Magazin

Cem Adrian kimdir? Cem Adrian 2022 konserleri!

Cem Adrian konser! Cem Adrian şarkıları! Cem Adrian nereli?

Reklamlar

Cem Adrian, 30 Kasım 1980 tarihinde Edirne’de dünyaya gelmiştir . Yugoslav kökenli bir ailenin ikinci çocuğudur.Cem Adrian’ın babası tüccar, annesi ise ev hanımıdır. Ortaokul sıralarında müzikle ilgilenmeye başlayan Adrian, ilk bestelerini de bu yıllarda yapmıştır. Başarılı şarkıcı, Bilkent Üniversitesi bünyesinde özel öğrenci statüsünde eğitim almıştır.

Hayatının yanı sıra, Cem Adrian konser, Cem Adrian şarkıları, Cem Adrian nereli, Cem Adrian kül, Cem Adrian ben seni çok sevdim gibi konularda oldukça merak uyandırmış olacak ki internette sıkça aratılan cümleler arasındadır. Yazımızın devamında tüm bu başlıkların cevaplarını okuyabilirsiniz. Keyifli okumalar..

Cem Adrian kimdir?

Cem Adrian, 30 Kasım 1980 tarihinde Edirne’de dünyaya gelmiştir . Yugoslav kökenli bir ailenin ikinci çocuğudur.Cem Adrian’ın babası tüccar, annesi ise ev hanımıdır.
Ortaokul sıralarında müzikle ilgilenmeye başlayan Adrian, ilk bestelerini de bu yıllarda yapmıştır. 12 yaşından itibaren Edirne’de radyoculuk yapmaya başlamıştır ve bu işi yaklaşık on yıl boyunca belirli aralıklarla devam ettirmiştir. Radyoculuk Cem Adrian’ın müzik hayatına girmesinde büyük bir öneme sahip olmuştur. Adrian, ilk albümünde yer alan iki şarkının dışında bütün kayıtlarını eskiden çalıştığı radyonun stüdyosunda kaydetmiştir.Gerçek soyadı Filiz’dir. Adrian, soyadını Edirne’li olduğu için Adrianapolis’e gönderme yaparak sadece Adrian olarak kullandığını söylemiştir. Özellikle sesinin 4,5 oktav olması ile dikkatleri üzerine çeken başarılı sanatçının boyu 1,78 dir ve 72 kilodur. Burcu ise Yay olarak bilinmektedir.

Reklamlar

2003 yılında İstanbul’da Mystika isimli müzik grubunda solist ve dansçı olarak birçok farklı mekanda sahne almıştır.
2004 senesinde bir cafe’de farlcı olarak çalışırken Fazıl Say‘ın bir arkadaşı ile tanışmış ve demosu’nu Fazıl Say’a ulaştırmasını istemiştir. Sürekli fal baktığı bu kişiye demo’ yu veren Adrian’ın o gece telefonu çalmıştır ve arayan kişi Fazıl Say’dır. Fazıl Say, Cem Adrian’a demo’yu dinlediğini ve yemek yemek istediğini söylemiştir.

Ertesi gün buluşmuşlardır ve Fazıl Say kendisine bu sesle müzik eğitimi alması halinde bir dünya starı olabileceğini söylemiştir daha sonra ise Ankara’da bazı hocalar dinletmek istiyorum dediğini biliyoruz. 3. günde ise kendisini Ankara’da bulduğunu söyleyen sanatçıyı Ankara’da dinleyen hocalar sesinde tuhaflık var diyerek İstanbul’a doktora göndermişlerdir. Fakat bu anormal olarak adlandırılan durum kendisi için inanılmaz bir avantaja dönüşmüştür.

Normal bir insanın ses tellerinin uzunluğu 1,5 cm civarında iken, Cem Adrian’ın ses telleri normalinden 3 kat daha uzun olduğu bilinmektedir. Adrian, kadın sesi, çocuk sesi ve kalın erkek sesi ile birlikte bir çok ses rengine sahiptir, iç sesleride büyük bir ustalıkla müzik severlere yansıtabilmektedir. Doktorlar da bu konuda, normal insanın 3 katı uzunluğuna sahip ses telleri diyerek hayretler içerisinde kalmışlardır ve bu duruma şaşkınlıkla bakmışlardır.

Aynı zamanda başarılı şarkıcı, Bilkent Üniversitesi bünyesinde özel öğrenci statüsünde eğitim almıştır.

Reklamlar

2005 yılında Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım albümü ile çıktığı müzik yolunda bugüne kadar birçok albüm çıkarmıştır.

Yazımızın sonraki kısımlarında, Cem Adrian konser, Cem Adrian şarkıları, Cem Adrian nereli, Cem Adrian kül, Cem Adrian ben seni çok sevdim gibi başlık ve soruların yanıtlarını okuyacaksınız.

Cem Adrian kaç yaşında?

30 Kasım 1980 tarihinde Edirne’de dünyaya gelen ve Yugoslav kökenli olan Adrian, 2022 yılının Kasım ayından itibaren 42 yaşında olacaktır.

Cem Adrian kimdir? Cem Adrian 2022 konserleri!
Cem Adrian kimdir? Cem Adrian 2022 konserleri!

Cem Adrian aslen nereli?

Gerçek adı Cem Filiz olan yetenekli şarkıcı Edirne’de dünyaya gelmiştir fakat Yugoslav kökenlidir. Adrian, Edirne’li olduğu için Adrianapolis’e gönderme yaparak soyadını sadece Adrian olarak kullandığını söylemiştir

Cem Adrian hangi burç?

30 Kasım 1980 tarihinde dünyaya gelen şarkıcı ateş burcu olan Yay burcudur.

Cem Adrian boy

Sesinin 4,5 oktav olmasının yanı sıra dış görünüşü ile de dikkatleri üzerine çeken başarılı sanatçının boyu 1,78 dir.

Cem Adrian kilo

Birçok kişinin sesi ve yeteneği haricinde fiziğine de ilgi duyduğu Adrian 72 kilodur.

Cem Adrian mesleği

Yıllar önce birçok farklı işte kendini gösteren, zaman zaman falcılık yapan, zaman zaman radyoda çalışan Adrian’ın dört adet mesleği bulunmaktadır. Bu meslekler ise şunlardır;

 • Müzik Yapımcısı
 • Şarkı Yazarı- Yazar
 • Film Müziği Bestecisi
 • Şarkıcı
Cem Adrian kimdir? Cem Adrian 2022 konserleri!
Cem Adrian kimdir? Cem Adrian 2022 konserleri!

Cem Adrian şarkıları

Söylediği şarkılar ve yazdığı besteler ile gönüllerde taht kuran yetenekli şarkıcı günden güne kitlesini artırmaya devam etmektedir. Kendine özgü ses tonu ve söylem tarzı ile herkesi kendine hayran bırakan Adrian büyük ilgi görmektedir. Özellikle son zamanlarda çıkardığı Kül şarkısı trend haline gelmiş ve sosyal medya platformlarında viral olmuştur. Kül şarkısı ile çekilen videolar yoğun ilgi görmüş ve akım haline getirilmiştir. Adrian’ın şarkıları ise aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 • 2015 – İlk ve Son Kez
 • 2016 – Siyah Beyaz
 • 2018 – Kalbim Çukurda (Gazapizm ile birlikte)
 • 2018 – Essentials / Seçkiler 3
 • 2018 – Sen Benim Şarkılarımsın (feat. Hande Mehan)
 • 2018 – Geri Dönme (feat. Kalben)
 • 2018 – Yolun Sonu Görünüyor (feat. Musa Eroğlu)
 • 2018 – Kirpiğin Kaşına Değdiği Zaman (feat. Ahmet Aslan)
 • 2019 – Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun (feat. Hande Mehan)
 • 2019 – Kum Gibi (feat. Hande Mehan)
 • 2019 – O Yar Gelir (feat. Zeynep Karababa)
 • 2019 – Bu Yollar Hep Sana Çıkar (feat. Hande Mehan)
 • 2019 – Bana Sorma (feat. Melek Mosso)
 • 2020 – Hüzün Kovan Kuşu
 • 2021 – Kararım Yok (feat. Murat Çelik)
 • 2021 – Kül (feat. Mark Eliyahu)
 • 2022 – En Çok Seni
 • 2022 – Çığlık Çığlığa
 • 2022 – Ayrılık

Cem Adrian konser

Kısa sürede milyonlarca insan tarafından takip edilmeye ve dinlenmeye başlayan Cem Adrian’ın konserleride büyük ilgi görmektedir. Tüm konserlerinin kalabalık ve yoğun olduğu gözlemlenen Adrian’a , şarkı söylerken eşlik etmek isteyen dinleyicilerin bu konuda zorlandığı görülmektedir. Birçok şehirde konser vermesi için hayranlarının baskı kurduğu Adrian, gittiği her şehirde yoğun bir ilgi ile karşı karşıya geliyor. Gelen herkesin memnuniyet ile ayrıldığı konserlerde binlerce insan önceden konser alanına gelip beklemeye başlıyor.

Cem Adrian sevgilisi

Bir dönem Didem Soydan ile samimi pozlarıyla gündeme gelen yakışıklı şarkıcı bu fotoğrafları görmezden gelmiştir. Didem Soydan ile adı anılan Adrian bu iddiaları ciddiye almamıştır. Samimi pozların yanı sıra yakın arkadaş oldukları bilinen ikilinin hakkındaki dedikodular kısa bir süre sonra yerini sessizliğe bırakmıştır. Özel hayatı hakkında hiçbir açıklama yapmayan ve sosyal medyada bu tarz paylaşımlar yapmayan şarkıcı hakkında farklı iddialar da ortaya atılmıştı. Bu konudaki yorumları göz ardı eden ve özel hayatı hakkında konuşmamayı tercih eden Adrian’ın bir sevgilisi olup olmadığı ne yazık ki bir süre daha merak konusu olarak kalacak.

Cem Adrian Mutlu Yıllar

Mutlu Yıllar şarkısı ile gündeme adeta bomba gibi düşen Adrian’ın bu şarkısı da akım haline gelmiştir. Şarkı ile çekilen binlerce video vardır ve insanlar bu videolarda hüzünlerini izleyiciler ile paylaşmıştır. Çoğu dinleyiciyi hüzüne boğan ve derinden etkileyen bu şarkınıın nakarat kısmı şu şekildedir;

Mutlu yıllar
Mutlu yıllar sevgilim
Sensiz kutlar
Bu gece tüm aşıklar

Cem Adrian kimdir? Cem Adrian 2022 konserleri!
Cem Adrian kimdir? Cem Adrian 2022 konserleri!

Cem Adrian Sen Gel Diyorsun

2016 yılında çıkardığı bu şarkıyla trend olan Adrian’ı birçok hayranı bu şarkı ile tanımıştır. Dinleyen herkesin, kendinden bir parça bulduğu bu şarkı oldukça ilgi görmüş ve binlerce beğeni almıştır. Şarkının sözleri ise aşağıdaki gibidir;

Aramıza girmiş
Dağlar, denizler
Gelemem diyorum öf öf
Sen gel diyorsun..

Cem Adrian Derinlerde sözleri

Çıkardığı her şarkıda gündeme gelen ve trend listelerini yerle bir eden sanatçının ‘Derinlerde’ şarkısı çok geniş kitlelere ulaşmıştır.7’den 70’e herkesin severek dinlediği sanatçının hitap ettiği yaş aralığı ciddi boyutlardadır. Herkese hitap eden sesi ve şarkıları ile gönüllerde adeta taht kurmuştur. Derinlerde şarkısının sözleri ise;

Bana düşlerimi geri ver
Gerisi hep sende kalsın
Bana son kez öyle gülüver
Yüreğim de sende kalsın..

şeklindedir.

Cem Adrian İnstagram adresi

Son zamanların en gözde sanatçılarından olan yetenekli şarkıcı sosyal medyada da oldukça aktif bir şekilde yer almaktadır. İnstagram hesabında 1,1 milyon takipçisi bulunan yetenekli sanatçının İnstagram hesabına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Cem Adrian İnstagram adresi; https://www.instagram.com/cemadrian/?hl=tr

En güncel magazin olaylarından haberdar olmak için bizi takipte kalınız.

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx