Teknoloji

En İyi 13 Aspiratör Markası (Dumansız Yemek Yapın!)

Reklamlar

Bu yazımızda dumansız bir şekilde yemek yapabilmeniz için sizlerle en iyi 13 aspiratör markasını paylaşacağız. Yemek yapmayı ve mutfakta vakit geçirmeyi seven insanlar için işlerini kolaylaştıracak çeşitli aletler vardır. Aspiratörler de bunlardan biridir. Yemek yaparken istenmeyen kokuların, dumanların ve gazların mutfaktan uzaklaştırılmasını sağlayan cihaza aspiratör denir. Bir çeşit mutfak temizleyici olan aspiratörler, bir fan türüdür. Günümüzde baca sisteminin olmadığı evlerde aspiratörler oldukça işe yaramaktadır.

Özellikle küçük mutfaklarda ya da dal alanlarda yemek yapan insanların kurtarıcısı olmaktadır. Aspiratörler davlumbazlara göre daha az emiş gücüne sahip olsalar bile, sürgülü yapılarıyla daha az yer kaplamaktadırlar. Bu sayede ocak üstünde bulunan mutfak dolabınızı sökmek zorunda kalmazsınız. Sınırlı sayıda dolabı olan ya da küçük mutfaklar için aspiratör daha avantajlı olacaktır. Emiş gücünün yeterli olması, şık görünümü ve sürgülü yapısıyla her mutfakta kullanılabilirler.

Her türlü mutfakta kullanılabilir olan aspiratörler farklı alanlarda da sıklıkla kullanılmaktadır. Bazı marangoz atölyeleri de talaşları ve toz parçacıkları süpürmek ve depoya aktarmak için aspiratör kullanır. Hastanelerde cerrahi alanlarda da özel tasarlanan aspiratör kullanılır.

Reklamlar
Aspiratör Markası 
Aspiratör Markası 

En iyi 13 Aspiratör Markası 

Aspiratör alırken bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Özellikle emiş gücünün yüksek olması ve fazla gürültülü çalışmaması gibi hususlar kullanıcı için oldukça önemlidir. Sizler için hazırladığımız en iyi 13 aspiratör markası listemize göz atarak fikir sahibi olabilir ve seçimlerinizi bu yönde yapabilirsiniz. Seçtiğimiz en iyi 13 aspiratör markası şunlardır:  Kügerr A100 Sürgülü Aspiratör,  Arçelik P 180 YI Aspiratör, Beko P 39 Sürgülü Aspiratör, Vestel Efes Sürgülü Aspiratör, Arnica EG51020 Aspiratör, Altus AL 37 I Aspiratör, Kumtel DS6-905 Aspiratör, Dominox DTT 652 WH Aspiratör, Hibsan 8062 x Inox Karbon Filtreli Aspiratör, Alveus F9 Aspiratör, Silverline 1140 Aspiratör, White Daisy F2 Aspiratör, Luxell DS6-905 Siyah Sürgülü Aspiratör. 

Kügerr A100 Sürgülü Aspiratör

En iyi 13 aspiratör markası listemizde ilk sırayı almayı hak eden Kügerr A100 Sürgülü Aspiratör, dünyanın en sessiz aspiratörü olarak piyasanın en iyileri arasında yer almaktadır. Mutfakta rahatça ve kokusuz yemek pişirmenin tadını, ultra sessiz çalışma gücü olan bu aspiratörle çıkarabilirsiniz. Emiş gücü diğer aspiratörlere kıyasla daha fazla olan bu aspiratör, filtre temizlik uyarısı da vererek her zaman yüksek emiş gücünde kullanmanızı sağlar. Kaliteli malzemelerle üretilmesi sayesinde uzun yıllar kullanım garantisi veren Kügerr A100 Sürgülü Aspiratör, diğer aspiratörlere kıyasla daha fazla enerji tasarrufu da sağladığı için en çok tercih edilenler arasında olup, en iyi 13 aspiratör markası listemizin zirvesine yerleşmektedir.

Arçelik P 180 YI Aspiratör

Kademe gücünü kendiniz ayarlayabildiğiniz ve mekanik olarak kontrol edebildiğiniz Arçelik P 180 YI Aspiratör, iki farklı yağ filtresine ve opsiyone karbon filtre seçeneğine de sahip olması sebebiyle en iyi 13 aspiratör markası listemize ikinci sıradan girmeyi başarmıştır. Pişirme alanınızda daha fazla aydınlık sağlayabilmeniz için iki tane lambası da mevcuttur ve bu lambalar birçok aspiratör markasına göre daha güçlüdür. Bu aspiratör inox tasarımı ile mutfaklarda şık bir görüntü yaratır.

Beko P 39 Sürgülü Aspiratör
Beko P 39 Sürgülü Aspiratör

Beko P 39 Sürgülü Aspiratör

Beko P 39 Sürgülü Aspiratör çift motora sahiptir ve bu sayede neredeyse bir davlumbaz kadar emiş gücüne sahiptir. Arttıkça ses seviyesinin de arttığı 3 kademesi vardır fakat emiş gücüde yükseldiği ve kokuyu ve dumanı kısa sürede emdiği için ses o kadar da rahatsız etmez ve uzun yıllar kullanım garantisi verir.

Reklamlar

Vestel Efes Sürgülü Aspiratör

Eğer evinizin mutfağı küçükse Vestel Efes Sürgülü Aspiratör sizin için uygun bir seçenek olacaktır. İlk kademesinde bile yüksek emiş performansı gösteren bu aspiratör, dar alanlarda koku emme ve kısa sürede temiz hava sağlamada oldukça başarılıdır. Beyaz renk seçeneği ve yıkanabilir alüminyum kaset filtresi sayesinde en iyi 13 aspiratör markası listemizde 4. sırada yer alır.

Arnica EG51020 Aspiratör

Uygun fiyatı ve her bütçeye hitap etmesiyle Arnica EG51020 Aspiratör, geri dönüş önleme sistemine sahiptir ve bu sayede topladığı havanın tamamını dışarı atar, içeri girmelerini de engeller. Çift motora sahip olması ve Nr-V geri dönüş önleme sistemi olması sayesinde en iyi 13 aspiratör markası listemizde kendine yer bulmuştur. 

Altus AL 37 I Aspiratör

Kaset filtre ve bulaşık makinesinde yıkanabilen filtre özellikleriyle Arçelik garantisi altında satışa sunulan Altus AL 37 I Aspiratör, iki güç kademesine sahiptir. Dezavantaj olarak ses seviyesi fazladır fakat bunu sorun etmezseniz ve filtre temizliğini düzenli olarak yaparsanız uzun yıllar kullanabileceğiniz bir aspiratördür.

Kumtel DS6-905 Aspiratör
Kumtel DS6905 Aspiratör

Kumtel DS6905 Aspiratör

Piyasaya sunulmuş en ucuz ürünlerden biri olan Kumtel DS6-905 Aspiratör, birçok kullanıcı tarafından tercih edilen ve oldukça memnun kalınan bir üründür. Emiş gücü oldukça yüksek olan bu aspiratörün dezavantajı ses seviyesinin yüksek olmasıdır. Sürekli üçüncü güç kademesinde kullanmazsanız sesten çok rahatsız olmazsınız.

Dominox DTT 652 WH Aspiratör

En iyi 13 aspiratör markası listemizde kendine 8. sırada yer bulan Dominox DTT 652 WH Aspiratör, geleneksel tasarımlı aspiratör severlerin tercih edebileceği türdendir. Ön cam vizör özelliği ve kolay kullanım avantajı sayesinde en çok tercih edilen aspiratörler arasında yer alan bu model, emiş gücü yüksek olmasa da küçük mutfaklar için iyi bir seçim olacaktır. Aspiratörün altındaki bir adet lamba sayesinde ideal bir aydınlanma sağlayabilirsiniz.

Hibsan 8062 x Inox Karbon Filtreli Aspiratör

Çift motor ve çift aydınlatma özelliği sayesinde ön plana çıkan Hibsan 8062 x Inox Karbon Filtreli Aspiratör, yüksek emiş gücü sayesinde kullanıcılara fiyat performans açısından tatmin edici bir avantaj sağlayarak en iyi 13 aspiratör markası listemize girmiştir. Çift aydınlatması pişirme alanınız ve ocak üstünüz için yeterli bir aydınlatma sağlar.

Alveus F9 Aspiratör

Yüksek emiş gücüne sahip gömme bir aspiratör arıyorsanız Alveus F9 aspiratör tam size göre olacaktır. Hem tamamen gizleyebilir hem de şık bir görüntü oluşturabilirsiniz. Opsiyonel karbon filtresi sayesinde bacasız olarak da kullanabileceğiniz bu aspiratör, içerden topladığı tüm havayı filtrelerinde temizler ve geri iletir. Kaset filtre özelliği ve Led aydınlatması sayesinde oldukça rahat ve kullanım imkanı sunan bu aspiratör en iyi 13 aspiratör markası listesindedir.

Silverline 1140 Aspiratör
Silverline 1140 Aspiratör

Silverline 1140 Aspiratör

NR-V sisteme sahip olması sayesinde toz ve koku önleme seçeneği olan Silverline 1140 Aspiratör ile mutfağınızdaki kötü kokulardan ve tozlardan kurtulabilirsiniz. Kolayca çıkarıp yıkayabileceğiniz alüminyum yağ filtreleri vardır fakat bulaşık makinesinde yıkamamanız gerekir.

White Daisy F2 Aspiratör

White Daisy aspiratörleri piyasadaki diğer aspiratörlere göre daha uygun fiyatlı ve 3 kademeye sahip olması nedeniyle en iyi 13 aspiratör markası listemizde kendine yer bulmuştur. Saatte 460 m3 havayı temizleyebilen aspiratörün ses seviyesi rahatsız edici olabilir. Çift motoru sayesinde kısa sürede kokuyu ve dumanı temizleyebilen bu aspiratör, birkaç yıl sonra sorun çıkarabilir.

Luxell DS6905 Siyah Sürgülü Aspiratör

En iyi 13 aspiratör markası listemizin son sırasında yer alan bu aspiratör, siyah renk seçeneği ve uygun fiyatıyla tercih edilenler arasındadır. Uzun süre kullanım garantisi ve çift alüminyum filtresine sahiptir.

İlginizi çekebilir: En İyi Buharlı Pişiriciler

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx