Haber

İbrahim Tatlıses’in Hayatının Dönüm Noktaları Yok Artık Dedirtecek

Reklamlar

Tük halk müziği ve arabeskin en sevilen isimlerinden olan ‘İmparator’ lakaplı İbrahim Tatlıses, sesi ve şarkılarının yanı sıra hayatı hakkında da çok konuşulmuştu. 31 Ekimde tekrar ekranlara dönecek olan İbrahim Tatlıses nasıl keşfedildi, nasıl şöhret oldu, silahlı saldırıya nasıl uğradı, çocukları kimler?

İbrahim Tatlıses'in hayatının dönüm noktaları - 3

İbrahim Tatlıses’in Hayatından İzler

Sesi ve başarılı programlarının, projelerinin yanı sıra özgeçmişi ile de kendinden oldukça söz ettiren İbrahim Tatlıses, 9 yıl önce uğradığı silahlı saldırı yüzünden ara verdiği ekranlara geçen sürenin ardından tekrar dönüyor. 31 Ekimde yayın girecek olan İbo Show, Star TV ekranlarında sevenleriyle buluşacak. Hayranlarını oldukça heyecanlandıran İbrahim Tatlıses tekrardan gündem oldu.

İbrahim Tatlıses’in Yaşamı, Başlangıcı ve Devamı

1952’de Ocak ayının başında Şanlıurfa’da dünyaya gelen İbrahim Tatlıses, Ayağında Kundura isimli türküsü ile şöhreti yakaladı ve şöhret basamaklarını bir bir adımladı… İbrahim Tatlıses Türkiye’nin en iyi gırtlağına sahip olmasının yanında 30’dan fazla albüm çıkarmış bir isimdir. Birçok filmde oyuncu olarak yer alırken aynı zamanda yönetmen koltuğunda da yer edindi. 19 yıl boyunca ekranlarını neşelendiren, hüzünlendiren İbo Show programını sevenleriyle buluşturdu.  Yunanistan ve Orta Doğu ülkelerinde de adının oldukça geçiyor olması ne kadar fazla bir kitleye ulaştığını gösteriyor. Sinema ve televizyonun yanı sıra ticaret, gıda gibi pek çok sektörde de yatırımı bulunuyor.

Reklamlar

İbrahim Tatlıses Siyasette

Bir dönem siyasetle de ilgilenen ünlü ses sanatçısı, Genç Parti’den adaya olmuş ancak partisi barajı geçemeyince milletvekili koltuğuna oturamamıştı. Şansını bir kez de AK Parti de deneyen İbrahim Tatlıses, bu partide aday olarak göstertilmedi.

İbrahim Tatlıses'in hayatının dönüm noktaları - 5

Çocukları ve İbrahim Tatlıses

İlk evliliğinden üç çocuğu bulunan İbrahim Tatlıses, daha sonraki birlikteliklerinden de Melek Zübeyde ve başka bir birlikteliğinden de İbrahim(İdo) dünyaya geldi.

En son evliliğini hastanede yapan İbrahim Tatlıses’in, eşi Ayşegül Yıldızdan olma bir de Elif Ada isminde kızı var. Bu isimlerin yanı sıra 2013 yılında ortaya çıkan Işıl Çıtak birlikteliğinden dünyaya gelen Dilan Çıtak isimli de bir kız evlada sahip.

Silahlı Saldırı Geçirdi

2009 yılında başından vurularak silahlı saldırıya maruz kalan İbrahim Tatlıses’in hayatı bu olaydan sonra çok değişti. Vücudunun bir bölümü felç olan Tatlıses, uzun süre toparlanmak için çaba sarf etti.

Reklamlar
Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx