Sağlık

En İyi Formül Bebek Mamaları Markaları Hangileri? 9 En iyi Bebek Maması

Reklamlar

Her şeyin en iyisini istediğiniz bebeğiniz için bazı durumlarda en iyi seçenek olan anne sütü olmayınca En İyi Formül Bebek Mamaları Hangileri araştırılır. En iyi formül mamalar hangileri? 9 en iyi bebek mamasını sizler için ele aldık.

Bebeğiniz doğduktan sonra hemen anne sütü gereklidir. Bebeğin eğer mümkünse iki yaşına kadar anne sütü alması en sağlıklısıdır. İlk 6 ay bebek sadece anne sütü alması gerekir. Sonraki dönemde ek gıdaya başlanır. Anne sütünün yanında ek gıda alınır. Ancak anne sütünün yeterli olmaması halinde devam sütleri kurtarıcınız olacaktır. Ya da formül mama formül süt olarak bilinen mamalar bebeğiniz için kullanılır. Peki en iyi formül mama hangisidir? Yazımızda detaylarını bulacaksınız.

En Çok Tavsiye Edilen ve En İyi Formül Mamalar – 9 Bebek Maması

Piyasada Golden Goat, Bebelac, HIPP, Similac, Aptamil, SMA, Humana Bebek Maması gibi pek çok markanın bebek maması bulunmaktadır. Bu bebek mamaları içerik bakımından birbirinden çok farklı değildir ancak mamaların kalite seviyeleri aynı değil. Biz de size bu konuda yardımcı olmak için en iyi bebek mamaları hangileri inceledik. Bebeğinize uygun mama hangisi, gelin en çok tercih edilen bebek mamalarını yakından inceleyelim.

Reklamlar

Aptamil Bebek Maması

Aptamil Pronutra markası anne sütüne çok benzer özellikte olan bir mamadır. Bu nedenle anneler aptamil pronutayı çok tercih etmektedir. Bu markanın bünyesinde uzman kişilerden ve bilim insanlarından meydana gelen ‘Anne Sütü Araştırma Merkezi’ vardır. Bu merkez birçok araştırmalar yapmakta, bebek mamalarının sağlığa uygunluğunu denetlemektedir. Bu nedenle yüksek kalite standartlarına sahip mamalar üretilmektedir.

Aptamil 1 formül sütünün yapısında balık yağı (uzun zincirli PUFA) vardır. Bu nedenle omega3 ve omega6 yönünden son derece zengindir. Ve mamanın içinde postbiyotikler, nükleotit, taurin, prebiyotik lif gibi onlarca vitamin, mineral ve faydalı yağ asidi vardır. Aptamil formül sütünün içinde prebiyotik lif karışımı patentlidir. Bu nedenle bebeklerin bağışıklık sistemini güçlendirir. Bebeklerin narin vücutlarına direnç vermektedir.

İçinde ilave şeker bulunmayan aptamil formül sütü sadece anne sütünde bulunan süt şekeri yani, laktoz içerir. Etiket üzerinde yer alan “şekerler” bilgisi mevzuat gereği zorunlu gösterim şeklidir ve sütte bulunan laktozu ifade eder (Karbonhidrat kaynağı %100 laktozdur.)

Aptamil Prosyneo

Aptamil Prosyneo
Aptamil Prosyneo

Aptamil markasının yeni formül sütü de Aptamil Prosyneo’dur. İçinde prebiyotik lifler ile anne sütünde bulunan probiyotik çeşidi olan bifidobakterium breve M16-V içerir. Yani Aptamil’in en önemli özelliği olan bağışıklık sistemini destekleme özelliği bu devam sütünde de vardır. Mamanın tadı da anne sütüne çok yakındır.

Reklamlar

Aptamil Prosyneo içeriğinde küçük parçalara ayrılmış proteinler vardır. Bu özelliği ile bebeğinin sindirimini kolaylaştırır. Alerji riski taşıyan bebekler için de önerilir. İlave şeker içermez.

Aptamil Conformil

Aptamil Conformil
Aptamil Conformil

Çok yoğun gaz sancısı olan bebeklere, kolik bebeklere doktorların tavsiye ettiği mamaların başında Aptamil Conformil gelmektedir. Aptamil Conformil’in içeriğinde ise; balık yağı, prebiyotik lif, taurin ve nükleotit bulunmaktadır.

Bebeğiniz kolikse ve çok gaz sancısı çekiyorsa Aptamil Conformil bebek mamasını güvenle kullanabilirsiniz. Bebeğiniz daha rahat edecek, sizin de içiniz daha rahat olacaktır.

Bebeğiniz alerjik ise Aptamil Conformil markası değil Aptamil Prosyneo önerilmektedir. Çünkü bu mama; anne sütünün yapısındaki probiyotikleri ve çeşitli prebiyotik lifleri ihtiva ediyor.

İlginizi Çekebilir:

9 Aylık Bebekler İçin 3 Farklı Menü Örneği

Hipp Bebek Maması

Hipp Bebek Maması
Hipp Bebek Maması

Hipp formül sütü en çok tercih edilen organik bebek mamasıdır. Alman markası olan Hipp diğer markalara göre daha yüksek fiyatlıdır. Omega3 ve omega6 yağ asitleri açısından iyi bir kaynaktır. Bu nedenle bebeklerin göz, beyin ve sinir gelişimini desteklemektedir.

Hipp bebek sütünün içinde A, B6, B12, C, D vitaminleri vardır. Hipp bebek mamasının içeriğinde bulunan uzun zincirli yağ asitleri bebeklerde sindirime yardım ediyor. Bundan dolayı sindirim sorunları yaşayan bebekler için tavsiye ediliyor.

Ayrıca bu mamanın içinde sofra şekeri ve gluten gibi maddelerin bulunmamaktadır. Hipp formül bebek sütü anne sütüne çok yakındır. Bu nedenle Hipp bebek mamasını güvenle miniğinize verebilirsiniz.

Hipp markasının Organik Combiotic Bebek Sütü yüzde 100 doğal organik sütten elde edilir. Bu nedenle neredeyse anne sütü ile aynı özellikleri taşımaktadır. Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Kullanan annelerin çok büyük bir kısmı en iyi bebek maması olduğunu dile getirmektedir.

Bebelac Bebek Maması

Bebelac Bebek Maması
Bebelac Bebek Maması

En iyi bebek mamaları deyince akla gelen bir diğer marka da Bebelac markasıdır. Bebelac formül sütünün içinde vitamin A, B12, C, D vitaminleri vardır. Önemli prebiyotik bileşenler, demir, kalsiyum ve folik asit gibi içerikler de mamayı bebekler için besleyici özelliktedir.

Bebelac formül bebek sütünün içindeki prebiyotikler sindirimi rahatlatıyor. Ve B12 vitamini ve demir minerali de zihinsel gelişime katkıda bulunuyor.

Bebelac Gold Bebek Maması

Bebelac Gold
Bebelac Gold

Bebelac markasının bebelac gold isimli formül sütü sindirimi açısından sıkıntı yaşayan bebeklere tavsiye ediliyor. Gaz sıkıntısını en aza indiriyor. Bebelac gold formül sütü 5i bir arada özelliğe sahiptir. Mamanın en büyük özelliği bebeklerin bilişsel gelişimine katkıda bulunmasıdır. Ayrıca bahsettiğimiz gibi sindirim sistemi için de oldukça faydalıdır. Devam sütü olarak da ek gıdanın yanında çok tercih edilmektedir. Tercih edilmesinin nedeni bilişsel gelişime katkıda bulunmasıdır. Bebeklerin çevresini algılamasını, iletişim kurma becerisini, öğrenme yeteneğini geliştirir. Ve akıl yürütme gibi faaliyetler yapabilmesi için önemli bir üründür.

Bilişsel kelimesi ile aslında bebeklerin zihinsel gelişimine katkıda bulunduğu değinilmektedir. Bebelac gold bebek maması için annelerin yorumları bebeklerin karınlarının tok, annelerinin ise mutlu olduğu yönündedir. Fiyatı da uygun olduğu için aileleri üzmeden, bebeğin tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir mamadır. Bebelac gold’un içinde bulunan vitaminler A vitamini, B12 vitamini, C ve D vitaminleri ile kalsiyum ve folik asittir. Bu vitaminlerin her biri bebekler için oldukça yararlıdır. İçeriğindeki prebiyotik bileşenler de yine bebeğinizin gelişimini olumlu yönde desteklemektedir. Fermente etme pek çok ailenin akıllarında soru işaretine sebep oluyor. Tıpkı yoğurt ya da kefir gibi ürünleri yapmaya yarayan bir işlem olup doğal besinlerin mayalanması ile bu devam sütü geliştirilmiştir.

Bebekler ve yetişkinler için çok önemli olan demir vitamini bebelac gold devam sütünde bulunmaktadır. Bu vitaminin özelliği beyine oksijen giderilmesine yardım etmesidir. Devam sütüne geçtiğinizde de içinde demir olmasına dikkat etmelisiniz.

Similac Advance Bebek Maması

Similac Advance
Similac Advance

Çok eski bir mama olan Similac Advence bebek mamasının geçmişi 90 yıl öncesine dayanmaktadır. Similac mamaları bebeğin büyümesi ve gelişimi için gerekli olan her türlü besin maddesini bir araya getirmektedir. Similac mamalarının en önemli özelliği doğal olması yapay hormonlarda, inorganik bileşenlerden uzak olmasıdır.

Similac mamalarının çok geniş bir ürün alanı vardır. Hassas bebeklere özel, alerjik bebeklere özel ürünleri de vardır. Bu nedenle bebeğinizin sağlık durumuna göre, bebeğinize uygun bir bebek mamasını bulmak çok kolay olacaktır.  Similac formül sütünü içinde patentli AA, DHA,, E Vitamini bileşenlerine yer verildiği ifade ediliyor.

Similac bebek sütlerinin özelliği yeni hücre oluşumunu hızlandırmasıdır. Bu nedenle bilişsel gelişimi de hızlandırmaktadır. Böylece bebeklerin ihtiyacı olan her vitamin bu ürünün içinde yer alıyor.

SMA Optipro Bebek Sütü

SMA Optipro
SMA Optipro

Dünya çapında bilinen SMA bebek sütü neredeyse 1 asırdan fazladır bebek sütü konusunda piyasada bulunmaktadır. Bu nedenle prestijli güvenilir bir markadır. Bebeklerin tün ihtiyaçlarını karşılayan SMA bebek sütü, ailelerin de beğenisini kazanıyor. SMA Optipro Bebek Sütünün özelliği gelişmiş yöntemlerle tasarlanan bir protein teknolojisinin kullanılmasıdır. Bu proje Nestle tarafından hayata geçirilmiştir ve bu yönüyle benzerlerinden farklıdır.

Bebek mamasında aranan en önemli özellik, gaz, ishal ve kabızlık gibi rahatsızlıklara neden olmamasıdır. SMA Optipro Bebek Sütünü kullanan bebeklerin büyük bir kısmında bu rahatsızlıklarla karşılaşılmamıştır. Ayrıca vitamin değerleri açısından anne sütüne en yakın olan bu mama içinde A, C, D vitaminleri, B grubu vitaminler, mineralleri bulundurmaktadır. Ve içindeki AA ve DHA gibi bileşenler ise göz ve beyin gelişiminde kritik rol üstlenmektedir.

Baby Goat Maması

Baby Goat Maması
Baby Goat Maması

Bebekler için çok faydalı olan keçi sütü içerikli ilk devam sütü Baby Goat markasınındır. En yeni üretim teknolojisi ile hazırlanmaktadır. İçeriği doğal olduğu için en iyi bebek mamalarından birisidir. Baby goat mamalarının üretimi için kendi çiftliklerinde özenle yetiştirilen keçilerin tam yağlı sütlerini kullanmaktadır.

Golden Goat Bebek Maması

Golden Goat Bebek Maması
Golden Goat Bebek Maması

Golden Goat bebek sütü de keçi sütünden elde edilen bir diğer mamadır. Bebeğiniz için en uygun besin anne sütüdür. Anne sütünün olmaması durumunda güvenilir ve besleyici bir mama arayışına girerseniz Golden Goat bebek sütünü tercih edebilirsiniz.

Golden Goat bebek sütü Yeni Zelanda’da DGC (NZ) Ltd. tarafından kendi çiftliklerine yetiştirilen keçilerin sütlerinden üretilmektedir. DGC (NZ) Ltd. keçi sütü ile üretilen bebek mamasında dünyada birinci sırada yer alır.

Golden Goat 1 Bebek Sütü kolay sindirildiği için, proteinleri sayesinde gaz problemlerinin yaşanmasının önlenmesine destek olur. Seçilmiş bitkisel yağlar sayesinde bebeklerin genel sağlıklarına destek olmayı amaçlar.

Keçi sütü proteinlerinden üretilen Golden Goat bebek sütü keçi sütünden ayrıştırılmadan, tam yağlı olarak ve bütün olarak kullanılmaktadır. İçeriğinin zenginliği ile bebeklerin sağlıklı gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Golden Goat bebek sütünün karbonhidrat içeriği sadece laktozdur. ilave şeker, palm yağı, soya ve nişasta içermemektedir.

Ayrıca Golden Goat mamasının içinde bulunan doğal besinler vitamin ve mineraller bebeklerin normal büyümelerine ve gelişmelerine katkıda bulunur. Keçi sütünün özel protein yapısı ve daha küçük yağ kürecik çapı sayesinde kolay bir sindirim sağlar. Yapısı folik asit ve demir gibi bebekler için gerekli diğer vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiştir. Protein kaynağı keçi sütü olduğundan Nükleotidler, poliaminler ve serbest amino asitler gibi biyoaktif bileşikler içeriğinde doğal biçimde mevcuttur.

Hero Baby Bebek Maması

Hero Baby Bebek Maması
Hero Baby Bebek Maması

Hero Baby daha çok 6 ay üzeri devam sütleri ile bilinse de yeni doğan bebeklere uygun kullanabileceğiniz çeşitleri de vardır. Yeni doğan Hero Baby bebek maması Hero Baby Nutradefense’dir.

Hero Baby Nutradefense bebek maması biotin, omega-3, nükleotit ve omega-6 bakımından zengindir. Ayrıca bol miktarda vitamin, selenyum, prebiyotik ve çinko gibi bileşenler de mamanın besin değerini arttırmaktadır. Bu nedenle en iyi bebek mamalarından birisidir. Bebeğinize güvenle kullanabilirsiniz.

Ek besine başlayan bebeğiniz için de birçok çeşide sahip kaşık mama ve kavanoz mama çeşidi ile Hero Baby mamalarını bebeğinize güvenle verebilirsiniz.

Humana Bebek Maması

Humana Bebek Maması
Humana Bebek Maması

Bebeğiniz için Humana bebek maması almayı düşünüyorsanız gelin birlikte içeriğine göz atalım. Humana bebek mamasının içinde Nükleotit ve galakto-oligosakkarit bulunmaktadır. Ayrıca omega3 ve omega6 yağ asitleri de barındırmaktadır. Karbonhidrat açısından içinde bir miktar laktoz bulunduruyor. Bu laktoz bebeklerin sağlığı için hiçbir risk taşımıyor. Bebeğiniz için Humana bebek mamasını güvenle kullanabilirsiniz.

Begonya Kadın youtube kanalımızda sitemizdeki içeriklerimiz gibi ilgi çekici ve güncel içerikler paylaşıyoruz. Siz de kanalımıza abone olarak bize destek olabilir, videolarımızdan anında haber alabilirsiniz.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx