Makyaj

Göz Kalemi Sürmek – Göz Kalemi Nasıl Sürülür?

Reklamlar

Makyaj, kadınların günlük olarak uyguladığı güzellik yöntemlerinden birisidir. Yapılan makyajlar, kişinin yüz güzelliğini ve hatta tercih ettiği kıyafet, aksesuar gibi detayları ön plana çıkarmaya yardımcı bir unsurdur. Yüzün belli başlı bölgelerine uygulanan makyaj teknikleri her bölgenin ön plana çıkmasını veya geri planda kalmasını sağlamaktadır.

Göz kalemi sürmek, göz makyajı, ilk olarak göze çarpan durumlardan biridir. Göz makyajları kişinin yüz makyajında en çok dikkat ettiği adımların başında gelmektedir. Göze uygulanan ürünler göz makyajının nasıl görüneceğini belirleyen etkiler taşımaktadır. Hemen hemen her kadının makyaj çantasında bulunan göz kalemi ise göz makyajlarının vazgeçilmez malzemelerinden biridir.

Göz Kalemi Nasıl Sürülür?

Göz kalemi ile birlikte yapılabilecek makyaj tüyoları arasında gözü küçültmek, büyütmek, buğulu ve çekik göstermek gibi durumlar bulunmaktadır. Aynı zamanda o gün tercih edeceğiniz kıyafetlere ve yaptığınız makyaj tonlarına uygun olan göz kalemini seçmeniz daha hoş bir görüntü elde etmenize yardımcı olacaktır.

Reklamlar
Göz kalemi sürmek
Göz kalemi sürmek

Göz kalemi sürmek, göz kalemi nasıl sürülür sorusu ise yeni makyaj yapmaya başlayan veya bu makyaj ürününü doğru kullanmaya özen gösteren kişilerin dikkat ettiği bir durumdur. Kullanılacak olan bu göz makyajı ürünün nasıl kullanılacağı ortaya çıkacak sonucu büyük oranda etkilemektedir. Birkaç basit adımda göz kaleminin nasıl uygulanacağını şu şekilde ifade etmek mümkündür:

  • Göz kalemi fondötenden sonra ve rimelden önce uygulanması gereken bir makyaj ürünüdür.
  • Göz kalemini göz içinde kullandığınız zamanlarda uygulama sonrası 1-2 kere gözlerinizi kırpıştırarak ürünün dağılmasını sağlayın.
  • Göz kalemlerinin uçlarının sivri olmamasına özen gösterin. Aksi halde uygulama esnasında canınız yanabilir ve gözleriniz yaşararak makyajınızın bozulmasına sebep olabilir.
  • Göz kalemini göz kapağına veya göz altına uygulamak isterseniz ince uçlu bir fırça yardımıyla uygulama sonrası ürünü dağıtarak buğulu ve dumanlı bir hava katabilirsiniz.
  • Far bazı kullanmanız göz kaleminizin akmamasını sağlayacak bir adım olacaktır. Far bazından sonra göz kaleminizi uygulayın ve ardından kalemin rengine yakın olan bir far ile üzerinden geçin. Böylece hem daha hoş bir görüntü elde edeceksiniz hem de ürünün gün içinde akmasını engelleyeceksiniz.
  • Göz kalemi temizliği için temizleyici ürünlerden yararlanmanız gerekmektedir.
  • Gün içinde kullandığınız bu ürünü gece yatmadan önce mutlaka temizleyiniz. Uyumadan önce temizlenmeyen makyajlar cilt sağlığınızı kötü yönde etkileyecektir.
Kirpik Dibine Göz Kalemi Sürmek
Kirpik Dibine Göz Kalemi Sürmek

Kirpik Dibine Göz Kalemi Sürmek

Pratik göz makyajlarında en çok kullanılan göz kalemi, kullanımı açısından oldukça fazla etki yaratmaktadır. Hızlı bir rutine sahip olan kişiler hızlı yapabilecekleri makyaj yöntemlerini tercih etmektedirler. Bu nedenle göz kalemi onlar için pratik birçok yöntem sunmaktadır.

Kirpik dibine göz kalemi sürmek sorusu pratik yöntemleri araştıran kişilerin inceledikleri bir konudur. Göz kaleminin kirpik diplerine uygulanması kişinin buğulu göz makyajı sonucunu almasını sağlamaktadır. Özellikle göz kalemleri uygulandıktan sonra hemen sabitlenmez ve üzerinde değişiklik yapılabilmesi için kullanıcıya vakit sunar. İnce uçlu fırça yardımı ile dağıttığınız göz kalemi dumanlı ve buğulu bir etki yaratarak göz makyajınızın hoş görünmesini sağlamaktadır.

Küçük Gözlere Göz Kalemi Sürmek

Her insan farklı yüz hatlarına sahiptir. Bu nedenle tercih edecekleri makyaj teknikleri kişinin yüzüne uygun olacak nitelikler taşımalıdır. Özellikle makyaj yöntemleri arasında en çok dikkat çeken göz makyajı adımları kişinin dış görünüşünü oldukça değiştirmektedir.

Reklamlar

Küçük gözlere sahip olan bireyler küçük gözlere göz kalemi sürmek konusunu sıkça incelemektedir. Büyük gözlere sahip olan bireyler ile aynı yöntemleri uygulayabilen küçük gözlere sahip insanlar yalnızca renk tercihinde dikkatli davranmalıdır. Özellikle göz içine sürülecek olan göz kaleminin açık ve pastel tonlarda olması gerekmektedir. Böylece göz kalemi uygulandıktan sonra küçük gözler olduğundan daha büyük görünecektir.

Renkli Göz Kalemleri Nasıl Kullanılır?
Renkli Göz Kalemleri Nasıl Kullanılır?

Renkli Göz Kalemleri Nasıl Kullanılır?

Göz kalemleri her renge sahip olabilmektedir. Kullanacak olan kişiler kendi cilt tonlarına uyum sağlayacak renkleri tercih etmelidir. Yapacakları bu tercih elde edecekleri sonucun daha hoş olmasını sağlayacaktır. Renkli göz kalemleri nasıl sürülür sorusunun pek çok cevabı bulunmaktadır. Bunlardan en çok bilineni renkli göz kalemlerinin far olarak da uygulanabilmesidir. Özellikle kalın, renkli göz kalemleri çoğu birey tarafından far olarak uygulanmaktadır. İnce, renkli göz kalemleri ise yine sıradan göz kalemleri gibi uygulanabilmektedir.

Göz Kalemi Nasıl Sürülür? Göz Kalemi Sürmek adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Makyaj ile ilgiliyseniz bu yılın makyaj trendlerini anlattığımız Makyaj Modelleri 2021 adlı yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx