Makyaj

Tırnak Uzatma Hileleri | En Kolay Tırnak Uzatma Yöntemleri

Tırnak Uzatma Hileleri ve İpuçları

Reklamlar

Tırnak uzatma hileleri, bakımlı, zarif ve şık tırnaklara sahip olmak için hayat kurtarıcı olabilir. Kısa veya kırık tırnaklara sahip olmak hem gerçek hem de mecazi anlamda büyük bir acı olabilir. Uzatmak için çok uğraştığınız bir tırnağı kırdığınız için mahvolmuş veya ağrıya veya rahatsızlığa neden olan bir tür tırnak travması geçirmiş olsanız da, yeniden uzamasını istediğinizi biliyoruz.

Takma tırnaklar size uygun değilse ve bunun yerine manikür bölümünde daha doğal bir yaklaşımı tercih ediyorsanız, henüz uzun tırnak hayallerinizden vazgeçmeyin. Uygun bakım, işlem ve eğitim ile doğal olarak uzun ve sağlıklı tırnaklara sahip olma yolunda olabilirsiniz ve bu çok uzun sürmez. Şimdi, tırnak uzunluğu hedeflerinize hızlı bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olacak en iyi tırnak uzatma hileleri…

Gün içinde bol su içmeye dikkat edin
Gün içinde bol su içmeye dikkat edin

Gün içinde bol su içmeye dikkat edin

Tırnaklarınız da dahil olmak üzere sağlığınızın pek çok yönü için yeterince su içmek çok önemlidir. Vücudunuz susuz kalırsa sağlıklı uzama gerçekleşmeyecektir bu nedenle sağlığınız, saçınız, cildiniz ve tırnaklarınız için bol su içmeniz gerekir. 

Reklamlar

Eğer gün içinde fazla su tüketemiyorsanız, hindistan cevizi suyu gibi nemlendirici içecekleri denemeyi veya biraz değişiklik yapmak için suyunuza biraz taze meyve suyu eklemeyi düşünün.

Folik asit alın

B9 vitamini olarak da bilinen bu önemli mineral, takviyelerde veya doğal olarak baklagiller ve tam tahıllar gibi çeşitli yiyeceklerde bol miktarda bulunur. Folik asidin temel işlevlerinden biri, tırnaklarınızı oluşturan hücreleri onarmakta yatar. Tırnak uzatma sürecinize yardımcı olurken, daha güçlü ve kırılmaya ve soyulmaya daha az eğilimli hale getirir.

Protein tüketimini artırın
Protein tüketimini artırın

Protein tüketimini artırın

Genel sağlığınız ve beslenmeniz için doğru miktarda protein tüketmek önemlidir, ancak tırnaklarınızı ve uzama hızlarını da etkileyebilir. Tırnaklarınızın uzamasına ve güçlenmesine yardımcı olmak için her gün önerilen günlük protein miktarını aldığınızdan emin olun.

Keratin takviyesi alın

Keratin, sadece saçları güçlendiren ve yapılandıran bir şey değildir, aslında tırnaklarınızı oluşturan ve güçlendiren şeydir. Bu nedenle, keratin takviyesi almak, saçınızda olduğu gibi, güç ve esneklik oluşturmaya yardımcı olabilir. Keratin takviyesi ağız yoluyla tüketilebilir veya topikal olarak yağ şeklinde uygulanabilir.

Reklamlar
Kütikül yağı veya serum kullanın
Kütikül yağı veya serum kullanın

Kütikül yağı veya serum kullanın

Cildinizi nemlendirmek, normal bir kişisel bakım rutininin önemli bir parçasıdır. Manikür yapmak ve tırnak eti bakımı da buna dahildir. Kütikül yağını düzenli olarak kullanarak, tırnaklarınızı sağlıklı ve esnek tutarken aynı zamanda tırnaklardaki kırılmayı ve parçalanmayı önlemiş olursunuz. Kuru tırnaklar kırılır ve çatlar, iyi nemlendirilmiş olan tırnaklar güzelleşir ve uzar.

Tırnaklarınızı yemeyi bırakın

Bu kulağa hiç akıllıca gelmeyebilir, ancak çoğu için söylemesi yapmaktan çok daha kolay. En yaygın sinirsel alışkanlıklardan biri olan tırnak yemek, bırakılması zor bir alışkanlıktır ancak seçenekler vardır. Dermatologlar, acı tat veren bir cila sürmenizi ve ilk etapta sizi ısırmaya sevk eden fiziksel veya zihinsel tetikleyicileri belirlemenizi önerir. Ayrıca tırnak yemeyi stres topuyla veya oyun hamuruyla oynamak gibi daha olumlu bir alışkanlıkla değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Tırnakları kısa ve tatlı tutun
Tırnakları kısa ve tatlı tutun

Tırnakları kısa ve tatlı tutun

Yuvarlak şekilli tırnakların kırılma veya çatlama veya soyulma ile sonuçlanan bir travma yaşama riski daha düşüktür. Kısa tırnaklar da öyle. Hızlı bir şekilde uzamalarını istiyorsanız, onları kısa tutmak mantıksız görünebilir, ancak işe yarıyor. Tırnaklarınız kırılgansa, şeklini korumak için kristal bir tırnak törpüsüne (geleneksel bir törpü yerine) geçmenizi öneririz.

Aseton kullanmaktan kaçının

Oje çıkarıcılarda popüler bir bileşen olan aseton, cilayı hızla çıkarabilen güçlü bir kimyasaldır, ancak bununla birlikte tırnakları sağlıklı ve nemli tutan doğal tırnak yağları gider. Sonuç? Kuru, kırılgan tırnaklar. Bu nedenle, aseton bazlı cila çıkarıcılardan kaçının ve bunun yerine daha doğal bir çıkarıcı seçin.

Bulaşık yaparken lastik eldiven giyin

Parmak uçlarınız uzun süre suya maruz kaldığında biraz sulanır ve aynı şey tırnaklarınız için de geçerlidir. Tırnaklar çok fazla su emdiğinde zayıflayabilir ve kuruyabilir, bu da uzamayı engelleyen kırılmalara ve çatlaklara yol açar. Bu nedenle, bulaşık yıkarken ellerinizi ve tırnaklarınızı lastik eldivenlerle koruduğunuzdan emin olun.

Bu aynı zamanda ev işleri için de geçerlidir. Sert kimyasal temizleyiciler kullanıyorsanız veya inatçı kir ve kiri temizliyorsanız, tırnaklarınız ve cildiniz ve elinizdeki görev arasında bir bariyer olarak eldiven kullandığınızdan emin olun. Ev kimyasalları da zarar verebilir ve kuruyabilir.

Tırnaklarınızı uzatmak için limon suyu kullanın
Tırnaklarınızı uzatmak için limon suyu kullanın

Tırnaklarınızı uzatmak için limon suyu kullanın

Limonlar, tırnakların ve saçların sağlıklı büyümesi için harika olan C vitamini açısından zengindir. Limonun düzenli kullanımı ile limonun beyazlatıcı özelliği sayesinde tırnak lekelerinden de kurtulabilirsiniz.

El tırnaklarınıza ve ayak tırnaklarınıza bir dilim limon sürün ve yaklaşık beş dakika boyunca ılık suyla durulayın. Her gün bu uygulamayı yapın. Eğer şeytan tırnakları varsa ya da tırnak iltihabı varsa, limon kullanmak batma hissine neden olabilir.

Tırnaklarınızı uzatmak için hindistan cevizi yağı kullanın

E vitamini ve antioksidanların iyiliği ile dolu hindistan cevizi yağı, tırnaklara ve saçlara nem verir. Hindistan cevizi yağı da çok geçirgendir, bu da dokusunu kolayca emilebilir hale getirir. Bir antioksidan olan hindistancevizi yağı, mantar ve bakteri enfeksiyonlarını da önler.

Bir kasede biraz sızma hindistan cevizi yağını ısıtın ve tırnaklarınıza ve parmaklarınıza masaj yapın. Dairesel hareketlerle masaj yapın. Bu, tırnakların uzamasını teşvik edecek olan kan dolaşımına yardımcı olacaktır. Her gece yatmadan önce bu uygulamayı yapın. Hindistan cevizi yağı kullanarak tırnak eti sorunundan da kurtulabilirsiniz.

Tırnak uzatmak için portakal suyu kullanın

Limon gibi portakal da kolajen üretimine yardımcı olan harika bir C vitamini ve folik kaynağıdır. Kollajen, tırnak uzatmanıza yardımcı olan ve tırnaklara canlılık katan önemli bir ajandır. Portakalın antioksidan özellikleri de herhangi bir enfeksiyonu uzak tutar. Bir kaseye biraz portakal suyu alın ve tırnaklarınızı yaklaşık on dakika bekletin. Ilık suyla durulayın ve etkili bir şekilde nemlendirin. Bunu günde bir kez deneyin. Tırnak etlerinizi portakal suyuna batırdıktan sonra pul pul dökün. Cildi rahatlatır ve kütiküllerin çıkarılmasını kolaylaştırır.

Tırnak uzatmak için zeytinyağı kullanın
Tırnak uzatmak için zeytinyağı kullanın

Tırnak uzatmak için zeytinyağı kullanın

Hasar görmüş, kırılgan tırnaklarınız varsa, zeytinyağı en iyi seçeneğinizdir. Doğada kolayca geçirgen olan zeytinyağı, tırnaklarınızın iç tabakasına ulaşır, onu yatıştırır ve tüm kuruluğu giderir. Ayrıca kan dolaşımına yardımcı olur ve tırnakların uzamasına yardımcı olur. Biraz sızma zeytinyağını ısıtın ve tırnaklarınıza ve tırnak etlerinize yaklaşık beş dakika hafifçe masaj yapın. Ellerinizi eldivenlerle örtün ve bir gece dinlendirin. Günde bir kez bunu kullanın.

Gece boyunca zeytinyağını elinizde bırakmaktan emin değilseniz, tırnaklarınızı ılık zeytinyağında on beş ila yirmi dakika bekletebilir ve daha parlak, daha parlak tırnaklara hazır olabilirsiniz.

Tırnaklarınızı güçlendiren yiyecekler tüketin

Sağlıklı bir vücuda, cilde, saçlara ve hatta tırnaklara sahip olmak için diyetlerine ve tükettikleri besinlere dikkat etmesi gerektiği bilinen bir gerçeğin ötesindedir. Aldığımız besinler vücudumuzun işleyişini doğrudan etkiler. Tırnaklarınızı nasıl daha hızlı uzatacağınızı bilmek istiyorsanız, büyümeyi teşvik eden besinleri tükettiğinizden emin olmalısınız. Tırnaklarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olan yiyecekler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tırnaklarınızı güçlendirmek için yumurta tüketin

Parlak kilitler veya parlak tırnaklar olsun, yumurta hayati bir gıda maddesidir. Protein, D vitamini, B12 ve biotin açısından zengin olan yumurta, tırnakları güçlendiren ve daha parlak hale getiren mükemmel bir besindir. Tırnak uzatmak için yumurta yemenin en iyi yolu, üç ila beş dakika kaynattıktan sonra tüketmektir.

Tırnaklarınızı güçlendirmek için fasulye tüketin
Tırnaklarınızı güçlendirmek için fasulye tüketin

Tırnaklarınızı güçlendirmek için fasulye tüketin

Fasulye, tırnak uzatmaya ve güçlenmesine yardımcı olan önemli bir besin maddesi olan biotin açısından zengin bir diğer kaynaktır. Yeterli miktarda biotin içeren fasulye tüketirseniz tırnaklarınız yüzde 25 daha güçlü hale gelir. Bu gıda maddesinden en iyi şekilde yararlanmak için fasulye karışımıyla çorba yapmayı deneyin.

Tırnaklarınızı güçlendirmek için yulaf tüketin

Yulaf sadece insanların yeniden şekil almak için tükettiği bir gıda maddesi değildir. Günlük beslenmemize yulaf ekleyerek daha güçlü tırnaklara sahip olabilirsiniz. Bakır ve çinko gibi mikro besinlerin iyiliği ile dolu olan yulaf, kemik bakımı ve büyümesine büyük ölçüde yardımcı olur. Güne taze bir kase yulaf ve biraz meyve ile başlayın ve sadece sağlıklı tırnaklara değil, aynı zamanda harika bir vücuda da sahip olun.

Tırnaklarınızı güçlendirmek için ayçiçeği çekirdeği tüketin

Tırnaklarınızda dikey çıkıntılar fark ederseniz, bunun nedeni vücudunuzdaki manganez eksikliği olabilir. Tohum yiyerek bu sorundan kurtulun. Bu tohumlar bir besin deposudur ve zayıf ve kırılgan tırnaklarınız için mükemmel bir tedavi olan B6 vitamini, çinko, E vitamini, bakır ve manganez ile zenginleştirilmiştir. Ayçiçeği tohumlarını salata sosu olarak veya fırınlanmış ürünlerde kullanmak, onları diyetinize dahil etmenin harika bir yolu olabilir.

Tırnaklarınızı güçlendirmek için somon tüketin
Tırnaklarınızı güçlendirmek için somon tüketin

Tırnaklarınızı güçlendirmek için somon tüketin

Somon, çeşitli nedenlerle en besleyici yemeklerden biridir. Hafif, sağlıklı ve D vitamini, protein, biyotin, çinko, bakır, selenyum, B6 ve B1 vitaminleri ve omega-3 yağ asitleri gibi mikro besinlerle doludur – daha sağlıklı ve parlak tırnaklara katkıda bulunan her şey. Somon, tüm zenginliğine rağmen asitleştirici bir gıda maddesi olarak kabul edilir. Bu nedenle, asitliğe neden olmayan öğünlerin dengelenmesi önerilir.

Tırnaklarınızı güçlendirmek için yaban mersini tüketin

En lezzetli ve en besleyici gıda maddelerinden biri olan yaban mersini, vücut hücrelerimizi hasardan koruyan ve hücre büyümesine yardımcı olan antioksidanlar açısından zengindir. Yaban mersininin antioksidan özellikleri ayrıca tırnakların kırılmasını ve ufalanmasını da engeller. Hormonları dengeler ve iltihabı tedavi eder.  Normal salatalarınıza yaban mersini ekleyin ve bunları gün ortası atıştırması olarak da yiyin.

Günlük kütikül yağı kullanın

Ünlü manikür uzmanlarına göre, en iyi tırnaklarınızı uzatmanın sırrının nemlendirme, nemlendirme, nemlendirme… Güçlü tırnaklara sahip olmak için sağlıklı olmaları gerekir ve sağlıklı olmak için nemlendirilmeleri gerekir. Kütikül yağı, kütikülü ve tırnak yatağını nemlendirerek çalışır, bu nedenle, ister tırnaklarınızı uzatıyor olun, ister sadece en iyi şekilde görünmelerini isteyin, tırnak bakımında bu kadar önemli bir adımdır.

Favorileri mi? Pahalı markalı şişeleri atlayın ve bunun yerine organik Dadi oil veya basit bir jojoba yağı seçin. İşi aynı derecede iyi yapacaklar ve dünyaya mal olmayacaklar.

Biyotin almayı düşünün
Biyotin almayı düşünün

Biyotin almayı düşünün

Araştırmalar, soyulmaya ve kırılmaya meyilli kırılgan tırnakların biyotin eksikliğinin bir işareti olabileceğini gösteriyor, bu nedenle diyetinizi bu temel B vitamininden fazladan bir dozla takviye etmek iyi bir fikir olabilir.

Biyotin açısından zengin gıdalar kırılgan tırnakları güçlendirmeye yardımcı olabilir. Bunu desteklemek için birkaç küçük çalışma var, ancak bir plasebo grubu içermediklerini ve ayrıca katılımcıların temel biyotin durumunu içermediklerini vurgulayalım. Bununla birlikte, her gün 2.5 mg biotin takviyesi aldıktan sonra tırnak kalınlığında ve sertliğinde önemli artışlar gösterdiler.

Yumuşak bir tırnak parlatma törpüsü satın alın

Cam tırnak parlatma törpülerinin törpülemek için daha iyi olduğunu duymuş olabilirsiniz, ancak milyonlarca insan güzel, daha uzun ömürlü ve temizlemesi kolay olsa da, yumuşak bir tırnak parlatma törpüsüne yatırım yapmak için para ödüyor.

Tırnak üstü törpüleri olan tırnak parlatma törpüleri ile tırnaklarınızın üst yüzeyini törpüleme işleminden en iyi sonucu almak için, tırnaklarınızın yırtılmasını veya ayrılmasını önlemek için her zaman yumuşak bir tırnak parlatma törpüsü tercih edin. En iyi seçim? Orly Nail File, dayanıklılığı ve gerçekten hızlı bir şekilde en pürüzsüz bitişi sağlaması nedeniyle muhtemelen kullanılan en iyilerden biri.

Pro ürünler her zaman en iyisidir ve genellikle daha dayanıklıdır. Natural Nail Company’yi gerçekten çok seviyorum çünkü tırnaklarınızın yumuşak veya sert olmasına göre bir törpü seçebiliyorsunuz ve hatta akrilikler için de seçenekler var.

Tırnak yataklarınızı besleyin
Tırnak yataklarınızı besleyin

Tırnak yataklarınızı besleyin

Engebeli, çıkıntılı bir tırnak yatağı maninizi tamamen mahvediyorsa, B9 vitamini alımınızı artırmanız gerekebilir. Folik asit olarak da bilinen bu vitamin, tırnakları oluşturan hücreleri onarır ve çoğaltır, bu da büyümeyi hızlandırır ve genel tırnak sağlığını destekler. Ayrıca gücü arttırdığı ve soyulmayı önlediği de gösterilmiştir.

Folik asit, cilt dokusunda, saç ve tırnaklarda sağlıklı hücre büyümesinden sorumludur. Folik asitte gerçek bir eksiklik renk bozulmasına neden olabilir ve kırılgan ve zayıf tırnaklara katkıda bulunabilir. Eksik olduğunuzu düşünüyorsanız, fasulye ve kepekli tahıllar gibi yiyecekler folik asit açısından zengindir – ancak folik asit takviyelerini de satın alabilirsiniz.

Oje çıkarıcınızı yükseltin

Manikürünüz ufalanma belirtileri gösterdiğinde, eski bir aseton almak çok kolaydır. Ancak yüksek konsantrasyonlarda aseton (ojenin hızlı bir şekilde çözülmesinden sorumlu olan güçlü çözücü) içerenler, kırılgan tırnaklar için son derece serttir, tırnakların kırılması, soyulması, dökülmesi ve ayrılması ve onları neredeyse anında kurutabilir.  Bu yüzden aseton içermeyen oje çıkarıcı ürünleri tercih edin. Bu formüller daha nazik olabilir, ancak simsiyah bir ojeden sonra bile tırnaklarınızı mükemmel şekilde temiz bırakma yeteneklerini hafife almayın. Oje kalıntılarını anında atmak için kaslı, nazik ama etkili formüller yığınları var.

Daha doğal bir oje deneyin
Daha doğal bir oje deneyin

Daha doğal bir oje deneyin

Potansiyel olarak toksik kimyasalları kasıtlı olarak kullanmayan ojelere bir şans vermenizi öneriyoruz. Doğal referanslar açısından, ölçek üç zararlı maddeden uzak ojelerden, on üç zararlı maddeden uzak olan ojelere uzanıyor, bu da markanın potansiyel olarak zararlı olarak tanımlanan en yaygın kullanılan kimyasallardan hiçbirine sahip olmadığı anlamına geliyor. 

Peki hangi markalara yönelmeli? ‘Bazı harika markalar Kure Bazaar, Nailberry ve Butter London. Nails Inc ve Orly gibi daha büyük markalardan bazıları da benzer formüller üretiyor.

Keratin bakımı kullanın

Tırnaklarda doğal olarak bulunur, onları esnek hale getirmekten sorumludur ancak bu kelimenin sizi ertelemesine izin vermeyin. Bu, ince, kırılgan veya bükülebilir tırnaklar anlamına gelmez ancak güçlendirilmiş ve kırılma olasılıkları çok daha düşüktür. Kulağa bariz gelebilir, ancak aslında tırnaklarınızı olabildiğince iyi tutmanın en kolay yoludur. Tırnaklarınızı alet olarak kullanmayın. Unutmayın, nazik olun!

Doktorunuzla kolajen hakkında konuşun
Doktorunuzla kolajen hakkında konuşun

Doktorunuzla kolajen hakkında konuşun

Aslında tırnak uzatmayı hızlandırabilen ve tırnakların görünümünü iyileştirebilen tedavilere bakan bazı ilginç araştırmalar var ve bunlardan biri kolajen takviyeleri ile ilgili. Yakın tarihli bir araştırma çalışması, yirmi hafta boyunca günde bir kez biyoaktif kolajen peptitlerin alınmasının, tedaviye dört hafta kadar kısa sürede tırnak büyüme oranını artırabileceğini ve kırık tırnakların sıklığını azaltabileceğini gösterdi. Bu, sağlıklı tırnak uzatmak için yeterli diyet proteini tüketmenin önemli olduğu kavramını destekliyor. Ancak herhangi bir güzellik takviyesinde olduğu gibi, rejiminizde herhangi bir değişiklik yapmadan önce doktorunuzla konuşun.

Demir seviyenizi kontrol ettirin

Tırnak takviyelerinin süper bilgilendirici dökümümüzü okursanız, tırnak sağlığınızı ve tırnak uzatmayı etkileyebilecek başka bir besinin demir olduğunu bilirsiniz. Tırnaklarını demir kadar güçlü yapmak için demire ihtiyacın olacak. Kırılgan, kırık tırnaklarınız varsa, seviyenizi test etmek için doktorunuzu ziyaret edin ve uzun tırnak hedeflerinize ulaşmanızı engelleyebilecek bir demir eksikliğiniz olup olmadığını öğrenin.

Tırnaklarınıza saç dökülmesi tedavisi uygulayın
Tırnaklarınıza saç dökülmesi tedavisi uygulayın

Tırnaklarınıza saç dökülmesi tedavisi uygulayın

Evet okuduğunuz doğru. Günde iki kez topikal olarak yüzde 5’lik reçetesiz minoksidilin (saç dökülmesi için yaygın olarak kullanılan reçetesiz bir tedavidir) tırnaklara uygulanmasının, ilk uygulamadan hemen sonra tırnak uzatmayı artırabileceğini gösteren başka bir araştırma çalışması var. Bu, topikal minoksidil uygulanmasının neden olduğu tırnağa artan kan akışından kaynaklanıyor olabilir. Artan kan akışı, tırnaklara daha fazla besin ve oksijen vererek sağlıklı tırnak uzatmayı teşvik edebilir.

Tırnaklarınıza tırnak tedavisi ürünü uygulayın

Jel ojeler doğal olarak tırnaklarınız için kötü mü? Hayır. Ama bıktıysanız ve jel ojeyi doğru şekilde çıkarmak yerine kendi tırnaklarınızı aldıysanız, tırnaklarınız sağlıklı olmaktan çok uzaktır. Ve tahmin edin ne oldu? Onları yakın zamanda uzatmak istiyorsanız, bunu düzeltmeniz gerekecek. Hüzünlü tırnaklarınızı eski haline getirmenin bir yolu, tırnak sertleştirici veya tırnak güçlendirici tedavidir. Aranacak önemli bir bileşen pantotenik asittir. Bu, araştırmalara göre tırnaklarınızı esnek ve kırılmaya daha az eğilimli tutmaya yardımcı olabilir. 

Tırnak Uzatma Sürecinde Yapılan Hatalar
Tırnak Uzatma Sürecinde Yapılan Hatalar

Tırnak Uzatma Sürecinde Yapılan Hatalar

Dehidrasyon ve besin desteği eksikliği nedeniyle, tırnak ve tırnak plağımız zayıf ve kırılgan hale gelerek mat tırnaklara neden olabilir. Bu gibi durumlarda, tırnaklar sıklıkla kırılır ve kırılgandır. Tırnaklarınızın sağlıklı, parlak ve daha hızlı uzamasını sağlamak için çok fazla kimyasal içermeyen ürünler kullanmayı denemeli ve beslenme sisteminizin tırnakların yaşamına ve sağlığına yardımcı olan besin takviyeleri içermesini sağlamalısınız. Ellerinizi düzenli olarak nemlendirdiğinizden ve tırnaklarınızı temiz tuttuğunuzdan emin olun. Kirli tırnaklar sağlıksız tırnakların bir başka işaretidir. Tırnak uzatma sürecinde aşağıdaki hataları yapıyorsanız, vazgeçmeniz gerekebilir.

Tırnak yemek

Herhangi bir endişe anında tırnak yemeye başlayan siz misiniz? İşte size bu uygulamayı kesinlikle bırakmanızı söylemenin tam zamanı. Tırnaklarınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız, onları yemeyi bırakmalısınız. Tırnak yemek sadece vücudunuz ve mideniz için sağlıksız olmakla kalmaz, aynı zamanda bakteriyel enfeksiyonlara da yol açabilir. Tırnakları yemek yontulmuş ojelere neden olabilir. Şimdi, bunu kim ister? Hiç kimse, doğru!

Oje sürerken baz kat sürmemek

Makyaja gelince, makyajın daha uzun süre kalması için yüzünüze makyaj bazı uygulamak son derece önemlidir, aynı şekilde tırnaklarınızda ojelerin uzun süre kalması için baz kata güvenin. İster nötr bir ton ister parlak olsun, herhangi bir oje rengini sürmeden önce bir baz kat uygulamak şarttır. Bu, tırnaklarınıza koruyucu bir tabaka sağlayacak ve tırnaklarınızın daha güçlü ve sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır.

Tırnaklarınızda aşırı derecede jel ve akrilik kullanmak

Jel ve akrilik ojelerin hepsi gönül işi, hemfikiriz! Ancak kimyasallarla dolu herhangi bir şeyin aşırı kullanımı – bu durumda jel ojeler ve akrilik ojeler – tırnaklarınızın uzun süreli sağlıklı yaşamları için iyi değildir. Jel ve akrilik tırnak boyaları, tırnaklarınızın doğal büyümesini etkiler. Bunları denemelisiniz ama düzenli ve aşırı derecede değil.

Tırnak Uzatma Hileleri | En Kolay Tırnak Uzatma Yöntemleri adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca, TikTok Tırnak Hileleri adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bizi Instagram’dan takip etmeyi unutmayın: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx