ModaKombin

Jartiyer Nasıl Giyilir? Jartiyer Giyerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Reklamlar

Jartiyer nasıl giyilir, jartiyer almak istiyorum fakat nasıl giyileceğini bilmiyorum diye düşünenlerdenseniz hemen gidip beğendiğiniz jartiyer takımını satın almanızı öneririz. Kadınların çok sevdiği ve bu iç giyim aksesuarını giyen kadınlara ayrı bir güzellik ekleyen jartiyer takımının kolayca nasıl giyileceği ile ilgili tüm bilgilere yazımızın içeriğinden ulaşabilirsiniz.

Jartiyer nedir ve nasıl giyilir?
Jartiyer nedir ve nasıl giyilir?

Jartiyer nedir ve nasıl giyilir?

Jartiyer denildiğinde ilk akla gelenin seksi iç çamaşırı takımı gibi algılandığının farkındayız fakat işin aslı hiç de böyle değil. Jartiyer, ince naylon veya ipek çorapların bacaktan düşmemesi için bel ve basen bölgesine çorabın sabitlenmesini ve kaymamasını sağlayan ince lastikli bağdır. Genellikle iç çamaşırı takımlarıyla birlikte satılıp, hoş bir kombin sağlanmasından dolayı insanlarda bu şekilde bir algı oluşmuştur.

İki parçadan oluşan jartiyerler, bel kısmına sabit şekilde oturan jartiyer ve elbette ki jartiyer çoraplarından meydana gelir. Son yıllarda çok farklı jartiyer türleri üretilmekte ve bunların bir kısmı jartiyerin üst kısmına bir kısmı ise direkt iç çamaşırına bağlanabilmekteler. Tarz olarak kendinize en uygun jartiyer modelini seçmenizin ardından jartiyeri doğru biçimde giymeniz de bir hayli kolay. Jartiyeri giyerken pek çok kadının zorlandığı ve kafa karışıklığına neden olan kısım, klipslerin ve stripeleri doğru şekilde takmaktır. Jartiyer nasıl giyilir sorusunun yanıtı da işte tam bu noktada başlıyor. Öncelikle jartiyeri oluşturan parçaları ve bu parçaların ne işe yaradıklarını anlatmakla konuya girebiliriz.

Reklamlar

Jartiyeri oluşturan parçalar nelerdir?

Hangi kadın aynaya baktığında kendisini güzel ve çekici görmeyi arzulamaz ki? Jartiyer ve jartiyer takımları tam da bu aşamada devreye girerek, bambaşka bir siz yaratmanıza yardımcı oluyor. Çekici görünmeyi sağlaması kadar, sağlık açısından da tercih sebebi olan bu aksesuar; jartiyer çorabı, jartiyer ve tanga veya külotla birlikte giyiliyor. İç giyim tarzınıza ve nasıl rahat ettiğinize bağlı olarak külot yerine Gstring şeklinde iç çamaşırları ile büyük bir uyum sağlayan jartiyerin asıl parçaları klipsler ve stripedir.

Klipsler sayesinde çorabınızı jartiyere tutturabilir ve stripe ile çorabın yüksekliğini ve gerginliğini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Stripe iki ön tarafta ikisi de bacağın yan taraflarına gelecek şekilde tasarlanmış ayar noktalarıdır. Bazı jartiyer modellerinde stripe bacağın arka kısmına gelecek şekilde dizayn edilmiştir fakat bu modeller fazla kullanışlı görülmediği için tercih edilmemektedir. Çorap gerginliğini doğru ve aynı hizada ayarlayabilmek için stripeleri yan tarafta bulunan jartiyerleri kullanmanız daha kolay ve pratik olacaktır. Klipsler ise yine ikisi önde ve ikisi arkada olmak üzere dört adet bulunmaktadır. Klipsleri çoraba tutturup, kaymalarını ve hoş olmayan görüntüler sergilemeyi engelleyebilirsiniz.

Jartiyer en kolay nasıl giyilebilir?
Jartiyer en kolay nasıl giyilebilir?

Jartiyer en kolay nasıl giyilebilir?

Jartiyer giyebilmek bir sanattır gibi süslü sözler kullanarak sizleri korkutmayacağız, çünkü jartiyer giymek zannettiğinizden çok daha kolay bir işlem. Jartiyeri giyerken öncelikle şu soruya cevap vermeli ve ona göre bir giyim şeklini tercih etmelisiniz: jartiyeri günlük olarak mı giyeceğim yoksa özel bir an için seçilmiş özel bir kıyafetin altına mı giyeceğim? Günlük hayatta jartiyer kullanacaksanız, mutlaka külot ya da Gsrting çamaşırınızı mutlaka jartiyerin üstüne giymelisiniz. Bu şekilde giydiğiniz takdirde tuvalet ihtiyacınız için lavaboya her gittiğinizde klipsleri çıkarıp yeniden takma zahmetine katlanmak zorunda kalmazsınız. Şayet özel bir amaçla jartiyer giymeyi planlıyorsanız, tam tersine jartiyeriniz üstte kalmalı ve külot jartiyerin altında kalmalı böylece görselliği bozmamalıdır.

Bu kısa dipnottan bahsettikten sonra jartiyerin en kolay nasıl giyileceği kısmını açıklayalım. Öncelikle jartiyer tam bele oturacak şekilde giyilir, çoraplar henüz giyilmeden önce stripe kısımları en uzun ayarına getirilir ve çorap giyilerek en gergin durumuna getirilir. Çorapların giyilmesinin ardından ön ve yan klipsler sıkıca tutturularak stripe ayarı rahat edeceğiniz en gergin konuma getirilir. Askıların kısaltma ayarını yaparken arka stripe ayarında bacağınızı arkaya doğru iyice bükerek yapmanız, çorabın çok daha gergin durmasına yardımcı olacaktır. Jartiyeri giymek için farklı bir yol daha izleyebilirsiniz, bu ikinci jartiyer giyme şeklinde jartiyeri giymeden önce klips kısımlarını takarak stripe ayarını daha da kolaylaştırabilirsiniz. Bunu yapmak için öncelikle çoraplarınızı giyin ve jartiyerin klipslerine tutturup daha sonrasında jartiyeri belinize bu şekilde bağlamayı deneyebilirsiniz.

Reklamlar

Jartiyer giyileceği zaman nelere dikkat edilmelidir?

Jartiyer elbette bir kadına hem rahatlık, hem de şıklığına şıklık katacak harika bir iç giyim aksesuarıdır. Birkaç ufak detayı göz ardı etmemeniz durumunda, hiç kimsenin sizi gecenin kadını olmaktan alıkoyamayacağına emin olun.

  • Jartiyeri dar elbise veya farklı kıyafetlerle birlikte kullanmayı tercih etmemelisiniz. Dar giysilerinizin içerisinde jartiyer belli olarak şıklığınızın bozulmasına sebep olabilir.
  • Hafif kilolu veya geniş basenlere sahip bir vücut yapınız varsa rahat olabilmeniz açısından mutlaka balenli ve geniş bir jartiyer tercih etmelisiniz.
  • Dantelli bir çorapla birlikte jartiyer kullanacaksanız, klipslerin sıkı tutmasını sağlamak için dantelin en ince olan kısmını tercih etmelisiniz.
  • Silikonlu çorap modeli olan stay-up giymeyi düşünüyorsanız jartiyeri silikon kısma tutturmanız biraz zor olabilir. Bu nedenle jartiyer klipslerini silikon şeridi bulunmayan ara bölgelere tutturmaya çalışmalısınız.

Jartiyer Nasıl Giyilir? adlı yazımızın faydalı olduğunu umuyoruz. Ayrıca, ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz Bralet Nasıl Giyilir? Ne ile Kombinlenebilir? adlı yazımıza da göz atmayı unutmayın.

Bizi Instagram’dan da takip edebilirsiniz: begonyakadin

Deniz Solmaz

Merhaba Deniz ben. Bundan sonra bende buradayım, kadına ve yaşama dair keyifli yazılarda buluşmak dileğiyle.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx