Sağlık

Anrecta Krem Ne İşe Yarar? Anrecta Krem Nasıl Kullanılır?

Reklamlar

Anrecta Krem, rektal bölgede farklı hastalıkların tedavisi için uygulanan bir ilaçtır. Bu yazımızda Anrecta Krem nedir, Anrecta Krem ne için kullanılır, Anrecta Krem nasıl kullanılır, Anrecta Krem yan etkileri nelerdir ve Anrecta Krem yorumları nasıldır gibi sorulara cevap vereceğiz.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Anrecta Krem Nedir?

Bu ilaç kılavuzundaki bilgiler hidrokortizonlu rektal krem ve merheme özeldir. Bu krem, ağızdan alınmaz. Sadece rektumda kullanım içindir. Bu ilaç, güvenli ve etkili kullanım için hasta talimatlarıyla birlikte gelir. Bu yönergeleri dikkatli bir şekilde takip etmeniz gerekir. Bu krem ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza sorunuz. Bu ilacı sekiz haftaya kadar kullanmanız gerekebilir. Düzenli olarak bu kremi kullanmanız önemlidir.

Rektumunuzda herhangi bir kanama varsa, nefes darlığı hissediyorsanız (hafif eforla bile), ayak bileklerinizde veya ayaklarınızda şişme veya hızlı kilo alımınız varsa hemen doktorunuzu arayınız.

Reklamlar

Anrecta Krem ile etkileşime girebilecek başka ilaçlar olabilir. Kullandığınız tüm ilaçları doktorunuza bildiriniz. Buna reçeteli, reçetesiz, vitamin ve bitkisel ürünler dahildir. Doktorunuza haber vermeden yeni bir ilaca başlamayınız. Belirtileriniz düzelmezse veya bu ilacı birkaç gün kullandıktan sonra kötüleşirse doktorunuzu arayınız.

Anrecta Krem Fiyatı

Anrecta Krem Ne İçin Kullanılır?

Anrecta Krem vücuttaki iltihabı azaltan bir steroid ilaçtır. Bu krem, hemoroid, anal çatlak, fissür veya rektum veya anüs bölgesinde diğer enflamatuar rahatsızlıkların neden olduğu kaşıntı veya şişliği tedavi etmek için kullanılır.

Bu krem ayrıca ülseratif kolit, proktit ve alt bağırsak ve rektal bölgedeki diğer enflamatuar durumlarını tedavi etmek için diğer ilaçlarla birlikte kullanılır. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Anrecta Krem Nasıl Kullanılır?

Konjestif kalp yetmezliğiniz varsa, tüberküloz öyküsünüz varsa, mide ülseri veya divertikülit hastalığınız varsa, bir kolostomi veya ileostomi varsa, ateş veya herhangi bir enfeksiyon türü varsa, böbrek hastalığı, yüksek tansiyon veya miyastenia gravis hastalığınız varsa bu ilacı kullanmanızın güvenli olup olmadığını bir doktor veya eczacınıza sorunuz.

Reklamlar

Ayrıca şeker hastalığınız varsa doktorunuza söyleyiniz. Steroid ilaçları kanınızdaki veya idrarınızdaki glikoz (şeker) seviyelerini artırabilir. Ayrıca diyabet ilaçlarınızın dozunu da ayarlamanız gerekebilir.

Bu kremin gebelik kategorisi C’dir. Bu kremin doğmamış bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmiyor. Bu ilacı kullanırken hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza söyleyiniz.

Bu kremin anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmiyor. Bir bebeği emziriyorsanız, doktorunuza söylemeden bu ilacı kullanmayınız.

Bu kremi tam olarak doktorunuzun önerdiği şekilde kullanınız. Daha büyük veya daha küçük miktarlarda veya önerilenden daha uzun süre kullanmayınız. Reçete etiketinizdeki talimatları uygulayınız.

Bu ilacı kullanmadan önce ve sonra ellerinizi yıkayınız. Bu kremi kullanmadan hemen önce bağırsağınızı ve mesanenizi boşaltmaya çalışınız. Kremden en iyi sonucu almak için sadece ilaçla birlikte verilen aplikatörü kullanınız. Bu kremi rektuma ve rektal bölgenin çevresindeki cilde paket etiketinde belirtildiği şekilde uygulayınız. Aksi takdirde, bu kreminizle birlikte verilen talimatları izleyiniz. Kremi uyguladıktan sonra bir ila üç saat banyoyu kullanmaktan kaçınınız. Belirtileriniz düzelmezse veya bu ilacı birkaç gün kullandıktan sonra kötüleşirse doktorunuzu arayınız.

Anrecta Krem Yan Etkileri
Anrecta Krem Yan Etkileri

Anrecta Krem Yan Etkileri

Bu kremi kullanırken kurdeşen, nefes almada zorluk, yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi gibi alerjik reaksiyon belirtilerinden herhangi birine sahipseniz acil tıbbi yardım almalısınız.

Hafif eforla bile nefes darlığı hissetmek, ayak bileklerinizin veya ayaklarınızın şişmesi, kas güçsüzlüğü, özellikle yüzünüzde ve orta bölgenizde hızlı kilo alımı, şiddetli rektal ağrı veya yanma, rektumdan kanama, şiddetli mide ağrısı, ani ve şiddetli baş ağrısı veya gözlerinizin arkasında ağrı veya nöbet (konvülsiyonlar) gibi ciddi bir yan etkiniz varsa hemen doktorunuzu arayınız.

Ayrıca hafif rektal ağrı veya yanma, akne, adet dönemlerinizdeki değişiklikler, artan terleme veya artan yüz veya vücut tüyleri gibi yan etkiler oluşursa hemen doktorunuzu arayınız. Bu, yan etkilerin tam listesi değildir ve başkaları da olabilir. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye için doktorunuzu arayınız.

Anrecta Krem Yorumları

“Ben hayatımda böyle bir krem ne görmüş ne de duymuştum. Hafif bir çatlak sebebiyle yazılan bu kremi makata sürdükten 5 dakika sonra evet 5! hemen şakaklardan enseye doğru bir ağrı başlıyor devam edip gidiyor. Kremden sonra dexday içmeme rağmen zorla geçen bir baş ağrısı.

Boşaltım sistemi çıkışına sürülüp de, en alttan en üst yönetim sistemine etki eden bir kremi de kullanmak varmış, helal olsun adamlar yapmış. Bol posalı gıdalar yiyin, bol su için kaseye iyi bakın derim.”

“Reçeteyi yazan cerrah doz aşımı olursa baş ağrısı yapabilir demişti. Dozunda kullanımda da her seferinde şiddetli baş ağrısı yapıyor bende. Allahtan uzun sürmüyor 20-40 dk arası baya bi ağrı yapıyor. Şakaklardan enseye sıkılıyormuş gibi bir ağrı. Kullanmak zorunda olanlara geçmiş olsun.”

“Makat çatlağı için yazılan krem. Düzenli kullanımında fayda sağlıyor ama migren sinüzit vb. baş ağrısına sebep olacak hastalığınız varsa dikkatli olun, her gün kullanmayın. Sürdükten takribi 2-3 dakika sonra başınızı bir yere çarpmışsınız gibi enseniz ve şakaklarınız inanılmaz derece zonkluyor.”

“Dün akşam biraz sürdüm doktor uyarmıştı yan etkileri var diye az sür demişti. Ulan bu ne bir baş ağrısı sallanma hali akşam 8 de uyumaya yatağa girmiştim sabah onunda yarısını sürdüm 2 dakikada kıça sürülen krem nasıl beyincik kısmından dan dan diye vurur lan bu ne böyle yine yattım uzandım şaka değil 2 dakikada ağır etkili kullanmıycam bırakıyorum.”

İlginizi çekebilir: Ventolin Şurup Nedir?

Begonya Kadın YouTube kanalımıza da abone olarak bize destek verebilir, ilgi çekici içeriklerimizi takip edebilirsiniz: https://www.youtube.com/c/begonyakadin/videos

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx