Burçlar

Akrep Burcu Özellikleri (23 Ekim -22 Kasım)

Reklamlar

Akrep burcu özellikleri nelerdir? bakmadan önce 23 Ekim -22 Kasım arası doğan herkes akrep burcudur. Son derece enerjik ve hırslı bir yapıya sahip olan akrep burcu insanları duygusal yoğunluklarıyla da bilinirler. Duygularında asla sınır tanımayan bu burcun insanlarının tutkusu hiçbir burçta yer almaz. Sevgileri de nefretleri de sonuna kadar yaşamaktan hoşlanırlar. Tutku, akrep burçlarının bir diğer adıdır denilebilir. Duygularında sınırsız yaşamayı çok seven bu burçlar, hayat dolu tavırlarıyla da girdikleri her ortamda dikkat çekmeyi başarırlar. Akrepleri temsil edecek bir sözcük aransaydı o mutlaka, arzu olurdu.

Arzu ve tutku dolu akrep burcu insanlarını temsil eden renk tartışmasız kırmızıdır. Uğurlu sayıları 9 olan bu burçlar, en şanslı günlerini Salı günü yaşarlar. Canlı kırmızı ve siyah renkler tam akrep burçlarını simgeleyen renkler arasında yer alır. Genelde kindar oldukları yanlış bir algı yaratılmış olan akrep burçları, kindarlıktan ziyade kendilerine yapılan kötülükleri asla unutmazlar. Aynı şekilde, akrep burçlarına karşı yapılmış olan en küçük bir iyiliği dahi asla unutmaz ve sevdiklerinin tüm zor günlerinde yanında olarak onları mutlu edebilmek için ellerinden gelenin en iyisini mükemmel bir biçimde yaparlar.

Akrep Burcu Özellikleri Kadın
Akrep Burcu Özellikleri Kadın

Akrep Burcu Özellikleri Kadın

Akrep burcu kadınları, su grubuna aittir. Diğer su grubu yengeç ve balık kadınları gibi akrep burcu kadını daoldukça duygusal, merhametli, yardımsever, fedakâr ve çekici bir yapıya sahiptir. Özellikle kendinden emin bakışları ve ayrı bir havaya sahip olan çekici bakışlarıyla karşı cinsi bakışları ile kolayca etkisi altına alıp heyecanlandırabilir. Bu kadar çekici ve tutkulu olmasının yanı sıra da oldukça duygusal ve çabuk etkilenen bir yapıya da sahiptir. Akrep burcu kadının en önemli özelliği sınır tanımamasıdır. Bu, duyguları için de geçerlidir.

Reklamlar

Akrep Burcu Özellikleri Erkek

Girdikleri her ortamda önce sessiz duruşları, sonra da dikkat çeken bakışlarıyla bulunduğu ortamın havasını değiştirebilen bir etkiye sahip olan akrep burcu erkeği, çok tutkuludur. Bu tutkularının bir başka yansıması ise kuşkusuz kıskançlıklarını da üst seviyelerde yaşamalarıdır. Çekici ve tutkulu bu burcun erkekleri, her şeyden önce güven arayışı içindedir. Güvenlerini kazandıktan sonra ise, sizden vazgeçmesi kolay kolay mümkün olmayacaktır.

Akrep Burcu Aşk Hayatı

Bir akrep erkeğini âşıkken tanıyabilmek son derece kolaydır. Sahiplenici tavırları, kıskançlıkları ve sürekli göz hapsinde tutan bakışlarıyla akrep burcu erkeğinin aşkını yakalayabilmek zor değildir. Kendini bu tavırlarıyla belli edecek olan akrep burcu erkekleri, sevdiklerini dışardan gelebilecek tüm kötülüklere karşı koruma eğilimindedir. Herkese karşı aynı samimiyeti göstermeme özelliğine sahip olan akrep erkekleri, yalnızca sevdiklerine karşı hassas yaklaşımlar sergiler.

Akrep Burcu İş Hayatı
Akrep Burcu İş Hayatı

Akrep Burcu İş Hayatı

Ellerine aldıkları her işte büyük ya da küçük demeden sonuna kadar gitmeyi ve başarılı olmayı ilke edinmiş olan akrep burcu erkeklerini çalışma yaşamlarında da başarılarıyla tanımak mümkündür. Tutkularını yalnızca sevdiklerine karşı değil, işlerine karşı da koruyup her zaman canlı tutabilen bu burcun insanları, başarılı olmak için tüm hırslarıyla kendilerini işlerine de adarlar. Çok hırslı ve iddialı olmalarının yanı sıra, çalışkanlıklarıyla da dikkat çekerler.

Akrep Burcu Eğlence Hayatı

Aşkta da işte de son derece tutkulu olan ve her yaptıkları işe kelimenin tam anlamıyla kendilerini ortaya koyarak bağlılık gösteren akrep burcu insanları, eğlenmeyi de sonuna kadar yaşamak ister. Arkadaşlarına oldukça düşkün olan akrep burçları, eğlenceli ve tutkulu tavırlarını eğlence hayatlarında da yaşarlar. Flört etmeyi de seven bu burçlar, birine ilgi duyduğu anda ona sivri dilli yaklaşımlarla seslenmeye çalışabilir. Ayrıca, her konuda olduğu gibi eğlence hayatında da sınırlara ulaşmaktan çekinmeyen akrep burçları, kendilerini kontrol altında tutamadıklarında çevrelerinden destek alarak eğlence yaşamlarını kontrol altına almaya çalışabilirler.

Reklamlar

Akrep Burcu Sağlık

Seksepalitesi yüksek olan akrep burcu insanları, genel itibariyle cinsel sağlık sorunlarıyla karşılaşabilirler. Genital bölge akrep burcu vücutta temsil eden bölge olarak nitelendirildiği için de genelde akrep burçları ürolojik ya da idrar yolu enfeksiyonları gibi sağlık sorunlarıyla karşılaşabilirler. Bunların yanında; güçlü ve sağlam bir bünye yapısına da sahip olan akrep burçları, genel kapsamda ağır hastalıkları daha zor olarak geçirebilirler.

Akrep Burcu Ünlüleri
Akrep Burcu Ünlüleri

Akrep Burcu Ünlüleri

Ülkemizde ve dünyada pek çok akrep burcu ünlü kişiler mevcuttur. Gökçe Bahadır, Ahmet Kural, Teoman, Zerrin Özer, Gülçin, Selma Ergeç, Berrak Tüzünataç ve Kıvanç Tatlıtuğ bu akrep burcu ünlülerinden sadece birkaçı olarak karşımıza çıkar. Yurt dışından ise; Leonardo Dicaprio, Alain Delon, Bill Gate ve Katy Perry bunlardan sadece birkaçıdır.

Akrep Burcu Yükseleni

Her burç insanının olduğu gibi akrep burcu sahiplerinin de yükselen burç hesaplamalarını doğdukları saate göre hesaplamaları oldukça önemlidir. Yükselen burcu akrep olanlar, Güneş burcu akrep olanlarla temelde aynı özelliklere sahiptir. Örneğin burcu akrep olan bir kişinin yükselen burcu da akrep ise, akrep burcu özelliklerinin tamamını kendisinde bulabilir. Bunun dışında başka bir Güneş burcuna sahip olup yükseleni akrep olan bireyler, akrep burcu özelliklerini özellikle 30 yaşından sonra daha çok kendilerinde görmeye başlayabilirler.

Nitekim yükselen burçlar daha çok otuzlu yaşlarla birlikte insan kişiliğine etki eden özellikler taşır. Bundan dolayı esas burcu akrep olmayıp sadece yükseleni akrep olanların mutlaka otuz yaş sonrası akrep burcu aylık, haftalık ya da yıllık burç beklenti takipleri de yapılmalıdır.

Akrep Burcu Çocuğu

Ailesinden güven duygusunu sonuna kadar almak ve hissetmek isteyen akrep burcu çocukları için, güven her şeyden önemlidir. Sarılmayı ve kendisine sevgi gösterilmesini çok severler. Paylaşmayı fazla sevmeyen bu burcun çocukları daha çok tek kardeş olma eğilimindedirler. Anne ve babalarının sevgisini paylaşmak istemezken, oyuncaklarını da paylaşmak istemezler.

Akrep Burcu Özellikleri

Aşk ve tutku insanıdırlar. Hayal güçleri çok gelişmiştir. Tüm duygularını uçlarda yaşamaktan hoşlanırlar. Gelişmiş hayal güçlerini yaşamın her alanına yansıtmaktan hoşlanırlar. Bu; gerek iş yaşamları, gerek aşk yaşamları gerekse cinsel yaşamları hatta yapmış oldukları yemek sunumlarında dahi farklı hayal güçlerini yansıtmaktan çekinmezler.

Akrep Burcu Sevdikleri

Akrep burçları; pahalı ve lüks yaşamdan hoşlanırlar. Kısıtlanmak ya da kendilerine cimrilikle yaklaşılması hiç hoşlarına gitmez. Her şeyi sonuna kadar yaşamak isteyen bu burç insanları, eli açık ve cömert kişilerden hoşlanırlar. Kendilerine hediye verilmesinden çok etkilenir ve bunu unutmazlar. Hem akrep burcu kadınları hem de akrep burcu erkekleri için kırmızı tonlarındaki gösterişli eşyalar ya da ziynetle onları etkilemek için oldukça uygun seçim olacaktır. Değer vermeyi bildikleri için, verdiği değerin daha fazlasını karşılarında görmekten mutluluk duyarlar.

Akrep Burcu Diyeti

Yemek yemeyi ve türlü sunumlar yapmayı oldukça seven akrep burcu insanı için diyet yapmak zor bir süreç gibi görünebilir. Ancak, gösterişten ve bakımlı olmaktan hoşlanan akrep burçları, hırslı bir yapıya sahip oldukları için diyetin yanı sıra spor ve günlük egzersizlerle de istedikleri kilo ve görünümlere zahmetsizce ulaşabilmektedir. Su burcu olan akrep burcu kadın ve erkekleri için en uygun olan diyet programı ise deniz ürünleri ile yapılacak olan diyetlerdir. Kırmızı et yerine, beyaz et, tahıllı yiyecekler ve bol su tüketimi ile sağlıklı bir şekilde kilo vermeleri mümkündür.

İlginizi çekebilir: Terazi Burcu Erkeğine Alınabilecek Hediyeler

Instagram hesabımız: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx