Sağlık

Deloday Şurup Ne İçin Kullanılır? Deloday Şurubu Kullanan Annelerin Yorumları

Deloday Şurup Ne İşe Yarar? Deloday Şurup Nasıl Kullanılır?

Reklamlar

Deloday şurup pek çok farklı hastalığa iyi gelen bir ilaç türüdür. Bu yazımızda  Deloday şurup fiyatı ne kadar, Deloday şurup ne için kullanılır, alerji şurubu Deloday nasıl kullanılır, Deloday şurup kullanan anneler yorumları nelerdir ve Deloday şurup yorumları nasıl gibi soruların cevaplarını vereceğiz.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Deloday Şurup Fiyatı

Deloday Şurup güncel eczane satış fiyatı 21.01 liradır.

Deloday Şurup Ne İçin Kullanılır?

Deloday şurup yetişkinlerde ve çocuklarda saman nezlesi, burun akması ve kızarıklık, kaşıntılı, yaşaran gözler ve hapşırma dahil alerji semptomlarını iyileştirmek için kullanılır. Aynı zamanda, kaşıntı ve döküntü de dahil olmak üzere ürtiker (kırmızı, kaşıntılı kabarık cilt hastalığı olan kurdeşen) semptomlarını hafifletmek için kullanılır. Bu şurup, antihistaminikler adı verilen bir ilaç sınıfındadır. Vücutta alerjik semptomlara neden olan bir madde olan histamini bloke ederek çalışır.

Reklamlar
Deloday Şurup Ne İçin Kullanılır?
Deloday Şurup Ne İçin Kullanılır?

Alerji Şurubu Deloday Nasıl Kullanılır?

Deloday alerji şurubu, genellikle günde bir kez aç veya tok karnına alınır. Reçete etiketinizdeki talimatları dikkatlice izleyin ve anlamadığınız herhangi bir kısmı doktorunuzdan veya eczacınızdan açıklamasını isteyin. Bu ilacı, mutlaka doktorun size anlattığı gibi alın. Daha fazla veya daha az almayın veya doktorunuzun önerdiğinden daha sık almayın.

Her doz için doğru çözelti miktarını doğru bir şekilde ölçmek için bir ölçüm cihazı (damlalık veya oral şırınga) kullanmak önemlidir, ev kaşığı kullanmayın. Hasta için üretici bilgilerinin bir kopyasını eczacınızdan veya doktorunuzdan isteyin.

Deloday Şurup Kullanım Şekli

  • İlacınızı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için şurubun kendi ölçüm kaşığı ile alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız. Tercihen aç veya tok karnına alınabilir.
  • 12 yaş ve üstü çocuklar, gençler ve yetişkinlerde günlük önerilen doz miktarı: Günde 1 kere 2 ölçek;
  • 6 ila 11 yaş arası çocuklarda doz miktarı: Günde 1 defa 1 ölçek (2,5 mg/ 5 ml);
  • 1 ila 5 yaş arası çocuklarda doz miktarı: Günde bir defa yarım ölçek (1,25 mg / 2,5 ml);
  • 6 ay ile 12 ay arası çocuklarda doz miktarı: Günde 1 defa 2/5 ölçek (1,0 mg / 2 ml)

Deloday şurup açıldıktan sonra ne kadar kullanılır?

Kutunun üstünde belirtilen son kullanma tarihine dikkate alarak ilacı kullanabilirsiniz. Kutu açıldıktan sonra ne kadar kullanabileceğiniz mutlaka eczacınıza danışınız.

Deloday Şurup Ne İçin Kullanılır? Deloday Şurubu Kullanan Annelerin Yorumları 2024 Deloday Şurup
Deloday Şurup Yorumlar

Deloday Şurup Yorumlar

“yaklaşık 1 aydır geceleri beraber uyuyoruz. sayesinde güzel bir sonbahar geçirdim. normalde 4 defa yatmam gerekiyordu. alerjik farenjitime deva oldu. allah razı olsun.”

Reklamlar

“kan beyin bariyerini geçmeyen , uyutma etkisi büyük ihtimal plasebo olan ilaç.

kaşıntılarıma deva oldu kendisi , günler sonra rahat yaşayabilirim teşekkürler deloday.”

“15-20 gündür geçmeyen bilimum alerjik zımbırtılar canıma tak edince doktora gittim, bana bunun efervesan tabletlerini verdi. şimdilik pek bir etkisini görmedim ama yan etkisini hemen gördüm çok şükür. iştahım yok, yiyemiyorum. zalımın kızı deloday. hapşırıklarım geçmezse soracağım sana.

o kadar mutluyum ki ekleme yapmak istiyorum. üçüncü günden sonra hapşırmalar gitti, burnum tıkalı değil, sürekli akmıyor, çok mutluyum.”

“kalça sıkışması tanısıyla gittiğim devlet hastanesindeki ortopedi doktorunun bana verdiği ilaç.

bu ilacın, ne internette ne de prospektüsünde kas ve eklem ağrıları ya da benzeri birşeyle alakasını göremedim. benim şikayetlerimle tamamen alakasız bir ilaç gibi duruyor. muhtemelen doktor yanlışlıkla yazdı bu ilacı. çünkü malum, elle yazılan reçete yok artık. bilgisayar ekranında, ilaçlara tik koyarak reçete yazıyorlar. kuvvetle muhtemel yakını tam göremeyen doktor amcanın, isim benzerliği nedeniyle yazdığı bir ilaç oldu.

ama yine de hatırı kalmasın diye içiyorum. şimdi hastaneye git, sıra al, doktora bunu neden yazdın diye sor, uzun iş. en iyisi içmek.”

“bence piyasaya yeni sürülecek olan bi çeşit proje uyuşturucu bu. deli gibi uyku haline sahibim içtikten max yarım saat sonra deliler gibi uyuyabilirim işin kötüsü fazla uyku depresyon veriyor bana. güya alerji için kullanıyoruz alerjimiz geçsin derken başka hastalıklara sahip olucaz. içeriğini deli gibi araştırdığım halde maddelerin daha önceki kullanımını başka ilaçlarda bulamadım. proje denekleri miyiz bilgiye ulaşan olursa yeşillendirsin bizde bilelim boşa mı uyuyoruz…

ayrıca en son doktora gittiğimde delodayin aynısı diye bahsettiği doxafin isimli muadilinden bahsetti. internet prospektüsünde uyku hali yapmadığı yazıyor fakat doktor o esnada uyku problemi çekenlere de veriyoruz bu ilaçları demişti. şimdi neye güvenelim ilacı bırakasım var geliyolar sağdan soldan.”

Deloday Şurup Ne İçin Kullanılır? Deloday Şurubu Kullanan Annelerin Yorumları 2024 Deloday Şurup
Deloday Şurup Kullanan Anneler

Deloday Şurup Kullanan Anneler

“Bu ilaçları doktor bize de yazdı hep ama diyete fire veemedgm sürece kullanmaya gerek kalmadı. Alerjik cocuklar kısın daha sık hastalıyor normal çocuklar bile öyleyken hep hastaldgnda kullandım sürekli değil deladoyu da alerji oldgnda mesela süt ürünü temasında hapşuruyor burnu akıyor yüzü kızarıyor o an…. Peki benim anladgm dogru demi bu ilaçlar alerji yok olsun diye kullanılmıyor olan alerjiyi hafifletsin diye. Yani alerjiyi atlatck cocugun bünyesi devamlı kullanılan herhangi Bi ilac değil demi?”

“Bir ilacı bebeğinize vermeden önce bir yemek kaşığı siz için..deloday beni serseme çevirdi.uykulu uykusuz bir değişik olmuştum..birdaha asla onu bebeğime vermedim.”

Deloday Şurup Ne İçin Kullanılır ve fiyatı hakkında yazacaklarımız bu kadar. Aşağıda yorum yapabilirsiniz.

YouTube Kanalımız: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx