Sağlık

Hernovir Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Hernovir Krem Faydaları

Reklamlar

Hernovir krem farklı türdeki virüsleri tedavi eden bir üründür. Peki Hernovir krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Hernovir Krem Nedir?

Bu krem, uçuk virüslerinin tedavisi ve uçuk yaralarının iyileştirilmesi amacı ile uygulanır. Bu krem, herpes labialis adı verilen uçukların ve yaralarının tedavisi için kullanılır. Bunun dışında, bu krem, doktorunuzun belirlediği başka rahatsızlıklar için de kullanılabilir.

Bu krem bir antiviral ilaç kategorisine aittir. Bu krem, viral çoğalmayı durdurarak çalışır. Ancak bu krem virüsü ortadan kaldırmaz, yani kökten bir tedavi değildir ve uçuk yaralarının kesinlikle başkalarına bulaşmasını engellemez.

Reklamlar

Hernovir Krem Fiyatı

Bu uçuk kreminin güncel fiyatı 10.65 liradır.

Hernovir Krem
Hernovir Krem

Hernovir Krem Ne İşe Yarar?

Bu ilaç uçuk yani herpes labialis virüsünün ve ateş kabarcıkları denilen cilt yaralarının tedavisinde kullanılan etkili bir kremdir. Bu krem yaraların iyileşmesini hızlandırır ve karıncalanma, ağrı, yanma, kaşıntı gibi uçuk belirtilerini tedavi eder. Bu krem, antiviraller olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir. Virüsün büyümesini ve oluşumunu durdurarak çalışır. Bu ilaç uçuğu iyileştirmez ve enfeksiyonun başka birine geçmesini engellemez. Gelecekte meydana gelebilecek bir durumu engellemez.

Bu krem genel olarak varisella-zoster, su çiçeği, genital herpes, uçuk, cilt sorunları, enfeksiyon, empeinler ve zona hastalığının tedavisi için uygulanan bir ilaçtır.

Hernovir Krem Faydaları

Bu krem, ilk ve tekrarlayan genital herpes dahil olmak üzere deri ve mukoz membranlardaki herpes simpleks virüsü enfeksiyonlarının tedavisi için uygulanır. Bu krem, bağışıklığı yeterli olmayan hastalarda tekrarlayan herpes simpleks enfeksiyonlarının baskılanması (nükslerin önlenmesi) için kullanılır.

Reklamlar

Aynı zamanda bu krem varisella-zoster, su çiçeği, genital herpes, uçuk, cilt sorunları, enfeksiyon, empeinler ve zona gibi cilt rahatsızlıklarının tedavisi için uygulanır.

Hernovir Krem
Hernovir Krem

Hernovir Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremi kullanmadan önce, alerjiniz varsa veya bu kremin etken maddesine ya da yardımcı maddelerine karşı alerjiniz veya başka alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya başka sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler içerebilir. Daha fazla ayrıntı için eczacınızla konuşun.
  • Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi söyleyin.
  • Bu ilacı kullanmadan önce hamileyseniz doktorunuza söyleyin. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.
  • Bu krem küçük miktarlarda anne sütüne geçebilir. Bununla birlikte, ilacın emzirilen bir bebeğe zarar verme olasılığı düşüktür. Emzirmeden önce doktorunuza danışın. Göğsünüzde veya yakınında uçuk yaraları varsa emzirmekten kaçının.

Hernovir Krem Nasıl Kullanılır?

Eczacınızdan temin edilebilen hasta bilgi broşürünü okuyun. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Bu ilacı, karıncalanma, yanma, kızarıklık gibi enfeksiyonun ilk belirtilerinde kullanın. Bu ilacı uygulamadan önce ve sonra ellerinizi sabun ve suyla yıkayın. İlacı uygulamadan önce etkilenen bölgeleri temizleyin ve kurulayın. Etkilenen bölgeye uygulayın ve soğuk yaralar için genellikle günde beş kez (üç ila dört saatte bir) ve dört gün boyunca veya doktorunuzun önerdiği şekilde nazikçe ovalayın. Kızarık, karıncalanma hissi olan, yanma hissi olan yaraların ve etkilenen tüm alanları kaplayacak kadar krem ​​sürün.

Bu kremi sadece cilde uygulayın. Bu ilacı gözlerinize veya burnunuza, ağzınızın içine veya vajinanın içine uygulamayın. Bu bölgelerle bu krem yanlışlıkla temas ederse bol su ile yıkayın.

Dozaj, tıbbi durumunuza, enfeksiyon türüne ve tedaviye yanıtınıza bağlıdır. Bu ilacı daha sık veya reçete edilenden daha uzun süre kullanmayın.

Bu kremden en iyi şekilde yararlanmak için bu ilacı düzenli olarak kullanın. Bu ilaç, cilt tarafından emilen ilaç miktarı sabit bir seviyede kaldığında en iyi sonucu verir. Bu nedenle, bu ilacı eşit aralıklarla kullanın. Hatırlamanıza yardımcı olması için her gün aynı saatlerde kullanın.

İlacın yıkanmasını önlemek için, uyguladıktan hemen sonra banyo yapmayın, duş yapmayın veya yüzmeyin.

Genital herpes yaralarına uyguluyorsanız, enfeksiyonun yayılmasını önlemek için lastik eldiven kullanın.

Doktorunuz tarafından söylenmediği sürece diğer cilt ürünlerini (ilaçlar, kozmetikler, güneş kremleri veya dudak balsamları gibi) uygulamayın. Doktorunuz size söylemediği sürece alanı plastik veya su geçirmez bandajlarla kapatmayın.

Uçuklar kolaylıkla yayılabilir. Bu krem, uçukların yayılmasını engellemez. Bir salgın sırasında, uçuklar tamamen iyileşene kadar başkalarıyla yakın fiziksel temastan (öpüşmek gibi) kaçının. Ayrıca, uçuğa dokunmamaya çalışın ve uçuğa dokunursanız ellerinizi yıkayın.

Genital herpes tedavisi için bu kremi kullanıyorsanız, herhangi bir belirti olmasa bile partnerinize uçuk bulaştırma riskini azaltmak için güvenli seks uygulamalarını takip etmeniz önemlidir. Her zaman lateks veya poliüretandan yapılmış bir prezervatif kullanın. Semptomlarınız olduğunda veya bir salgın yaşıyorsanız, partnerinizle cinsel ilişkiye girmeyin. Tedavi bittikten sonra durumunuz devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza söyleyin.

Hernovir Krem Yan Etkileri

Bu kremin kuru dudaklar, çatlamış dudaklar, yanma hissi, batma hissi veya pul pul cilt gibi yan etkileri olabilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.

Doktorunuzun size yararının yan etki riskinden daha fazla olduğuna karar verdiği için bu ilacı reçete ettiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişinin ciddi yan etkileri yoktur.

Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Fakat kızarıklık, kaşıntı, özellikle yüzde, dilde, dudakta ve boğazda şişme, şiddetli baş dönmesi ve nefes darlığı gibi ciddi bir alerjik reaksiyon belirtisi fark ederseniz derhal tıbbi yardım isteyin ve hemen doktorunuza başvurun. 

Bu, olası yan etkilerin tam listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen diğer etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx