Teknoloji

Samsung Smart Tv ye Google Play Store Yükleme

Reklamlar

Samsung smart tv ye google play store yükleme Android Google Play mağazasını indirerek, doğrudan akıllı TV’nize ücretsiz film izlemenize veya futbol oyunları oynamanıza izin veren uygulamaları yükleyebilirsiniz. Bu, en yeni müzikleri dinlemeyi ve hatta kitap indirmeyi içerir. Play Store’dan akıllı TV’lere yüklenebilecek uygulamalardan bazıları şunlardır: Netflix, Hulu, HBO Now, Amazon Prime Video, Kodi, fotoğraf ve video düzenleyici, YouTube vb.

  • Play Store’u akıllı TV’ye indirin
  • Samsung Smart TV’de Play Store nasıl indirilir?
  • Play Store’u akıllı TV’ye indirin
Akıllı TV Sertifikası
Akıllı TV Sertifikası

Akıllı TV Sertifikası

Akıllı TV’niz sertifikalı bir Android TV ise, Google Play Store uygulama mağazası önceden yüklenecektir. Ana menüde arama yapın Play Store’u görmüyorsanız, onaylanmamış bir akıllı TV kullanıyorsunuz demektir. Play Store uygulamasını onaylanmamış bir Android TV’ye y Samsung smart tv ye google play store yükleme için Play Store’un APK dosyasını kullanabilirsiniz. TV Android tabanlıysa sorunsuz çalışır. Ancak Google, APK dosyasının yasa dışı olduğuna inanıyor. Bu nedenle Play Store APK’sini Smart TV’ye SmartPhone olarak indirmenizi önermiyoruz.

Samsung Smart TV’de Play Store nasıl indirilir?

Samsung Smart TV, Android işletim sistemini kullanmaz. Bu nedenle, Android işletim sistemi olmayan bir akıllı TV’ye Google Play Store uygulama mağazasını indiremezsiniz. Samsung kendi mağazasını sağlıyor. Akıllı TV’nin özellikleri evimizdeki eski model TV’lerden farklıysa bunun nedeni, üzerine uygulama yükleyebilmenizdir. Uygulamalar, akışlı medya içeriği tüketim servislerini, internette gezinmeyi, dosyaları yönetmeyi veya oyun oynamayı vb. içerir.

Reklamlar
Uygulamaları Samsung Smart TV'ye Yükleyin
Uygulamaları Samsung Smart TV’ye Yükleyin

Uygulamaları Samsung Smart TV’ye Yükleyin

Şimdiye kadar gördüğümüz süreç, Samsung Smart TV’lere uygulama yüklemenin resmi yoludur. Uygulama mağazasında belirli bir uygulamayı arayamayabilirsiniz ancak bu uygulama görüntülenmez. Bunun nedeni, bunu gayri resmi olarak yapabilmemize rağmen, bu TV’lerin yalnızca en son modelleriyle uyumlu bazı uygulamalar olmasıdır. Bu, kendi sorumluluğumuzda yapmamız gereken bir süreçtir, çünkü bunu kendimiz yapmalıyız. Uygulamayı dışarıdan indirin ve ardından TV’nize Samsung smart tv ye google play store yükleme başlatabilirsiniz. Bu tür uygulamalar kendileriyle ilişkili virüsleri taşıyabilir ve bu virüsler işletim sistemine bulaşarak bir tür bilgi bozulması veya hırsızlığına maruz kalmamıza neden olabilir. Bu nedenle, daha önce de belirttiğimiz gibi, bu risk size ait olmak üzere yapmanız gereken bir şeydir.

Uygulama İçin Televizyon Modeli Ne Olmalıdır?

Bilmeniz gereken ilk şey televizyonumuzun modelidir. TV’nize resmi olmayan uygulamaları indirmek ve yüklemek için TV modelinize göre iki farklı uygulama türü vardır. Hangisini indireceğinizi belirlemek için TV model adındaki inç numarasından sonraki harfe bakmanız gerekir. Örneğin, “Samsung Crystal UHD 2020 55TU8005” modelinde “T” harfi olacaktır. Bir yandan J, K, M, N, Q, R ve T modellerinin uygulamaları olacak. Diğer yandan TV modelleri E, ES, F, H, J4 ve J52 uygulamaları için uygundur. Bu konuda nispeten sakin kalabilirsiniz, çünkü genellikle her iki model serisi için de uygulamalar vardır. Ancak iki serinin kurulum yolları farklı olduğu için bu bilgiyi anlamak önemlidir.

İlginizi çekebilir: Samsung Smart Tv Güncelleme

Daha fazla içerik için bizi Begonya Kadın adlı Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Reklamlar
Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx