Makyaj

Makyaj Malzemeleri Seti

Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Reklamlar

Dışarıda binlerce kozmetik ürün var, bu da bir Makyaj Malzemeleri Setine gerçekten neyi dahil etmeniz gerektiğini bilmeyi oldukça zorlaştırıyor. İster yeni başlayan ister deneyimli bir profesyonel olun, bunlar makyaj setinizin kesinlikle içermesi gereken kozmetik ürünleriolmazsa olmaz öğelerdir.

Yüz misti

Yüz sisleri ya da yüz mistleri son zamanlarda çok daha popüler hale geldi ve bunun iyi bir nedeni de var! Makyajınızı uygulamadan önce veya sonra veya her ikisini birden kullanmak üzere tasarlanmıştır! Yüz mistleri gerçekte ne yapar? Cildi nemlendirir, makyajı ayarlar ve sabitler. Ayrıca aşırı sebum üretimini ve dolayısıyla akne oluşumunu önlemek için cildi soğutur. Bazı yüz mistleri, gün boyunca cildi besleyen serum benzeri niteliklere sahiptir. Üstelik hoş ve hafif kokularıyla cildi şımartır.

Nemlendirici krem

Hemen hemen her makyaj sanatçısı, herhangi bir makyaj yapmaya başlamadan önce cildin uygun şekilde nemlendirilmesinin ne kadar önemli olduğunu size söyleyecektir. Yüzünüzü nemlendirmek, makyajınızın kuru alanlarda toplanmasını veya ince çizgi ve kırışıklıklara sızmasını önleyecektir. Zaten bir makyaj bazı kullanıyorsanız nemlendirici kullanmanız gerekip gerekmediğini merak mı ediyorsunuz? Evet kesinlikle. Öncelikle bir nemlendirici kullanmak, makyaj bazı uygulamanızın daha düzgün olmasını sağlayarak size kusursuz bir sonuç verecektir.

Reklamlar

Makyaj bazı

Makyaj bazı ya da primer genel olarak kusurları gidermek, ince çizgileri, kırışıklıkları ve genişlemiş gözenekleri çok daha az görünür hale getirmek için tasarlanmıştır. Pek çok primer, cildinize biraz ekstra parlaklık kazandıran yansıtıcı bileşenler veya güneş koruması için SPF gibi ek faydalar da içerir. Bir makyaj bazı kullanırken, makyaj rutininizin geri kalanına devam etmeden önce cildinize emmesi ve düzgün bir şekilde oturması için birkaç dakika ayırdığınızdan emin olun.

İlginizi Çekebilir : Kore Cilt Bakımı – 50 Yaşında Olup 30 Yaşında Görünmenin Sırrı

Renk düzeltici

Koyu lekeler ve renk değişiminin yanı sıra kızarıklık, şişkinlik veya koyu lekelerle uğraşmak zorunda kalırsanız, renk düzelticiler kesinlikle makyaj setinizde çok önemlidir. Renk düzelticileri seçmeye gelince iki seçeneğiniz var Tekli formüller, kırmızılığa karşı koymak için sarı veya yeşil gibi belirli bir sorunu hedeflemek üzere tasarlanmış tek bir renge sahiptir. Palet ise çeşitli tonlar içerir ve birden fazla cilt sorununu hedeflemeyi kolaylaştırır.

Makyaj Malzemeleri Seti - Fondöten
Makyaj Malzemeleri Seti – Fondöten

Fondöten

Kaliteli bir fondöten, makyaj setinizdeki en önemli ürünlerden biridir, çünkü bu, görünümünüzün geri kalanının temelini oluşturacaktır. Kişisel kullanım için bir kit oluşturuyorsanız, devam edin ve favori fondöteninizi dahil edin. Kiti başka kişilerde kullanmayı planlıyorsanız, çeşitli farklı tonlara ve formüllere ihtiyacınız olacaktır. Bir krem ​​paleti genellikle kullanmanın en kolay yolu olabilir çünkü bunlar farklı tonlar içerir, hemen hemen tüm cilt tipleriyle çalışır ve çok kompakttır.

Reklamlar

Kapatıcı

Makyaj setinizde en az iki kapatıcı bulundurmalısınız. İlki, yüz için bir kapatıcı olmalıdır yani tonu, makyaj setinize koyduğunuz fondötenle eşleşmelidir. Ayrıca bir göz altı kapatıcı da eklemelisiniz. Bunlar, göz çevrenizdeki hassas cilt için uygun olan daha nazik formüllere sahip olacaktır. Göz çevresini aydınlatmak için idealdir ve makyajınızın geri kalanını uygulamayı kolaylaştırır.

Makyaj Malzemeleri Seti - Fondöten
Makyaj Malzemeleri Seti – Fondöten

Transparan pudra

Fondöten ve kapatıcı genellikle yüze uygulanan ilk makyaj ürünleridir. Bunu yaptıktan sonra, bu ürünleri transparan bir pudra ile yerine yerleştirmek her zaman yardımcı olur. Bu sadece makyajınızın geri kalanının uygulanmasını kolaylaştırmakla kalmaz aynı zamanda fondöteninizin ve kapatıcınızın çok daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur.

Allık

Biraz allık, harika görünür ve allık bir makyaj setinde gerekli bir üründür. Cilt tipinize en uygun olanı seçerek toz, jel ve krem ​​formülleri arasından seçim yapın. Elbette seçtiğiniz allık rengi de önemlidir. Çok parlak herhangi bir şeyden kaçının ve seçtiğiniz tonun, cilt tonunuzla iyi çalıştığından emin olun. Yine, makyaj kitinizi başka insanlar üzerinde kullanacaksanız, o zaman bir allık paleti, yeterince çeşitli tonlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Bronzer

Pek çok allık paleti zaten bir bronzlaştırıcı içerir, ancak sizinkinde yoksa, o zaman özel bir bronzer satın almanız gerekecektir. Allık gibi, bir görünüme boyut eklemek için bundan sadece küçük bir miktarına ihtiyacınız var. Doğal cilt tonunuzdan bir veya iki ton daha koyu olan bir ton seçin, çünkü bu size güneşte öpülmüş o güzel ışıltıyı verecektir.

Aydınlatıcı

Sadece küçük bir miktar aydınlatıcı, doğru bölgelere uyguladığınız sürece bir yüzü tamamen dönüştürebilir. Aydınlatıcılar, toz ve kalem formlarından, sıvı ve krem formlara kadar pek çok farklı formülde gelir. Aydınlatıcı kullanmakta yeniyseniz, bir pudra formu genellikle uygulanması en kolay olanıdır.

Kontur paleti

Yüzünüzü şekillendirmek için bir dizi farklı ürün kullanabilirsiniz, ancak en kolay yöntem krem ​​çubuğu kullanmaktır. Bunlar, yüzünüzün ihtiyaç duyan belirli bölgelerine uygulamak çok basittir ve yüzünüze anında tanım verecektir. Bununla birlikte, ister çubuk, ister krem, pudra veya başka bir şey kullanın, cildinize mutlaka iyice karıştırmanız gerekir.

Makyaj sabitleme spreyi
Makyaj sabitleme spreyi

Makyaj sabitleme spreyi

Makyaj setinize dahil ettiğiniz yüz misti, bir makyaj sabitleme spreyi olarak ikiye katlanacak şekilde formüle edilmişse, bu gerçekten ihtiyacınız olmayan bir öğedir. Bununla birlikte, herkes için bir makyaj sabitleme spreyi makyajınızı daha uzun süre yerinde tutmaya yardımcı olacaktır. Bunu nasıl yapıyor? Cildinizin nem seviyelerini ve sıcaklığını düzenleyerek, uyguladığınız makyajı etkilememesini sağlayın.

Göz farı bazı

Göz farının göz kapaklarınızın üzerinde kolayca kaymasını ve daha sonra saatlerce yerinde kalmasını istiyorsanız, bir göz farı bazı şarttır. Bu, göz farı uygulamayı planladığınız cildin bölgelerine uygulanmalıdır. Bu genellikle göz kapakları olsa da, kirpik çizginizin altındaki cilde biraz renk katacaksanız, gözünüzün altına küçük bir miktar göz farı bazı eklemek yararlı olabilir.

Göz farı paleti

Makyaj kitinize birkaç solo ton koymanın yanlış bir tarafı olmasa da, bir göz farı paleti, bir rengi ve bitiş seçimi söz konusu olduğunda size daha fazla çeşitlilik sunar. Temel paletiniz, basit ve çok yönlü renkler içermelidir ancak birkaç daha cesur ve daha benzersiz palet eklemede de yanlış bir şey yoktur.

Göz kalemi

Göz kalemi sadece bu kadar hızlı ve kullanımı kolay olmakla kalmaz aynı zamanda yüzünüzü de gerçekten değiştirebilirler. Tanım için çerçeveli bir göz pınarından daha fazla cazibe için dumanlı bir göz makyajına kadar çeşitli sonuçlar elde etmek için farklı alanlarda kullanılabilirler. Birkaç farklı renkte göz kalemi kalemlerine ihtiyacınız olacak ve bir siyah, bir kahverengi ve bir ten rengi ya da beyaz göz kalemi birkaç zorunluluktur.

Sıvı eyeliner

Sıvı eyeliner
Sıvı eyeliner

Sıvı bir eyeliner genellikle bir göz kaleminden çok daha hassas bir şekilde uygulanabilir ve gün boyunca da lekelenme eğilimi göstermezler. Makyajınızla dramatik görünümler yaratmayı planlıyorsanız, ihtiyacınız olan şey de bunlar. Kalem gibi çalışanlardan fırça ile uygulanması gerekenlere kadar birkaç farklı tipte sıvı eyeliner mevcuttur. En rahat kullandığınız şeyi bulmaya çalışın.

Kirpik kıvırıcı

Kirpik kıvırıcı, tüm kirpiklere büyük bir kaldırma sağlarken, aynı zamanda maskaranızı uygulamadan önce bile kirpiklerinizi çok daha uzun gösterir. Bu, istediğiniz etkiyi elde etmek için daha az maskara gerektiği anlamına gelir.

Maskara

Hacim oluşturmadan uzamaya kadar pek çok farklı maskara türü var. Kirpiklerinizin en çok yararlanacağı formülü seçin. Makyaj kitinize dahil ettiğiniz maskaraya gelince … Siyah, sarışınlarda bile en evrensel olma eğilimindedir. Ayrıca özel dış mekan etkinlikleri için su geçirmez bir formül eklemek isteyebilirsiniz.

Kaş seti

Kötü bakımlı kaşlar, makyajınızın geri kalanının çok daha dağınık görünmesine neden olur. Ana makyaj setinizde mini bir kaş seti bulundurmak, bunun asla başınıza gelmemesini sağlayacaktır. Kaş kitinizde cımbız, kaş kalemi, kaş farı ve kaş jeli olmalıdır.

Dudak balsamı

Dudak balsamları, dudakları korumak için tasarlanmıştır ve bu ürünü muhtemelen günlük olarak kullanacağınız bir ürün haline getirir. Besleyici içerikler içeren bir tane arayın çünkü dudaklarınızdaki cilt çok hassas ve kırılgandır. Shea yağı ve kakao yağı hidrasyon için harikadır, vitaminler ve antioksidanlar ise dudaklarınıza uzun süreli koruma sağlar.

Dudak parlatıcısı

Ya dudak balsamının üstüne dudak parlatıcısı sürebilir ya da rujunun üzerine uygulayabilirsiniz. Her iki durumda da, bir dudak parlatıcısının sahip olduğu parlak yüzey ve dolgunluk etkisi herkesin yararlanabileceği bir şeydir.

Dudak kalemi

Dudak kalemi, rujunuzun nasıl ortaya çıktığı konusunda büyük bir fark yaratabilir. Sadece dudaklarınızın şeklini biraz daha belirgin hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda dudak kalemi de dudak renginizin dışa doğru tüylenmesini önleyerek size daha hassas bir görünüm kazandırır.

Dudak kalemi
Dudak kalemi

Genellikle, bu çıplak dudaklar veya dudaklarınızın rengi olduğu sürece sadece bir dudak kalemi yeterlidir. Bununla birlikte, çok çeşitli farklı rujları kullanmaktan hoşlanıyorsanız, birkaç farklı dudak kalemi eklemek isteyebilirsiniz.

Rujlar

Rujlar, dudaklarınıza canlı bir renk patlaması vermek için çok önemlidir. Piyasada birkaç farklı ruj formülü vardır ve her birinin kendine özgü avantajları vardır.

Mat rujların parlaklığı yoktur ve size daha doğal bir görünüm verir. Ancak bazen dudakları kurutabilirler, bu nedenle nemlendirici içerikler içeren bir tane seçin.

Dudak lekeleri, bol miktarda parlaklık sağlayan jel benzeri dudak formülleridir. Bununla birlikte, oldukça şeffaf olma eğilimindedirler. Bu da muhtemelen birden fazla katmana ihtiyacınız olacağı anlamına gelir.

Krem rujlar, daha pigmentlidir ve ayrıca çok nemlendiricidir.

Sıvı rujlar, özel bir aplikatörle birlikte gelir yani tam bir hassasiyet ve koyu bir pigment elde edersiniz. Bunlar hem mat hem de parlak yüzeylerde mevcuttur.

Makyaj temizleyici

Bir makyaj temizleyici seçmeye gelince, içeriğinin cilt tipinize uygun olduğundan emin olmalısınız. Sert kimyasallar kullanmayan bir tane bulmaya çalışın. Başkalarının da makyaj temizleyicinizi kullanacağını biliyorsanız, formülün hassas cilde sahip olanlar da dahil olmak üzere tüm cilt tipleri tarafından kullanılacak kadar yumuşak olduğundan emin olun.

Makyaj Malzemeleri ve İsimleri 

Makyaj malzemelerini ve isimlerini bu bölümde öğrenebilirsiniz.

Bronzlaştırıcı, altın rengi veya bronz bir ışıltı ekleyerek bronz ten rengini verir.

Kapatıcı, ciltteki koyu lekeler ve izler gibi kusurları kapatır.

Kontur tozu, yüzü tanımlamak, örneğin daha ince bir yüz yanılsaması vermek veya hatta bir kişinin yüz şeklini istenildiği gibi değiştirmek için kullanılır.

Kirpik yapıştırıcısı, takma kirpikleri gözlere yapıştırır.

Kaş kalemleri, kaşları tanımlar ve vurgular.

Göz farı bazı, göz farları ile kullanıldığında göz farı renklerini yoğunlaştırır ve göz makyajının kalıcı olmasını sağlar.

Yüz pudrası, fondöteni ayarlar, mat bir görünüm verir ve ayrıca küçük kusurları gizler.

Primer, fondötenden önce uygulanır ve çoğunlukla gözenek boyutunu azaltır. Primer ayrıca makyajın yıpranmasını uzatır ve daha pürüzsüz bir makyaj uygulamasına izin verir.

Fondöten, ten rengini eşitler. Genellikle bir sıvı, krem ​​veya toz şekilde bulunur. Tüm makyaj türleri arasında, fondöten genellikle makyaj kullanımı için başlangıç ​​aşamasıdır.

Aydınlatıcı ya da diğer ismiyle highlighter, yüze ışıltı katmasının yanı sıra yüzün yüksek noktalarına da dikkat çeker. Aydınlatıcı genellikle parıltı içerebilir.

Dudak parlatıcısı, şeffaf veya transparan sıvı rujdur.

Dudak kremleri ya da dudak balsamları, sıvı veya jel bazlı ve ürünün dudaklarda kalmasına yardımcı olmak için alkol içerebilir ve bu da bu ürünleri genellikle su geçirmez yapar.

Makyaj temizleyici, makyaj ürünlerini çıkarmak için kullanılır. Nemlendirici özellikler içerebilir veya içermeyebilir.

Maskara, kirpikleri koyulaştırır, uzatır ve dolgunlaştırır.

Oje, el ve ayak tırnaklarını renklendirir.

Allık, yanaklardaki rengi ortaya çıkarmak ve elmacık kemiklerinin daha belirgin görünmesini sağlamak için kullanılır.

Makyaj sabitleme spreyi, uzun süre makyaj uygulanmasını sağlar. Ayarlama spreyi de kullanılabilir. Her ikisi de pigmentli veya yarı saydam olabilir.

En İyi Makyaj Malzemeleri Nelerdir?
En İyi Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

En İyi Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

En iyi makyaj malzemeleri önerilerini bu bölümde bulabilirsiniz.

Lancôme Teint Idole Ultra Custom Highlighting Drops

Lancôme’den gelen bu sıvı mücevher aydınlatıcı için toz aydınlatıcınızı atmak zorunda kalırsınız ve bu ürünü bulunca artık aramanıza gerek kalmaz. Pudra aydınlatıcı, cildin yüzeyinde kalma eğilimindedir ancak Lancome’ın sıvı altını teninize sızarak bana içten gelen bir ışıltı verir.

Benefit Cosmetics The POREfessional Face Primer

Bu yumuşatıcı primeri seviyoruz. Tüm gözeneklerin görünümünü tamamen en aza indiriyor ve yüzünüzde ağırlık hissetmiyor. Artı, biraz uzun bir yol kat ediyor. Küçük bir tüp neredeyse bir yıl boyunca bana dayanır.

Instant Look in a Palette

Bu palet, günlük kullanım için uygulamanız gereken şey. Charlotte Tilbury’nin göz farları bu işe uygundur ancak iş sonrası herhangi bir görüşme için güçlendirilebilir. Ayrıca, bronzlaştırıcı ve allık tonları, ekstra göz farı renkleri olarak ikiye katlanır.

Benefit Cosmetics They’re Real! Lengthening Mascara

Maskara olmadan kesinlikle çıplak hissediyorsanız bu ürün size göre. Yıllar boyunca birçok markayı denediniz ama ya çok kolay bulaşıyorlar ya da kirpiklerde ağırlık yapıyorlar. Benefit’s They’re Real! her zaman bir şampiyon gibi performans gösterir. Zar zor görünen kirpiklerinize ekstra bir dramatik etki veriyor ve en önemlisi olduğu yerde kalıyor!

L’Oréal Paris Makeup Telescopic Original Lengthening Mascara, Carbon Black, 0.27 fl. oz.

Makyaj sanatçıları, bu uzayan maskarayı sürekli tavsiye ediyor. Uzun, dramatik kirpiklere sahip olmayı benim gibi seviyorsanız, bu maskara sonuç veriyor. Spor salonunda bile sabit kalıyor ama evde kolayca yıkanıyor. Bu, kesinlikle bir artı.

EYEKO Skinny Mini Liquid Black Eyeliner

Black Skinny Likit Eyeliner ürünümüz, likit eyeliner uygulamasını kusursuz nokta mükemmelliği ile bir esinti haline getirmek için ustalıkla tasarlanmıştır. Bu uygulaması kolay vegan sıvı keçeli uçlu eyeliner kalem, gözlerinizi vurgulamak için kalın kedi hareketleri ve ince tanımlı çizgiler oluşturmanıza olanak tanır. Yenilikçi formül, süper kalma gücü ile pürüzsüz uygulama için laminaria ochroleuca özü içerir.

EYEKO Skinny Mini Liquid Black Eyeliner
EYEKO Skinny Mini Liquid Black Eyeliner

Vegan formül, pürüzsüz uygulama için laminaria ochroleuca özü içerir. Ekstra hassasiyet ve kontrol için ince keçeli ucu ile kullanımı kolaydır. Dokuz saate kadar uzun ömürlüdür.

İnce keçeli uçlu eyeliner, belirgin ve şık bir görünüm yaratmak için harikadır. Kalın bir kirpik çizgisiyle daha dolgun bir görünüm elde etmek için kirpiklerin arasına nokta atmayı veya küçük vuruşlar uygulamayı deneyin.

Eyeko Online Only Lash Alert Mascara

Botanik olarak aşılanmış ve lif dolgulu bir formül olan bu maskara, kafein ve biotin sayesinde kirpiklerinize anında enerji verecektir. En düz ve ince kirpikleri kaldıran ve arginin ile yumuşatan bu siyah maskara, gün boyu daha fazla hacim, kıvrılma ve bakım sağlar.

Kirpikleri uyandırmak ve gözleri daha açık göstermek için kafein içerir. Kirpikleri beslenmiş ve hacimli hissettirmek için biotin, hint yağı ve arginin ile zenginleştirilmiştir. Kirpiklere doğal bir dalgalanma verir.

Kavisli fırça, kirpik çizginizin her yerine sarılır. Kaldırma etkisini arttırmak için, kıvrılmayı teşvik etmek için kirpik uçlarına ulaştığınızda fırçayı dikkatlice kendi üzerinde geriye doğru döndürün.

Fiona Stiles Brow Sculpting Wax

Fiona Stiles Brow Sculpting Wax, tek bir evrensel renkte, şekillendirilebilen, leke tutmayan, hepsi bir arada kaş şekillendiricidir. Çok amaçlı kremsi kaş mumu, kaşları şekillendirmek, tanımlamak, doldurmak ve ayarlamak için sorunsuzca uygulanır. Formül her bir kaş kılını kaplayarak seyrek bölgelere dolgunluk görünümü ekleyerek yüz için doğal bir çerçeve oluşturur. Kremsi, çok amaçlı balsam, belirgin, bakımlı kaşlar oluşturmak için cilt ve saç üzerinde pürüzsüz bir şekilde kayar. Tam bir kaş için seyrek kaşlara dolgunluk ve doku ekler. Görünüm hafif dokusuyla kaş kıllarını yerinde tutar. Solmayan veya parçalanmayan tüm gün kullanım için lekelenmeyen formüldür.

Stay All Day Waterproof Liquid Eye Liner

Bu su geçirmez sıvı eyeliner, ince, hassas çizgilerden kalın, çarpıcı görünümlere kadar çeşitli göz açıcı efektler oluşturmanıza olanak tanır. Formül kolaylıkla kayar, çabuk kurur ve gece gündüz lekelenmez veya akmaz. İnce kalem benzeri uç, acemilerden profesyonellere kadar herkes için hassas uygulama sunar ve kalıcı bir izlenim bırakacak güzel bir şekilde tanımlanmış gözlerle sonuçlanır.

L’Oreal Paris Cosmetics Infallible Super Slim Liquid Eyeliner

Her seferinde mükemmel miktarı veren 0,4 mm ultra ince keçeli sıvı göz kalemi ile şık, sofistike, süper ince göz tasarımları oluşturabilirsiniz. Bu uzun süre kalıcı sıvı göz kalemi on iki saate kadar dayanır böylece tüm gün veya gece görünümünüz üzerinde tam kontrole sahip olursunuz. Çabuk kuruyan formül, atlamaya, sürüklenmeye ve lekeye karşı korumalı, sürekli ve eşit akışla sorunsuzca kayar.

Tutması kolay ince tasarım ve düz, keçeli uç, ince bir kanatlı eyeliner görünümünden, dramatik kanatlı kedi gözü görünümüne kadar her türlü eyeliner görünümünü elde etmenize yardımcı olur.

Gözün iç köşesinden başlayıp dışa doğru ilerleyerek üst ve alt kirpik çizgisi boyunca uygulayın. Eyeliner’ı çıkarmak için göz bölgesini su ve sabunla nazikçe yıkayın.

About Face Paint-It Matte Lip Color in Slumber

About Face’in prizmatik ürün yelpazesi arasında, kumral ve esmerlere yakışan mükemmel çıplak ton olduğunu kanıtlayan gül rengi sıvı ruj olan Slumber var. Cildiniz için nude bir ruj bulmak kolay bir başarı değil. Slumber tipik olarak biraz fazla pembe veya soğuk tonludur. Bu, bir şekilde dudaklarımda saatlerce parlak kalan bir renkle mükemmel dengeyi yakaladı. 

Sephora Rare Beauty by Selena Gomez
Sephora Rare Beauty by Selena Gomez

Sephora Rare Beauty by Selena Gomez

Bu eyeliner en son noktadır. Şekli, ince veya kalın eyeliner görünümleri için mükemmel ve yanlışlıkla göz ovma ve yaşlanan gözlerde bile kalıcıdır.

Chanel Rouge Hydrating Lip Colour

Bu ürün, bir ruj ve dudak parlatıcısı arasındaki keyifli, efsanevi boşlukta bir yerde yaşıyor. Dudaklarınızın tam rengi ve bu yüzden gerçekten sahip olduğunuz dudakları güzel ve doğal bir şekilde geliştiriyor. 

M.A.C. Red Lipstick in Ruby Woo

Ruby Woo nihai kırmızı mat bir rujdur ve makyaj dünyasının efsanesidir. MAC’daki dahiler bu rengi yıllar önce hazırladılar ve ne zaman en iyi ateş kırmızısı rengi isteseniz, Ruby’yi tercih edin. Dudakları kurutmuyor ve gün boyu sürüyor. Bu ruj mükemmel. 

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx