Cilt Bakımı

Çay Ağacı Yağı Kremi Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Çay Ağacı Yağı Kremi Faydaları

Reklamlar

Çay ağacı yağı kremi sivilcelerden, aknelere, koyu lekelerden, cilt hassasiyetine kadar pek çok farklı cilt rahatsızlığını tedavi eden bir cilt bakımı ürünüdür. Peki çay ağacı yağı kremi nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Bu kremin içinde çay ağacı yağının yanı sıra havuç yağı vardır. Bu kremde paraben, alkol ve renklendirici gibi cilde zararlı maddeler yoktur. 

Reklamlar

Çay Ağacı Yağı Kremi Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı markalara göre 82 lira ile 200 lira arasında değişir. Linkten satın alabilirsiniz:

Çay Ağacı Yağı Kremi
Çay Ağacı Yağı Kremi

Çay Ağacı Yağı Kremi Neye İyi Gelir?

Çay ağacı yağının saç, cilt ve tırnakların sağlıklı kalmasına yardımcı olan organik, sağlıklı ve zararsız bir içerik olduğunu söylüyor. Nasıl? Çay ağacı yağının anti-enflamatuar, antiviral, antifungal ve antibakteriyel özelliklere sahip olduğu kanıtlanmıştır.

Çay ağacı yağını önce, zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, badem yağı, nemlendirici ve güneş kremi gibi tipik olarak taşıyıcı yağ olarak adlandırılan diğer losyonlar veya yağlarla seyreltin. Her bir ila iki damla çay ağacı yağı için on iki damla taşıyıcı yağda seyreltmek gerekir. Birçok farklı faydası olan çay ağacı yağı özlü kremin faydalarını sizler için hazırladık.

Çay ağacı yağı sivilceleri ve akneyi azaltır

Çay ağacı yağı kremi, sivilceyi azaltmaya ve tahriş olmuş cildi yatıştırmaya yardımcı olan antienflamatuar ve antiseptik özellikler içerir. Çay ağacı yağı kremi komedojenik de değildir yani gözeneklerinizi tıkama ve ek sorunlara neden olma olasılığı düşüktür.

Reklamlar

Küçük kesi̇klerin ve sıyrıkların enfekte olmasını önler

Cildinizde oluşan küçük kesiklerin ve küçük sıyrıkların enfekte olmasını önlemek için çay ağacı yağı kremini antiseptik olarak kullanmanız gerekir.

Küçük yaraların i̇yi̇leşme süresi̇ni̇ hızlandırır

Beyaz kan hücresi aktivitesindeki kanıtlanmış artış sayesinde çay ağacı yağı kremi, küçük yaraların iyileşme süresini de kısaltabilir.

Tırnak mantarını tedavi̇ eder

Çay ağacı yağının topikal kullanımının tırnak mantarından kurtulmaya yardımcı olduğuna dair bazı kanıtlar var. Çalışmaya katılanlara çay ağacı yağı altı ay boyunca günde iki kez uygulama görevi verildi ve araştırmacılar, topikal tedavinin tırnak görünümünde ve semptomatolojide iyileşme sağladığını buldu.

Ayak mantarını i̇yi̇leşti̇ri̇r

Benzer şekilde, çalışmalar yüzde 50 çay ağacı yağı solüsyonunun kızarıklık, kaşıntı, soyulma gibi ayak mantarını semptomları önemli ölçüde iyileştirdiğini göstermektedir. Bu yüzden çay ağacı yağı kreminin düzenli kullanımı sonucunda ayak mantarı hastalığını iyileştirir.

Sedef hastalığını tedavi eder

Bir çalışmada araştırmacılar, çay ağacı yağının iltihabı hedef aldığını ve sedef hastalığı gibi cilt koşullarının iyileştirilmesine yardımcı olduğunu buldu. Bu yüzden çay ağacı yağı kremini düzenli olarak kullanırsanız sedef hastalığının semptomlarını giderebilirsiniz.

Egzamayı iyileştirir

Aynı çalışma, çay ağacı yağının egzama ile ilişkili kırmızı, kaşıntılı cildin şiddetini azaltabileceğini buldu. Aslında çinko oksit gibi standart ilaçlardan daha etkiliydi. 

Böcek ısırıklarına bağlı kaşıntıyı azaltır

Eğer vücudunuzda böcek ısırıkları ve böcek sokmaları varsa, çay ağacı yağının yaşadığınız kaşıntı, kızarıklık ve şişliği giderebileceğine dair kanıtlar vardır. Çay ağacı yağı kremini özellikle yaz mevsiminde yanınızdan ayırmamalısınız.

Çay Ağacı Yağı Kremi
Çay Ağacı Yağı Kremi

Çay Ağacı Yağı Kreminin Faydaları

Çay ağacı yağı kremini sivilceye karşı mucize bir tedavi olarak duymuş olabilirsiniz ancak bu harika yağ bundan çok daha fazlasıdır. Çay Ağacı yağı kreminin cilt, saç ve sağlık için sonsuz sayıda kullanımı ve faydası vardır bu yüzden çok sayıda güzellik ürünü arasında bu kadar popüler bir içeriktir. Burada bazı faydalarından ve günlük cilt ve saç bakımında nasıl güvenle kullanılacağından bahsedeceğiz.

Kuru ci̇ldi̇ nemlendi̇ri̇r

Çay ağacı yağı kremi, kuru cildi yatıştırmaya yardımcı olan, kaşıntı ve tahrişi azaltan nemlendirici etkiye sahiptir. 

Eğer saç derinizde kepek varsa veya kuru saç derisinden muzdaripseniz, bir taşıyıcı yağa (zeytinyağı veya hindistan cevizi gibi) birkaç damla çay ağacı yağı ekleyin ve saç derinize uygulayın. Karışımı sakal yağı olarak kullanmak üzere sakalınıza veya doğal nemlendirici olarak yüzünüzde veya vücudunuzda herhangi bir kuru alana da uygulayabilirsiniz.

Fibroepitelyal polipleri temizler

Çay ağacı yağı kremi, antibakteriyel özelliklerinden dolayı skin tag olarak bilinen fibroepitelyal polipler için etkili bir tedavidir. Bu yüzden düzenli olarak çay ağacı yağı kreminin kullanımı fibroepitelyal polipleri iyileştirir.

Ciltteki fazla yağı giderir

Çay ağacı yağı kreminin antiseptik özellikleri, yağlı ciltle savaşma kabiliyetine katkıda bulunur aşırı kurumadan veya tahrişe neden olmadan yüzey yağlarının çıkarılmasına yardımcı olur. Yağları gidermek ve cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olmak için günlük nemlendirici kreminiz ile karıştırın veya doğrudan cilde bu kremi uygulayın. 

Koyu lekeleri tedavi eder

Çay ağacı yağı kreminin iyileştirici özellikleri açısından zengin olduğu için renk değişikliğine, koyu lekelere ve hiperpigmentasyona neden olan yara izlerinin hızla iyileşmesine ve görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

Enflamasyonu azaltır

Antienflamatuar faydaları nedeniyle çay ağacı kremi kızarıklığı, şişliği ve iltihabı yatıştırır. Aynı zamanda sivilce izlerini önlemeye ve azaltmaya yardımcı olarak cildi pürüzsüz ve ipeksi bırakmaktadır. Bu çay ağacı yağı kremini etkilenen bölgeye günde birkaç kez uygulayın.

Sivilceleri ve akneleri tedavi eder

Sivilceye genellikle yağlı cilt neden olur ve çay ağacı yağı kremi, tıkanmış gözeneklerdeki yağı temizleyerek ve kir ve yabancı maddeleri temizleyerek cildi berraklaştırabilir. Çay ağacı yağı kreminin güçlü antibakteriyel özellikleri aynı zamanda sivilceyi ortadan kaldırmak ve yeniden ortaya çıkmasını önlemek için ciltteki sivilceye neden olan bakterileri azaltmaya yardımcı olur. 

Kesikler ve sıyrıklar için antiseptiktir

Çay ağacı yağı kremi güçlü antibakteriyel özellikleri nedeniyle küçük kesikleri, sıyrıkları ve yaraları dezenfekte etmek için kullanılabilir. Bakterileri öldürerek enfeksiyonların önlenmesine ve cildin hızla iyileşmesine yardımcı olur. Çay Ağacı yağını kremini ilk yardım çantanızda tutun ve ilaçlı kremlere alternatif olarak kullanın.

Ayak mantarını tedavi eder

Çay ağacı yağı kremi sadece antibakteriyel değildir aynı zamanda güçlü mantar önleyici özelliklere sahiptir. Bu da onu tırnak mantarını, ayak mantarını ve diğer cilt enfeksiyonlarını iyileştirmek için mükemmel bir seçim haline getirir. Çay ağacı yağı kremini doğrudan enfekte bölgelere uygulamanız gerekir.

Çay Ağacı Yağı Kremi Nasıl Kullanılır?

Çay ağacı yağı kremini etkilenen bölgelere günde iki ya da üç kez ince bir film tabakası halinde uygulayın ve hafifçe ovalayın.

Çay Ağacı Yağı Kremi Mantara Nasıl Kullanılır?

Bu kremi her gece tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Çay Ağacı Yağı Kremi Hemoroid Tedavisinde Kullanılır Mı?

Evet, bu kremi üç ay boyunca düzenli olarak her gün etkilenen bölgeye masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Çay Ağacı Yağı Kremi Siğil Tedavisinde Kullanılır Mı?

Bu kremi siğil olan bölgeye günde üç ya da dört kez uygulayabilirsiniz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
1 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu