Saç Bakımı

Doğal Keratin Sütü Ne İşe Yarar?

Reklamlar

Doğal Keratin Sütü, saçların ve tırnakların güçlü olmasını sağlayan bir bakım kremidir. Keratin maddesi, aslında saçların güçlü olmasını, hızlı uzamasını sağlayan ve tırnakların sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayan ve vücudumuzda doğal olarak bulunan bir protein türüdür. Zamanla vücudumuzdaki keratin seviyesi azaldıkça dışarıdan takviye almamız gerekir. Bu yüzden Doğal Keratin Sütü’nü kullanabilirsiniz. Doğal Keratin Sütü’nün ne olduğunu, faydalarını, özelliklerini, saçlar için faydalarını, ne işe yaradığını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Doğal Keratin Sütü Nedir?

Bu keratin sütü bakım ürünü, vücutta keratin üretiminin teşvik edilmesine yardımcı olur. Keratin sütü genel olarak saç tellerinin güçlü ve sağlıklı olmasını sağlar. Saçlarınızı besler ve saçların hızlı uzamasına yardımcı olur. 

Ayrıca bu keratin sütü bakım ürünü, tırnakların sağlıklı bir biçimde uzamasını destekler, kırılma ve soyulmayı azaltır. Üstelik tırnaklarda oluşan beyaz lekeleri ve sarı lekeleri ortadan kaldırır. Böylece tırnaklarınızın güçlü, uzun ve sağlıklı olmasını sağlar.

Reklamlar

Doğal Keratin Sütü Neye İyi Gelir?

Doal keratin sütü genel olarak kuru ve kıvırcık saçlar için nemlendirici bir saç bakım ürünüdür. Zengin süt karışımı ve keratin ekstraktları, saçlar için ekstra beslenme ve nemlendirme sağlar. Saçları ipeksi bir yumuşaklığa kavuşturur ve saçlar kolay taranır. Üstelik saçların düzleşmesine ve parlak hale gelmesine olanak tanır.

Bu keratin sütü bakım ürünü, saçlarda kabarmayı ortadan kaldırmak için tasarlanmış ve genel şekillendirme süresini azaltabilen düzleştirme sistemlerinin bir parçasıdır. Geleneksel düzleştiriciler veya gevşeticiler, proteinleri kırmak için toksik kimyasallar kullanarak çalışır ve bu da saçınızın düz durmasına neden olur. Keratin sütü bakım kompleksi ise, sürdürülebilir kaynaklardan üretildiği için saçlara kimyasalların verdiği hasarı ve zararı vermez. Bu saç bakım ürünü saç tellerinizi kırmaz bunun yerine hasarı düzeltmek ve onarmak için saçlara proteinler ekler.

Doğal keratin sütü, saç kütikülünü içeriden dışarıya mühürlemek için tasarlanmıştır. Keratin, saç kütikülündeki boşlukları veya delikleri doldurmaya yardımcı olur. Boşluklara ve deliklere ekstra proteinler ekleyerek saçları daha pürüzsüz ve daha besleyici hale getirir.

Keratin Bakımı
Keratin Bakımı

Doğal Keratin Sütünün Saç Sağlığına Faydaları

Bu keratin sütü saç bakım kompleksi ile saçlarınızı kökten uca besleyebilirsiniz ve sağlıklı hale getirebilirsiniz. Üstelik saçların kabarmasını ve elektriklenmesini engeller. Saçın daha kolay şekil almasını sağlarken, hasarlı saç tellerini onarmaya yardımcı olan süt özleri ile zenginleştirilmiştir. Böylece daha sağlıklı ve pürüzsüz bir saçın tadını çıkarabilirsiniz.

Reklamlar

Saçınızı şampuanla temizledikten sonra, bu keratin sütü saç bakım ürününü nemli saça eşit olarak uygulayın. Daha sonra bu saç bakım ürününün saç tellerine derinlemesine nüfuz etmesi için bir tarak yardımıyla beş dakika boyunca saçlarınızı tarayın ve saçlarınızı iyice durulayın.

Anında pürüzsüz ve parlak saçlar için bu keratin sütü bakımı, süt özü içeren zengin amino asitler ve minerallere sahiptir. Bu da saçlar için kalıcı bir nem ve beslenmeyi sağlar, saçlara vitamin desteği verir ve saçlara derinlemesine nüfuz eder.

Ayrıca saç tellerini güçlendirmek için saç köklerini güçlendirerek sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmanıza olanak tanır. Doğal yapı, saçın dış hasarını yeniden onarır, boşlukları doldurur, kuru, mat ve hasarlı saçları uzun süre korur ve güçlendirir. 

Keratin Sütü ile Tırnak Bakımı
Keratin Sütü ile Tırnak Bakımı

Doğal Keratin Sütünün Tırnak Sağlığına Faydaları

Bu keratin sütü bakım ürünü, keratin üretimini teşvik etmek için keratin proteini ile aşılanır. Tırnak uzamasını teşvik eder, tırnaklardaki kırılmayı ve soyulmayı iyileştirir. Ayrıca tırnaklardaki sarı lekeleri ve beyaz lekeleri ortadan kaldırır. En iyi sonuçları almak için, tırnaklara bir hafta boyunca günde iki kez tırnaklarınıza masaj yapabilirsiniz.

Doğal Keratin Sütü Nasıl Kullanılır?

Bu bakım ürünü saçlara yoğun ve komple bakım yapmak için tasarlanmıştır. Saçların daha canlı ve parlak olmasını sağlar. Saç köklerini beslediği için saçların hızlı ve sağlıklı uzamasına neden olur. Saç dökülmelerini önlerken, saçları nemli ve dolgun hale getirir. 

Kadın ve erkekler bu saç bakım ürününü rahatlıkla kullanabilir. Bu keratin sütü bakım ürününün içinde tuz, sülfat ve paraben yoktur. En iyi sonuçlar için bu ürünü saç diplerinize ve saç boylarınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. 

Doal Keratin Bakım Sütü
Doal Keratin Bakım Sütü

Doal Keratin Bakım Sütü Kullanımı

Öncelikle saçlarınızı Doal Delicate Hair Hassas Saçlar İçin Keratin Şampuanı ile yıkayın. Ardından nemli saçlarınıza Doal Keratin Bakım Sütü’nü uygulayın. Saç diplerinden saç uçlarına doğru masaj yapın. 3 dakika bekletin ve saçlarınızı ılık suyla durulayın. 

Doğal Keratin Sütü Saça Faydaları

Keratin, saçlarımızda doğal olarak bulunan başlıca proteindir. Saç sadece keratin içermez aynı zamanda büyük ölçüde keratine bağlı olan proteinlerden oluşur. Saçınızı dış etkenlerden korumak ve sağlıklı hale getirmek için harici bir koruyucu ve dahili yapısal protein görevi görür. Güneş, kirlilik veya kimyasallar gibi dış etkenlere veya yaşam tarzınızdaki değişikliklere bağlı olarak, saçtaki keratin tükenir. Bu kayıp kuru, hasarlı ve donuk saçlara neden olur.

Bir keratin sütü saç bakım ürünü tedavisi sırasında, keratin saça pürüzsüz, parlak ve kabarık görünmesini sağlamak için yapay olarak dahil olur. Bu yüzden kadınlar ve erkekler arasında çok popülerdir. Bu tür keratin bakım ürünleri, saçınızdaki keratin kaybı sebebiyle meydana gelen gözenekli noktaları doldurur. Bu aşırı gözenekli saçlar genel olarak kıvrılmalara, dolaşmaya ve kırılmaya sebep olur. Bir keratin sütü bakımı temel olarak, kaybedilen proteini saç tellerinize geri kazandırarak saçı yeniden onarır.

Kıvırcık Saçlar için Keratin Bakımı
Kıvırcık Saçlar için Keratin Bakımı

Doğal Keratin Sütü ile Yapılan Saç Bakımı Maskeleri

Keratini saçlarınıza kazandırmak için doğal ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Yumurta ve Yoğurt Saç Maskesi

Yumurta sarısı proteinler ve yağlar açısından zengindir bu nedenle kuru, kırılgan saçları güçlendirmeye ve nemlendirmeye yardımcı olur. Proteine ​​ek olarak, yoğurt, saç tellerini nemlendirirken kir ve ürün birikimini gidermeye yardımcı olan laktik asit içerir.

Küçük bir cam kasede, 1 yumurta sarısını iyice çırpın. Ardından, 6 yemek kaşığı sade yoğurt ekleyin ve malzemeler tamamen karışıncaya kadar bir kaşık yardımıyla karıştırın.Maskeyi saçınıza uygulayın ve oturmasına izin verin. Yumurta sarısı ve yoğurt karıştırıldığında, karışımı saçlarınızda yumuşatın ve saç uçlarına özel dikkat gösterin. Maskeyi saçınıza yaklaşık 20 dakika bekletin böylece bileşenlerin nüfuz etmesi için zamanınız olur.

Maske saçınızın üzerinde otururken, saçlarınıza bir duş başlığı geçirmek iyi bir fikirdir. Bu, maskenin ısınmasına yardımcı olur böylece saçlarınız proteinleri daha kolay emer. Saçlarınızı iyice masaj yaparak yıkayın. Tüm karışımı çıkardığınızdan emin olmak için dikkatlice saçlarınızı yıkayın. Ardından, normal şampuanınızı ve saç kreminizi saçlarınızı normal şekilde yıkamak için kullanın. Maskeyi, saçınızdan çıkarken ve yıkarken soğuk su kullanın. Ilık veya sıcak su kullanırsanız, yumurta sarısını pişirerek durulamayı zorlaştırabilir.

İlginizi çekebilir: Yumurta ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Avokado ve Mayonez Saç Maskesi

Avokado saçı nemlendirmeye ve canlandırmaya yardımcı olur. Mayonez saçı güçlendirmeye yardımcı proteinler, nemlendirecek yağlar ve saçlardaki parlaklığı artırmak için sirke içerir.

1 adet olgunlaşmış avokadoyu önce soyun ve çekirdeğini çıkarın. Daha sonra bir cam kasede bir çatal yardımıyla avokadoyu ezin. Avokadoyu pürüzsüz, kremsi bir kıvama gelinceye kadar ezmeye devam edin. Avokadoyu ezdikten sonra, cam kaseye 2 yemek kaşığı (30 g) mayonez ekleyin. Pürüzsüz ve yoğun bir macun kıvamı oluşana kadar avokado içine karıştırın.

Saçınıza maskeyi bir fırça yardımıyla uygulayın. Fırçayı kullanarak yoğun maskeyi saçlarınıza dikkatlice uygulayın, parmaklarınızla masaj yapın. Maskenin tüm avantajlarını görmek için yaklaşık 30 dakika boyunca saçınızın üzerine oturmasına izin verin. Maskenin tüm saçlarınızı kapladığından emin olmak istiyorsanız, saçlarınızla taramak için geniş dişli bir tarak kullanın. Maskeyi çıkarmak için saçınızı bol suyla yıkayın. Sağlıklı, nemlendirilmiş saç telleri için normal şampuan ve saç kreminiz ile saçlarınızı yıkayın.

Jelatin Saç Maskesi

Jelatin, saçları güçlendirmek için saçlarla bağlanan keratin proteinleri içerir. Saçınızın fazladan neme ihtiyacı varsa, su yerine hindistan cevizi sütü kullanabilirsiniz. Su yerine nane çayı, biberiye çayı veya ısırgan otu çayı da kullanabilirsiniz. Saçlardaki parlaklığı artırmaya yardımcı olurlar.

Küçük bir tencereye 1 çay bardağı suyu alın. Su kaynadıktan sonra 1 yemek kaşığı (9.25 g) toz jelatin ekleyin ve topak oluşumunu önlemek için bir tel çırpıcı yardımıyla sürekli olarak çırpın. Yaklaşık 5 ila 8 dakika sürmesi gereken, tencereden buhar yükselmeye başlayana kadar karışımın ısınmasını bekleyin.

Karışımı ısındığı için düzenli olarak karıştırın, böylece jelatin tava tabanına yapışmaz. Karışım tamamen ısındıktan sonra tavayı ocaktan alın ve 5 dakika soğumasını bekleyin. Sonra, 1 tatlı kaşığı (5 ml) elma sirkesi ve 1 tatlı kaşığı (7 g) balla karıştırın, tüm bileşenler tamamen birleştirilene kadar karıştırın. Karışım hala sıcak olmalı, ancak diğer bileşenleri karıştırdığınızda dokunmaktan rahatsız olacak kadar sıcak olmamalıdır.

Sirke ve bala ek olarak, ekstra nem için 1 ila 2 yemek kaşığı (50 ila 100 g) muz püresi veya avokado veya 1 yemek kaşığı (15 ml) yağ ilave edebilirsiniz. Maskeyi ıslak saça uygulayın ve oturmasına izin verin. Karışım hala sıcakken, köklerden uçlara kadar ıslak, temiz saçlara uygulamak için ellerinizi kullanın. Tüm saçınızı maskeyle kapladığınızda, maskeyi saçınızda 30 dakika bekletin.

Maskenin saçınıza oturmasına ne kadar uzun süre izin verirseniz, o kadar iyi sonuç alırsınız. Maskeyi 10 dakikadan daha uzun süre açık bırakmayı planlıyorsanız, maskenin kurumasını önlemek için başınıza bir duş başlığı takın veya saçınızı plastik bir streç film ile sarın.

Maskeyi suyla iyice durulayın. Maskeyi çıkarma zamanı geldiğinde, saçınızdan dikkatlice yıkamak için ılık su kullanın. İyi bir saç kremi ile saçlarınızı yıkayın ve saçınızın kurumasını bekleyin. Maskeyi ayda bir kez kullanmak genellikle sonuçları görmek için yeterlidir. Haftada bir kereden fazla kullanmayın.

Muz, Bal ve Hindistan Cevizi Yağı Maskesi

3 olgunlaşmış muzu soyun ve küçük bir kaseye koyun. Meyveyi pürüzsüz ve yoğun bir macun haline getirmek için bir çatal kullanın. Bir cam kasede muzları ezebilirsiniz. Çok güçlü bir blendırınız varsa, bu adımı atlayabilirsiniz.

Muzları ezdikten sonra, bir blendıra yerleştirin. 2 yemek kaşığı (14 g) çiğ bal ve 1 yemek kaşığı (14 g) hindistan cevizi yağı ekleyin ve yaklaşık 30 saniye karıştırın. Yoğun ve kremsi bir kıvama gelene kadar karışımı püre haline getirin. Blenderınızın maskeyi gerçekten karıştırmak için biraz sıvıya ihtiyacı olduğunu fark ederseniz, 1 ila 2 yemek kaşığı (15 ila 30 ml) su ekleyin.

Maskeyi saçınıza uygulayın ve oturmasına izin verin. Maske karıştırıldıktan sonra, tüm saçlarınızı kapatmak için saç tellerinizi birkaç parçaya ayırın. Saç derinize maskeyle masaj yapın ve saç tellerine de maskeyi uygulayın. Saçlarınızı duş başlığı veya plastik bir streç film ile kapatın. Saçınızda maskeyi 30 dakika bekletin.

Daha sonra saçlarınızı yıkayın. Zaman dolduğunda, maskeyi saçınızdan çıkarmak için ılık suyla iyice durulayın. Her zamanki kullandığınız saç kremi ile yıkayın ve saçlarınızı geniş dişli bir saç fırçası ya da tarakla tarayın.

Begonya Instagram hesabı: begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx