Sağlık

Roza Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Roza Krem Faydaları

Reklamlar

Roza krem genel olarak antibiyotik ilaç ailesine ait bir üründür. Peki Roza krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, roza krem ne işe yarar, muadili nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Roza Krem Nedir?

Metronidazol jeli olarak da bilinen Roza jel krem, genellikle antibiyotik olarak adlandırılır. Bu ilacın etken maddesi vajina, deri ve eklemlerdeki bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır.

Reklamlar

Roza krem, aktif bileşeni metronidazol içeren antibakteriyel bir cilt preparatıdır. Metronidazol, nitroimidazoller adı verilen bir antibiyotik ailesinin bir parçasıdır ve cilt, eklemler, vajina ve solunum yolundaki bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır. Bu ilaç, rosacea olarak bilinen yetişkin sivilce benzeri bir cilt rahatsızlığını tedavi etme amacı ile sınırlıdır. Rosacea’nın bu ilaçla tedavisi altı haftadan birkaç aya kadar sürebilir. Bakterilerin büyümesini durdurarak enfeksiyonları tedavi eder. Viral enfeksiyonları iyileştirmez. Her cilt tipine uygun, jel formunda kullanabileceğiniz topikal bir ilaçtır.

Roza Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem, piyasada bulunan rosaceanın neden olduğu cilt lezyonlarının tedavisinde en etkili antibiyotiklerden biri olan metronidazoleden oluşmaktadır.

Metronidazol jeli olarak da bilinen bu krem, genellikle antibiyotik olarak adlandırılır. Bu ilacın etken maddesi vajina, deri ve eklemlerdeki bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır. Bu ilaç, özellikle yüz derisindeki küçük kırmızı sivilceler ve kırmızı çizgilerle karakterize edilen Rosacea adı verilen akne benzeri bir cilt rahatsızlığını tedavi etmek için tasarlanmıştır.

Bu kremin aktif maddesi, nitroimidazoller sınıfının bir antibiyotiği olan metronidazoldür. Bakterileri öldürerek ve iltihabı azaltarak çalışır. Bu ilaç, ciltte iltihaplanma ve kızarıklığı içeren rosacea semptomlarını azaltmada yardımcı olur. Belirtilerinizde yaklaşık üç ila dört hafta içinde önemli iyileşme gösterir.

Reklamlar
Roza Krem
Roza Krem

Roza Krem Ne İşe Yarar?

Bu kremin içindeki karaçalı çiçeği, hamamelis, gingko özleri rutin ile birlikte daha derin epidermiste mikrokapillerlerin yenilenmesini uyarır. Mürver çiçeği özü, biberiye esansiyel yağı ve K1 vitamini ile birlikte cilde nüfuz eden hemoglobinin uzaklaştırılmasına ve azaltılmasına yardımcı olur.

Kremin orta tabakasını bir yüz maskesi olarak cilde uygulayın ve ardından cilde hafifçe tamponlayın. Bu kremin bir tedavi süresi olarak dört ila altı hafta düzenli kullanımı önerilir. Islak kompresyon ile etkileri hızlandırılabilir.

Bu ilaç ciltte, bir tür yetişkin akne olan rosacea olarak bilinen belirli bir cilt bozukluğunu tedavi etmek için kullanılır. Rosaceanın neden olduğu kızarıklık, şişlik ve sivilce sayısını azaltmaya yardımcı olabilir.

Bu ilaç bir antibiyotiktir. Rosacea tedavisi için metronidazolün şişliği (iltihabı) azaltarak çalıştığına inanılmaktadır. Bu ilacın bazı markaları ayrıca güneş kremleri içerir.

Roza Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler
Roza Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Roza Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bu krem, bir dizi ilaç ve madde ile etkileşime girebilir. Bu ilaçlar arasında Warfarin, alkol, Klotrimazol ve diğer topikal ilaçlar vardır. Bu ilaçlardan herhangi birini alıyorsanız, doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendirin. 
  • Özel durumunuza bağlı olarak, doktorunuz sizden ilaçlardan birini almayı bırakmanızı isteyebilir, ilaçlardan birini diğeriyle değiştirmek isteyebilir, ilaçlardan birini veya her ikisini alma şeklinizi değiştirmenizi isteyebilir veya her şeyin aynı kalmasını isteyebilir.
  • Metronidazole, parabenlere veya formülasyonda bulunan diğer bileşenlere karşı aşırı duyarlılık geçmişiniz varsa, topikal kullanım amaçlı bu ilacı kullanmayın.
  • Bu krem, doktorun önerdiği süre boyunca kullanılmalıdır. En iyi sonuçları elde etmek için düzenli olarak kullanın.
  • Bir doz bu kremi kaçırırsanız, hatırladığınız anda uygulayın. Çok geç ve bir sonraki için neredeyse zamanı gelmişse, kaçırılan uygulamayı atlayın. Asla kaçırdığınız uygulamayı ikiye katlayarak telafi etmeye çalışmayın.
  • Bu krem, serin ve kuru bir yerde saklanmalıdır. Doğrudan ısı, ışık ve nemden koruyun. Çocukların ve evcil hayvanların erişemeyeceği ve göremeyeceği bir yerde saklayın.
  • Bu kremi kullanmadan önce, alerjiniz varsa veya diğer nitroimidazol antibiyotiklerine (tinidazol gibi) veya bu üründeki diğer bileşenlere veya başka alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya başka sorunlara neden olabilen inaktif bileşenler içerebilir. Daha fazla ayrıntı için eczacınızla konuşun.
  • Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi, özellikle kan bozuklukları (kan diskrazileri) gibi rahatsızlıklarınız varsa söyleyin.
  • Bu ilaç gebelik döneminde açıkça ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.
  • Bu ilaç anne sütüne geçer. Emzirmeden önce doktorunuzla riskleri ve faydaları tartışın.
Roza Krem
Roza Krem

Roza Kremi Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı sadece cilt üzerinde kullanın. Bu ilacı uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın ve kurulayın. Tedavi edilecek alanı yıkayın ve kurulayın. On beş dakika bekleyin, ardından genellikle günde bir veya iki kez veya doktorunuzun belirttiği şekilde ince bir ilaç tabakası uygulayın. Kozmetik ürünleri uygulamadan önce beş dakika bekleyin.

Doktorunuz tarafından belirtilmedikçe, bu ilacı göz çevresinde kullanmaktan kaçının. Bu ilaç göze çok yakın uygulanırsa sulanma veya gözlerde yaşlanma meydana gelebilir. Bu ilacı gözlerinize almaktan kaçının. Böyle bir durumda, gözlerinizi bol miktarda soğuk suyla yıkayın.

Bu kremden en iyi şekilde yararlanmak için bu ilacı düzenli olarak kullanın. Her gün aynı saatlerde kullanmayı unutmayın.

Herhangi bir iyileşmenin görülmesi yaklaşık üç hafta ve tam fayda sağlanması dokuz haftaya kadar sürebilir. Üç hafta sonra herhangi bir iyileşme görülmezse, doktorunuza danışın.

Roza Krem Yan Etkileri

Döküntü, nefes almakta zorlanma, yüz, dudak, dil veya boğazda şişlik gibi alerjik reaksiyon belirtilerinden herhangi birini yaşarsanız, derhal doktorunuza söyleyin.

Kuru cilt, kaşıntı, dermatit (deri döküntüsü), mide bulantısı, bu ilacı kullanmadan önce mevcut olmayan kızarıklık veya diğer cilt tahrişi belirtileri veya mide rahatsızlığı veya ciltte yanma hissi gibi yan etkilerden herhangi biri devam ederse doktorunuza başvurun.

Herkes tüm yan etkileri yaşamaz ve çok az kişinin yaşadığı bildirilmiştir. Yan etkiler konusunda endişeleniyorsanız, bu ilacın riskleri ve faydaları hakkında doktorunuzla konuşun.

İlginizi Çekebilir: https://www.begonya.com/jelgo-jel/

YouTube Kanalımız: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx