’lik yapmasına alışmıştık. Ama artık izdivaça katılan insan bile DJ oluyor. Bu nasıl oluyor? Hani gerçekten DJ olsam, mesela Mahmut Orhan olsam, atıyorum. Başarılı bir DJ olsam gerçekten katliam yaratırdım. Bu nasıl bir hakaret DJ’liğe… Adam alıyo CD’yi koyuyor. Sonra gecelik kaç bin alıyorsa, işte bilmiyorum. Ne kadar alıyorlar?

Sinan: Çok almıyor onlar ya. Beş bin falan alıyorlardır maksimum.

Alerjim tuttu, Sinan beş bin diyince. Ben de burdan beni DJ’lik içinçağıran mekanlara sesleniyorum. Açık arttırmayı başlatıyorum, açık arttırmamız bir gecede, iki saat kalırım kabinde, altmış bin liradan açıyorum. Varsa bir tarafı yiyen mekan işletmecisi altmış bin ila yetmiş binden DJ’lik yapabilirim.

Sinan: Ben kaç alıcam?

Beş bin veririm sana. Beş bin artı iki bin, votka enerji. Altmış bin liradan açıyorum. Varsa bir tarafı yiyen çıkıyorum. Bak burdan da bunun sözünü veriyorum Sinan. Altmış bin, iyi para he güzel para, çıkarım. Şey yapıyor ya bir de bunlar… DJ’sen çivili sütyen giymek zorundasın. Oluyo ya öyle iğrenç böyle çivi çivi…. DJ olduğumu düşünsene. Babam da yazık İstanbul’a yolladı beni. Sandı ki psikolog olacağım. Ben güzel bir yer açacağım. Psikolog olmaya yolluyorsun ve DJ oluyor kız çivili sütyenle.

Bir de şey vardır. Bazılarında görüyorum ben, yazık şimdi sahneye çıkmış bir yerde. Mekanda on beş kişi var. Sürekli şey yapıyor, şimdi çekiyor ya mesela Snap çekecek, şey imajı vermeye çalışıyor diğer işletmecilere: Hani ‘bakın ben mekanı ne kadar iyi dolduruyorum’. On beş kişiyi zoomlamış sonuna kadar. Hani ortam böyle kalabalık gözüküyor tamam mı? Halbuki mekanda bilemedin on yedi kişi var. Yani bir de şey ‘Bütün gelen, beni seven insanlara teşekkürler.’ 

Halbuki adam onu sevdiği için gitmemiş oraya damsız sadece oraya girebiliyor Sinan,  hani mekan o kadar leş ki sadece oraya girebiliyor. Beni izlemeye gelenler için teşekkür ederim diyor ama kimse onu izlememiş. Adamın isminden bile habersiz mekana gelen insan bir de şey, ‘hayranlarım’ diyor. Sen televizyonda iki gün önce soytarılık yapıyordun. Kanal reyting alsın diye. Şimdi de, tüm gelen hayranlarıma teşekkür ederim, diyor. Nerden hayranların oluyor bu insanlar senin? Kazara bir mekana giriyorsun. Adam çekmiş seni şey yazmış: ”Hayranlarıma teşekkür ederim.” sen adamı tanımıyorsun ama. 

Danla Biliç
Danla Biliç

Biraz aydınlanalım. Aydınlanmak için tabii ki ‘gece’ olduğu için en sabit aydınlatıcımı kullanmam lazım. Sabitleme pudrası olarak da MAC’in şu eflatun pudrasını kullanacağım. Mac pro longwear concealer. Yanlış hatırlamıyorsam sanırım renk eşitliyordu. Yani, ben en azından öyle düşünerek almıştım. Göz makyajımı yapacağım. Ama ondan önce kolye falan almıştım onları takacağım. Bak ne güzel. Aaa Dani. Vallahi yakıştı. Saçıma taksam mı? Göz makyajından sonra takayım.  Bir de saç aksesuarı aldım da. Gözümü de yaparken tabi biraz saydıracağım, Sinan. 

Palet olarak, ‘Tart’ diye mi okunuyor bilmiyorum ama şu paleti kullanacağım. Tarte- Tartelette Palet Set. İçinde böyle, morumsu renkler var. Makyajımı da morumsu yapacağım biraz. 

MAC fırçamı kaybettim. 224 müydü 223 müydü o fırça? Karıştırma fırçamı, sanırım Çeşme’de unuttum. Önce şöyle açık bir mor renk geçeceğim, şöyle bir renk.

Bir de şey muhabbeti vardır şunlarda. Bir yere sahne almaya giderlerken mutlaka ilk bir gidilirken Vito’ya binerler. Asla normal araçla gitmezler. İşte Snap’ler başlar: ”Ya işte bugün Bayburt’a geçiyorum. Bayburt’ta akşam sahnem var. Yarın şeydeyim, Iğdır’dayım ondan sonraki gün Zonguldak’ta Pasha Bar’dayım.” falan diye  muhabbetler döner. Otel kısmı vardır. Otele girerler işte seksi bornozlarıyla snapler atarlar. Hazırlanıyorum falan… Ya neye hazırlanıyorsun Allah aşkına!

Karanlıkta seni kimse görmüyo zaten, kimse görmüyor zaten, ha oranı buranı açarsan, oranı buranı açarsın ayrı konu ki zaten açarlar. Mutlaka ve mutlaka. ”Hazırlanıyoruum. Hazır mı Pasha Bar?” falan yaparlar böyle aptal aptal. Bir de şey Pasha Bar’a giden böyle tanıdık  3-5 kişi de bunlara Snap atarlar. ”Hazırız seni bekliyoruz.” falan. Niye atılır biliyor musun, çünkü ezik DJ bunları mutlaka story’sinde paylaşır. ”Hani bak beni bekliyorlar.” Kapıda 3 kişi vardır. ”Pasha Bar’dan sevenlerim Snap attılar,  beni bekliyorlarmış.” falan tripleri böyle salak salak sanki DJ Tiësto. Turneye çıkıyor. Turnesi  Zonguldak, Iğdır, Bayburt.

Neyse biraz daha koyulaştırıyorum şöyle bir mor ile dalıyorum. Valla ben DJ’lere çok üzülüyorum. Düşünsene sen o kadar uğraşıyorsun setlerle, kız geliyor ya da adam yanına dikiliyor, seni yanına koyuyor, sana gecelik 500 lira veriyor,  500 bile veriyorsa teşekkürler. Sen orda cebelleşiyorsun tuşlarla. Bizimki de oynuyormuş gibi yapıyor orda, elinde mikrofon. Bir şeyi bilirler. Ses kısmayı bilirler. Sesi kısınca kendi konuşabiliyor çünkü mikrofondan ‘hadi eller havaya’ falan diyor. Yazık o da yanında cebelleşiyor. Onu ordan açacağım, bunu burdan açacağım diye.

Rimel olarak yine MAC kullanıcam. Hiç gösterme Sinan. Otuz kere falan göstermişimdir. İkinci katımı geçiyorum şu an. Eveeet. Oynamayanın beli kırılır inşallaaah.

Sinan: ”Ladies and gentlemen.. This is; Danlaaa Biiiliiiic.”

Eğleniyor muyuz Bayburt. Çok yoruldum gülme. Valla çok yoruldum.

Watsons’dan şöyle bir kirpik aldım. Şuan, DJ performansıma kısa bir ara verdim. Çünkü o lüzumsuzlar da böyle sanki çok eğlendirmiş gibi, sanki çok performans sergilemiş gibi hep kısa bir ara verirler. Şimdi şu saç aksesuarımı takacağım Sinan. Nasıl takıldığına dair en ufak bir fikrim yok ama bilirsin ki fikrim olmayan şeylere bayılırım. Bunu takıp sokakta nasıl dolaşabilirsin ki mumya gibi düşmesin diye.

Bobbi Brown’la kaşlarımı dolduracağım. Böyle bir kaş kalemi. Bunu bana kaş uzmanı hediye etti. Böyle bir tarafında fırçası var. Ne zor şey be DJ olmak.

Biraz şuralarıma kontür yapayım. Bu MAC’in yeni koleksiyonunun bronz kontür ürünü. Baiana Bronze. 

Bu arada unutmadan bir konuya değinmek istiyorum. 2 hafta önce bir blogger videosu çekmiştim. ”Etkinlikten Etkinliğe Koşan Kız Makyajı” görüyorum ki, bir takım kitleler işte beni Snap atıp, Story’lerine atıp, işte bu kız blogger’lara laf ediyor, diyor. Ne güzel tespit ya!  Nasıl anladın sen bunu? Nasıl yani? Kaç kere falan izledin videoyu bunu anlamak için? Bir de şey falan yazmışlar: ”Bu videoda sen de varsın, sesini çıkar.” bilmem ne. Akıllarınca şey yapmaya çalışıyorlar. Danla Biliç’i karalama kampanyası yapmaya çalışıyorlar. İşin komik tarafı bunları yapan kızlar, blogger bile değil. Allah’ın kezoları. Kendini blogger sanan, Allah’ın kezoları beni karalamaya çalışıyorlar. Seni biz var ya, çiğ çiğ yeriz.

Highlighter için MAC’in şu çirkinler çirkini highlighter’ını kullanacağım. Daha doğrusu çirkin değil ama bu ışıkta eflatunluk var içinde. Gün ışığında bembeyaz. Ben bembeyaz diye aldım. Ekstra boyut katıyor, işte bundan. Sinan, saçlarım yeterince parlamadı dur. Pigmentimi alıyorum. MAC’ten aldığım üç boyutlu pigmentimi. Eeh! Ne biçim üç boyutlu pigment bu?

Biraz aslında bana gelen bu DJ’lik tekliflerinden bahsetmek istiyorum Sinan. Aklı başında bir mekan işletmecisisin. Ve beni mekanına, insanları eğlendirmem, onlara meze olmam için çağırıyorsun. Bunu zaten geçiyorum. Düşünsene Sinan. Kodamanın biri gelecek, oturacak karşıma, sırf eğlencesine. Bana şişe açtıracak, abuk subuk içki yollayacak, ne bileyim, şunu çalmamı isteyecek, bilmem ne. Seni var ya. Bana bir daha sakın ama sakın 60 bin ya da 70 bin lira paranız yoksa, bu detayı vermem lazım. 60 bin lira ya da 70 bin lira yoksa sakın ama sakın, DJ’lik teklifinde  bulunmayın. 

Morumsu bir ruj süreceğim. Ama, bir dakika rujumu sürmeden önce Flormar 201 ile şöyle bir çerçeve geçeceğim. Evet. Moonstone : Lime Crime Velvetines Liquid Matte Lipstick sürüyorum. Makyajım bitti. Geceye hazırım. Tabi bana yakışanı yapıcam ve çok güzel bir DJ kapanışı yapıcam. Şimdi sizden tek ricam, kulaklıklarınızı sonuna kadar açın ve DJ performansı nasıl olur görün. Sinan ile size küçük bir koreografi hazırladık. Şu an gözüküyor muyum hiç? Gözüküyor muyum? Gözüküyor muyum şuan?  Sinan: ”Yok gözükmüyorsun Danla, hiç.” Hadi o zaman ayaklarım acıdı.

Sinan: ”Goodnight everybody. Are you ready? This is, Danla Biliiiç.”

Sinan: ” Goodnight Bayburt.” *hjfjdkfjll*

Sinan: ”Hands on the gun.”   

 Danla: ”Goodnight Bayburt ne ya? Allah aşkına.”

Sinan: ”This is Danielaa Biliiic.”

Nasıl bir ağız efekti? Dur, bir dakika. Arkadaşlar, bir videonun daha sonuna geldik. Hepinizi öpüyorum. Gerçekten, öldüm. DJ’lere hak verdim şu an. Öpüyorum hepinizi. Şu performansımdan sonra bir geceliği, iki saatliğine bir performansım 80 bin liraya çıktı. Çünkü gerçekten yorucu bir şey. Öpüyorum. Haftaya görüşmek üzere.

Ayrıca bakınız: Danla Biliç Kimdir?

Makyaj Malzemeleri Seti adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bizi YouTube kanalımızdan da takip edebilirsiniz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx