Teknoloji

Dijitsu TV Kanal Ayarlama

Reklamlar

Dijitsu marka televizyonunuzu satın almanızın ardından kanal araması yaparak, izlemek istediğiniz kanalları televizyonunuza yüklemeli ve istediğiniz kanalları bu sayede rahatlıkla izlemelisiniz. Dijitsu televizyonunuzu satın almanızın ardından kurulum için yetkili servis çağırma hakkınız mevcuttur. Ancak bazı durumlarda televizyonunuzu satın aldıktan sonra uydu değişimi anten değişimi gibi farklı sebeplerden dolayı kanallar sıfırlanabilmektedir. Bu sebepten dolayı da kanal arama işlemini baştan yapmanız gerekebilmektedir. Dijitsu TV kanal ayarlama yaparak smart televizyonunuzu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Dijitsu TV Kanal Ayarlama İçin Takip Edilmesi Gereken Adımlar Nelerdir?
Dijitsu TV Kanal Ayarlama İçin Takip Edilmesi Gereken Adımlar Nelerdir?

Dijitsu TV Kanal Ayarlama İçin Takip Edilmesi Gereken Adımlar Nelerdir?

Kumandanız yardımı ile menü tuşuna giriş yapmanızın ardından program menüsü karşınıza çıkacaktır. Televizyonunuzda herhangi bir kanal olmamasından dolayı bu menü boş görünümde olacaktır. Bu kısma programları yani kanalları ekleyebilmek için otomatik arama kısmına girdikten sonra çanak anten ayarının üzerine gelerek Ok tuşu ile ilerlemeniz gerekir.

Dijitsu TV kanal ayarlama yapabilmek için karşınıza çıkan uydu listesinden sizin kullanmış olduğunuz uyduyu tercih etmeniz gerekir. Genel olarak bu uydu seçiminde Türksat adı verilen uydunun seçilmesi gerekmektedir. Türksat adı verilen uydu bazı akıllı cihazlarda en üst sırada bulunurken bazılarında alt sıralarda olabiliyor. Cihazınızda bu kısmı kendinizin bulup ya da kullanım kılavuzu yardımı ile seçebilirsiniz.

Reklamlar

Türksat uydu seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken ayrıntı sol kısımda 42.E yazıyor olmasıdır. Uydu seçimini yapmanızın ardından 42.E yazan kısmın başında kırmızı bir tik işareti olması gerekiyor. Sonrasında kumandanızdan EPG tuşunu seçeniz gerekir bu tuş sarı tuşun iki sıra altında bulunan tuştur. Bu tuş yardımı ile transponder menüsüne giriş sağlamış olacaksınız.

Bu menüye girildiğinde 12380 yazan ve 27500 yazan kodlar ile frekansları bulmak gerekiyor. Bu kısımları Ok tuşu ile seçtikten sonra bu frekans seçilmiş olacaktır. Eğer bu frekanslar listeniz arasında bulunmuyorsa frekans ekleme kısmını kullanarak bu frekansları listenize eklemeniz mümkün olacaktır. Sağ tarafta bulunan ayarlardan sinyal kalite seviyesini seçiyoruz. Orada yeşil led küçük karecikler var ve bu sinyal kalitesini gösteriyor. Daha sonra kumandanızda bulunan mavi tuş yardımı ile tara kısmını seçin.

Karşınıza çıkan arama modunun üzerine gelerek ağ kısmını seçmeniz gerekiyor. Altta bulunan kanal tip kısmını da açık olarak işaretlemeniz gerekiyor. Servis tipi kısmından da hepsi seçeneğini işaretleyip devam edin. Bu adımları gerçekleştirdikten sonra Ok tuşu ile aramayı başlatıyoruz. Dijitsu TV kanal ayarlama yapılırken televizyonunuzu açık tutup başka işlem yapmamaya dikkat etmelisiniz.

Dijitsu TV Kanal Ayarlama Yapmak İçin Teknik Servis Kullanılabilir mi?
Dijitsu TV Kanal Ayarlama Yapmak İçin Teknik Servis Kullanılabilir mi?

Dijitsu TV Kanal Ayarlama Yapmak İçin Teknik Servis Kullanılabilir mi?

Dijitsu televizyonlarınızı ilk aldığınızda kurulum servisi televizyonunuzu kurmak için evinize geldiğinde isterseniz kanal arama ayarlarını yapmasını da talep edebilir ya da Dijitsu teknik servisi arayarak kanal ayarlama yaparken sizi yönlendirmesini talep edebilirsiniz.

Reklamlar

Kendiniz kanal ayarlaması yaparken herhangi bir yanlışlık veya arıza oluştuğunda da yine teknik servisten yardım talep ederek Dijitsu TV kanal ayarlama konusunda yardım alabilirsiniz.

İçeriğimizin sizlere faydalı olduğunu umuyoruz. Bunun yanı sıra, D Smart Akıllı Kumanda ve Kurulumu adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Daha fazla içerik için bizi Begonya Kadın adlı Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx