Sağlık

Ketoral Krem Ne İşe Yarar?

Ketoral Krem Faydaları

Reklamlar

Ketoral krem farklı cilt enfeksiyonlarını ve cilt hastalıklarını tedavi eden bir üründür. Mutlaka her evin ecza dolabında bulunması gereken bu krem çeşitli türdeki mantar enfeksiyonlarını tedavi etme yeteneğine sahip bir ilaçtır. Peki Ketoral krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Ketoral Kremi Nedir?

Bu krem genel olarak mantar enfeksiyonlarını iyileştiren bir ilaçtır. Bu krem kasık mantarı, ayak mantarı, saçkıran, ellerde oluşan mantar ve kepek gibi cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu ilaç aynı zamanda pityriasis (tinea versicolor) olarak bilinen bir cilt rahatsızlığını tedavi eder. Pityriasis boyun, göğüs, kollar veya bacaklarda cildinin açılmasına veya kararmasına neden olan bir mantar enfeksiyonudur. 

Reklamlar

Ayrıca bu krem koltuk altı bölgesi, göğüs altı bölgesi ve genital bölgelerde oluşan pullanma sorununu gideren bir üründür. Bu krem, mantarın büyümesini ve çoğalmasını önleyerek çalışan bir azol antifungal ilaçtır.

Ketoral Krem İçindekiler

Bu kremin aktif maddesi ketokonazol adlı maddedir. Ayrıca propilen glikol, stearil ve setil alkoller, sorbitan monostearat, polisorbat 60, izopropil miristat, sodyum sülfit susuz, polisorbat 80 ve saf sudan formüle edilmiştir.

Ketoral Krem Muadili

Fungoral şampuan, Ketoderm krem, Ketoral şampuan, Ketoral tablet, Ketoral supozituar, Konazol krem, Konazol şampuan, Nizoral krem, Nizoral şampuan, Nizoral tablet ve Nizoral ovül bu kremin muadilleridir.

Ketoral Krem Eşdeğeri

Fungoral şampuan, Ketoderm krem, Ketoral şampuan, Ketoral tablet, Ketoral supozituar, Konazol krem, Konazol şampuan, Nizoral krem, Nizoral şampuan, Nizoral tablet ve Nizoral ovül bu kremin eşdeğerleridir.

Reklamlar

Ketoral Krem Etken Maddesi

Bu kremin aktif maddesi ketokonazol adı verilen bir maddedir.

Ketoral Krem Faydaları

Bu krem, antifungal adı verilen ilaç ailesine aittir. Ayak mantarı, saçkıran, kasık mantarı ve tırnak mantarı gibi cildin mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır. Ayrıca “güneş mantarı”  olarak bilinen tinea versicolor (pityriasis versicolor) tedavisinde kullanılır.

Ketoral şampuan ise kepek ve seboreik dermatit gibi durumları tedavi etmek ve önlemek için kullanılır. Bu krem, mantarın normal hücre duvarları yapmasını önleyerek mantar büyümesini durdurarak çalışır.

Doktorunuz bu ilacı, bu makalede bahsedilenler dışındaki hastalıklar için önermiş olabilir. Ayrıca, bu ilacın bazı formları burada tartışılan tüm rahatsızlıklar için kullanılamaz. Bunu doktorunuzla konuşmadıysanız veya neden bu ilacı aldığınızdan emin değilseniz, doktorunuzla konuşun. Bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayı bırakmayın.

Sizinle aynı semptomlara sahip olsalar bile, bu ilacı kimseye vermeyin. Doktorları reçete etmediyse, insanların bu ilacı kullanmaları zararlı olabilir.

Ketoral Krem
Ketoral Krem

Ketoral Deri Kremi Neye Yarar?

Bu krem, vücudun farklı bölgelerinde kırmızı pullu deri döküntülerine yol açan mantar derisi enfeksiyonu olan tinea corporis yani saçkıran, kasık veya kalçalarda oluşan mantar enfeksiyonu olan tinea cruris yani kasık mantarı, ayaklarda ve ayak parmaklarında oluşan mantar enfeksiyonu olan tinea pedis yani ayak mantarı ve cildin göğüste, sırtta, kollarda, bacaklarda veya boyunda kahverengi veya açık renkli lekelere neden olan mantar enfeksiyonu olan tinea versicolor tedavisinde kullanılır.

Reçeteli Ketoral şampuanı tinea versicolor tedavisinde kullanılır. Tezgah üstü Ketoral şampuanı, kepeklerin neden olduğu saç derisinin dökülmesini, deri kalınlaşmasını ve kaşınmasını kontrol etmek için kullanılır. Bu ilaç, imidazoller adı verilen bir antifungal ilaç sınıfındadır. Enfeksiyona neden olan mantarların büyümesini yavaşlatarak çalışır.

Ketoral Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce, sahip olabileceğiniz tıbbi durumlar veya alerjiler, aldığınız ilaçlar, hamile veya emziriyorsanız ve sağlığınızla ilgili diğer önemli gerçekler hakkında doktorunuzu bilgilendirmeniz gereklidir. Bu faktörler bu ilacı nasıl kullanmanız gerektiğini etkileyebilir.
  • Alerji veya kimyasal tahriş gösteren bir reaksiyon meydana gelirse, bu kremi veya şampuanı kullanmayı bırakın ve doktorunuza başvurun. Alerjik reaksiyon belirtileri arasında etkilenen bölgede kaşıntı, döküntü veya şişlik vardır.
  • Bu krem ​​asla göz enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılmamalıdır. Bu ilacın şampuan formu gözlere kaçarsa, gözleri birkaç dakika boyunca temiz suyla iyice yıkayın.
  • Bu ilaç, yararları risklerden ağır basmadıkça hamilelik sırasında kullanılmamalıdır. Bu ilacı kullanırken hamile kalırsanız, derhal doktorunuza başvurun.
  • Bu kremin anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emziren bir anneyseniz ve bu ilacı kullanıyorsanız, bebeğinizi etkileyebilir. Emzirmeye devam edip etmeyeceğiniz konusunda doktorunuzla konuşun.
  • Bu ilacın, on iki yaşın altındaki çocuklar tarafından kullanılması doktor tavsiyesi dışında önerilmez.

Ketoral Krem Kullanım Şekli

Krem genellikle, tedavi edilen duruma bağlı olarak, etkilenen bölgeye ve yakın çevresine hafifçe ovalayarak uygulayın. Ardından ellerinizi suyla ve sabunla temizleyin. Bu kremi iki ila altı haftalık bir tedavi süresi boyunca günde bir kez uygulayın. Seboreik dermatit tedavisi için krem ​​genellikle dört hafta boyunca günde iki kez kullanılır.

Birçok şey, kişinin vücut ağırlığı, diğer tıbbi durumlar ve diğer ilaçlar gibi ihtiyaç duyduğu bir ilacın dozunu etkileyebilir. Doktorunuz burada listelenenlerden farklı bir doz önerdiyse, doktorunuza danışmadan ilacı kullanma şeklinizi değiştirmeyin.

Belirtiler kaybolmuş gibi görünse bile, bu kremi önerilen tedavi süresi boyunca kullanılmalıdır. Bu, mantar enfeksiyonunun tekrar etme olasılığını azaltacaktır.

Bu ilacı tam olarak doktorunuz tarafından reçete edildiği gibi kullanmak önemlidir. Bir dozu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede kullanın ve düzenli programınıza devam edin. Bir sonraki dozunuzun zamanı gelmişse, kaçırılan dozu atlayın ve düzenli doz programınıza devam edin. Kaçırılan bir dozu telafi etmek için çift doz uygulamayın. Bir dozu kaçırdıktan sonra ne yapacağınızı bilmiyorsanız, tavsiye için doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

Bu ilacı oda sıcaklığında saklayın, buzdolabında saklamayın ve çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Bu ilaç birden fazla marka adı altında ve birkaç farklı formda mevcuttur. Bu ilacın belirli bir marka adı, burada listelenen tüm formlarda mevcut olmayabilir.  İlaçları atık suya (örneğin lavaboya veya tuvalete) veya ev çöpüne atmayın. Artık gerekli olmayan veya süresi dolmuş ilaçları nasıl atacağınızı eczacınıza sorun.

Ketoral Krem Yan Etkileri

Tedavi edilen bölgede batma hissi, şişlik, tahriş veya kızarık oluşabilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza bildirin. Doktorunuzun

bu ilacı reçete etmiştir çünkü size faydasının yan etki riskinden daha fazla olduğuna karar vermiştir, bunu unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok insanın ciddi yan etkileri yoktur.

Ciltte kabarcıklanma ve açık yaralar gibi olası olmayan ancak bu ciddi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza söyleyin. Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon olası değildir ancak derhal tıbbi yardım isteyin. Ciddi alerjik reaksiyon belirtileri arasında döküntü,, kaşıntı, yüz, dil, dudak ve boğaz bölgesinde şişlik, şiddetli baş dönmesi ve solunum zorluğu vardır. Bu olası yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen diğer etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza başvurun. 

Youtube kanalına abone olun, birbirinden güzel videoları kaçırmayın https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx