Teknoloji

Grundig TV Kanal Ayarlama

Reklamlar

Grundig adı verilen firma, beyaz eşya ve pek çok teknolojik ürünü ile dünyaca ünlü bir firmadır. 2007 yılı itibari ile Arçelik A.Ş şirketi olarak tüketicilerin karşısına çıkmıştır. Tüm dünyada 65’ten fazla ülkede faaliyet gösteren bu firma Türkiye’de ise Arçelik firması olarak, başta televizyon olmak üzere pek çok satış yapmaktadır. Grundig marka televizyon satın aldığınızda Grundig TV kanal ayarlama yapmak için takip etmeniz gereken bazı aşamalar bulunur.

Grundig TV Kanal Ayarlama İçin Takip Edilecek Adımlar Nelerdir?
Grundig TV Kanal Ayarlama İçin Takip Edilecek Adımlar Nelerdir?

Grundig TV Kanal Ayarlama İçin Takip Edilecek Adımlar Nelerdir?

  • Grundig TV kanal ayarlama yapmak için televizyon kumandanız üzerinden menü tuşunu seçin.
  • Yukarı Ok işareti olan sembole basarak kaynak ayarlamayazan menüyü bulup girin.
  • Aşağı ok tuşuna basarak dijital manuel arama kısmına gelip OK tuşuna basın.
  • Bu aşamada eğer sizden PIN istenirse televizyonu aldığınızda belirlediğiniz 4 haneli PIN kodunu girin.
  • Açılan frekans ekranında transponder isimli satıra 11999 sembol oranı yazan satıra 11666 sayılarını kumanda yardımı ile girin.
  • Polarizasyon satırına geldiğiniz zaman kumanda üzerinden sol ve sağ ok tuşlarını kullanarak V yani dikey değeri tercih etmelisiniz.
  • Ekran altında bulunan kalite ve sinyal gücü led ışıklı kısım ikisinin de yeşil bir renkle dolduğunu ekranda görmeniz gerekir.
  • Ardından kumandanızda bulunan kırmızı tuşa basmanız gerekiyor.
  • Ekranın sağ tarafında bir liste belirmesi gerekiyor. Bu listede A2 TV HD yayınının bulunması ve listenize eklenmesi gerekiyor.
Grundig TV Kanal Ayarı Yapmak İçin Hangi Yollar Kullanılabilir?
Grundig TV Kanal Ayarı Yapmak İçin Hangi Yollar Kullanılabilir?

Grundig TV Kanal Ayarı Yapmak İçin Hangi Yollar Kullanılabilir?

Akıllı Grundig televizyon aldığınız zaman Grundig TV kanal ayarlama yapmanız şarttır. Çünkü smarttelevizyonunuzu ilk satın aldığınız zaman televizyonunuzda mevcut hiçbir kanal olmayacağı için kanal ayarı yapmadan televizyonunuzda istediğiniz kanalı izlemeniz mümkün olmayacaktır. Bunun için kullanım kılavuzu kitapçığından faydalanabilirsiniz.  İlk olarak televizyonunuzu hangi uydu bağlantısı ile kullanacağınızı bilmeniz gerekir. Bulunduğunuz yerde ortak anten mi kullanılıyor yoksa siz kendiniz özel anten mi kullanacaksınız buna uygun bir bağlantı sağlamanız gerekir. Grunding TV kanal ayarlama yaptıktan sonra herhangi bir arıza ile karşılaşmazsınız.

Bu bağlantıyı kurmanızın ardından televizyonunuzu kurmak için gelen servis yetkilileri yardımı ile ya da kendiniz kanal araması yaparak kanalları televizyonunuza yüklemeniz gerekir. Grundig TV kanal ayarlama yüklemek için çeşitli ayarların yapılması gerektiği için internet üzerinden, kullanma kılavuzu üzerinden ya da çağrı merkezinden destek almanız kaçınılmazdır.

Reklamlar

Tüm kanal aramalarını sağladıktan sonra kanallar televizyonunuza yüklenecek bu sayede istediğiniz televizyon kanalını sorunsuz bir şekilde izleyebileceksiniz. Kanallarınızın yüklemesini sağladıktan sonra izleme oranınıza göre kanalları sıralamaya koyabilir ya da izlemeyi tercih etmediğiniz kanalları televizyonunuzdan silebilirsiniz.

Tüm kanal ayarlarını yaptıktan sonra herhangi bir uydu sistemi değişimi olduğunda kanallarınız silinebileceği için bu adımları bir yere not alarak olası bir kanal yükleme işleminde bu adımları tekrar takip edebilirsiniz. Grundig TV kanal ayarlama yaparken size bildirilen ayarları sırasıyla atlamadan yapmanız gerekir ki kanal yükleme esnasında ve sonrasında sorun yaşamanın önüne geçmiş olursunuz.

Ayrıca şu içeriğimiz de ilginizi çekebilir: Dijitsu TV Kanal Ayarlama

Daha fazla içerik için bizi Begonya Kadın adlı Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Reklamlar
Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx