Saç Bakımı

Saç Boyası Rengi ve Numaraları

Reklamlar
Saç Boyası Rengi ve Numaraları

Saç boyası renginden önce, saç boyama eylemi kişinin isteğine bağlı olarak veya ileri yaşlardaki bireylerin oluşan beyazlıkları saklama amacı ile kullanılmaktadır. Her birey cilt tonuna uygun olan saç boyası rengini seçmeli ve tüm saç tellerinin etkileneceği bir şekilde uygulama yapmalıdır. Özellikle kadınlar saç bakımlarında saç boyatma adımı çoğunlukla uygulamaktadırlar.

Saç boyası rengi
Saç boyası rengi

Saç boyası rengi ve numaraları saç boyatacak kişilerin ilgilendiği durumlardan bir tanesidir. Evde kendi uygulama yapacak olan bireyler marketlerden aldıkları boyalara dış görünüşleri ile karar vermektedir. Ancak bu seçme yöntemi yanlış sonuçlar elde edilmesine neden olabilmektedir. Saç boyası kutularında yer alan numaralar asıl olarak ilgilenmeniz gereken noktalardan bir tanesidir.

 1. Ana Renk: Ana renk, saç boyaları kutularının üzerinde yer alan rakamların ilkidir ve boyanın açık veya koyu olduğunu simgelemek amacı ile kullanılmaktadır. Bu ilk rakamlar 1-10 arasında düzenlenmektedir. Aşağıda bazı ana saç renkleri seçenekleri bulunmaktadır.
 2. Siyah
 3. Kumral
 4. Sarı
 5. Koyu kahve veya kestane
 6. Ara Renk: Ara renk, boya kutularında yer alan rakamların ikincisidir ve boyanın içerisindeki en fazla yansımayı simgelemek amacıyla kullanılmaktadır. Aynı zamanda yansımasız boya tercih etmek isteyen bireyler ilk rakamdan sonra gelen ikinci rakamın 0 olması gerektiğini bilmelidir. Bazı ara renk seçenekleri ise şunlardır:
 7. Küllü
 8. İrize
 9. Dore
 10. Bakır
 11. Akaju
 12. Kızıl
 13. Yansıma: Kutu üzerindeki üçüncü sayıdır ve noktadan sonra gelmektedir. Bu sayı ikinci yansıma olarak adlandırılmaktadır. Ara renkte bulunan açıklamalar ile aynı açıklamaya sahiptir. Bu rakamlara dikkat ederek elde etmek istediğiniz yansımayı doğru seçmiş olacaksınız.
7 Numara Saç Boyası Rengi
7 Numara Saç Boyası Rengi

7 Numara Saç Boyası Rengi

Saç bakımlarına önem veren bireyler, özellikle kadınlar, saç renkleri konusunda da dikkatli adımlar atmaktadırlar. Dönemsel değişiklikler veya belli yaşlardan sonra meydana gelen beyazları kapatmak amacıyla tercih edilen saç boyaları geniş bir renk skalasına sahiptir. Her birey kendisine ve özellikle cilt tonuna uygun olan renkleri seçerek uygulama yapmaktadır.

Reklamlar

Farklı renk tonlarına sahip olan saç boyaları taşıdıkları tonları kutu üzerinde belirtmektedir. Kutuda yer alan rakamların ilki tercih edilecek saç boyasının tonunu belli etmektedir. Bu tonlardan 7 numara olanı ise yine kendilerine uygun bulan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

7 numaralı saç boyası rengi ağırlıklı olarak sarı alt tonlu renkler olarak gözlemlenmektedir. Her markada mevcut olan 7 numaralı renkler genellikle kumral tonlarını yansıtmaktadır. Açık cilt tonuna sahip bireyler bu rengi kullanarak değişikliğe gidebilir veya oluşan beyazları kapatabilirler.

5 Numara Saç Boyası Rengi
5 Numara Saç Boyası Rengi

5 Numara Saç Boyası Rengi

Kadınların sıkça ilgilendiği saç boyaları genellikle kozmetik dünyasında yer alan bir üründür. Saç boyaları saçın doğal rengini değiştirerek kişiye farklı bir hava katma amacıyla kullanılmaktadır. Aynı zamanda orta yaşlı bireyler oluşan beyazlardan rahatsız oldukları için de saç boyalarını tercih etmektedirler.

Saç boyası tercih edileceği zaman dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktalardan ilki kişinin taşıdığı cilt tonudur. Cilt tonu baz alınarak saç boyası rengi seçilmelidir. Çünkü ortaya çıkacak sonuç bir bütün olarak değerlendirilmektedir. Cilt tonu kadar önemli olan bir diğer nokta ise saç boyalarının taşıdığı rakamlardır. Her rakam farklı tonu ve yansımayı temsil etmektedir.

Reklamlar

5 numara saç boyası rengi açık kahve veya kestane tonlarını temsil etmektedir. Açık tenli veya buğday tenli bireyler bu rengi uygulamayı tercih etmektedirler. Doğal saç rengine yakın olan bu saç boyası saçı olduğundan daha canlı ve parlak göstermeye de yardımcı olmaktadır.

8 Numara Saç Boyası Rengi
8 Numara Saç Boyası Rengi

8 Numara Saç Boyası Rengi

Saç boyası tercihlerinde dikkat edilen noktalar arasında bulunan saç boyası tonları kutu üzerinde yer alan rakamlar ile anlaşılabilmektedir. Saç boyası uygulayacak olan kişiler kendilerine uygun olan renk tonunu seçebilmek için bu rakamlardan yararlanmaktadır. Her rakam farklı renk tonunu ve yansımasını simgelediği için tercih sırasında oldukça dikkatli davranmakta fayda olacaktır.

8 numara saç boyası rengi sarı ağırlıklı renkleri kapsayan saç boyası çeşitleridir. Sarı alt tonlu ve sarı ağırlıklı saç renklerini açık cilt tonuna sahip bireyler daha çok tercih etmektedir. Aynı zamanda koyu saç rengine sahip kişiler de bu saç boyasını tercih edebilmektedir. Ancak koyu saçlara uygulanmadan önce saç renginin mutlaka açılması gerekmektedir.

Bu yazımızda sizlere Saç Boyası Rengi ve Numaraları hakkında bilgiler verdik. Saç Örgü Modelleri adlı yazımızı da okumak isteyebilirsiniz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx