Magazin

Ali Sürmeli nereli? Ali Sürmeli öldü mü?

Reklamlar

Ali Sürmeli 7 Nisan 1959 tarihinde Muş Varto’da doğmuş Türk dizi ve sinema oyuncusudur. Başarıları ile kısa zamanda yükselen ve ekranların aranılan isimlerinden birisi haline gelen Ali Sürmeli hakkında pek çok detay merak edilmektedir. Ali Sürmeli kaç yaşında? Ali Sürmeli eşi kim? Ali Sürmeli felç mi geçirdi? Bu ve bunun gibi merak edilen bütün soruların cevaplarını sizler için yazımızda derledik.

Ali Sürmeli kimdir?

7 Nisan 1959 tarihinde dünyaya gelen başarılı Türk dizi sinema ve tiyatro oyuncusu olan Ali Sürmeli aslen Muş Varto Omeriyan köyündendir. Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro bölümünden 1985 yılında mezun olduktan sonra uzun yıllar boyunca Sokak Tiyatrosu, Dostlar Tiyatrosu ve Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı. 1988 yılında ekranları ilk defa Dönüş isimli sinema filmi ile merhaba diyen Ali Sürmeli, 1996 yılında ise yer almış olduğu yapımlarda göstermiş olduğu üstün yetenekleri ile Yardımcı Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü.

1999 ile 2001 yılları arasında dönemin ünlü yapımlarından birisi olan Deli Yürek dizisinde Turgay Atacan karakterine hayat veren Ali Sürmeli, burada göstermiş olduğu yetenekleri ile tanınan bir isim haline geldi. 2009 ile 2012 yılları arasında Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Şeref Zazaoğlu karakteri ile tüm izleyenlerin beğenisini kazanan Ali Sürmeli 2019 yılında Çarpışma dizisinde Zarif karakteri ile dahil olmuş aynı yıl içerisinde dönemin ünlü yapımı olan Çukur dizisinde de aynı karakteri canlandırmıştır.

Reklamlar
Ali Sürmeli nereli? Ali Sürmeli öldü mü? Kaç yaşında?
Ali Sürmeli nereli? Ali Sürmeli öldü mü? Kaç yaşında?

2020 ile 2021 yılları arasında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Kimsesiz Doğan karakterini canlandıran Ali Sürmeli, 2021 yılında Seni Bulacağım Oğlum filminde Gökhan Yıkılkan karakteri ile izleyenlerin karşısına çıkmıştır.  Birçok tiyatro filminin yanı sıra dizi ve film yapımlarında da rol alan Ali Sürmeli başarıları ile takdir edilen bir oyuncudur. 62 yaşında olan başarılı oyuncu bir dönem Canan Yüksel ile evlenmiştir.

Canan Yüksel ile olan evliliği kısa sürmüştür. Başarılı oyuncunun Canan Yüksel ile olan evliliğinden Eren Sürmeli adında bir oğlu dünyaya gelmiştir. Başarılı oyuncu 22 Eylül 2020 tarihinde geçirmiş olduğu rahatsızlıkla hastaneye kaldırılmış burada beyin kanaması geçirdiği öğrenilmiştir. Acil olarak ameliyata alınan başarılı oyuncunun hakkında iddia edilen asılsız haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Başarılı oyuncu son derece sağlıklıdır ve yaşamına devam etmektedir.

Ali Sürmeli kaç yaşında?

7 Nisan 1959 yılında dünyaya gelen en başarılı Türk dizi ve sinema oyuncusu 62 yaşındadır

Ali Sürmeli aslen nereli?

Yaşamını İstanbul’da devam ettiği bilinen başarılı oyuncu aslen Muş Varto Omeriyan köyündendir.

Reklamlar

Ali Sürmeli hangi burç?

7 Nisan 1959 tarihinde dünyaya gelen Ali Sürmeli koç burcudur.

Ali Sürmeli boyu ve kilosu

Geniş kitleler tarafından beğenilerek izlenilen ve pek çok yapımda bu zamana kadar rol almış olan Ali Sürmeli, 1.61 boyunda 68 kilodur.

Ali Sürmeli mesleği

Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro bölümünden 1985 yılında mezun olan başarılı isim uzun yıllardır tiyatro, dizi ve filmlerde yer almaktadır.

Ali Sürmeli nereli? Ali Sürmeli öldü mü? Kaç yaşında?
Ali Sürmeli nereli? Ali Sürmeli öldü mü? Kaç yaşında?

Ali Sürmeli yer aldığı yapımlar

1999 ile 2001 yılları arasında dönemin ünlü yapımlarından birisi olan Deli Yürek dizisinde Turgay Atacan karakterine hayat veren Ali Sürmeli, burada göstermiş olduğu yetenekleri ile tanınan bir isim haline geldi. 2009 ile 2012 yılları arasında Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Şeref Zazaoğlu karakteri ile tüm izleyenlerin beğenisini kazanan Ali Sürmeli 2019 yılında Çarpışma dizisinde Zarif karakteri ile dahil olmuş aynı yıl içerisinde dönemin ünlü yapımı olan Çukur dizisinde de aynı karakteri canlandırmıştır. 2020 ile 2021 yılları arasında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Kimsesiz Doğan karakterini canlandıran Ali Sürmeli, 2021 yılında Seni Bulacağım Oğlum filminde Gökhan Yıkılkan karakteri ile izleyenlerin karşısına çıkmıştır. 

Ali Sürmeli evli mi?

Birçok tiyatro filminin yanı sıra dizi ve film yapımlarında da rol alan Ali Sürmeli başarıları ile takdir edilen bir oyuncudur. 62 yaşında olan başarılı oyuncu bir dönem Canan Yüksel ile evlenmiştir. Canan Yüksel ile olan evliliği kısa sürmüştür. Başarılı oyuncunun Canan Yüksel ile olan evliliğinden Eren Sürmeli adında bir oğlu dünyaya gelmiştir.

Ali Sürmeli öldü mü?

Başarılı oyuncu 22 Eylül 2020 tarihinde geçirmiş olduğu rahatsızlıkla hastaneye kaldırılmış burada beyin kanaması geçirdiği öğrenilmiştir. Acil olarak ameliyata alınan başarılı oyuncunun hakkında iddia edilen asılsız haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Başarılı oyuncu son derece sağlıklıdır ve yaşamına devam etmektedir.

Ali Sürmeli alevi mi?

Başarılı oyuncu Ali Sürmeli hakkında merak edilen bir diğer detay ise Alevi olup olmadığıdır. 7 Nisan 1959 tarihinde Bingöl’de dünyaya gelen başarılı oyuncu Zaza asıllıdır. Başarılı ismin hakkında çıkan Alevi iddiaları için herhangi bir yanıt bulunmamaktadır.

Ali Sürmeli felç mi geçirdi?

22 Eylül 2020 tarihinde evinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Ali Sürmeli beyin kanaması geçirmiştir ve acil ameliyat alınmıştır. Başarılı oyuncunun sağlığı hakkında ortaya atılan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Arama motorlarında sıklıkla sorulan Ali Sürmeli felç mi geçirdi sorusu tamamen asılsızdır. Başarılı oyuncu yalnızca beyin kanaması geçirmiş ameliyat olduktan sonra tekrardan yapımlarda yer almaya başlamıştır.

Ali Sürmeli nereli? Ali Sürmeli öldü mü? Kaç yaşında?
Ali Sürmeli nereli? Ali Sürmeli öldü mü? Kaç yaşında?

Ali Sürmeli İnstagram adresi

62 yaşında olan Zaza asıllı Ali Sürmeli sosyal medyayı da aktif olarak kullanan oyuncular arasında yer almaktadır. Başarıları ile dikkat çeken Ali Sürmeli Instagram hesabında 172B takipçiye sahiptir.

Ali Sürmeli İnstagram adresi https://www.instagram.com/alisurmeliofficial/

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Safa Sarı kimdir? Safa Sarı nereli?  hakkındaki tüm detayları ve sıkça sorulan soruları derlediğimiz diğer yazımıza göz attınız mı?

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx