Cilt Bakımı

Tırnak Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Reklamlar

Tırnak beyazlatma, manikür işleminin büyük bir parçasıdır. Günlük hayatın denemeleri boyunca manikürü en iyi durumda tutmak göründüğünden daha zordur. Manikürümüzü ilk kırılma belirtilerinde anında düzeltmek kulağa cazip gelse de, iki seçenekle karşı karşıyayız. İlk seçenek tüm yaptıklarınızı bırakın ve en yakın manikür salonunda bir başlangıç ​​yapın. İkinci seçenek olarak aseton ve pamuk toplarını alın. Ancak ojeleri sildiğiniz anda, lekeli, pis, sarı tırnaklar şeklinde bir felaketle karşı karşıya kalırız. Yeter artık!

Tırnak Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Her zaman iyi ve parlak bir manikür yapmak kesinlikle ideal olsa da, pratik değildir. Ojeli tırnaklardan doğal tırnaklara zarafetle geçebilmemiz gerekir ve sarı tırnaklar hiç iyi görünmez. Lekeli veya sarı renkli tırnaklar, daha koyu cilalarda ve hatta parlak kırmızılarda kullanılan pigmentlerden gelir. Pigment tırnaklarınızda ne kadar uzun olursa, leke o kadar belirgin olur. Ojesiz dışarı çıkmanız gerekiyorsa kusursuz beyaz tırnaklara sahip olmaktan asla zarar gelmez. Motivasyon ne olursa olsun, endişelerinizin kaybolmasına izin verebilirsiniz çünkü oje tercihinden bağımsız olarak her kadının bilmesi gerektiğini düşündüğümüz lekeli tırnaklar için evde bir çare var ve paylaşmaktan mutluluk duyduğumuz tırnak beyazlatmak için bu gizli tüyo, şu anda banyonuzda bulunabilir.

Tırnak İçi Beyazlatma Nasıl Yapılır?
Tırnak İçi Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Tırnak İçi Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş macununu çıkarmanın zamanı geldi. Beyazlatıcı diş macunu, özellikle kabartma tozu içerenler, tırnaklarınızı sadece on dakika içinde bembeyaz hale getirir. Ojenizi çıkardıktan sonra diş macununu tırnaklarınıza sürün ve on ila on beş dakika bekletin. Süre dolduğunda, tırnakları ılık su altında nazikçe ovalamak için bir tırnak fırçası veya diş fırçası alın. İşte hazırsınız! Tırnaklarınız gözle görülür şekilde daha parlak ve beyaz olacaktır. Ciddi bir lekelenme vakası yaşıyorsanız, işlemi birkaç gün boyunca tekrarlayabilirsiniz.

Reklamlar

Bu kolay tırnak bakımının ardından, bir sonraki manikür randevunuza kadar ojesiz olarak beyaz tırnaklarınızla dolaşabilirsiniz.

Tırnaklarınıza evde oje sürmeyi seçerseniz, bir taban kat her zaman lekelenmeyi en aza indirmeye yardımcı olur.

Tırnak Beyazlatma Yöntemleri

Doğal olarak uzun, beyaz uçlu ve mükemmel tırnakları olanlara gıpta ediyoruz. Aylardır bir törpüye dokunmamış olsa bile, her zaman taze manikürlü görünen tırnaklar harikadır. Ama çoğu kişinin tırnakları kolay bir şekilde lekelenir ve sararır.

Tırnaklar oldukça gözeneklidir, bu nedenle oje, kir ve günlük aşınma ve yıpranmaya maruz kaldıklarında sararmaları şaşırtıcı değildir. Ve ayak tırnaklarınız, anlaşılır bir şekilde, uzun süreler boyunca genellikle ayakkabı ve çorapların içinde sıkışıp kaldıklarından, kötüye kullanımın ağırlığını alır. Uçların hafif ve parlak görünmesini sağlamak için, tırnak yüzeyindeki lekeleri nazikçe temizlerken tırnağın altındaki alanı beyazlatmanız gerekir.

Reklamlar

El ve ayak tırnağı beyazlatma bir bilim değil bir sanattır. Evde tırnak beyazlatmanın birçok yolu vardır, ancak en kolay yol mutfak kilerinizden bazı malzemelerle denemeler yapmaktır. İşte sert kimyasallar olmadan tırnak beyazlatmanın en sevdiğim yollarından bazıları…

Tırnaklarınızdaki lekeleri temizleyin
Tırnaklarınızdaki lekeleri temizleyin

Tırnaklarınızdaki lekeleri temizleyin

Bazen leke sadece yüzeyseldir ve giderilmesi için derin bir ıslatma gerektirmez. Genel sararma yerine göze çarpan lekeler görüyorsanız, daha derin bir renk açıcı madde kullanmadan önce tırnakları nazikçe tırnak üstü törpüsü ile parlatmayı deneyin.

Tırnak üstü törpüsünün ince tarafını kullanarak, tırnağınıza paralel tutun ve hafif bir baskı uygulayarak tırnaklarınızın üzerinde hızlı bir şekilde X hareketleriyle parlatın. Tırnaklar oldukça hızlı bir şekilde zayıflayabildiğinden, tırnak başına yaklaşık altı vuruş hedefleyin ve daha fazlasını değil ve vuruşlarda çok agresif olmayın.

Tırnaklarınızı hidrojen peroksite batırın

Hidrojen peroksit, dikkatli kullanıldığında alttaki katmanlara zarar vermeden veya sarkmalara yol açmadan tırnakları nazikçe beyazlatan doğal bir parlatıcıdır.

Hidrojen peroksitli beyaz tırnaklar için küçük bir kaseyi bir ölçü su ve bir ölçü hidrojen peroksitle doldurun. El veya ayak parmaklarını, tırnaklar tamamen kaplanacak şekilde kaseye yerleştirin ve on beş dakika bekletin. İyice durulayın. Tırnaklar daha beyaz olana ve lekeler kaybolana kadar her gün tekrarlayın. Üç ila dört günden daha uzun süre kullanıyorsanız, nemi hapsetmek ve tırnak etlerinin kurumasını önlemek için tatlı badem veya hindistan cevizi yağı kullanın.

Çay ağacı yağı ile tırnak beyazlatma
Çay ağacı yağı ile tırnak beyazlatma

Çay ağacı yağı ile tırnak beyazlatma

Uçucu yağlar tırnaklarınız için çok besleyicidir ve aynı zamanda evde sorunsuz ayak tırnağı beyazlatmak için en sevdiğim numaradır. Hatta bazıları antifungal ve antibakteriyel özelliklerin ek bonusuna sahiptir.

Tırnak yatağına bir veya iki damla çay ağacı yağı damlatın ve emilmesine izin verin. Hassas cildiniz varsa beş ila on dakika sonra durulayın veya tüm gün bekletin ve tırnaklar yeterince hafifleyene kadar gerektiği şekilde tekrar uygulayın. Dramatik sonuçları görmek için birkaç hafta uygulamaya devam edin.

Çay ağacı yağınız yoksa limon veya greyfurt gibi aydınlatıcı özelliği olan narenciye esansiyel yağlarını da kullanmayı deneyebilirsiniz.

Tırnaklarınıza çilek sürün

Yıllardır dişlerimizi beyazlatmak için çilek kullanıyoruz ama görünüşe göre onlar da tırnakları beyazlatabiliyor! Taze bir çileği ikiye bölün ve her bir tırnağın yüzeyine bolca sürün. Beş ila on dakika bekletin ve ardından ılık su altında iyice durulayın.

İstediğiniz kadar çabuk sonuç alamazsanız, dört çileği küçük bir kapta ezin ve bir tatlı kaşığı kabartma tozu ekleyin. Tırnaklara ince bir tabaka halinde uygulayın ve on dakika bekletin. İyice durulayın.

Beyazlatıcı diş macunu sadece dişlere mahsus değildir. Tırnakları da hafifletebileceği ortaya çıktı. Tırnak beyazlatmak için beyazlatıcı diş macunu kullanın.

Küçük bir parça diş macununu tırnaklarınıza sürün ve on dakika bekletin. Süre dolduğunda, yumuşak kıllı bir fırça alın ve bunun için eski bir diş fırçası harikadır! Tırnakları ılık su altında nazikçe ovalayın. İnatçı lekelerden kurtulmak için gerekirse birkaç gün tekrarlayın.

Tırnak Ucu Beyazlatma Nasıl Yapılır?
Tırnak Ucu Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Tırnak Ucu Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Tırnak ucu beyazlatma için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Aktif kömür ve bentonit kil ile lekeleri absorbe edin

Hem aktif kömür hem de bentonit kil, toksinleri ve lekeleri emebilir ve bu da tırnakların daha hafif görünmesine neden olabilir.

Kullanmak için bir ila iki tatlı kaşığı aktif kömür veya bentonit kilini (bunları her zaman karıştırabilirsiniz, ancak bu aşırı olabilir) ince dokulu bir macun yapacak kadar suyla birleştirin. Tırnaklara uygulayın ve birkaç dakika bekletin. Durulamadan önce tırnaklarınıza nazikçe masaj yapın.

Aktif kömür kullanıyorsanız, bir kaseye dökerken dikkatli olun – her yere gitme eğilimi vardır! Leke yapmazken, oldukça dağınık olabilir.

Limon suyu ve kabartma tozu ile ovun

Limon suyu ve kabartma tozu, sarı tırnaklar için en iyi karışımdır. Limon suyu, yerleşik lekeleri kaldırırken kabartma tozu topikal renk bozulmalarını giderir.

Bir yemek kaşığı limon suyunu, iki yemek kaşığı kabartma tozu ile karıştırın (daha pürüzsüz bir macun isterseniz daha fazla limon suyu ekleyin). Tırnakların üst kısmına ve her tırnağın ucunun hemen altına uygulayın. Karışımı birkaç dakika bekletin, ardından ılık suyla durulamadan önce tırnaklarınıza nazikçe masaj yapın.

Sadece bir uyarı, limon suyu yanacaktır bu yüzden mümkünse kesiklerden, gözyaşlarından ve salyangozlardan uzak durun.

Protez ıslatma tableti kullanın
Protez ıslatma tableti kullanın

Protez ıslatma tableti kullanın

Kulağa garip geliyor, ancak protez ıslatma, tırnaklardaki inatçı renk bozulmalarını beyazlatmada süper etkilidir (ve bu benim en sevdiğim aydınlatma yöntemlerinden biridir). Birkaç beyazlatıcı protez ıslatma tableti alın ve bir tanesini küçük bir ılık su kabına koyun.

Biraz köpürdükten sonra parmak uçlarınızı suya sokun ve ıslanmasına izin verin. On ila on beş dakika rahatlayın ve ardından durulayın.

Tırnaklar hafifleyene ve lekeler kaybolana kadar günde bir kez tekrarlayın. Nemi hapsetmek ve soyulmayı önlemek için besleyici bir manikür yağı uyguladığınızdan emin olun.

Sirke ıslatır

Tırnaklardaki sarı renk değişikliği, tırnak mantarı enfeksiyonunun bir işareti olabilir. Sirke, mantar önleyici ve antibakteriyel özelliklere sahiptir ve atlet ayağı ve tırnak mantarının tedavisinde yardımcı olduğu gösterilmiştir. Herhangi bir sirke türü kullanabilirsiniz, ancak çiğ elma sirkesi, bakterilerin bir-iki yumrukla üstesinden gelmeye yardımcı olabilecek probiyotik özelliklere sahiptir.

Talimatlar basit, bir su bardağı su ve dört ila beş yemek kaşığı elma şarabı veya beyaz sirkeyi küçük bir küvette birleştirin. Ayaklarınızı on dakika bekletin, ardından nazikçe kurulayın. En iyi sonuçlar için günlük olarak tekrarlayın.

Baz kat ile lekeleri önleyin

Önleme bazen en iyi ilaçtır. Tırnakları başarılı bir şekilde beyazlattıktan sonra, devam edin ve tırnakları mühürlemek ve daha fazla sararmayı önlemek için cömert bir taban kat uygulayın. Sadece tırnakları daha uzun süre beyaz tutmakla kalmaz, aynı zamanda tırnakları güçlendirerek kırılma, kırılma veya soyulma olmadan uzamasını sağlar.

Evde Tırnak Beyazlatma
Evde Tırnak Beyazlatma

Evde Tırnak Beyazlatma

Evde tırnak beyazlatma yöntemlerini sizler için yazdık.

Limon suyu

Tırnaklarınızın altındaki alanı beyazlatmak için süper kolay bir ev yapımı yöntem, parmaklarınızı limon suyuna batırmaktır. Mini bir kapta iki limonu sıkın. Parmak uçlarınızı yaklaşık on dakika kaseye koyun. Meyve suyunun tırnaklarınızın altındaki alana oturmasına izin verin. Ellerinizi ılık suyla yıkayın. Ardından mutlaka el/tırnak kremi uygulayın. Ayrıca sağlıklı görünen tırnaklar için daha fazla ipucuna buradan göz atabilirsiniz.

Kabartma tozu

Kabartma tozu, sayısız güzellik faydası ile bilinir. Tırnaklarınızın altındaki bölgeyi doğal olarak beyazlatmak için iki tatlı kaşığı kabartma tozunu ılık suyla karıştırın. Macunu tırnaklarınızın altına ulaştığından emin olarak tırnaklarınıza uygulayın. Yaklaşık beş dakika bekletin ve ardından yıkayın.

Diş macunu

Diğer bir harika yol da üzerinde biraz diş macunu olan yumuşak bir diş fırçası ile parmak uçlarınızı ve tırnaklarınızın altını nazikçe ovmaktır. Tırnaklarınızın altındaki alanı düzgün bir şekilde beyazlatmak için diş macununu üç dakika bekletin. Ardından ılık suyla durulayın. Daha sonra nemlendirin çünkü ellerinizi ve tırnak etlerinizi kurutabilir.

Beyaz sirke

Beyaz sirke kullanarak tırnaklarınızın altındaki bölgeyi de beyazlatabilirsiniz. Bir yemek kaşığı beyaz sirke ve küçük bir bardak suyu bir küçük küvete alın. Tırnaklarınızı içinde beş dakika bekletin. Nemli kalmaları için el ve tırnak kremi sürmeyi de unutmayın.

Söylemeye gerek yok ki, tırnaklarınızın altını sabun ve suyla temizlemek, tırnaklarınızın altındaki alanı beyazlatmanın en yaygın yollarından biridir. En iyi sonucu elde etmek için sabun ve su kullanırken bir tırnak fırçasıyla tırnaklarınızın altını nazikçe ovalamanız gerekir.

Tırnak Beyazlatma ve Uzatma İpuçları
Tırnak Beyazlatma ve Uzatma İpuçları

Tırnak Beyazlatma ve Uzatma İpuçları

Artık sarı tırnaklar kadınları hedef almıyor veya bunlarla sınırlı kalmıyor, erkekler de bu sorunu çok fazla yaşayabiliyor. Tırnakların bu sarı rengi, hijyen eksikliği, sigara kullanımı, yetersiz beslenme veya sert kimyasalların kullanımından kaynaklanabilir. İşte tırnaklarınızın beyaz ve sağlıklı parlaklığını korumak için birkaç kolay ipucu ve püf noktası…

Tuz ve Limon Suyu

Bir yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyunu yarım çay kaşığı tuzla karıştırın, iyice karıştırın ve bu karışımla tırnaklarınıza masaj yapın. Bunu on dakika bekletin ve normal suyla yıkayın. Hızlı sonuçlar için bunu her gün yapın. Limon, aydınlatma etkisini sağlamaya yardımcı olurken, tuz, tırnak yüzeyine parlaklığı geri kazandırır.

Diş Macunu ve Kabartma Tozu

Eşit miktarda kalsiyum bazlı diş macunu ve kabartma tozu karışımını bir diş fırçasına alın ve tırnaklarınıza birkaç dakika nazikçe masaj yapın. Bittiğinde soğuk suyla yıkayın. Kabartma tozu sarımsı rengin açılmasına yardımcı olurken, diş macunu sabun temizliğini sağlar.

Zeytinyağı Masajı

Biraz zeytinyağı ısıtın ve tırnaklarınıza güzel bir masaj yapın, tırnak sağlığını geri eklemek ve tırnaklarınıza güzel bir parlaklık vermek için bunu haftada iki kez yapın.

Ürünlerinizi Dikkatlice Seçin
Ürünlerinizi Dikkatlice Seçin

Ürünlerinizi Dikkatlice Seçin

Tırnaklarınızda kötü veya ucuz kaliteli oje ve çıkarıcı kullanmaktan kaçının, çünkü bu tür ürünlerdeki kimyasallar pek bir işe yaramayabilir, bunun yerine tırnaklarınızın doğal beyaz rengini öldürürler.

Eldivenler

Sert kimyasallarla dolu çok fazla sabun kullanmak zorunda kalacağınız bazı günlük işlere katılmanız gerekiyorsa, kimyasallar tırnaklarınızın doğal parlaklığını ve pürüzsüz yüzeyini soyarak matlaşmayla sonuçlanabileceğinden, tırnaklarınızı korumak için eldiven kullanın.

Bir Baz Kat Kullanın

Tırnağınız ile kimyasal ürün arasında koruyucu bir tabaka görevi gördüğü için herhangi bir cilayı tırnaklarınıza uygulamadan önce mutlaka bir baz kat kullanın. Ayrıca ojeyi çok sık uygulamaktan kaçının çünkü uygulama sırasında çok fazla ürün kullanılması ve çıkarılması tırnaklarınızın sararmasına neden olabilir.

Koruyun ve Nemlendirin

Tırnaklarınızı haftalık olarak kesin ve törpüleyin, bu ölü derinin çıkarılmasını sağlar ve sırayla tırnaklarınızın genel sağlığının korunmasına yardımcı olur. Ayrıca, uzun süreli koruma için günlük olarak tırnak kremi uygulama alışkanlığı edin. Ellerinizi her yıkadığınızda nemlendirin.

Bunlar, tırnaklarınızı sağlıklı ve parlak tutmak ve sararmalarını önlemek için uygulayabileceğiniz oldukça kolay birkaç ipucu ve püf noktasıydı. Umarım bu ipuçları yardımcı olur.

Tırnak Beyazlatma Kalemi ile Tırnak Beyazlatma
Tırnak Beyazlatma Kalemi ile Tırnak Beyazlatma

Tırnak Beyazlatma Kalemi ile Tırnak Beyazlatma

İster bir kuaföre gidin, ister evde yapın, Fransız manikürü normal manikürlerden daha pahalı ve daha fazla zaman alıcıdır. Ancak bu parlak beyaz ipuçları çok popüler bir görünüm. Neyse ki, çok daha az güçlük ve masrafla Fransız manikürünü taklit etmenin basit bir yolu var. Ve aslında geleneksel versiyondan muhteşem ve biraz daha doğal görünüyor. Bu, hem ilk etapta oluşturmak hem de birkaç hafta veya daha uzun süre korumak için en kolay ve en ucuz tırnak görünümlerinden biridir.

Bunu yapmak için tırnak beyazlatma kalemi ve  Opi Nail Envy gibi iki şeye ihtiyacınız olacak. Tırnaklarınızı şeffaf oje ile parlatın. Üç nedenden dolayı Opi Nail Envy adlı bir tırnak güçlendirici öneriyorum. Birincisi, o kadar hızlı kurur ki, ilk kattan hemen sonra ikinci bir kat uygulayabilirsiniz. İkincisi, tırnaklarınız için iyi bir şey yapıyor. Üçüncüsü berrak olmasına rağmen, gerçekten ortaya çıkan bir ışıltı var.

Beyazları eşit hale getirmek için tırnağın altına biraz bastırabilirsiniz (çoğumuzun doğal olarak mükemmel beyazları bile yoktur). Beyaz kalem, ciladan gelen parlak ışıltıyla birleştiğinde tırnaklarınızı gerçek Fransız ipuçları gibi gösterecek.

Tırnak kalemi iyi kalsa da, özellikle tırnaklarınızın altına sık sık sabun bulaşıyorsa, zamanla biraz silinecektir. Ancak bunu düzeltmek kolaydır: rötuşlar için yanınızda bulundurun ve gerektiğinde uygulayın.

Ayrıca, en az birkaç hafta yeni gibi görünmesini sağlamak için, eski katları çıkarmadan birkaç yeni Nail Envy kat uygulayabilirsiniz. Aslında bir tırnak güçlendirici olduğu için tekrar eden uygulamalarla çalışmak üzere tasarlanmıştır. Sonunda birikmeye başlar, ancak iki haftayı kolayca geçebilir.

Bu, tırnaklarınızı manikür etmenin en kolay ve hızlı yollarından biridir. Oje konusunda oldukça sabırlıyım çünkü kuruduktan sonra bile hala yumuşak ve ellerinizi kullanırsanız kolayca zarar görebilir.

Tırnak İçi Beyazlatma Yöntemleri
Tırnak İçi Beyazlatma Yöntemleri

Tırnak İçi Beyazlatma Yöntemleri

Peki, sararmış tırnaklardan nasıl kurtulur ve tırnak uçlarınızın alt kısmının güzel ve temiz olduğundan nasıl emin olursunuz? İşte evde yapabileceğiniz, tırnakları beyazlatmanın birkaç harika yolu. Sabun ve su kesmediğinde, bu yöntemler yardımcı olacaktır.

Bu, tırnakları beyazlatmak için kullanılan bir yöntemdir. Kolaydır, sert değildir ve yalnızca bir öğe gerektirir, kabartma tozu ve hidrojen peroksit içeren beyazlatıcı bir diş macunu kullanın. Beyaz macun, renkli değil.

İlk olarak, kalan gerçek oje parçanız varsa, oje çıkarıcı kullanın. Aralıklara girmek için pamuklu çubuk kullanın.

Macunu uygulamak için bir diş fırçası kullanın (küçük olan ideal boyuttadır). Tırnaklarınıza zarar vermemeye dikkat ederek tırnaklarınızı birkaç dakika nazikçe ovun. Durulayın ve ilerlemenizi kontrol edin.

Tırnaklarınızda çıkıntılar varsa, tırnak tamponlu yumuşak bir tırnak üstü törpüsü kullanın.  Neredeyse lekeden kurtulmuşsanız tekrarlayın. Hala rengi değişmiş, ancak eşit şekilde, beyazlatıcı diş macunu ile tırnaklarınızı (tırnak uçlarının üst ve alt kısımları) kaplayın ve ılık suyla durulamadan önce en az beş dakika bekletin. Bir kez bunu yapabilir, ancak sarı tırnaklar devam ettiğinde işlemi tekrarlayabilirsiniz. İlerlemeniz yeterli değilse veya tırnak yatakları inceyse başka bir yönteme geçin.

İlginizi çekebilecek içerik: Ciltteki Kırmızı Lekeler Nasıl Geçer?

Bizi Begonya Kadın adlı Instagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx