Sağlık

Cetryn Şurup Ne İşe Yarar?

Cetryn Şurup Nasıl Kullanılır?

Reklamlar

Cetryn Şurup genel olarak çocuklardaki alerji hastalığını tedavi eden bir ilaçtır. Bu yazımızda Cetryn Şurup nedir, Cetryn Şurup fiyatı ne kadar, Cetryn Şurup muadili nelerdir, Cetryn Şurup ne işe yarar, Cetryn Şurup kullanmadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir, Cetryn Şurup nasıl kullanılır ve Cetryn Şurup Kadınlar Kulübü yorumları nelerdir gibi sorulara yanıt vereceğiz.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Cetryn Şurup Nedir?

Cetryn Şurup, çocuklarda burun akıntısı, hapşırma, kaşıntı, şişme, tıkanıklık ve gözlerde sulanma gibi alerji semptomlarını tedavi etmek için yaygın olarak reçete edilir. Ayrıca astım ve cilt alerjilerinin tedavisinde de yardımcı olabilir.

Bu ilacı çocuğunuza yemekten önce veya sonra belirli bir saatte, öngörülen dozda, zamanda ve şekilde verin. Astım için Cetryn Şurubu akşamları veya fiziksel aktiviteden iki saat önce vermeyi tercih edin. Alerji için, semptomların başlama zamanına bağlı olarak sabah veya akşam vermek en iyisidir. Çocuğunuzun her ikisine de sahip olması durumunda, akşam vermeyi tercih edin. Çocuğunuz bu ilacı aldıktan sonra otuz dakika içinde kusarsa, aynı dozu tekrar verin, ancak bir sonraki dozun zamanı geldiyse atlayın.

Reklamlar
Cetryn Şurup Nedir?
Cetryn Şurup Nedir?

Çocuğunuz birkaç düzenli dozdan sonra kendini daha iyi hissetmeye başlayabilir. Bununla birlikte, maksimum fayda sağlamak için reçete edilen dozu yine de tamamlamanız gerekir. Ayrıca ilacı aniden kesmek çocuğunuzun durumunu kötüleştirebilir. Bu ilaç, kusma, ishal, mide bulantısı, baş dönmesi, ağız kuruluğu, döküntü ve baş ağrısı gibi bazı küçük ve geçici yan etkilere neden olabilir. Genellikle, bu bölümler çocuğunuzun vücudu ilaca uyum sağladığında azalır. Ancak bu etkilerin devam etmesi veya çocuğunuzu rahatsız etmeye başlaması durumunda vakit kaybetmeden çocuğunuzun doktoruna başvurunuz.

Çocuğunuzun halihazırda herhangi bir ilaç alıp almadığını çocuğunuzun doktoruna bildirin. Ayrıca, önceki alerji atakları, kalp sorunu, kan bozukluğu, damar bozuklukları, doğum kusurları, hava yolu tıkanıklığı, akciğer anomalisi, cilt bozukluğu, karaciğer bozukluğu ve böbrek yetmezliği de dahil olmak üzere çocuğunuzun tüm tıbbi geçmişini anlatın. Bu bilgi, doz değişiklikleri ve çocuğunuzun genel tedavisinin planlanması için kritik öneme sahiptir.

Cetryn Şurup Fiyatı

Bu şurubun güncel eczane satış fiyatı 20.19 TL’dir.

Cetryn Şurup Muadili
Cetryn Şurup Muadili

Cetryn Şurup Muadili

 • ALLERSET 10 mg 10 film tablet
 • ALLERSET 10 mg 20 film tablet
 • ALLERSET 10 mg 20 ml damla
 • ALLERSET 5 ml 5 mg 200 ml solüsyon
 • CETITEVA 1 mg/ml 200 ml şurup                 
 • CETITEVA 10 mg 20 film kaplı tablet            
 • CETITYROL 10 mg 10 film tablet      
 • CETRYN 10 mg 10 film tablet
 • CETRYN 10 mg 20 film tablet           
 • CETRYN 200 ml şurup                      
 • HITRIZIN 10 mg 10 film tablet          
 • HITRIZIN 10 mg 20 film tablet          
 • HITRIZIN 10 mg 20 ml damla
 • HITRIZIN 1mg/ml 200 ml şurup         
 • HITRIZIN 5 mg 150 ml şurup
 • LERGY 1mg/ml 200 ml şurup 
 • RESSITAL 10 mg 10 tablet { Biofarma }       
 • RESSITAL 10 mg 10 tablet               
 • ROLINOZ 10 mg 20 film tablet
 • ROLINOZ 10 mg 20 film tablet
 • ROLINOZ 10 mg/ml oral damla         
 • SETIRAL 10 mg 10 film tablet           
 • YENIZIN 100 ml şurup                     
 • YENIZIN 100 ml şurup          
 • ZYNTRA 10 mg 20 film tablet           
 • ZYRTEC 1 mg 200 ml şurup              
 • ZYRTEC 10 mg 20 film tablet            
 • ZYRTEC 10 mg 20 ml oral damla
Cetryn Şurup Ne İşe Yarar?
Cetryn Şurup Ne İşe Yarar?

Cetryn Şurup Ne İşe Yarar?

Bronşiyal astım tedavisi, alerjiye bağlı hapşırma ve burun akıntısının tedavisi, saman nezlesi tedavisi ve alerjik cilt sorunlarının tedavisi için kullanılır.

Reklamlar

Astım, çocuğunuzun solunum yollarının daraldığı ve bunun sonucunda nefes almanın zorlaştığı bir durumdur. Cetryn Şurup, hava yollarını genişleterek kolay nefes alınmasına yardımcı olur. Ayrıca göğüste sıkışma, nefes darlığı, hırıltı ve öksürük gibi semptomların giderilmesini sağlar.

Bu şurup, tıkalı veya burun akıntısı, hapşırma ve kaşıntılı veya sulu gözler gibi semptomlardan kurtulma sağlayan bir kombinasyon ilacıdır. Bu, günlük aktivitelerinizi yapmanızı kolaylaştıracaktır. Nadiren ciddi yan etkileri vardır ve sadece semptomlarınız olduğu günlerde almanız gerekebilir. Semptomları önlemek için alıyorsanız, en fazla faydayı elde etmek için düzenli olarak kullanmalısınız.

Alerjik rinit olarak da adlandırılan saman nezlesi, burun akıntısı, gözlerde kaşıntı, tıkanıklık, hapşırma ve sinüs basıncı gibi soğuk algınlığına benzer belirti ve semptomlara neden olur. Tek fark, saman nezlesinde bu semptomların bir virüse bağlı olarak ortaya çıkmaması, sadece vücudumuzun alerjenlere (polen gibi alerjiye neden olan maddeler) karşı alerjik tepkileri olmasıdır. Cetryn Şurup saman nezlesinin bu semptomlarından kurtulmak için kullanılır. Bu tür alerji semptomlarının üretilmesinden sorumlu kimyasal maddenin salınımını bloke ederek çalışır. Cetryn Şurup saman nezlesi tedavisine yardımcı olan ve bizi rahatlatan güvenli bir ilaçtır.

Cetryn Şurup, alerjik cilt durumlarının iltihaplanma ve kaşıntı ile tedavisinde etkilidir. Ciltte iltihaplanmaya neden olan vücuttaki kimyasalların etkilerini azaltır. Doğru kullanıldığında güvenli ve etkili bir tedavidir. Cildinizin tahriş edici bir maddeye verdiği tepkinin neden olduğu kızarıklık, kızarıklık, ağrı veya kaşıntıyı azaltır. Böylece görünümünüz değiştikçe benlik saygınızı ve güveninizi geliştirir. Tam fayda sağlamak için reçete edildiği sürece almaya devam edin.

Cetryn Şurup Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Cetryn şurubu doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Tam dozlama talimatları için ilacın üzerindeki etiketi kontrol edin.

Cetryn şurubun bir dozunu kaçırırsanız ve düzenli olarak alıyorsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bir sonraki dozun zamanı yaklaşıyorsa, kaçırdığınız dozu atlayın ve normal doz programınıza geri dönün. Aynı anda iki doz almayınız.

Cetryn şurubu ağızda dağılan tabletleri nasıl kullanacağınızla ilgili sorularınızı sağlık uzmanınıza ya da doktorunuza sorun.

Bu ilacı, doktorunuzun önerdiği şekilde, genellikle her dört saatte bir, yiyecekle birlikte veya yemeksiz olarak ağızdan alınız.

Bu ilacın sıvı halini kullanıyorsanız, özel bir ölçüm cihazı ya da kaşık kullanarak dozu dikkatlice ölçün. Doğru dozu ayarlamak için yemek kaşığı kullanmayın, özel bir ölçü kabı kullanın.

Dozaj tıbbi durumunuza, yaşınıza ve tedaviye verdiğiniz cevaba bağlıdır. Bu ilaç, baş ağrısının ilk belirtileri ortaya çıktığında kullanılırsa en iyi sonucu verir. Baş ağrısı kötüleşene kadar beklerseniz, ilaç da çalışmayabilir.

Bu ilaç, özellikle uzun süre düzenli olarak veya yüksek dozlarda kullanıldığında yoksunluk reaksiyonlarına neden olabilir. Bu gibi durumlarda, bu ilacı kullanmayı aniden bırakırsanız yoksunluk belirtileri (mide bulantısı, kusma, zihinsel değişiklikler, ruh hali değişiklikleri, nöbetler gibi) ortaya çıkabilir. Bu tür yoksunluk reaksiyonlarını önlemek için doktorunuz dozunuzu kademeli olarak azaltabilir. Herhangi bir geri çekilme reaksiyonunu hemen bildirin.

Yararlarının yanı sıra, bu ilaç nadiren anormal uyuşturucu arama davranışına (bağımlılık) neden olabilir. Geçmişte alkol veya uyuşturucu kullandıysanız bu risk artabilir. Bağımlılık riskini azaltmak için bu ilacı tam olarak belirtildiği şekilde alın.

Bu ilacın kullanımının arttığını, baş ağrılarının kötüleştiğini, baş ağrılarının sayısında artış olduğunu, ilacın iyi çalışmadığını veya bu ilacı haftada ikiden fazla baş ağrısı epizodunu kullandığınızı fark ederseniz doktorunuza söyleyiniz. Önerilenden fazlasını almayın. Baş ağrılarını önlemek için doktorunuzun ilacınızı değiştirmesi ve/veya ayrı bir ilaç eklemesi gerekebilir.

Cetryn Şurup Nasıl Kullanılır?
Cetryn Şurup Nasıl Kullanılır?

Cetryn Şurup Nasıl Kullanılır?

Bu şurubu iki ila altı yaş arasındaki çocuklara günde iki kez 2,5 mg vermelisiniz. Altı ila on iki yaş çocuklara günde iki kez 5 mg vermelisiniz. On iki yaş  üzeri çocuklar ve yetişkinlerde ise günde bir kez 10 mg kullanılmalıdır. Bu ilacı mutlaka doktorunuzun talimatlarına uygun şekilde kullanın.

Cetryn Şurup Kadınlar Kulübü Yorumları

“Antihistaminik ilaç markası. Etken maddesi zyrtec ile aynıdır: setirizin. En kayda değer yan etkisi içeni çıkması zor bir rüya alemine sokmasıdır. Deveyi devirir maazallah…”

“Günde bir tane içilen bu ilaç için doktor bana “uyku verir akşam yatmadan öne kullan” demişti. Sürekli kullanmadım ama seneler sonra içtiğimde uyku vermez oldu, belki belli bir yaştan sonra vermiyor. Sahurları sabahları içebiliyorum.”

“Uyku düzensizliği ve kırmızı lekelerim için doktorun önerdiği ve bir kaç gündür kullandığım ilaç. Çocukluğumdan beri alerji ilaçlarıyla haşır neşir olmamdan dolayı cetryn antihistaminik olarak faydalı olsa da diğer muadillerine göre uyku konusunda zayıf kalmakta. Belki de bu iyi bi şeydir tabi bilemiyorum.”

“Hava değişimi, domates, yumurta, ot falan feşmekan gibi şeylere yerli yersiz alerjik tepkiler gösteriyorsanız kıyıda köşede bulundurmanız gereken ilaç. Kendimi bildim bileli uğraşıyorum bunların kaşıntılarıyla ovadril falan kullanmıştım uzun zaman ama cetryn kadar faydasını göremedim. İyi de uyutur, rahatlarsınız.”

“Alerjik atakların baş düşmanı, alerjik bünyelerin can dostu, kullanıldıktan yaklaşık 30 dk sonra kaşıntıları geçiren, bir ooh çektiren mucizevi ilaç. Tabi ki her güzel şeyde olduğu gibi bu molekülde de kusurlar var. İçtikten yarım saat sonra ağzından salyalar akarak, yastığa başını koymadan uyutan, sabah yataktan büyük bir spatula eşliğinde kazınarak kaldırılan bünyenin sonrasında 1 saat zombi modunda gezmesine neden olan kusurlar. Neyse ki benim minnoş bünyem (ki nonsedatif antihistaminiklerde bile hunharca uyuyordum) bunları 10 günde tolere edebildi de normal insan yaşantısına geçiş yapabildim. Her şeye rağmen iyi ki var. Olmasa ne yapardım bilemiyorum çünkü…”

İlginizi çekebilir: Atarax Şurup Ne İşe Yarar?

YouTube kanalımızı takip edebilirsiniz: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx