Burçlar

Başak Burcu Özellikleri (22 Ağustos-23 Eylül)

Reklamlar

Başak burcu tarihi, 22 Ağustos ile 23 Eylül arasında doğan herkes Başak burcu doğar. Başak burcu özellikleri bakımından 12 takımyıldızının en titizi olduğu söylenmektedir. Diğer burçlar gibi Başak burcunun da ait oldukları grupları vardır.  Başak, dört element grubu içinde Dünya grubunun işaretidir. Dağınık olmayı sevmeyen bu takımyıldız, Oğlak ve Boğa ile bir Dünya grubunu paylaşır. Başka bir deyişle, Başak bir yeryüzü grubudur. Bu burcun titizliği dışında bir diğer ayırt edici özelliği de zeki olmasıdır.   İnsanları zekâlarıyla etkilerler. 

Başak Burcu Kadını Özellikleri
Başak Burcu Kadını Özellikleri

Başak Burcu Kadını Özellikleri

Başak burcu kadını, zodyakın on iki burcundan altıncısıdır. Güçlü, hırslı, başarılı ve titiz yapıları ile öne çıkarlar. En bariz özelliklerinin dışında, internette araştırılan Başak kadınlarının bilinmeyen yönleri, Başak kadınlarına çekici gelen ve onları daha yakından tanımak isteyen erkeklerin dikkatini çekmiştir. Başak kadınlarını daha yakından tanıyarak, kadınlarla etkili iletişim ve ilişki kurmanın ipuçları öğrenilir. Başak kadınları, zekâ ve güzelliğin en çarpıcı birleşimi olarak büyüleyicidir. Bulundukları her ortamda hareketleri ve mantıklı hareketleri ile kolayca öne çıkar ve dikkat çekerler.  Yaratıcı mizaçlarını gayretli ve nazik bir kişilikle birleştirmek, çevrelerindeki kişilerden tanınma ve empati kazanmalarını sağlar.

Başak Burcu Erkeği Özellikleri

Başak burcu erkeği samimidir. Aynı zamanda yüksek eğitimli Başak erkeğinin aşk ilişkisi zordur.   Başak erkeği samimi ama çok temkinli olmasıyla bilinir. Hayatında bile düzen ve temizliğe büyük önem verir. Başak adam planladığı iş çabalarında başarılı olmak için mücadele eder. Başak erkekleri çok arkadaş canlısı insanlardır. Abartılı ve lüks değiller. Aynı zamanda, Başak’taki erkek disiplin duygusu iyi gelişmiştir. 

Reklamlar

Başak Burcu Aşk Hayatı

Başak burçları genellikle aşk hayatlarında oldukça güvenilir insanlardır.  Başak, aşk hayatında sevdiklerine her türlü sevgiyi ve aşkı vermekten çekinmez. Başak, partnerlerinin aşk hayatlarındaki sorunlarına çözüm üretir. Bu çözümler oldukça pratik ve detaylı çözümlerdir. Başak, normal hayatta olduğu kadar aşk hayatında da yardımseverdir. Başak burcu özelliklerinden aşk hayatı özellikle mantık ve duygu karmaşası yaşadıkları için sürekli düzen ararlar. Arzularını tatmin etmek için idealleri için yaşarlar çünkü hayatlarının gerçek aşkının sadece mantığın filtrelerinden geçtiğine inanırlar. 

Başak Burcu İş Hayatı
Başak Burcu İş Hayatı

Başak Burcu İş Hayatı

Başak burcu özellikleri iş hayatı içerisinde boş zamanlarınızda üretmeyen bir Başak burcuna rastlamak zordur. İş kurallarına uyar ve çevrenin korunmasını bekler. Başak burcu insanları oldukça dakik insanlardır. Toplantılar ve iş görüşmeleri için zamanında gider. Dinlenmeden uzun saatler çalışır. Başak için çalışmak hayatın önceliklerinden biridir.  

Servis departmanında ve bina sistemlerinde çalışmak onlara iş başarısını getirecektir. Hesaplamalı detaylı çalışma Başak’ın analitik doğasına uygundur.  Memurluk, bütçe yönetimi, muhasebe, analiz gerektiren işler, sağlık sektörü, eğitim, iletişim, yayıncılık, hemşirelik, tıp ve araştırma olduğu için başarılı olabileceği alanlardır. Özenli ve düzenli bir insandır ve çalışanlarından sürekli detaylar bekleyebilir. Başak’ı kötüye kullanmak ve kullanmak çok zordur. Zaman ve enerji konusunda cömerttir, ancak çabucak bunalır. 

Başak Burcu Eğlence Hayatı       

Başak burcunun güzel bir şekilde eğlenebilmesi için öncelikle tüm işlerini bitirmiş olması ve aklında yapılacak hiçbir şeyin kalmaması gereklidir. Başak burcu eğlence hayatı için yapmayı unuttuğu veya yarım bıraktığı tek bir şey bile Başak burcunun eğlenmesine mani olabilir. Başak burcu olan kişiler genelde kendi başına eğlenmeyi sevmezler.

Reklamlar

Başak Burcu Sağlık

Başak, temizliğe, besin değerine ve sağlıklı bir yaşama değer veren takımyıldızlarından biridir.    Başak burcunun vücuduna karın, dalak ve bağırsaklar hakimdir. Ayrıntılara çok dikkat ettikleri için sinir sistemleri de hassastır. Başak burcunda bağırsak hastalığı, kolit, apandisit, kabızlık ve her türlü psikosomatik rahatsızlıklar yaygındır. Başak burcu özelliklerinden sağlık olarak mideleri hassas olan Başak burcu insanları beslenmelerine dikkat etmelidir. Yanlış beslenme sonucu sinir sistemi ve bağırsak rahatsızlıkları da ortaya çıkabilir. Bununla birlikte, hasta olmayı zorlaştıran bir yapıya sahip olan Başak burcunun hastalanması kolaydır.

Başak, sinir sistemini ve bağırsakları kontrol eder. Başak, kanser gibi, mide rahatsızlığına eğilimlidir, bu nedenle dengeli bir diyet gereklidir. Birçok Başak sebze yemeklerini tercih eder. Başak burcu olan kişilerin fiziksel yapısı: ince bel, ince, orta boy, yuvarlak yüzlü, pembemsi beyaz veya koyu tenlidirler. Saçları genellikle koyu renklidir. Başak genellikle sağlıklıdır çünkü kendine bakar. Başak mide ve sinir sistemini kontrol ettiği için, Başak hastalığı genellikle vücudun bu kısımlarıyla ilişkilidir. Bu nedenle beslenmelerine ve dinlenmelerine dikkat etmelidirler.

Başak Burcu Ünlüleri
Başak Burcu Ünlüleri

Başak Burcu Ünlüleri

Başak burcunun ünlüleri; Ali Sunal, Rafet El Roman, Alper Saldıran, Andrew Lincoln, Aras Bulut İynemli, Can Temiz, Dylan O’brien, Gökhan Türkmen, James Marsden, Jensen Ackles, Keanu Reeves, Ludacris’ dir.

Başak burcunun kadın ünlüleri; Amanda Schull, Angel Coulby, Algı Eke, Begüm Birgören, Bergüzar Korel, Blake Lively, Ceyda Ateş, Claudia Schiffer, Duygu Yetiş, Ebru Cündübeyoğlu, Ece Uslu, Eda Taşpınar, Evrim Solmaz’ dır. Ayrıca eski oyuncy Gamze Özçelik, şarkıcı Gülben Ergen, Hande Ataizi, sunucu Pınar Altuğ, Yağmur Tanrısevsin, Belgin Erdoğan, Beyonce ve Cameron Diaz’dır.

Başak Burcu Yükseleni

Yükselen başak burcu olanlar zekidirler ve kafaları çok iyi çalışıyor.   Başak burcu yükseleni her şeyi birbirinden ayırt etme yeteneğine sahiptirler. Sıkı çalışmalarıyla yaşamlarında sürekli yükselme eğilimindedirler.    Başak Yükselenlerin en belirgin özellikleri arasında disiplin, yargı ve diplomasi yer alır. Adalet ve alçakgönüllülük onun en önemli özelliklerinden biridir.   Yükseleni Başak olan kişiler temizliği ve titiz bakımıyla bilinir. Bu düzeni seven yükseleni başak olan kişiler evine, ofisine veya gittiği her yere düzen getirir.

Gereksiz yere para harcamaktan hoşlanmazlar. Küçük yatırımlara kıyasla büyük yatırımlara para harcamaktan daha iyidirler.    Başak yükselenleri de resmi insanlardır. Yaklaşımları samimi ve sıcakkanlıdır ancak herkese kolay kolay açık değildirler. Çalışkan oldukları kadar pratiktirler.  Hayatının geri kalanında daha iyi olmak için çalışırsın.  Çalışkan insanlar oldukları için tembel insanlarla geçinemezler ve bu tür insanları hayatlarında desteklemezler.

Başak Burcu Çocuğu

Başak burcu çocuğurol yapma becerileri o kadar gelişmiştir ki, küçük yaşlardan itibaren ayna karşısında yüz ifadelerine bakarlar. Genellikle sesli düşünürler ve annelerini taklit ederler. Okulda, bu çocuklar disipline en yakın olanlardır.  Sessiz olmayı severler ve eleştirilemezler. Sessizce hatanızı bir kez söyleyin, bir daha asla yapmazlar.  Sorumluluklarını bilir ve sizi yormadan odasını temizler.

Eşyalarını kimseyle paylaşmaz. Sırlarınızı genç yaşta paylaşır ve ihanet etmez. Başak burcu çocukları sabırsızdır.  Başak burcundaki çocuklar, beslenme zamanındaki kesintilere bile tahammül edemezler ve rol yapma becerilerine sahip en gelişmiş burçların çocukları olarak kabul edilirler.

Başak Burcu Özellikleri Nelerdir?
Başak Burcu Özellikleri Nelerdir?

Başak Burcu Özellikleri Nelerdir?

Toprak Grubunun bir üyesi olan Başak burcu, çalışkanlıkları, disiplinli tavırları ve detaylara verdikleri önem ile tanınır. Merkür’ün kontrolü altında olduklarından, öğrenmeye olan hevesleri nedeniyle başkalarının dikkat etmediği en küçük noktalara dikkat ederler. İşlerinde başarılı olmalarının nedeni, ayrıntılara değer verdikleri için mükemmel çalışmalarıdır. İnce, zarif ve düşüncelidirler. Başak burcu özellikleri arasındaeleştirmeyi ve fikir vermeyi severler. Bu durum, diğer kişinin işine aşırı derecede müdahale ettiği yönünde eleştirilere yol açabilir. Hayatlarındaki her şeyin sistematik bir düzen içinde olmasını isterler. Çok dikkatlidirler ve özensizliğe dayanamazlar. Çalışkan yapıları akıllarıyla birleştiğinde başarılı çalışkanlar olarak toplumda öne çıkabilirler.  En kötü olasılıkları düşünmek, işlerinde güvenilir olmalarını sağlar. Arkadaşlar tarafından sevilen bir takımyıldızdır. Her şeyin uyum içinde olduğunu garanti ederler. Her açıdan mükemmel odaklanmışlar. Bu nedenle, yaşamlarında mutluluğu bulmaları zor olabilir.

Başak Burcu Sevdikleri

Başak, sevdiklerinin zekâsını kanıtlayabileceği bir meslek olarak genelleyebilir. Başak burcu sevdikleri arasında entelektüel düşünmeyi seven Başak, aşkında analitik konuları da sever. Başak, sağlığa ve hijyene daha işlevsel bir hediye gibi değer verir. Parfüm en sevdiği hediyeler arasındadır. Kokulu, tatlı, limon ve portakal bazlı parfümleri severler.  Antikalar, parfümler veya heykeller, titiz ve düzenli Başak için büyük bir özenle iyi bir hediye seçimi olabilir. Okumayı seven kız çocuklarına kişisel gelişim kitapları, bornozlar, havlular, jiletler, bilgisayarlar, masa lambaları ve tablolar verilebilir.

Başak Burcu Diyeti

Ekmek yemeden doyduğunu fark etmeyen insanlar genellikle başak burçlarıdır. Başak burcu diyeti tam buğday ekmeği veya bol buğdaylı çavdar ekmeği diyetlerde kullanmalıdır. Özellikle bu ekmekler diyette metabolizmanızı hızlandırmada büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Başak burcunun olmazsa olmazları arasında tatlılar yer alır. Başak, şeker içeriği yüksek meyvelerden kaçınmalıdır. Daha fazla meyve salatası ve yeşil sebzeler yemek vücudu için iyidir. Buğday, çavdar, yağsız et, peynir, zeytin, portakal, limon, kavun, elma ve armut bu burcun tüketmesi gereken besinlerdir.

İlginizi çekebilir: İkizler Burcu Özellikleri

Instagram hesabımız: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx