Sağlık

Burun Dolgusu ve Estetiği

Reklamlar

Burun yapısı itibari ile insanların yüz hattının tam ortasında bulunduğundan dolayı burun dolgusu ile bu organa şekil verilerek daha iyi bir görünüm elde edilir. Burun yapısı itibari ile doğuştan ya da sonrada deforme olabilir. Bu sorunların üstesinden gelmek için estetik operasyonlar gerçekleştirilir.

Bu işlemlerden en sık kullanılan yöntemlerden birisi de burun dolgusu yöntemidir. Bu yöntem ile hastaların burun kemeri ya da burun ucu sorunları da giderilebilir. Dolgu malzemesi olarak genellikle hastalarda hyaluronik asit başta olmak üzere yağ enjeksiyonu gibi yöntemler ve malzemeler tercih edilir. Günümüzde bu işlemlerin gerçekleştirilmesi aşamasında hastaların görünüm detaylarına yönelik düzenlemeler yapılır.

Burun Estetiği
Burun Estetiği

Burun Estetiği Nedir?

Burun yapısının çeşitli operasyonlar ile daha iyi bir şekle kavuşturulması amacı ile yapılan işlemlere de burun dolgusu işlemleri adı verilir. Daha genel bir isim vermek gerekir ise bu yöntemlere ve işlemlere estetik işlemler demek mümkündür. Burun estetik işlemleri için açık ya da kapalı yöntemler kullanılabilir. Yine hastanın beklentilerine göre deri altında çeşitli işlemler yapılarak burun kemik kıkırdak yapıları düzeltilebilir.

Reklamlar

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Bu estetik işlemler için iki farklı yöntem kullanılır. Bu yöntemler açık operasyon ya da kapalı operasyon olarak iki kısma ayrılır. Açık yöntemde burun üst derisinden girilerek hastaların burun yapısında istenilen estetik görünüm elde edilir. Bir diğer yöntem olan kapalı yöntemde ise burun içerisinden girilerek işlemler tamamlanır. Her iki işlem ile birlikte hastaların genel görünümlerinin daha iyi hale getirilmesi amaçlanır.

Bu işlemler genel olarak anestezi altında uygulanır. Çoğunlukla bu işlemlerin genel anestezi ile gerçekleştirilmesi durumu vardır. Yine hastaların estetik işlemlerinin gerçekleştirilmesi sonrasında burun yapısının korunması için silikon bazlı tamponlar son zamanlarda sıklıkla uygulanır.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Kimlere Uygulanır?

Burun yapısında ortaya çıkan kırıklar ya da burun eti sorunları başta olmak üzere hastalarda görünüm olarak istenmeyen bir görünüm arz eden bazı burun sorunları için estetik çözümlere ihtiyaç duyulur. Estetik çözümler arasında burun kemeri düzeltme burun ucu kaldırma gibi çeşitli işlemler yapılır. Bu aşamada önemli bir detay olan burun dolgusu fiyatları hakkında tam bilgi alabilmek için sağlık merkezlerinden bilgi alabilmek mümkündür.

Siz de bu yöntemlerden yararlanabilmek için sağlık merkezlerinden bilgi alabilirsiniz. Burun yapısından hoşlanmayan ve aynı zamanda burun yapısı oturmuş olan 18 yaş üstü hastalarda buruna estetik müdahaleler mümkündür.

Reklamlar
Burun Estetiği Yöntemleri
Burun Estetiği Yöntemleri

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Burun estetiği yöntemleri çeşitlidir. Açık yöntemler ya da kapalı yöntemlerin yanı sıra çeşitli dolgu yöntemleri de sıklıkla kullanılır. Dolgu malzemeleri olarak ise hyaluronik asit başta olmak üzere yağ dolgu işlemleri de yerine getirilir. Son zamanlarda bu yöntemler ile birlikte burun yapısında uzun süreli bir görünüm kazanımı gerçekleştirilmiş olur.

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hastaların burun estetik işlemlerinin sonrasında dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunur. Öncelikle hastaların silikon tampon kullanması gerekir. Yine hastaların aşırı zorlayıcı aktivitelerden uzak durması gereklidir. Hastaların burun yapısında zaman zaman ağrılar ve kanamalar meydana gelebilir. Burun dolgusu fiyatları da hastalar için önem taşır.

Burun Estetiği Fiyatları 2021

Son zamanlarda birçok sağlık merkezinde başarılı bir şekilde yerine getirilen bu işlemlerin fiyatlandırması aşamasında sağlık merkezlerine bağlı olarak değişen hususlar bulunur. Burun dolgusu fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak ve en iyi tedaviler ile burun yapısında istenilen görünümün kazandırılması için farklı sağlık merkezlerinden bilgi alarak en iyi kararı alabilirsiniz.

https://www.retouchbody.com/tr/burun-dolgusu/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx